Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 657467 razy)

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #660 dnia: Stycznia 11, 2015, 09:08:33 pm »
Znowu się wkręciłem w Mortala. Obejrzałem to i tamto i doszedłem do filmu animowanego, który przed laty zobaczyłem pierwszy raz. W nim było powiedziane, że zwycięzca turnieju będzie nieśmiertelny na ileś lat bodajże. Wtedy to był właśnie Kung Lao, ale gdyby to przełożyć na dzisiejszą, nową historię, to spokojnie może wrócić do życia Liu Kang. Przecież to on pokonał Shang Tsunga i na dokładkę skopał Shao Kahna. Co jednak z resztą zmartwychwstańców. Kung Lao powrócił no i również Sub-Zero no chyba, że ten to wcześniejszy Cyber Sub- Zero, młodszy brat albo  Noob Saibot. Ktoś może mnie naprowadzić na dobrą drogę?

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #661 dnia: Stycznia 11, 2015, 10:03:18 pm »
Nie pamiętam, czy nagrodą za wygranie turnieju miała być nieśmiertelność, czy długowieczność, ale to w sumie nieważne. Jak spojrzymy na fabułę pierwszej linii historii MK to MK1, MK2, MK4, MK DA można nazwać turniejami, MK3, MK D i MK A to już jakieś chaotyczne bójki. Nie zmienia to faktu, że Liu był oficjalnym zwycięzcą gier numer 1, 2, 3 i 4. Nie przeszkodziło to Shangowi i Quanowi go zabić. Warto tu wspomnieć, że zabili też Shao Khana, który nie wiadomo dlaczego żył. Wniosek nasuwa się sam: W świecie MK istnieje inna logika niż u nas, albo śmierć i życie znaczą co innego. A tak na prawdę oznacza to, że historia tworzona jest na bieżąco. Twórcy albo dopasowują ją na siłę, albo w ogóle się nie starają, żeby trzymała się kupy.

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #662 dnia: Stycznia 11, 2015, 11:28:56 pm »
A ten Sub Zero to kto w tym MKX jest? tych niebieskich wojowników ninja się narobiło, że ja się gubię.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #663 dnia: Stycznia 12, 2015, 09:13:27 am »
Sub-Zero z MKX to ani Bi Han ani Kuai Liang. Póki co, oni oficjalnie nie żyją. Nowy Sub to wojownik Lin Kuei z takimi samymi mocami jak bracia z poprzednich części. Okazało się, że w Lin Kuei jest cała masa kolesi kontrolujących lód i zamarzanie, A 'Sub-Zero' to bardziej tytuł czy rodzaj niż imię/ksywa......
Jak dla mnie, taki Szwadron Sub-Zero to może być nietrafiony pomysł....... Scorpion dalej w maniakalnej żądzy zemsty chce zaszlachtować wszystkich Subów więc obawiam się, że będzie ich slajał na potęgę [wiem, napisałem to już któryś raz, ale naprawdę mnie to wkurwia... :P]. Drugi problem to geneza mocy owego Szwadronu. Oryginalni Sub-Zero byli braćmi. W MKD powiedziane było, że  Sub-Zero wędrując po Outworld natknął się na ruiny tajemniczej kultury, której przedstawiciele władali taką samą mocą co on, jego brat i wtedy świeżo zmarła Frost [o której chodziły słuchy, że jest ich siostrą]. Wyszło na to, że bracia są potomkami tej rasy, ludzkimi hybrydami.
Tu wątek Frost nabiera większego znaczenia. Jeśli tak zwana Ice Power ujawnia się w obrębie jednej linii rodowej - konkretnej mieszanki genów - to jak Frost, jeśli nie jest ich siostrą, też posiada tą moc? Musi być z nimi spokrewniona. Jak zatem wytłumaczyć Szwadron? Lin Kuei stawia na In Vitro? Hoduje swoich wojowników? W sumie po tym co odjebali w MK3, zmieniając swoich killerów w roboty, to po nich można się wszystkiego spodziewać.... Im dłużej nad tym myślę tym pewniejszy jestem, że
W świecie MK istnieje inna logika niż u nas (...) historia tworzona jest na bieżąco. Twórcy albo dopasowują ją na siłę, albo w ogóle się nie starają, żeby trzymała się kupy.
Ehhhh..... :)

A z tą nieśmiertelnością to jest tak: Zwycięzca Turnieju otrzymywał w nagrodę za wygraną Nieśmiertelność do czasu następnego turnieju. Bodajże w serialu MK Conquest Kung Lao wspomina o tym, że ów dar jest także przekleństwem. Turniej odbywa się raz na jedno pokolenie, więc wszyscy bliscy zwycięzcy umrą, a on będzie żył dalej, aż do następnego Turnieju MK. Dlaczego, więc Czempiona MK można zabić pomiędzy turniejami, skoro nieśmiertelność gwarantują mu sami Elder Gods? Ponieważ, Elder Gods kładą lachę na swoje przyrzeczenia tak samo jak ekipa Midway/NRS na logikę i historię :P

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #664 dnia: Stycznia 12, 2015, 12:32:05 pm »
Kierowanie się tokiem myślenia twórców MK jest zadziwiająco trudne. Co innego w każdej grze, co innego w filmie, co innego w serialu czy w filmach animowanych.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #665 dnia: Stycznia 13, 2015, 08:42:36 am »
Nie mówiąc o komiksach z Malibu Comics :P A szkoda, bo uważam, że ta historia jest zajebista. Oczywiście ma swoje słabe strony, ale ogólnie to postacie i story mnie trzymają przy MK i wiem, że nie tylko dla mnie te rzeczy są ważne.....

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #666 dnia: Stycznia 13, 2015, 03:39:01 pm »
Jutro kolejny filmik ukazujący następną postać oraz Kung Lao w akcji.

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #667 dnia: Stycznia 13, 2015, 10:06:15 pm »
Jutro kolejny filmik ukazujący następną postać oraz Kung Lao w akcji.
Hehe uprzedziłeś mnie z tą dobrą nowiną :D
https://twitter.com/noobde/status/555079972528738304/photo/1 to ja to podrzucę :D
Pozostaje mieć nadzieje że Ed nas nie trolluje ;)

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #668 dnia: Stycznia 13, 2015, 11:55:06 pm »
Jutro kolejny filmik ukazujący następną postać oraz Kung Lao w akcji.
Mam rozumieć, że będą dwie nowe postaci? Kung Lao i jeszcze ktoś?

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #669 dnia: Stycznia 14, 2015, 01:09:50 am »
Jutro kolejny filmik ukazujący następną postać oraz Kung Lao w akcji.
Mam rozumieć, że będą dwie nowe postaci? Kung Lao i jeszcze ktoś?
Dokładnie, oprócz tego pokażą też nowe fatality oraz coś "zabawnego".

Offline Mateuka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 435
  • MKX: PS3 & PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #670 dnia: Stycznia 14, 2015, 04:56:46 am »
Oby to coś smiesznego to nie jakieś babality czy podobne temu wynalazki

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #671 dnia: Stycznia 14, 2015, 08:26:04 am »
Z tego co pamiętam miał też się pojawić Goro  8)
https://twitter.com/noobde/status/555166935738904576/photo/1

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #672 dnia: Stycznia 14, 2015, 11:24:42 am »
Czyli pewnie jak wrócę z pracy to będzie miła niespodzianka ze świata Mortal Kombat. :D

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #673 dnia: Stycznia 14, 2015, 01:42:56 pm »
Filmik ma pojawić się o godzinie 15:00 naszego czasu :)

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #674 dnia: Stycznia 14, 2015, 03:08:28 pm »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1EROmqidZQc[/youtube]
W końcu udało im się zrobić postać przypominającą kobietę czy tak wydaje mi się przez tę maskę? :P