Autor Wątek: Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero = Najlepszy mortal!  (Przeczytany 43088 razy)

Offline Mat

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
Mortal Kombat Mythologies: Sub-Zero = Najlepszy mortal!
« dnia: Grudnia 08, 2007, 04:58:21 pm »
Zakładam taki temat, gdyż uważam, że tej grze należy się na forum chyba trochę więcej uwagi...
Najbardziej niedoceniony z mortali - i jak najbardziej NIEsłusznie! Mnie ta część naprawdę się podoba, w ogóle natomiast nie mogę pojąć, że komuś innemu już nie bardzo.
Parę argumentów na rzecz tej gry:

1. HISTORIA - Nic z tego, co było do tej pory, więc jest oryginalnie. Motyw Wojny Bogów, z odzyskaniem mapy, pojedynku Scorpiona i Sub- Zero, czterech żywiołów chroniących amulet, którego chce odzyskać Quan Chii dla Shinnoka - KAPITALNE!!! Moim zdaniem ten mortal ma najlepiej wymyśloną i przedstawioną historię ze wszystkich! (wiem, że miało to być tylko wstępem do MK4).
A i otwórzcie sobie książeczkę z gry - 5 stron zawierających różnych opisów: O przegranej Shinnoka, jego uwięzieniu w Netherrealm, parę słów o turnieju, Lin Kuei, Shirai Ryu i Takedzie, żywiołach...Jest tego sporo (nie to co w 'Shaolin Monks'...).
2. FILMIKI - żadnych śmiesznych i niedorzecznych pierdół. Klimatyczne i z żywymi aktorami!
3. Pierwszy chodzony mortal i ost. w 2D
4. KLIMAT - już samo intro, choć krótkie, jest bardzo dobre. Do tego wspomniane wszystkie filmiki, areny i bez jakiś żartów jak w tych nowych mortalach :?
5. MUZYKA - Jak będziecie sobie grać w tę część przysłuchajcie się utworom przy walce z Fujinem w WIND, lub bossem w EARTH - 100% klimatu! Albo jeszcze dźwięk z drugiej połówki NETHERREAL (6-ta runda), albo finałowa przy walce z Quan Chii... Jest jeszcze wieeele tego.
6. GŁÓWNYM BOHATEREM JEST SUB - ZERO - a to chyba najbardziej lubiana postać z mortala, no i tu jeszcze jako skrytobójca z klanu z Chin (a nie z jakiejś Antarktydy :)).
7. No i stary dobry system walki plus dużo ciosów specjalnych
Minusy? Dla mnie ta gra nie ma minusów!  I nie jest to bynajmniej prowokacja z mojej strony. Według mnie tej grze naprawdę niczego nie brakuje, no chyba, że ten przycisk z obracaniem w trakcie walki - ale po paru godzinach w ogóle nie przeszkadza i gra się bardzo dobrze.
Jestem ciekaw czy na tym forum są jeszcze jakiejś osoby, którch zachwyciła ta część.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2011, 08:17:37 pm wysłana przez Dumian »

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
MKM Sub-Zero = Najlepszy mortal!
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 08, 2007, 08:07:05 pm »
Szczerze mówiąc, to jak pierwszy raz odpaliłem MKM:SB to stwierdziłem, że to totalne "dno" i gówno, ale po paru godzinach zmieniłem trochę zdanie. Gra może się nie równa z podstawowymi częściami serii, ale jest dużo lepsza niż MK:SF w wydaniu 3D.

Historia: Jest po prostu dobra ( jedna z ważniejszych ) 8+/10
Filmiki: zdecydowany "+"  9/10
Klimat: Nie powala, ale przejdzie bez problemu 8/10
Muzyka: Nic do niej nie mam 8/10
Postać Suba: Przez to ograniczenie, nie każdemu się podoba 8/10

Niestety główne i poważne minusy gry to zdecydowanie " STEROWANIE !! " ( normalnie porażka, da się opanować ale psuje nadal przyjemność z gry ), następnie grywalność ( m.in właśnie przez sterowanie jest skopana ), no i czasami monotonna akcja :? ( np. nudne lokacje ).

Gra napewno nie dla każdego ( nawet mi nie chciało się jej do końca przechodzić ), ale na pewno godna uwagi przez fana serii oraz miłośnika tego typu gier 2D  :roll:

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
MKM Sub-Zero = Najlepszy mortal!
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 09, 2007, 07:18:40 am »
Najlepszagraz tego cyklu oraz poniej jest Shaolin Monks, Najgorszy był Spcial Forces

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
MKM Sub-Zero = Najlepszy mortal!
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 09, 2007, 10:25:14 am »
Cytat: "Maniak"
Najlepszagraz tego cyklu oraz poniej jest Shaolin Monks, Najgorszy był Spcial Forces

Co?
Mi się wydaje, że MK SM jest najlepszy, później MKM, a na końcu MK SF, któro jest dnem i nie powinno się pojawić, bo psuje wizerunek MK.

Offline Mat

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 132
    • Zobacz profil
MKM Sub-Zero = Najlepszy mortal!
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 09, 2007, 11:23:07 am »
MK SM - jak ja gram w tę część, to mam wrażenie, że to chyba jakaś gra dla dzieci. Kolorowy obrazek na pudełeczku, śmieszne i głupie wstawki filmowe, przekolorowane postaci, poziom gry jest bardzo łatwy (i tylko trudny logicznie). Nie ma tego nacisku na pokazanie historii jak w MKM SB. Poza tym mam wrażenie, że ten oznacznik "+18" na pudełku SM, to tylko swego rodzaju wabik na odbiorców, których urzeka efekciarstwo i kicz!
A wiecie co, ja uważam że to MKM jest najlepszym z tych trzech mortali i (pewnie się tym trochę naraże) wolę go od SM.  
Jak już pisałem sterowanie naprawde nie robi problemu po kilku godzinach, czy może inaczej, dniach przed nią spędzonych jest w porządku.

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
MKM Sub-Zero = Najlepszy mortal!
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 09, 2007, 12:18:34 pm »
Mnie sie nie naraziles bo nowym mortalom naprawde brakuje  klimatu i powagi.Co prawda jako gre wole MKSM bo sie porpostu lepiej przy niej bawie ,ale MKM  proprostu deklasuje MKSM pod wzgledem klimatu.MkM jest calkiem fajne tylko grywalnosc strasznie pusje sterowanie i monnotonosc tej gry

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
MKM Sub-Zero = Najlepszy mortal!
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 10, 2007, 03:00:38 pm »
Ja uważam, że MK SM jest lepsze, bo jest więcej elementów, postaci no i fajne tryby, ale MKM jest na drugim miejscu co chyba oczywiste jest, bo MK SF nie zasługuje nawet na 3 miejsce, no chyba, że na 3 możliwe. :lol:

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
MKM Sub-Zero = Najlepszy mortal!
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 10, 2007, 05:36:21 pm »
Cytat: "Mkmaniak"
Ja uważam, że MK SM jest lepsze, bo jest więcej elementów, postaci no i fajne tryby, ale MKM jest na drugim miejscu co chyba oczywiste jest, bo MK SF nie zasługuje nawet na 3 miejsce, no chyba, że na 3 możliwe. :lol:


Jestem ciekawy od kiedy grasz w Mortala bo jak od nie dawna to całkowicie cię rozumiem.

Offline Rell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
MKM Sub-Zero = Najlepszy mortal!
« Odpowiedź #8 dnia: Grudnia 10, 2007, 06:17:55 pm »
Piszecie ze gra jest super i kusicie mnie tym zeby znowu zagrac bo gałem w nia wieki temu ale ze 30 minut tylko :D

Offline szymon1_93

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
MKM Sub-Zero = Najlepszy mortal!
« Odpowiedź #9 dnia: Grudnia 10, 2007, 07:32:17 pm »
moze ktos podac linki do mkm:sb

Bodzio

  • Gość
MKM Sub-Zero = Najlepszy mortal!
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 10, 2007, 08:54:31 pm »
Cytat: "szymon1_93"
moze ktos podac linki do mkm:sb


Nie moze. Czytac regulamin.

Offline Shihan_Yosuzu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 122
    • Zobacz profil
MKM Sub-Zero = Najlepszy mortal!
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 11, 2007, 03:55:09 pm »
a ja wbrew regulaminowi podam ci namiary ;D
  dowolny serwis aukcyjny ;D

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
MKM Sub-Zero = Najlepszy mortal!
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 11, 2007, 04:08:50 pm »
Cytat: "Maniak"
Cytat: "Mkmaniak"
Ja uważam, że MK SM jest lepsze, bo jest więcej elementów, postaci no i fajne tryby, ale MKM jest na drugim miejscu co chyba oczywiste jest, bo MK SF nie zasługuje nawet na 3 miejsce, no chyba, że na 3 możliwe. :lol:


Jestem ciekawy od kiedy grasz w Mortala bo jak od nie dawna to całkowicie cię rozumiem.

Mam 15 lat, a gram od 8 roku życia.
Nie dziw się, mnie podoba się ten system walki i takie rozbudowanie. Nie grałem w obie te gry, ale jako obserwator twierdzę, że podoba mi się bardziej MK SM.

Offline szymon1_93

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
MKM Sub-Zero = Najlepszy mortal!
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 11, 2007, 05:16:38 pm »
Cytat: "Bodzio"
Cytat: "szymon1_93"
moze ktos podac linki do mkm:sb


Nie moze. Czytac regulamin.

no dobra spoko ale ja myslalem ze jest to podobne do MK1 i ze nigdzie nie ma tego do kupienia ale teraz juz wiem

Offline _cyBeR_

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 197
  • umk3
    • Zobacz profil
Odp: MKM Sub-Zero = Najlepszy mortal!
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 15, 2008, 09:23:30 pm »
Mat , za bardzo tą częścią sie podnicasz  :P  Nei grałem jeszcze w Shaolin Monks grałem tylko w MKM Sub-Zero noi wiadomo że toc mkm lepszy ;)