'

Aktualności: Mortal Kombat Center - strona wraca jako archiwum.

Autor Wątek: Stare MK - kto? gra???  (Przeczytany 16313 razy)

Offline johnx

• U?ytkownik
Stare MK - kto? gra???
« dnia: Lutego 03, 2010, 01:28:31 pm »
Po dzi? dzie? gram w MK-UMK3 na MAME. Brat i kumple mówi? mi, ?e ta gra jest "przestarza?a".
Dlatego chcia?bym si? dowiedzie? czy kto? zakocha? si? w Klasyce MK tak jak ja i ci?gle gra w wersje 2d. Mam zamiar zakupi? PS2 i nie wiem czy by?oby to m?dre posuni?cie. No i jestem ciekaw czy MK:DA w gór? s? lepsze od MK-UMK3.

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
Odp: Stare MK - kto? gra???
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 03, 2010, 02:39:49 pm »
Drogi Johnxie, mia?em Ci? zbeszta?, gdy zobaczy?em taki tytu? wiadomo?ci w dziale notabene KLASYKA, ale po przeczytaniu ca?o?ci zrozumia?em, ?e warto Ci odpowiedzie? szczerze.

Otó? Twoi koledzy maj? syndrom XXI wieku. Dla takich ludzi liczy si? na pierwszym miejscu post?p i technologia. W konsekwencji zapominaj? oni o bardzo wa?nym czynniku jakim jest magia. Jednak nie taka magia jak? pos?uguj? si? czarodzieje, lecz taka która wyst?puje w grach komputerowych. A charakteryzuje si? ona tym, ?e przyci?ga do monitora nie posiadaj?c ani zadziwiaj?cej grafiki, ani fajerwerków technicznych. Czasami proste gry maj? bardziej zagorza?ych fanów ni? najnowsze "super produkcje". Takim przyk?adem gry mo?e by? w?a?nie Mortal Kombat II. Gra ta jest prosta jak drut, grafika jest na poziomie Amigii 600, a efekty specjalne to piksele z??czone ze sob? imituj?ce krew. Nawet liczba ciosów i ataków któr? mo?e zrobi? poszczególny zawodnik jest w okolicach dziesi?ciu ciosów. Jednak to co czyni t? gr? wyj?tkow? to grywalno?? i magia. I nie wa?ne ile lat na liczniku ma gra komputerowa, wa?ne, ?eby sprawia?a przyjemno?? graczowi. A Mortal Kombat II mi mimo up?ywu lat sprawia OGROMN? frajd?. Zw?aszcza jak gram z ?ywym przeciwnikiem. Po prostu miodno?? i magia wyciekaj?ca z tych paru Megabajtów programu. Dlatego nie s?uchaj kolegów. Bo nie zdaj? sobie sprawy, ?e rocznikowo przestarza?y jest równie? Mustang, jednak jazda takim wozem to niezapomniane prze?ycie. Mortal Kombat I, II, IIIU, Trilogy, to w?a?nie taka stajnia Mustangów. Rocznikowo przestarza?e gry, jednak kultowe i nikt tego kwestionowa? nie powinien.

Co do drugiego pytania, to ju? kwestia gustu. Znam rzesze fanów (W?a?ciwie wszyscy moi Mortalowi przyjaciele), którzy uwa?aj?, ?e Mortal Kombat najlepsze lata mia? za sob?. Jednak znam te? kilku, którzy uwielbiaj? cz??ci 3d. Dlatego tutaj sam powiniene? si? przekona? co dla Ciebie ma warto??.

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline Ninja-Spectre

• U?ytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 03, 2010, 04:23:01 pm »
Ciekawe, czy kto? by zauwa?y? dzisiejsze MK3D, gdyby nie by?o wcze?niejszych cz??ci 2D. Czy ludzie si?gneli by po te gry, gdyby nie mieli sentymentu do starych cze?ci ? Podobnie jak filmy czy muzyk? gry najlepiej dzieli? na dobre lub s?abe, ni? na stare i nowe, bo jak co? dobre to nigdy si? nie starzeje ;).

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

• U?ytkownik
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 06, 2010, 11:43:47 pm »
Ciekawe, czy kto? by zauwa?y? dzisiejsze MK3D, gdyby nie by?o wcze?niejszych cz??ci 2D. Czy ludzie si?gneli by po te gry, gdyby nie mieli sentymentu do starych cze?ci ? Podobnie jak filmy czy muzyk? gry najlepiej dzieli? na dobre lub s?abe, ni? na stare i nowe, bo jak co? dobre to nigdy si? nie starzeje ;).

Jedno z najszczerszych i najm?drzejszych zda? jakie mi by?o dane czyta? na tym forum.......
Jam jest ten który przywodzi do zguby,
Ten który uciska  maluczkich,
(...)
Patrzcie na me dzie?a o wielcy tego ?wiata,
I p?aczcie nad swym losem....
Jam jest Lord  - Ten Który Przynosi Burz?

"Wygra? ten g?upi chuj SlaveMe. Gratulujemy"
                                        Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)
NITHERA AR ARITE OT LAR KA'AR BAAR

Moon

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 07, 2010, 02:31:06 pm »
Gdyby nie to, ?e Mortal Kombat istnieje jako marka-symbol lat 90...smutna prawda ka?e twierdzi?, ?e nikt by nie si?ga? po ten tytu? na zesz?ej czy obecnej generacji. To salonom gier i dziesi?tkom konwersji cz??ci w 2D MK zas?uguje ca?y ten dym, na którym dzi? tylko ?a?o?nie zarabia si? pieni?dze.

Offline Brzeszczot

• U?ytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 08, 2010, 11:42:24 am »
Witam, to mój pierwszy post.
Oczywi?cie, ?e kto? gra. W mojej mie?cinie 20 tys. b?dzie jakie? 6 osób co najmniej, z czego trzej to zapale?cy, którzy raz w tygodniu nawalaj? si? w MK Trilogy. :D

Mia?em do czynienia z MK od 1 do 3 i MK Trilogy. Najbardziej lubi? cz??? pierwsz? i Trilogy, ale ka?da ma dla nie swoje zalety. Za to te z grafik? 3D mnie nie interesuj?.

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 08, 2010, 04:25:33 pm »
Dzi?kuj? za s?owa otuchy. Rzeczywi?cie Klasyka MK ma swoj? magi?. Czasami trudno oderwa? si? od komputera graj?c w MKII. Ma swój klimat którego obawiam si?, ?e nie ma MK DA (w gór?). Jednak mimo wszystko zdecydowa?em si?, ?e kupi? PS2 je?li tylko b?d? mia? wystarczaj?co gotówki. Starszy brat cz?sto si? mnie "czepia", ?e jestem staro modny. Poza tym nie mam w?asnego komputera co mnie mocno ogranicza. Dlatego zdecydowa?em, ?e kupi? t? konsol? i nie b?d? mia? problemów z dost?pem do multimedialnej rozrywki. Jednak chocia?bym mia? wszystkie najnowsze MK nie zapomn? o Klasyce, która umila?a mi ?ycie od szóstego roku ?ycia a? do teraz.

Poza tym witam Brzeszczota na forum  :)

• U?ytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 08, 2010, 11:55:38 pm »
Ja, Johnx na przyk?ad, kupi?em PS2 tylko dla MK. Nie to ?ebym nie gra? w inne ulubione tytu?y jak GTA czy MoH bo gra?em i napieprzam do tej pory. Ale g?ównym powodem by?o MK. To fakt ?e to ju? inna gra ni? cz??ci 2D ale nie wybaczy?bym sobie gdybym nie mia? tej mo?liwo?ci.  Bo nawet je?li komu? nie pasuje MK 3D to ja z tymi cz??ciami prze?y?em wiele niezapomnianych chwil. By?y chwile zajebiste, magiczne chwile, smutne i pe?ne zawodu i totalnie odjechane ....... ja nie ?a?uje i mam nadzieje ?e ty te? nie b?dziesz....

------------------=>
Ja te? b?d? przyjazny i powitam Brzeszczota :D....
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline Death Dealer

• U?ytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 21, 2010, 01:23:08 am »
Ja swego czasu bardzo cz?sto gra?em z Adeptem on-line w "Mortal Kombat 2" (z innymi nie mia?em przyjemno?ci si? zmierzy? bo by?y  problem ?eby si? po??czy?, albo ping by? za du?y i nie da?o si? grac) . Teraz gram ?rednio raz w tygodniu sam w "Mortal Kombat" i "Mortal Kombat 2".
W ogóle Niewyobra?anym sobie mojego komputera bez dwóch pierwszych cz??ci serii na dysku.
A WRACAJ?C JESZCZE DO "MORTAL KOMBAT GOLD"...

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 24, 2010, 12:46:19 pm »
Nareszcie mam ju? dost?p do kompa w domu (chocia? pisz? z biblioteki szkolnej). Mimo tego, ?e naby?em legendarn? konsol? Sony to i tak cz?sto gram w "jedynk?". PS2 kupi?em 9 lutego czyli 15 dni temu. Do zestawu do??czony by? Tekken 5 i Gran Turismo 4. W sumie fajne gierki, ale i tak ju? mam zamiar kupi? MK Deception. W sklepach nie znalaz?em. Na szcz??cie mój brat ma kumpla, który na dzisiaj mia? si? dowiedzie? jaki jest koszt tej gry kupuj?c j? w internecie. Czy si? dowiedzia? zobacz? za jakie? 3 godziny. Wyznam szczerze jak SlaveMe TortueMe KillMe, ?e PS2 kupi?em specjalnie dla MK. Z zakupu produktu Sony jestem bardzo zadowolony  :)

Offline Martins

• U?ytkownik
  • Debe?ciak Team
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 24, 2010, 02:48:47 pm »
Kup MKD na Allegro, bo to z regu?y groszowe sprawy s?. Licytacje mortali z PS2 cz?sto od z?otówki startuj?, a na 10, 20 z?otych si? ko?cz?.
Pokurwi?o mnie!!!

• U?ytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 24, 2010, 04:27:23 pm »
Tylko jak b?dziesz bra? z Allegro to uwa?aj na ró?nych palantów.... S?siad kumpla kupi? GTA:SA od typa co mia? prawie same dobre noty a p?yta wygl?da?a jakby mia? ja w charakterze podstawki od kubek :P
Z drugiej strony jak ja kupowa?em tych kilka gier co ma to wszystkie by?y oki nawet jak bra?em od kolesi co nie w 100% mieli dobrych opinii.....
Wi?c to zale?y jak trafisz a zazwyczaj tafia si? dobrze tak?e powodzenia....
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 26, 2010, 10:56:14 am »
Dzi?kuj? za wsparcie i dobre rady. Sta?o si? tak jak my?la?em. Ci?gle ten go?? nie sprawdzi? ile kosztuje MK Deception. Jak bym kupowa? to raczej now?. Z czego wiem jest mo?liwo?? kupienia
nowej gry w internetowym sklepie. Boj? si? kupowa? u?ywanych bo raz wystarczy?o, ?e po?yczy?em koledze gry, które po 4 miesi?cach zwróci? w op?akanym stanie. Od tamtego momentu nie po?yczy?em ?adnej p?ytki, bo zwyczajnie si? o nie boj?. Mam zamiar sprawdzi? czy nie ma MKD
w jakim? sklepie z grami. Mam jeszcze ma?e pytanko. Jak MKD stoi z grafik??

Offline Dragon7422

• U?ytkownik
  • I'm immortal...
    • Tutoriale dla Ciebie. Tutoriale, tworzone z pasj?.
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 26, 2010, 08:00:21 pm »
Mam jeszcze ma?e pytanko. Jak MKD stoi z grafik??

Nie spodziewaj si? super grafy, ta gra wysz?a na konsol? z 2000 r. Ale te? nie obawiaj si? pikselowych postaci :), Grafika stoi na bardzo wysokim poziomie jak na PS2, ma?o jaka gra na PS2 ma tak dobr? grafik?.
Ty nie mo?esz mnie zabi? ?miertelniku, poniewa? ja jestem nie?miertelny - Scorpion

Tak to prawda, Ci którzy nie wykonuj? polece? s? uwa?ani za ?mieci, ale Ci którzy nie dbaj? o w?asnych przyjació? s? jeszcze gorsi...

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 13, 2010, 06:32:47 pm »
No w?a?nie ba?em si? brzydkiej grafiki. Zobaczy?em screeny z tej gry i si? przestraszy?em. Potem jednak popatrzy?em na zdj?cia z Tekkena 5 - i to samo. Screeny nie oddaj? tego efektu grafy co na ?ywo. A co do MKD. 9 marca odpali?em t? gr? po raz pierwszy na swojej konsolce. Wtedy zobaczy?em pi?kne dzie?o programistów z Midway. Gra jest po prostu cudowna. We wtorek sp?dzi?em przy niej ponad 5 godzin.