Autor Wątek: Mortal Kombat 4 ...  (Przeczytany 72140 razy)

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #105 dnia: Września 27, 2010, 07:55:57 pm »
Grafika wypasiona jak na 97 po prostu MASAKRA!!
O której wersji mówisz? Jeśli domowej (konsole, PC) to powiem Ci, że grafika była bardzo słaba, wręcz typowa dla 97. Wersja arcade była cudna pod tym względem i to ona jak na rok 97 miała zarąbistą grafikę.
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2010, 02:00:25 am wysłana przez Sim »

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #106 dnia: Września 27, 2010, 11:03:39 pm »
najtrudniejszy był Fujin  8)

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #107 dnia: Września 28, 2010, 07:01:58 pm »
Grafika wypasiona jak na 97 po prostu MASAKRA!!
O której wersji mówisz? Jeśli domowej (konsole, PC) to powiem Ci, że grafika była bardzo słaba, wręcz typowa dla 97. Wersja arcade była cudna pod tym względem i to ona jak na rok 97 miała zarąbistą grafikę.

Chodzi mi o PC, akceleracja sprzętowa w tych czasach była w mało której grze, modele postaci są bardzo dopracowane, tekstury również bardzo dobre. No i cała gra w 3D jak na ten rok to rzadkość, w większości gier w tym okresie to albo 2D albo 2D połączone z  3D. Pamiętam też że w recenzji MK4 w CD-Action, grafika była oceniona na 9/10.

Może jestem ślepy ale nie widzę różny w grafice pomiędzy PC a Arcade...

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #108 dnia: Września 28, 2010, 11:29:43 pm »
W wersji arcade modele postaci mają znacznie więcej poligonów (chyba 3000 lub 5000) niż w wersji PC (tylko 1000). Jakby było mało PC dostał najgorszą wersję jeśli chodzi o grafikę (bardzo biedne tekstury plansz) na dodatek tą samą wersję miał PSX. Najlepszy MK4 w wersji domowej był na Nitendo 64 (na Dreamcast były tylko lepsze modele postaci) gdzie tekstury były na wysokim poziomie i zachowanych było część efektów z oryginału (krew na ekranie była gładka a nie pikselowata jak na PC).
Wersja arcade miała wszystko na super, zarąbistym poziomie (modele postaci, światłocień/oświetlenie, efekty smog światła, tekstury, krew itp. itd.) a wersja PC dlatego miała słabszą grafikę bo twórcy bali się, że gra nie pójdzie na obecnym (wtedy) sprzęcie. W sumie mieli rację ale mogli wtedy wziąć przykład z pecetowych wersji Virtua Fighter 2 i Last Bronx gdzie w opcjach można było wybrać wersję modeli (mniej szczegółowe lub bardziej szczegółowe). Niestety w tej kwestii dali ciała.

Tutaj masz reklamę wersji arcade [LINK]
« Ostatnia zmiana: Września 28, 2010, 11:31:16 pm wysłana przez Sim »

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #109 dnia: Września 29, 2010, 12:00:37 am »
LOL różnica w grafice jest OGROMNA! Faktycznie grafa w wersji na PC kryje się w porównaniu do tej na Arcade ;) Widocznie nigdy się nie przyglądałem grafice w MK 4 na Arcade :)

P.S a jednak jestem ślepy ;D
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2010, 12:04:42 am wysłana przez Scorpion king of the soul »

robaczek

  • Gość
Odp: Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #110 dnia: Września 29, 2010, 09:34:45 am »
A ja się tak wepchnę na chwilę, bo właśnie udało mi się coś wygrzebać. Modele przeniesione z MK4 (enchanced). Chyba tego spróbuję. :D

Offline Kitana,Sindel,Tomek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 900
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #111 dnia: Listopada 19, 2010, 07:56:31 pm »
Straszne to -.- to jest dopiero koszmarny model :P

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #112 dnia: Listopada 22, 2010, 10:36:49 pm »
dodatek enchanced strasznie grafikę (już zresztą spieprzoną) psuje...

Offline Nefarius225

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 104
  • Ten, co się nie patyczkuje...
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #113 dnia: Marca 03, 2012, 10:37:22 pm »
Bardzo fajna część, właściwie na równi z dwójeczką jak dla mnie. Bardzo mi się podoba to, że tu CPU nie jest już takim czitem jak np. w UMK3. Przewidywał ciosy, jak jakiś prorok. Wiem, że człowiek też dałby radę, ale ten to cios za ciosem mógł wyczuć. Robił w bambuko jak tylko chciał. I jeszcze w trójce i jej wersjach (MKT, UMK3) nie grałem Sub-Zerem, bo tam go po prostu nie mogłem ogarnąć (ale napatoczył się Smoke :)). W M4 Subem po prostu robię takie wygibasy, że w połączeniu z dynamiką czwórki, wróg zostaje zmielony na MROŻONY kotlet. No i powrót do naszego przyjaciela - Goro  ;D Ach jaka to za młodu była radocha, gdy się go odblokowało...

Offline KaroxPL

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 153
  • Lol
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaroxPL
Odp: Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #114 dnia: Marca 04, 2012, 10:58:39 am »
W MK4 jak dla mnie najlepszy był Quan-Chi Ogólnie dobry jest w każdych częściach....

Offline Nefarius225

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 104
  • Ten, co się nie patyczkuje...
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #115 dnia: Marca 04, 2012, 11:12:38 am »
W MK4 jak dla mnie najlepszy był Quan-Chi Ogólnie dobry jest w każdych częściach....
Quanem nie grałem ale mam zamiar go okiełznać. Ma epickie ciosy (czacha, deptanie :D)

Offline sla

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 365
    • Zobacz profil
  • PSN ID: king-sla
Odp: Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #116 dnia: Marca 05, 2012, 09:28:53 am »
A ja uwielbiam Reptile'a. Jak wpadnę w dobry rytm to Max.Damage wpadają non stop :D

Offline ermac6f

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #117 dnia: Listopada 07, 2013, 02:11:34 pm »
 :police: Wiecie jak zagrać kitaną na n64 podobno jest po zaliczeniu gry tanya.Albo chocaiż zawalczyć. Co do gry to trochę nie jest już taka fajna bo usunęli większosć postaci. Szkoda że nie ma strykera i ciągle strzelać lub sub-zero bez maski (chyba jest jako alternatywna teksturą sub-zero :?) Jedyną wadą jest shinnok powinien się przemienać w innych tak jak shang.A nie dziwny odgłos i jego moce. I na przykład zamiast goro mógł by być noobek. A zamiast shinnoka goro. :p Dla mnie 5/7 .

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 4 ...
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwca 30, 2014, 03:00:49 pm »
Mortal Kombat 4 jest niezłą częścią. Sam lubię w nią pograć. Na plus oczywiście 3D, człowiek w tamtych latach był uradowany, gdy widział postaci i areny z lepszej kamery. Nawet fatality nieźle wciągało, pamiętam gdy widziałem jak ktoś grał na automatach i grając żółtym ninja zamienił się w Skorpiona i rozerwał przeciwnika.  To wyglądało na prawdę kosmicznie. Dźwięk i muzyka oddawały klimat prawdziwego mortala. Myślę, że korzystanie z broni lub różnych rzeczy leżących na ziemi było bardzo dobrym pomysłem. Jak się nie dało komuś wtłuc normalnie to trzeba było w niego z nerwów rzucać :) To były potężne bronie. Troszkę bieg był problemem, ale dało się i bez tego grać. Klawisz od zmiany kierunków nie był, przynajmniej dla mnie użyteczny. Mogłem walczyć na jednej linii, a kolejny przycisk do opanowania dzięki któremu mogłem chociażby unikać ataków był niepotrzebny.
Na minus trzeba zaliczyć brak postarania się o wykonanie paru postaci. Jarek kompletne dno, Reptail w dresie (dla mnie jego strój tak wyglądał) i może troszkę Jax z pomalowanymi rękoma. Specjalne ciosy wyglądały zbyt sztucznie a krew kompletnie nie rzeczywista. Niski raczej poziom przeciwników mający się nijak do Mk 2. Grę miło wspominam, ale gdy wczoraj włączyłem sobie MK 2 to całe dzieciństwo mi się przypomniało i godziny spędzone w grze Cagem.