Autor Wątek: Mortal Kombat 4 ...  (Przeczytany 72139 razy)

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #15 dnia: Lipca 21, 2007, 01:09:32 pm »
nie cierpie tego zwrotu (o zgrozo) ale poszukajcie na google
z tego co się mniej więcej orientuję to project64 nie ma gry przez sieć

Offline Ana

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 167
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #16 dnia: Lipca 24, 2007, 10:48:08 pm »
Nie doczytałam wszystkiego, ale ktoś wspominał o graniu w MK4. Jest mozliwosc. Wersja na ePSXe plus odpowiednie pluginy. Znalezc rom, skonfigurować ePSXe, skombinować memorkę (choc w przypadku MK to chyba nie jest konieczne) i chetnych do grania. Ot cała filozofia. To samo można popróbowac z MK:T.
Starsze Mortale, co chyba oczywiste, obsluguje inny emulator, ale na serverach naprawde mozna spotkac ludzi z zalozona gra MK2. Przy okazji: -> http://mortalkombat.gry-online.pl/ przedostatni news.

Co do samego Mortala 4. Szczerze mówiac nie chce mi sie rozpisywac n/t samego systemu bo on jest biedny juz w porownaniu do Tekkena 2 czy Soul Edgea a co dopiero krolujacego wowczas Tekkena 3. Sama gra widac jest uklonem w stronę klasyki, wywalono smieci pokroju Animality czy inne Babality. Zostawiono charakterystyczne speciale. W 4 podobal mi sie design Reptilea no i Liu w koncu wygladał prawie mesko (dodatkowy strój).
Takie rzeczy jak Scorpion CPU i jego linka 7x pod rzad, Liu Kang nawalajacy fireballami, niewyrywalne rzuty, system broni wywlouja mimowolny usmiech (politowania?) na twarzy. Spedziłam przy tym tytule kilkadziesiat godzin i bylo fajnie, ale nie zanosi sie na powtorke z rozrywki.

BTW animacja i rendery postaci rlz.


BTW czemu sa 2 tematy poswiecone MK4 i czemu MK4 jako bitka w koncu 3D jest w klasyce a nie w MK 3D?

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #17 dnia: Lipca 24, 2007, 11:33:23 pm »
Mortal Kombat 4 jest według mnie najgorszą częścią sagi :? Zrobione ( według mnie ) byle jak. System rozgrywki jest zbyt przeciążony szybkością i niedoskonałością. W 3D Midway powinno dać całkim inny rodzaj gry niż jeszcze ciosy typu HP, HK itp. Do plusów jednak należą  filmiki na końcu gry, czego brakuje w innych częściach :? Przy tej grze spędziłem dużo czasu ale nie jestem zadowolony z niego tak jak np.spędzonego z MK2.

Ana: MK4 to bezwądpienia klasyk i w takim dziele musi być a pozatym była już dyskusja na ten temat :lol:

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #18 dnia: Lipca 25, 2007, 09:52:06 am »
Każdy mowi że mortal jest biedny w systemie walki bo taki tekken 3 jest owiele bardziej bogatrzy!! A dla mnie Mortal jest wystarczajacy i nie chcialbym zeby dorownywal tekknowi bo to juz nie byl by Mortal. A przy okazji Tekken to spoko gra ale pogram jeden dzien i wystarczy juz jak na nowa czesc. Zostawmy Tekkena azjatom i grajmy lepiej w Mortala!! a MK4 moim zdaniem byl bardzo siwetna i udana grą. Udany klimacior gry, filmy końcowe i nowe postacie. Gra była świetna już nie wspomne o MK Gold. Cześciej gram w MK4/Gold niz w Armageddona (bo wniego wogle nie gram). Ja uważam że czym starsza gra MK tym lepsza jest. :D

PS: MK2 RULEZZ!!

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 25, 2007, 10:52:22 am »
MK4 jak dla mnie to w pewien sposub nie wypal .Niby klimat ma bardo dobry , jest gra bardzo mroczna i brutalna (to jak by taki powrot do mk2 ze strony tworcow),ale na tym sie konczy.Bo na kazdym kroku czuje sie taki niedosyt.Co tu duzo mowic kazdy wie jaki jest mk4 , jak dlamnie to dobry pomysl ale kiespkie wykonanie

Offline Malvado

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 419
  • The Next Big Thing
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaziorPL
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #20 dnia: Lipca 25, 2007, 10:59:10 am »
Cytat: "Maniak"
... Ja uważam że czym starsza gra MK tym lepsza jest. :D


A ja się w 100% z tobą zgadzam dla mnie seria powinna skończyć się na MK:DA, bo ta gra ostatnia miała coś ciekawego do zaoferowania :)

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 25, 2007, 11:47:23 am »
Hmm, a mi właśnie chodzi o to samo co Dantosowi :wink: Klimat posiada ( nawet niezły ), ogólny pomysł też nie był głupi, ale wykonanie niestety bylejakie. Ja najczęściej gram w MK2 i MK:A. W 2 ponieważ jest najbardziej klimatyczna a w MK:A bo ta gra mi sie jakoś nie chce znudzić ( przyjemnie sie gra ) Dla mnie MK4 to nie to samo, można spędzić przy niej 1-2 miesiące ale potem już sie chce od niej odejść. Daje tej grze z dawnych sętymętów 8/10

Popieram Maniaka w kwesti o Tekkenie. Ta gra jest bardziej zręcznościowa niż taktyczna i dlatego powinna zostać u azjatów. Musze przyznać że czasami zagram w tą gre, ale nic sie by nie stało gdyby jej nie było. Tak naprawde przygode z nią skończyłem jak wybiło u mnie 12 lat.

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 25, 2007, 12:44:42 pm »
Ze wszystkich platform, na których ukazał się MK4 najlepszy jest oryginał czyli ARCADE :D Żadna inna platforma nie dorównuje w pełni oryginałowi. Teraz Midway mógłby zrobić bonus i wraz z nowym mortalem wydać MK4 w oryginalnej grafice (czyli wersje arcade ;)) bo teraz konsole mają takie możliwości graficzne, że spokojnie by poszedł. Myślę nawet, że stary Box i PS2 też by podołali tej grafice.

Offline Hien

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpnia 28, 2007, 01:10:59 pm »
Mam sentyment MK4. To ostatnia cześć gry ,którą uważam za na prawde dobrą. Szacunek dla twórców ,że próbowali wrócić do korzeni. Zlikwidowali Friendshipy, Babality, Animality... za dużo tego było, wrócili do sensownej liczby postaci, areny były na prawde dobre, miały klimat ale nie byly przekombinowane, wrócił las :D , przywrócili Sub Zero w masce i Scorpiona no i Goro, postacie wyglądały jak trzeba, wspaniałe tradycyjne stroje. Do tego powrót (chociaż po cześci) do wspaniałych wschodnich motywów muzycznych. Co mi się nie podobało to dodanie broni. Wprawdzie nie było ich dużo ale unikałem uzywania ich jak mogłem. Twórcy chyba usilnie chcieli gre odmienić, dodać coś nowego ale nie był trafiony pomysł. Grafika 3D nawet niezła. Kiedy usłyszałem pierwsze info o MK w 3D podjarałem się. Ostateczny efekt był troche gorszy (ale oczekiwałem na prawde fotorealistycznej grafiki hehe do tego przyzwyczaily mnie poprzednie części. Niestety wraz z wejście w trzeci wymiar seria zaczęła zjeżdząć po pochyłej równi. MK4 to był taki kompromis, takie łagodne przejście między starymi klimatycznymi Mortalami a tym co miało nadejść. Ave MK4!

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 28, 2007, 01:23:45 pm »
Mój drogi towarzyszu niestety się  z Tobą nie zgodzę. Każdy ma swoje zdanie, więc i ja się wypowiem, może nie tak obszernie jak Ty.

MK4 przez większość jest uważana za cieńką, a że Tobie się podoba - prywatne zdanie. Ja nad MK4 spędziłem ok. 2 lat ciągłego grania i patrząc z prespektywy czasu była, jest i będzie słaba, a grało się w nią, bo miało się sentyment i była nieliczną grą na nasze blaszaki.

Rewolucją jest MK:Deadly Alliance. Gdzie wszystko było na swoim miejscu, a twórcy znowu oczarowali magią swoich "wyjadaczy" i przyciągneli wielu nowych. Piękna grafika, muzyka, areny oraz powiedziałbym idealny dobór postaci stworzył z niego jak najbardziej najlepszą część MK.

Oczywiście wiem, że uważany jest MK2 za najlepszy, ale powiedzmy sobie szczerze co nas w dzisiejszych czasach oczarowuje tak jak kiedyś ? Odpowiedz jedna i prosta ; NIC. Ponieważ byliśmy kiedyś zacofani, a teraz nie jest już tak jak kiedyś i  nigdy tak nie będzie.

Offline Hien

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 28, 2007, 02:21:18 pm »
Oczywiście nikomu nie narzucam mojego zdania ale mam ten sentyment do MK4, grało mię w to zawsze przyjemnie.
Co do DA, cos może jest w tej grze ale troche tam tego wszystkiego za dużo jak na mnie.
I generalnie mnie gra się lepiej w mordobicia 2D. Tutaj akurat nie chodzi tylko o senstyment. Zawsze szanowalem Capcom ,ze jeśli chceli Street Fightera pchać w 3D to stworzyli osobna serie EX a oryginalny ciąg zostawili w spokoju. Ale oczywiście każdy ma swoje zdanie, szacuneczek :)

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 28, 2007, 02:50:41 pm »
No ja też mam  :lol:
MK4 nie należy do leprzych części serii. Nie ukrywam że długo przy niej spedziłem ale system rozgrywki jest nietaki jaki bym chciał. Fajna dynamika ale w 3D nie pasuje coś w stylu HP,LP itp.  :? Klimat zostaje utrzymany ale nic poza nim.

MK: DA bez wądpienia zrobiła największy szok z serii. Pierwsza część 3D wzystkich zaskoczyła: arenami, grywalnością oraz rodzajem postaci. Następne części typu: Deception czy Armageddon dogoniły i nawet przegoniły ją klimatem i co najważniejsze rozgrywką  8) ( chodzi o dynamike i swobode )

Trzeba przyznać że każda część MK ma swoje błędy i niedoróbki, jednak najmniej ich mają: MK2 i MK: DA ale posiadają za małe +  :lol:  :lol:

Offline Shihan_Yosuzu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 30, 2007, 06:59:05 pm »
Będę szczery ;] Według mnie nowe mortale są
za przeproszeniem zry**ne. Teraz gram w Armageddona
i widzę, że to już nie ta gra co kiedyś.
Dla mnie MK 4 był i dalej jest bijatyką perfekcyjną.
Holernie szybką, dynamiczną, a co najważniejsze:
WYRÓWNANĄ. Postacie są doskonale wyważone
i żadna nie ma przewagi nad innymi (poza goro ;]
chociaż sądzę, że też nie jest o wiele mocniejszy)
Ta gra jest perfekcyjnie wyważona. Jeśli mam byś szczery
to w moim przekonaniu góruje nad dwójka, która tak jak nowe mortale
była holernie wolna. W moim rankingu jedynie MK trylogy jest lepszy
od czwóreczki (bo też jest holernie dynamiczny, ale oprócz tego
jest więcej postaci i lepsze komba ;])
Dużo graczy twierdzi, że tekken i soul calibur są lepszymi grami niz
Mk4 (i chyba dlatego nowe Mortale są tak podobne do soul calibura).
Ja się z tym nie zgadzam. Nie są tak zrównoważone i dynamiczne.
Jedni wprawdzie wolą powolniejsz gry, ale nie ja.
Bardziej dynamicznej bijatyki niż Mk 4 własciwie nie znam.

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 30, 2007, 07:06:27 pm »
zauważ że w nowych mortalach (pomijając armaggedona, ale to wynika z ilości postaci) każda postać porusza się i atakuje inaczej. to naprawdę wielki krok naprzód (choć było już w Samurai Shodown 4 w roku 1996, sorry ale musiałem to powiedzieć). przed powstaniem mk:da w zasadzie każda postać miała to samo (poza specjalami)

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 30, 2007, 07:27:03 pm »
Cytat: "Shihan_Yosuzu"
Będę szczery ;] Według mnie nowe mortale są
za przeproszeniem zry**ne. Teraz gram w Armageddona
i widzę, że to już nie ta gra co kiedyś.
Dla mnie MK 4 był i dalej jest bijatyką perfekcyjną.
Holernie szybką, dynamiczną, a co najważniejsze:
WYRÓWNANĄ.

Jeśli MK:A nie jest dynamiczny to Trilogy tym bardziej  :lol: Armageddon jest na 2 miejscu pod wpływem dynamiki zaraz za MK4, ale czwarta część była według mnie dużo przesadzona ( niektórym sie to jednak spodobało )