Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 653863 razy)

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2850 dnia: Grudnia 04, 2015, 02:39:13 am »
Dojebali do pieca, aż kocioł rozerwało. Czytaj - głowa mi pękła od tego co zobaczyłem. Moje zdanie? Za kilka miesięcy usłyszymy o Kombat Pack 3. Alien i mistrz w skórzanej masce to są zupełnie niepotrzebne postaci. Jakby mało było już w MK paści spoza uniwersum. Generalnie ten MK wg mnie szybko stał się nudny. Nawet po niego nie sięgam. Ba! Dałem Adeptowi, który też jakoś nie ma ochoty go odpalić.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2851 dnia: Grudnia 04, 2015, 03:13:11 am »
To chyba za dobra gra nie jest. Bo tka szybko by się nie nudziła. A jak się w siecie trzyma ?

Offline Rv0000

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 163
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2852 dnia: Grudnia 04, 2015, 07:41:04 am »
Nie zgadzam się co do tego, że ten MK stał się szybko nudny, jeśli chodzi o sam gameplay to jak dla mnie zdecydowanie najlepszy MK w całej serii. Teraz już mniej w niego gram, ale od czasu do czasu lubię sobie przysiąść. A to że trochę ucichło to normalna rzecz, bo tak jest z każdą grą.

Szkoda tylko że postacie kijowe i dlc tego nie naprawia bo jest z jakimiś filmowymi gówniakami. Ten gość z Teksańskiej Masakry to będzie piłą walczył? Pewnie będzie najwolniejszą postacią xD
Gruby i cyborgi mi nie przeszkadzają, ale jest już 4 postacie z poza uniwersum i nie mogę na to patrzeć, alien to już w ogóle jakiś kosmos.

Całego packu raczej nie kupię, chyba że znowu znajdę dobrą ofertę i zapłacę mało. Postacie z MK pewnie zechcę sprawdzić, w sumie jedyny plus jest taki, że zagram sobie Smokiem znowu, chociaż wolałem go w wersji human.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2015, 07:49:07 am wysłana przez Rv0000 »

Offline janusz

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2853 dnia: Grudnia 04, 2015, 08:43:17 am »
Tyle ciekawych postaci do wyboru z Mortal Kombat a oni musieli dodać Obcego i gościa z teksańskiej masakry  :-\ Może niech Ed zrobi oddzielną bijatykę o postaciach z horrorów zamiast dodawać je niepotrzebnie do MK.
Cieszy mnie natomiast obecność cyborgów, ciekawe jak ta postać będzie się nazywać. Fanem Bo Rai Cho zbytnim nie jestem ale i tak lepszy on niż postacie spoza universum. Tego Aliena mogę jeszcze przełknąć jako przeciwnika dla Predatora ale po co typ z piłą skoro jest już Jason?

Offline karzel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2854 dnia: Grudnia 04, 2015, 09:25:01 am »

Cieszy mnie natomiast obecność cyborgów, ciekawe jak ta postać będzie się nazywać.

Cyborg się nazywa Tri-Borg. Czyli będzie to postać 3 w jednym.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2855 dnia: Grudnia 04, 2015, 09:27:33 am »
W tym linku, który wrzucałem wczoraj późnym wieczorem był po prostu ten trailero. WB Australia się jebła i wypuściła to wcześniej. Zresztą info później zaczęło już hulać po forach i facebookach więc nie było trudno trafić na jakiekolwiek newsy. Anyway, mój komentarz.

Po pierwsze, nadal nie mogę wyjść ze stanu zszokowania, że dali kolejne 2 postacie z poza uniwersum. Proszę, przypomnijcie mi bijatykę, gdzie 4, SŁOWNIE CZTERY postacie, lub więcej stało się (nawet po dodatkach) częścią rostera. Ja rozumiem, że WB, że komercjalizacja, że niedzielni fani, ale no KURWA MAĆ.... Nie przesadzajmy i nie popadajmy w skrajności. Hardkorowi fani mogą poczuć się strasznie zawiedzeni, bo zamiast klasycznych postaci znanych i lubianych, które mają potencjał, dostali papkę targetowaną dla dzieci.

Po drugie, brak Fujina, którego obecność z pocałowaniem ręki przyjęliby praktycznie wszyscy jest strzałem w stopę z Shotguna ze strony NRS. Nie wiem czy obecności którejkolwiek postaci byłem bardziej pewien niż jego w tym Packu. Co dostałem? Gówno.

Ok. Teraz opis tego co dostaniemy.

Tri-Borg - Nie lubię takich zagrywek ze strony NRS. Upchnąć 3 postacie w jednej to bardzo niesmaczny manewr. Po części rozumiem to i wiem, że grupa ludzi będzie z tego zadowolona, ale ja nie. Wolałbym oddzielnie Cyraxa i Sektora, którzy byliby 'highly-developed' z jakimś fajnym backstory, a nie taki myk jak dostaliśmy teraz. Smoke to jest ogólnie inna bajka. Zrobotyzowanie go to jest kurwa majstersztyk w zabijaniu własnej legendy. Może w następnej części zobaczymy zrobotyzowanego Nooba? A może Smoka, który w jednej wariacji będzie cyborgiem, a potem jak mu się znudzi to w drugiej wariacji będzie człowiekiem, o a w trzeciej będzie Enenrą, a w czwartej będzie miał doklejone brwi Eda.... Brak mi słów. Nie kupuję tego pomysłu. Pierdolę. w MKXI chcę każdego cyborga oddzielnie.

Bo'Rai Cho - tu wiele zależy od tego jak ta postać została napisana. Jeśli otrzymamy dawkę rzygów, pierdów i innej sraki, to jak kiedyś będę w Chicago zrobię to samo pod drzwiami biurowca NRS. Jeśli natomiast dostaniemy koncepcję drunken mastera w dobrym smaku (w taki sposób jak powiedzmy Shun Di z VF), okej jestem w stanie go zaakceptować. Oczywiście nie zmienia to faktu, że lepszych wyborów było jakieś miliard razy więcej. Moją ocenę podwyższa fakt, że pochodzi z uniwersum MK. To się ceni jednak. Dodatkowo to postać, która pojawiła się w 3D era, więc to znak, że jednak ten okres nie jest do końca zapomniany, fajnie.

Alien - mam 26 lat. Mortal Kombat poznałem gdy byłem w przedszkolu. Miałem jakieś 5-6. Gdyby ktoś w tamym czasie mi powiedział, że w przyszłości w tej grze zobaczę pojedynek Alien vs Predator, to zresetowałbym wszystko co wiem o tej grze i zaczął być maniakiem jakiegoś kurwa Mario Bros. To jest absurd. Kratosa rozumiałem, nawet pasował, ale to już chyba za daleko zaszło. No po prostu nie jestem w stanie tego ogarnąć. Jakkolwiek płynny gameplayowo z combami po 80% i fatalitami rozpierdalającymi mózgi i flaki, by nie był, NIE CHCĘ GO TU!!!!! Płaczę, bo ta seria idzie w złą, BARDZO ZŁĄ stronę.

Letherface - wybór NRS jest tak absurdalny, że nawet nie wiem jak to skomentować. Jeżeli przy wyborze Aliena, Ed pukał w drzwi niedorzeczności, tak tym wyborem po prostu wyważył je z buta. Niesamowite. Podziwiam ludzi, którzy kupią tę postać.
Paradoksalnie, po pierwszym bardzo złym wrażeniu jednak, złapałem się na tym, że to chyba gość, na którego czekam najbardziej, być może dlatego, że kompletnie nie wiem czego się po nim spodziewać. NAKURWIA PIŁOM MECHANICZNOM, powiecie. I macie rację, tylko, jak zgrabnie wkomponować tę piłę w 3 wariacje, które jednak muszą jakoś się od siebie różnić? Pewnie nie będą zbytnio, a fatality będą miałkie, ale ok, will see. Jest postacią gościnną, więc wiadomo, że nigdy nie poczuję do niego sympatii takiej jak do klasycznych kombatantów, ale wyczuwam w sobie pierwiastek ciekawości. Gdyby był tylko on, albo tylko Alien, może jakoś lepiej bym to zniósł.

Podsumowując. Nie jest dobrze. NRS ma w dupie hardkorowych fanów, robimy komercyjną papkę dla nastolatków. Ciekaw jestem opinii na innych forach, aż sobie zaraz poczytam. Oczywiście nie muszę chyba pisać, ze to subiektywna opinia i w niektórych przypadkach uzywam hiperboli, ale na wszelki wypadek to jeszcze zaznaczę.

Jeszcze słówko. Jeśli będzie kombat pack 3, to musi być tributem dla hardkorowych fanów. Wtedy może będzie wybaczone. Żadne dodatkowe areny, stroje, fatale tego nie zrekompensują. Full stop.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2856 dnia: Grudnia 04, 2015, 09:44:46 am »

Czy tylko mi te cienie nie pokrywają się zbytnio z tym co zostało zapowiedziane? Ja coś czuję, że za tym kryje się ciekawa historia. :D

Tak czy inaczej, zagrywka z cyborgiem była do przewidzenia, Bo'Rai Cho to był pewniak po tych cieniach, ale serio? Leatherface i Xenomorph? Jest zbyt dużo fajnych postaci z Mortala, których tutaj brakuje żeby wciskać do gry aż tylu gościnnych wojowników (chociaż pewnie na nich mają plan w MK11). No i jakoś słabo to widzę, bo chociaż pewnie będzie różnił się od Jasona (bo czego jak czego, ale kreatywności twórcom MKX nie możemy odmówić) tak jeśli chodzi o samą zasadę upychania postaci gościnnych to jak dla mnie jest to takie sobie. No nic, zobaczymy co wyjdzie. Raczej nie kupię KP2 ale pewnie z ciekawości będę obserwował wyniki sprzedaży.

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2857 dnia: Grudnia 04, 2015, 11:44:49 am »
Ja mam tylko nadzieję, że ten Tree-borg, to tak na prawdę 3 cyborgi jako sojusz, a nie jeden który wchłonął dwa pozostałe, bo to byłaby kpina jakaś. Poza tym zastanawia mnie kim jest ten trzeci. Bo Sektor i Cyrax - wiadomo, ale Smoke przecież umarł jako człowiek. Więc co? Wskrzeszony i przerobiony na cyborga? Z dupy. Więc może to cyber zbroja Sub-zero się zbuntowała jak go z niej wyjęli? Chuj ich wie. Pewnie wieśniaki nawet się nie będą silić na to by wytłumaczyć. Już i tak ta część fabularnie leży, a boję się że ta postać będzie bardziej kurwić logikę niż Szumlewicz.

Bo'Rai Cho - w zasadzie jedyna postać która mnie cieszy w tym kombat packu.

Xenomorph - w zasadzie koło jajek mi lata. Skoro jest Predator, to bardziej nic Obcym nie popsuli. Tylko szkoda że miejsce zajmuje dla Nooba, Shanga czy Baraki

Leatherface - jedyny jego plus to to, że nie jest Spawnem.

P.S. Jak już muszą dawać postacie spoza MK, to czemu nie kurwa Ash z Evil Dead. Właśnie pojawił się genialny serial "Ash vs. Evil Dead", więc byłaby okazja. Ale kurwa nie. Gościu z piłą to musiał być Leatherface.

Offline Regis89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2858 dnia: Grudnia 04, 2015, 12:37:48 pm »
Cytuj
P.S. Jak już muszą dawać postacie spoza MK, to czemu nie kurwa Ash z Evil Dead. Właśnie pojawił się genialny serial "Ash vs. Evil Dead", więc byłaby okazja. Ale kurwa nie. Gościu z piłą to musiał być Leatherface.

Bo nikt go nie zna, proste. Spora część hamburgerów bedzie kojarzyć Leathera z Teksańskiej Masakry, bo to jakaś tam ikona horrorów jest (byle jaka, bo byle jaka ale jest), a obecnie na fali miliarda wypuszczanych co roku nowych seriali Ash byłby kiepską zagrywką.

KP2 faktycznie kiepski. Mnóstwo innych postaci mozna było oczekiwać.

Tri-Borg po prawdzie mi lata i powiewa. Spodziewałem się, że coś takiego zrobią. Bardziej mnie podobnie jak Franqeya interesuje jak to fabularnie wytłumaczą, bo logiki w tym zero. Tym bardziej, że jest wielu fanów Human Smoke'a ze mną na czele i wkurza mnie troche jak robią taką maniane podczas gdy Human Smoke robi za ładną dawke pikseli w kiepskim story.

Bo'Rai Cho to strasznie nędzny wybór. I w DA i w Deception było co namniej kilka zdecydowanie bardziej oryginalnych postaci. Frost, Nitara, Hotaru, ktokolwiek, ale nie Grubas. Jeżeli spodziewacie się czegoś innego niz rzygi i pierdy to obawiam się, że będziecie rozczarowani :/

Alien to w sumie wybór logiczny biorąc pod uwagę Predatora. Uznacie mnie za faszystę, ale chyba on mi się z tej czwórki najbardziej podoba.

Pilarza nie komentuje bo nie ma sensu. Dramat. Jak chcą się bawic w horrory to niech faycznie wydadza cos w tym stylu:

https://www.youtube.com/watch?v=CNJrPdmPNL0

Podsumowując: Za ten KP2 fanom serii juz z góry winien byc obiecany KP3 albo nawet i 4 z samymi Mortalowcami, bo kpina obecnie jest nieziemska :P

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2859 dnia: Grudnia 04, 2015, 12:45:11 pm »
[Wczoraj o 10:07:06 pm] Kornixon: Może by się obudzić o 3:00 i obejrzeć, hmmm....

[Wczoraj o 10:20:44 pm] SlaveMe TortueMe KillMe: eee tam ... ja tam się wole wkurwić rano.......



HAHAHAHHAHAHAHAHH
Prawie jebłem jak to zobaczyłem :P No serio? Thomas Hewitt? Xenomorph?
Ogólnie to mam bardzo mieszane uczucia.... Trochę się wkurwiłem, trochę zawiodłem, trochę ucieszyłem ale tak naprawdę to mi to wisi.............
Ekipa NRS w MK9 pokazała, że potrafi wynieść ten tytuł na szczyty w XXI wieku. Tworząc MKX pokazali, że dla nich nie jest to ta sam MK  co kiedyś.....
"[Listopad 19, 2015, 09:47:11 pm] Adept: Tu nawet nie o to chodzi. Wydadzą, kupią go ludzie, którzy już nie są zainteresowani gadaniem o Mortalu. Mortal stał się tylko grą. Grą wideo i nic więcej. Dla nas w latach 90 był jednak czymś więcej, był czymś o wiele więcej. Dlatego szukaliśmy for by pogadać o nim z innymi podobnymi do nas. Dziś jest rywalizacja online i ważne jest wyskilowanie, a nie gadanie o grze."
W odpowiedzi na cytat Adepta w głowie pojawia mi sie inny cytat "TAK WYGLĄDA CIĘŻKA KUREWSKA PRAWDA O ŻYCIU."
Mam ochotę założyć konto na tłicie i wysłać foto faka Edowi, tylko dla swojej satysfakcji :)

Z pewnością chcecie się dowiedzieć co myślę o new dlc, prawda? No to jedziemy :)
BO RAI CHO
A Bo-Rai-Cho czy ktoś nim grał w poprzednich częściach?
Jak wiadomo jestem jego fanem, więc dla mnie to pozornie dobra wiadomość. Wszystko zależy od tego jak go pokażą i czy będzie ciekawą postacią wnoszącą jakieś nowe zagrywki [ciężko sobie wyobrazić by było inaczej ale szansa na spierdolenie zawsze istnieje]. Nawet rzygi w malej ilości by mi nie przeszkadzały, ale z drugiej strony to tylko mój fetysz.......

TRI-BORG
To jeszcze może się wydawać ciekawym pomysłem: odświeżenie motywu robotyzacji, fani cyborgów dostają swoje ulubione postacie itd. Problem zaczyna się gdy zaczniemy sie nad tym zastanawiać. Fabularnie pewno spierdolą ta postać albo tak jak napisał franqey nic nie powiedzą. Gameplayowo upchniecie 3 postaci w 1 to dla mnie pójście na łatwiznę. Tak samo jak w przypadku zredukowanie Jade do trybu Kitany  jest to pozornym ukłonem w stronę fanów postaci, a tak naprawdę pokazują gdzie ich naprawdę mają.....

XENOMORPH
Skoro jest Yautja to dlaczego nie Alien? Aaaaaaa.... Dlatego, że to MK.....
Predatora jakoś przełknąłem, Xen jest dla mnie zbędny choć wydaje się być logicznym wyborem ale tylko dla tego, że przez te parę lat czegoś się dowiedziałem o logice Eda i kumpli...... Jedyne co jest ciekawe w tej postaci to to że wylazł z Baraaki i teraz ma cechy Tarkatana. A trzy wariacje? Zobaczycie, że w każdej z nich obcy będzie zrodzony z innej postaci i będzie miał ich cechy... Kolejny "ukłon" w stronę fanów którzy nie dostali swoich ulubionych wojowników.....

Jeszcze jedna rzecz o której chciałem wspomnieć, a która poruszył już Regis89 i kilka osób.
Jakkolwiek wielką sympatią nie pałał do Bo Rai Cho to kurwa nie rozumiem dlaczego on a nie np Fujin, Baraka czy Frost nie mówiąc już o Shangu czy Noobie.

I jeszcze jedno: według oficjalnych materiałów Baraka zginął dwa razy..... Ehhhhhhh.....
« Ostatnia zmiana: Grudnia 04, 2015, 12:54:27 pm wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2860 dnia: Grudnia 04, 2015, 01:59:05 pm »
Kurwa, no jestem z jednej strony tak zły na Boona i resztę, że aż brak mi słów....

...

...A z drugiej strony jestem TAK CIEKAW jak oni zjebali zrobili tego Leatherface'a, że w zasadzie tylko na niego czekam :D

Niestety rację mają koledzy powyżej. Mortal już nie jest CZYMŚ WIĘCEJ niż grą. Nikt nie zwraca uwagi na lore, na głębię, motywy. Liczy się tylko na jak wycisnąć megacombo przekoxanym gościem, cyferki i rankingi. Wyjebane na klimat i 'wczucie się' w postać. Ja jebię, ostatnie ideały umierają na moich oczach :(

W dodatku temat tej mortalowej encyklopedii też zawisł w próżni. Po świetnym od strony fabularnej MK9 otrzymujemy teraz prostą nawalankę, której płaski storyline napisałby przeciętny uczeń podstawówki.

Czekam na KLASYCZNE MKXI. Może pula gościnnych postaci, które pasują do Mortala niedługo się wyczerpie.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2861 dnia: Grudnia 04, 2015, 02:05:33 pm »
Czekam na KLASYCZNE MKXI. Może pula gościnnych postaci, które pasują do Mortala niedługo się wyczerpie.
To wtedy będą wpychać postacie nie pasujące do MK ale popularne...
Dam se prawe jajo uciąć, że gdyby to WB miało prawa do Star Wars to byśmy mieli w DLC Vadera........

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2862 dnia: Grudnia 04, 2015, 02:13:08 pm »
No pewnie, że tak będzie jak piszesz... Staram się jakkolwiek pocieszać sam siebie. Po takim info jak wczoraj, jest to konieczne ;)

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2863 dnia: Grudnia 04, 2015, 02:20:31 pm »
A więc pozwólcie że się wypowiem, zacznijmy od początku:

Xenomorph- jeszcze kurwa jego tu brakowało, kto następny King Kong? Słaba postać w ogóle nie pasuje jest za duży no i za bardzo zwierzęcy, jedynym usprawiedliwieniem jego bytu jest obecność Predatora, ale to słabe usprawiedliwienie.

Bo'Rai Cho- najjaśniejszy punkt tego DLC, naprawdę lubię tę postać, może srać, rzygać, pluć mi to nie przeszkadza ważne że go dodali, trochę zajmuje miejsce innym lepszym postaciom, ale jestem w stanie jakoś to przełknąć.

3-BORG- Jak dla mnie jest ok, wolę by upchali trzy cyborgi w jedną postać niż dodawali ich w 6 Kombat Pack'ach. Jednym minusem tejże postaci jest obecność Smoke'a, oby to nie był on bo to by było beznadziejne liczę że będzie to Sub-Zero (zrobotyzowany Bi-Han).

Leatherface- totalna porażka, najgorsza postać z całego uniwersum (a raczej z poza niego), już bym Mokapa wolał.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2864 dnia: Grudnia 04, 2015, 03:23:19 pm »
Jeszcze jedno.

Brak kobitek! Czy to daje nadzieje na jakiś KOLEJNY kombat pack w przyszłości? Czy dodatkowe DLC są jeszcze możliwe?