Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 651531 razy)

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2910 dnia: Stycznia 10, 2016, 04:43:26 pm »
Ja tam wciąż liczę na kombat paka 3 z Shangiem, Noobem, Shao i Frost.

Serio franqey chcesz zrobić z Shao zwykłego śmiertelnika?

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2911 dnia: Stycznia 10, 2016, 06:51:42 pm »
To jeśli będzie trzeci combat pack, to ja sobie życzę: Kaia, Fujina, Reiko i może Li Mei i żadnych wygibusów z horrorów.

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2912 dnia: Stycznia 10, 2016, 08:58:05 pm »
Ja tam wciąż liczę na kombat paka 3 z Shangiem, Noobem, Shao i Frost.

Serio franqey chcesz zrobić z Shao zwykłego śmiertelnika?

Mi by się to tam podobało. Dodali by mu jakieś nowe moce na  trzy wariacje i wydali jako oddzielne, pojedyncze, ostateczne itp. DLC. Jeden z największych kozaków w MK musi znajdować się w X. Dziesiąta odsłona powinna oferować najlepsze postacie ze wszystkich dotychczasowych. Póki co nie jest źle, ale mogłoby być lepiej.
Może częci osób to co powiem nie przypadnie do gustu, ale czasy Shao Kahna jako bossa dobiegły końca i raczej nieprędko  (jeśli w ogóle) nastana znowu.

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2913 dnia: Stycznia 10, 2016, 10:44:51 pm »
Ja tam wciąż liczę na kombat paka 3 z Shangiem, Noobem, Shao i Frost.

Serio franqey chcesz zrobić z Shao zwykłego śmiertelnika?
Czemu zwykłego? Ja tam należę do tych ludzi mających w dupie balans postaci i nie grających w sieci. Więc mógłby być skurwolem i tyle. Poza tym był już grywalny wMK: Trigogy, MK:DU i w MK:A, więc żadnego świętokradźtwa nie ma.

Offline DarkSasuke

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 142
    • Zobacz profil
  • PSN ID: DarkAsh_PL
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2914 dnia: Stycznia 12, 2016, 03:06:47 pm »
Oto jest pierwszy gameplay wszystkich 4 wojowników wchodzących w skład Kombat Pack 2.
[youtube]uyP_kWd7QYw[/youtube]

Offline janusz

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2915 dnia: Stycznia 12, 2016, 03:42:06 pm »
Mi najbardziej podoba się nowa arena, czuć w niej klimat starych części MK. Ciekawe czy będzie tylko jedna czy dodadzą ich więcej

Offline Wichura

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2916 dnia: Stycznia 12, 2016, 03:46:47 pm »
czuć, bo to stary The Pit. Wręcz przeklejony 1:1 z MK9 :D

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2917 dnia: Stycznia 12, 2016, 03:48:22 pm »
Mogę już?

Tragedia. Bo'Rai Cho ja pierdolę....

Status: czekanie na MKXI

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2918 dnia: Stycznia 12, 2016, 04:10:58 pm »
Triborg wyszedł nawet nieźle, chociaż mimo wszystko wolałbym te roboty każdego z osobna niż w jednym.Bo Rai Cho może być. To taki chyba żarcik ze strony Edda. Powiedzenie "zabiję Cię pierdnięciem" w jego przypadku nabiera większego, głębszego znaczenia. Do postaci z poza historii mortala nawet nie chce mi się marnować czasu. Zaraz dadzą może Candymana i laleczkę Chucki.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2919 dnia: Stycznia 12, 2016, 09:08:12 pm »
W lutym dwie postacie, w marcu dwie, a w kwietniu time for goty. To już pewne.

Jak już Dawidowi pisałem - ten MK to zbyt dobry kurnik ze złotym jajcem, żeby nagle uśmiercać go wersją kompletną. Wg mnie pociągną do KP3 gdzieś w okolicach końcówki tego roku, a ewentualnie potem jak już Teczken nowy wyjdzie, to uderzą wersją całościową.

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2920 dnia: Stycznia 13, 2016, 09:19:31 pm »
W lutym dwie postacie, w marcu dwie, a w kwietniu time for goty. To już pewne.

Jak już Dawidowi pisałem - ten MK to zbyt dobry kurnik ze złotym jajcem, żeby nagle uśmiercać go wersją kompletną. Wg mnie pociągną do KP3 gdzieś w okolicach końcówki tego roku, a ewentualnie potem jak już Teczken nowy wyjdzie, to uderzą wersją całościową.

Sugerowałem się też tym, że podobno wspominali, że KP2 wyjdzie całe przed rocznicą premiery gry, a GOTY zazwyczaj wychodzą około roku po podstawce. Zależy, jaką mają strategię na najbliższe lata, ale pewnie można ją opisać w trzech słowach: kasa, kasa, kasa, więc wszystko możliwe.

Offline RomulusWielgus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2921 dnia: Stycznia 14, 2016, 07:43:21 pm »
Wielu z Was pisze, że Ed i spółka widzą grę przez pryzmat kasy i tylko kasy. Ja od siebie napiszę Wam, że jakiś rok temu w 100% bym wypisał parę przekleństw pod adresem Eda, ale nie teraz. Dlaczego? Z zawodu jestem programistą. Kilka lat temu stworzyłem program do obsługi gabinetu dentystycznego. Udało mi się go nawet sprzedać z niezłym skutkiem. Wiecie jakie było moje zdziwienie jak byłem kiedyś u dentysty, a ten odpalił mój program, nagadał się jaki to jest beznadziejny soft, ze za drogi i dlatego on sobie go taniej od kolegi przegrał. Od tego momentu uważam, że jak jest okazja, aby twórca gier, programu zarobił to powinien zarobić, to jest czas i ciężka praca grafików, testerów, programistów. To, że postacie mogli dać lepsze - gorsze - fakt, ale nie mogę się z Wami zgodzić, że chcą tłuc tylko kasę. Mieli by dawać DLC za free w dobie ery gdzie wszyscy tłuką na tym kasę ? 

Programista to zawód jak każdy inny i Ci ludzie powinni dostać kasę za swoją pracę. Zresztą zawsze jest wybór - nie kupić :)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2922 dnia: Stycznia 14, 2016, 09:29:44 pm »
Za dobrą jak najbardziej. Ale jak ci ktoś chujowo kafelki w łazience położy to mu pokazujesz co zjebał i mniej kasy dajesz.... W przypadku gier jest inaczej bo tak jak napisałeś "zawsze można nie kupić". Tylko że to co zostało spierdolone widać dopiero po zakupie. Materiały promocyjne pokazują zawsze najbardziej wypasienie motywy i nic dziwnego, taka ich rola..... DLC też rozumiem, że są za kasę. W końcu ktoś siedzi na  dupie i klika tą myszką. Jednak niektóre dodatki mogłyby być free. Takie Klassic fatale czy Klassic ciuchy. Raz, że nikt ich nie wymyśla, dwa: wyglądają biednie.....

Offline RomulusWielgus

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2923 dnia: Stycznia 15, 2016, 08:49:17 am »
Za dobry czy zły, to raczej nie ma znaczenia. Co do klassic skinów, czy fatali to nei jest tak, że są gotowe i nikt z tym nie musi nic robić. Ok zgodzę się, że nie trzeba ich wymyślać, ale implementacja tego w gotowym produkcie też wymaga sporo pracy.

To tak jak robienie systemu logowania dla klienta. Klient: Panie, ale to jest w każdym systemiei i wygląda tak samo. Ja: Tak, ale w każdym systemie są inne pola, warunki, widoki do pokazania, a samo się nie zrobi.

Mechanizm stary jak świat. Jest duża firma, zlecają robotę ludziom z IT i tu trzeba za to zapłacić, lepiej czy gorzej odebrane przez ludzi ok zgodze się, ale miejcie świadomość, że np projektując kiepskiego fatala, ktoś go zaakceptował, bo na bank nikt by programistą nie pozwolił dodać sobie czegoś od tak w grze.

Po zleceniu roboty, firma najmuje Pana od marketingu, który oblicza koszty pracy ludzi z IT, swoje i dodaje do tego kwotę X, którą musi firma zarobić pokazując nam wybrane momenty produktu. Jednak wszystko sprowadza się do jednej decyzji - kupić lub nie.

Inna sprawa, że coraz więcej sklepów z grami na konsole, jak sięprzyjdzie ma egzemplarz gry do pogrania na miejscu. Co uważam jest fer wobec klienta. Sam bym chciał darmowe DLC, ale wiem, że jeśli chcę posiadać gierkęz wszystkimi dodatkami to będęmusiałzapłacić za KP2 oraz za bóg wie co jeszcze (oby STORY PACK :P).

Swoją drogą ciekawi mnie fakt, bo w KP2 dostępny będzie GORO i te dziwne stroje, które de facto są już dostępne. Ja akurat mam prawie wszystkie oraz GORO i zastanawiam się czy KP2 bedzie dla takich ludzi tańszy (wątpię)?

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #2924 dnia: Stycznia 15, 2016, 10:19:04 am »
Są firmy które dają DLC za darmo, nawet w MK 2011 było kilka strojów do ściągnięcia bez opłat na konsoli. To czy firma coś daje, czy nie wpływa na opinie o niej. I tu mechanizm jest stary jak świat: im więcej i ciekawszej zawartości dają za darmo tym lepiej się mówi o grze. Im droższe DLC i mniej ciekawych motywów tym więcej narzekań.

Spraw z opłatą za DLC to w zasadnie pretensje do WB, a nie NS. Do Eda, przynajmniej tak mi się wydaje, są tu pretensje o to co robi z grą. To tak jakby Twój ulubiony zespół nagrał piosenkę disco polo. Może powiedziałbyś, że rozumiesz, że muszą zarabiać. Ja bym tak nie zrobił, bo ja się w to w jakiś sposób zaangażowałem i mam oczekiwania. Jeżeli Twój ulubiony zespół gra akurat disco polo, to traktuj że tego przykładu nie było :).

Co do nowych postaci to
- Triborg - Wow. Jak nie lubię robotów, to oni zapowiadają się super. Szczególnie Smoke. Przekonuje mnie to do tego, że tak właśnie powinny wyglądać wariacje.
- Ten koleś z piłą - porażka. Na razie nie pokazali w nim nic ciekawego. Nadzieję, że biorą taką absurdalną postać bo mają jakiś na nią pomysł legły w gruzach.
- Bo Rai Cho - Ach... Po co te fekalia. Jakby nie to, były całkiem fajny. Zauważyłem, że w jednej z wariacji świeci mu się butelka przy pasie, czyli pewnie będzie pił sok z gumi-jagód. Czyżby Tami w Kombat Pack 3?
- Alien - o dziwo mam całkiem dobre odczucia. Nadzieje, że będzie wychodził z różnych wojowników, też raczej już zaprzepaszczone, a i cach Baraki jakoś strasznie dużo się nie dopatrzyłem. Nie mniej jego gameplay wydał mi się całkiem ciekawy.