Autor Wątek: UMK3 Saturn  (Przeczytany 4363 razy)

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
UMK3 Saturn
« dnia: Grudnia 05, 2011, 06:05:21 pm »
Jakiś czas temu stałem się szcześliwym posiadaczem Segi Saturn, a niedługo później dostałem od znajomego kompletną, europejską wersję gry Ultimate Mortal Kombat 3. Przez ostatnie 2 lata masterowałem do bólu wersję na Mega Drive więc ucieszyłem się bardzo, że będę mógł sobie pograć na lepszym systemie z grafiką zbliżającą się do fliperowej doskonałości.

Pomijając już loadingi (wszytuje się nie tylko każda walka, morphy Shang-Tsunga, ale także fatale, czy wyskakujące postacie po przejściu gry (sic!), a samo obejrzenie Supreme Demonstration trwa około 25 minut), to bardziej zainteresowało mnie że AI komputerowych przeciwników zostało skopiowane z MK3, a nie z UMK3 Arcade. Oznacza to mniej więcej, że gra z Cpu jest ławiejsza (wyłączając "bożka śmierci i nieustannych loadingów" Motaro), chociaż do zastanego stanu rzeczy musiałem sie stopniowo przyzwyczaić. Przez te wszystkie lata grania w wersję na Mega Drive (właściwe AI przeciwników) nauczyłem się wykorzystywać ten ultra-brutalny kod Cpu i czytanie w myślach na swoją korzyść. Łatwiejszy gameplay ma swój urok i jest bardziej przystępny dla laików, jednak największą bolączką z jaką spotkałem się przy tej edycji gry jest fakt stałego powtarzania się aren z UMK3. Są to w kolejności: Scorpion's Lair, Jade's Desert, River Combat, Khans Cave oraz Blue Portal jeśli dodatkowe, ukryte postacie zostały wcześniej odblokowane. Ten zestaw teł musi się powtórzyć dwa razy, żeby zaczely się ładować także te z MK3. Zatem w największej wieży możemy dojść tylko do jednego (dwóch jeśli zrobimy roof uppercut) oryginalnego tła z MK3 - Subway.

I tu moje pytanie, jeśli ktoś kiedyś spotkał się z tym portem i tym problemem. Nie ma na to jakiegoś obejścia? Cheatu? Granie na tych samych 4, czy 5 arenach jest cholernie monotonne, choć sama wersja na Saturna pomimo paru błędów i loadingów jest bardzo fajna.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: UMK3 Saturn
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 05, 2011, 10:02:27 pm »
Przykro mi, nie znam tego problemu, ale ciekawi mnie po co masterować dwa lata słabą wersję na Sega Mega Drive jeżeli jako alternatywę mamy arcade perfect UMK3 na MAME. Na dodatek nie rozumiem gry przeciwko komputerowi. Gramy od dawna z ludźmi ze sceny MK, robimy turnieje i pykamy na zagranicznych serwerach, więc taka gra rozwija. A ciągłe pykanie na ograniczonej wersji SMD, to lekka przesada :) Jeżeli jesteś pasjonatem to okej, ale i tak to do niczego nie prowadzi poza automatyzmem, którego się nabawisz grając tak. Tak gwoli ciekawostki to w tym roku miałem organizować turniej MK2 na SMD właśnie na poznańskich targach, ale wycofałem się z projektu.

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Odp: UMK3 Saturn
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 05, 2011, 10:05:27 pm »
kolekcjonuję gry na SMD, zresztą byłeś w tym roku na DKiG to wiesz :)
wolę "real hardware" niż na emulację, a na turnieje nie mam czasu neistety. Żałuję okorpnie, że musiałem być w pracy kiedy były mistrzosstwa polski w mk 2 w tym roku

Czytałem gdzieś, że ten backround loop występuje też w wersji arcade?

PS
rozkminienie ai cpu dało i daje mi sporą satysfakcję w tej nieuczciwej i nierównej walce na signleplayerze ;)
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2011, 10:08:39 pm wysłana przez papa_snejk »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: UMK3 Saturn
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 05, 2011, 10:14:45 pm »
Ciężko mi stwierdzić, bo choć grałem setki razy, to ilość meczy jakie online rozegraliśmy z ludźmi raczej uświadamia mnie w teorii, że ten loop jest jednak inny niż u Ciebie. A już z całą pewnością loop ten nie musi się dwa razy powtarzać online.

Ps. W kwietniu jak graliśmy razem na SMD (gdzie dostałem w dupę :D), to czemu na ZEUSA nie powiedziałeś, że to Ty jesteś papa_snejk?!  ;D Dobrze Ci szło na MAME później ze mną! Świat jest mały  :)

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Odp: UMK3 Saturn
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 05, 2011, 11:33:15 pm »
Odkryłem, że loop ten występuje także w wersji arcade. Nikt nigdy nie zwrócił na to wcześniej uwagi?
« Ostatnia zmiana: Grudnia 05, 2011, 11:51:28 pm wysłana przez papa_snejk »