Autor Wątek: Mortal Kombat - The Movie  (Przeczytany 40146 razy)

Offline Zbyszeek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« dnia: Lutego 21, 2006, 03:25:46 pm »
Ludzie z przerażeniem stwierdziłem, że choć wszyscy fani doskonale znają MK the movie, to w dziale "Filmy" nie ma tematu, który wspominałby o nim choćby pół słowa. Więc wpisujcie sie tu. Zapraszam. Pozwolicie, że wpisy zaczne od siebie i ocenie film z podziałem na kategorie ostatecznie wystawiając mu punktacje od 1 do 10
klimat:
ogromny plus dla twórców filmu za wierne oddanie niepowtarzalnego klimatu gry Mortal Kombat, którym można się wręcz napawać ogladając film, dzieki czemu Mk the movie była i jest jedną z najbardziej klimatycznych produkcji Mortal kombat
dowodami na to, że bez klimatu wszystko inne traci znaczenie niech będą kontynuacja MK the movie i serial qonquest, które zostawie bez szerszego komentarza.

aktorzy i aktorstwo:
kolejną dobrą, według mnie, stroną filmu jest fakt postawienia na młodych nie znanych wtedy aktorów. krótko mówiąc to dobrze, że widząc aktora możemy się skoncentrować na danej roli w danym filmie, a nie na przykład oglądać kogoś w filmie, tylko dlatego, że taka to a taka pani czy też taki to a taki pan zagrał w filmie X kreconym kiedyś przez pana Y. debiutanci to plus. jedynym znanym aktorem z MK the movie jest legenda kina akcji jedna z niegdysiejszych ikon Hollywood jest to rzecz jasna odtwórca roli Raydena Kristopher Lambert kiedyś kultowa postać dla kina akcji obdarzony (zawsze długimi) kruczo czarnymi włosami. w 95 roku użycza już bardziej siwych, ale co warto jeszcze raz podkreślić zawsze naturalnie długich w ten sbosób przechodze od aktorów do stworzonych przez nich kreacji. zaczne od Raydena
Reyden -  Kristopher Lambert
K Lambert stworzył najlepszą według mnie kreacje Raydena ze wszystkich ekkranizacji MK jakie się ukazały. do kanonu przeszła odrobina humoru jaką obdarzył kreowane przez siebie bóstwo gromu Lambert, z której później czerpano lub którą później kopiowano nie udolnie.
Liu Kang - Robin Shou kreacja niezła. widać, że wczuł sie w role głównego obrońcy ziemi. podoba mi się też fakt, że na początku nie chciał tego co go czekało (mam na myśli postać) jako ciekawostke dodam, że swego czasu można go było zobaczyć w reklamie coca coli.
Sonya Blade - Brigitte Wilson kolejna postać zagrana z wyczuciem znakomite wcielenie zimnej służbowej pani porucznik scigającej bandziora dla prywatnej zemsty. brawo też za to że Brigitte Wilson jako jedyna z grona aktorów  debiutujących w MK wybiła się do innych produkcji. gratulacje.
Johny Cage - LInden Ashby Swietnie odegrana żartowność i lekkoduszność bochatera. nieźle naprawde nieźle. a jeśli chodzi o pozostale aspekty było srednio.
Kitana - Talisa Sato podoba mi się jej wprowadzenie Liu Kanga w przeszłość zaświatów i cicha pomoc w walce.
Kano - Trevor Goddard doskonale uchwycono podłą ironie Kano. wszyscy pamietamy usmiech partnera Soni "od ucha hehehe do ucha hehehe"
Goro - Gregory Paul Mrtin(głos) został całkiem zdominowany przez samą postać to wszystko.
Shang Tsung - Cary- Hiroyuki Tagawa znakomicie zagrał wyrachowanie fałsz i podłość tej postaci. inni odtwórcy Shang Tsunga powinni go naśladować.
Sub- Zero - Francois Petit świetnie zagrał tajemniczość. mógłby się pojawiać częściej.
Scorpion - Kris Casamassa krótko najlepsza kreacja Scorpiona ze wszystkich.
Reptile -  Keith Cooke świetnie pokazana zaciętość tego wojownika.


efekty specjalne:
znakomite, nie przesadzone ukazujące najlepsze moce potaci

dźwięk:
dopełniajacy klimatu z soundtrackiem, który przeszedł do legendy.

kostiumy:
oddane w najdrobniejszym detalu.

akcja:
walk mogło być więcej, turniej nieco bardziej rozwinięty.

ocena ogólna:
9/10

zapraszam do wypowiedzi na ten temat wszystkich fanów MK pozdrawiam.

Offline Mak's

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
Re: Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 21, 2006, 08:16:05 pm »
Bardzo sie ciesze ze ktos zalozyl ten temat.
Twoje szczegoly o filmie sa napisane (jak na moj gust) B.Dobrze. Kreacja Scorpiona, Sub Zero i Reptile'a , bylo fantastyczne, i zgadzam sie co onich napisales. Co do innych postaci tez sie zgodze. Scenografia dobrana idealnie. Efekty tez dobre.
Szkoda ze nie mozena tego samego powiedziec o MK2 Anihilation.
Pozdrawiam

Offline Zbyszeek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
racja
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 22, 2006, 11:24:06 am »
zgadzam się z tobą masz racje ale musze ci powiedziedź że to przez to że w MK 2 -  anihilation nie zastosowano się do znanego przysłowia "wygrywającego zespołu się nie zmienia" gdyby nie zmiana kilku twórców i odtwórcy roli raydena Film mógłby się wybronić ale niestety wygrały wewnętrzne niesnaski i na filmie to się odbiło
pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dyskusji.

Offline Zbyszeek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
wejdźcie!!
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 25, 2006, 08:45:40 pm »
bardzo prosze o wpisy

Offline Spine

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Re: Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 01, 2006, 02:35:41 pm »
Cytat: "Zbyszeek"

Shang Tsung - Cary- Hiroyuki Tagawa znakomicie zagrał wyrachowanie fałsz i podłość tej postaci. inni odtwórcy Shang Tsunga powinni go naśladować.

Z tym się nie zgodzę !!
Shang Tsung z Mortal Kombat Conquest lepszy jest ;)
Ma wygląd tego z MK2 i lepiej walczy :]
No i (co nie zależy od niego) więcej korzysta z mocy i w bardziej wyrafinowany sposób :]

Offline Zbyszeek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
ok
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 02, 2006, 10:48:07 am »
ok ty masz swoje zdanie ja swoje uważam że filmowy shang był lepszy ale dzieki za wpis pozdrawiam

Offline A.J.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
Re: ok
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 02, 2006, 06:26:56 pm »
Ja filmowi daje 7/10.Choć mógł być o wiele lepszy, jest dla mnie najlepszą ekranizacją gry komputerowej.

Offline Zbyszeek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
tak jest
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 02, 2006, 08:42:58 pm »
zgadzam się pozdrawiam serdecznie zapraszaj innych na ten temat

Offline Balak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 05, 2006, 02:41:53 pm »
Film Mortal Kombat The Movie jest według mnie najlepszą ekranizacją gier ze wszystkich które powstały.

Offline Zbyszeek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
racja
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 06, 2006, 10:13:12 am »
i właśnie z tobą się zgadzam pozdrawiam.

Offline Mak's

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 38
    • Zobacz profil
Re: racja
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 08, 2006, 10:00:44 pm »
MORTAL KOMBAT zdetronizowal wszystkie produkcje filmowe ktore powstaly na bazie jakiejkolwiek gry. A co do Shang Tsunga, to moze ten z serialu podobny byl do tego z MK II (i tez zagral dobrze), ale ten z filmu zagral SUPER.Lepszego aktora do tej roli nie bylo, on byl najlepszy. :twisted:
POZDRAWIAM

Offline Zbyszeek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
tak
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 09, 2006, 10:35:15 am »
całkowicie się z tobą zgadzam pozdrawiam serdecznie

Offline Zbyszeek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 58
    • Zobacz profil
prośba
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 17, 2006, 06:35:50 pm »
mam gorącą prośbe do wszystkich wypowiadających się na ten temat przyśliijcie mi prosze oryginalną wersje piosenki która była motywem przewodnim do MK The Movie mam wersje elektroniczną i bardzo zależy mi na oryginalnym MOTYWIE PRZEWODNIM z mk the movie bardzo prosze o odzew ewentualne mp3 z tą piosenką prosze słać na ten adres e - mail: [email protected]

Offline @Scorpion@

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 04, 2006, 01:18:08 am »
Jak jeszcze nie masz to wezme CI wysle tylko napisz na FORUMa co do filmu
Soundtrack-10/10 Bardziej nie mogli :D
Efekty Specjalne 9/10 Scorp bez machy & Goro wiem ze to byl `94/95 ale moznaby bylo zrobic inaczej
Kostiumy 10/10
Aktorzy:
Ninja 10/10 (Come here&Welcome)
Raiden 10/10
Shang 10/10
Goro 8/10 j.w.
Kitana 10/10 (Najsexowniejsza w MK)
Sonya 7/10 (Wg. mnie do roli Pink Paniusi chociarz przed wejsciem na statek była ok)
Johny:10/10
Liu 9/10 (Troche mógłby włosy przyciąć bo jak puchacz wyglądał)

Offline Mileena

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 228
    • Zobacz profil
Mortal Kombat - The Movie
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 07, 2006, 06:48:40 pm »
ja wole MK Annihilation.Fajnie zrobione.Kostiumy i tereny fajne.No ale może walki nie :P ale i tak mi sie to podoba :D