'

Aktualności: Nowy adres forum: http://mk.honmaru.pl

Autor Wątek: Pierwsza cz??? MK  (Przeczytany 4094 razy)

Offline Nefarius225

• U?ytkownik
  • Ten, co si? nie patyczkuje...
Pierwsza cz??? MK
« dnia: Marca 22, 2012, 06:10:20 pm »
Tak sobie przegl?da?em z nudów forum i zdziwi?em si? bo nie widzia?em w klasyce tego tematu. Na prawd? nikt nie wspomina tu o ?wietnej jedynce? ;) Postanowi?em za?o?y? tej grze osobny temat w którym b?dzie mo?na gada? w?a?nie o niej i sobie poprzypomina?. Jak dla mnie jedyneczka jest ?wietna. Czasami sobie z nudów w ni? pogram. Gram w niej Subem albo Scorpem, bo gra si? mi nimi najwygodniej jak dla mnie. I ten weso?y klimacik na wyspie :D Ponadto nasz Shang Tsung jest tu bossem g?ównym, a tak?e Goro sub-boss z fajnym wej?ciem. Gracie jeszcze w t? cz??? czasem? Co o niej dzi? my?licie? Kim w niej wymiatacie (lub wymiatali?cie)? Pisa? :)
PS: Zawsze mnie nurtowa?o czy w jedynce w wersji na arcade kto? kryje si? pod ikon? smoka w wyborze postaci. Pytam, bo na przyk?ad w MK3 i UMK3 tak jest.
Without your weapons, you are no match for Motaro!

Offline sla

• U?ytkownik
  • PSN ID: king-sla
Odp: Pierwsza cz??? MK
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 22, 2012, 09:53:00 pm »
Pewnie, ?e gram na MAME.

Offline ildjarn

• U?ytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 03, 2012, 03:49:14 pm »
Kto nigdy nie gra? w MK1 w salonie gier na wielkim ekranie ten przegra? ?ycie. 'Gra?o si? w film'.

Offline Grodek118

• U?ytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 03, 2012, 08:20:10 pm »
Ja w salonie nie mia?em okazji gra?. Mo?e przez mój rocznik bo teraz to tylko mo?na znale?? co najwy?ej Tekkena.

Offline ildjarn

• U?ytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 05, 2012, 03:37:04 pm »
No widzisz przegra?e? ?ycie :/

Nigdy nie zapomn? wra?enia jakie wywar? na mnie 1szy MK na automatach. W domu i u kumpli tylko Pegazusy ew. Atarynki, s?siad z pecetem 386 dla którego szczytem osi?gni?? by? korea?ski, piracki port Street Fighter 2 a tutaj taki szok (nawet Doom nie robi? a? takiego wra?enia). Niech si? schowaj? wszystkie trójwymiarowe modele i antyaliasing, nigdy ?adna grafika w grze nie sprawia?a takiego wra?enia rzeczywisto?ci, btw ciekawe jakby gra? si? w to w wersji na okulary 3D. No i to jest absolutny fenomen jak wspaniale ta czysta digitalizowana grafika (bez takich retuszy jak MK2/MK3) prezentuje si? dzisiaj, jest co prawda kilka dziwnie wygl?daj?cych animacji (np. kop z wyskoku Raydena i Soni, ich Roundhousy) ale generalnie MK jest jedyn? gr? w której zastosowanie takiej metody graficznej nie ?mieszy po latach a próbowa?o jej wielu - Untouchable, Tattoo Assassins, Kasumi Ninja, Street Fighter: The Movie, Ultra Vortek i jeszcze troch?.

Bardzo te? ceni? MK1 za wymy?lenie (a raczej rozpopularyzowanie) wymar?ej ju? ga??zi mordobi? w ameryka?skim stylu który przemin?? wraz ze z?otym okresem dla ca?ego gatunku, teraz Japonia dominuje w 99,9% (MK9 jest 0,01) na tym polu a szkoda, nie ma ju? tej dawnej ró?norodno?ci chocia? zapowiadany jest Killer Instinct 3 za którego mocno trzymam kciuki.
« Ostatnia zmiana: Maja 05, 2012, 03:42:46 pm wysłana przez ildjarn »

Offline Anevis

• U?ytkownik
  • PSN ID: Cunston
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 14, 2012, 09:18:07 pm »
Szkoda, ?e nie mia?em okazji zagra? w tamtych czasach w MK. Jednak si? ciesz?, bo pozna?em go przez emulatory (konkretnie wujek mi pokaza?). Odrazu mi si? spodoba? (a by?o to dawno ~10lat temu) i ceni? go najbardziej z bijatyk. Te fatality (!), system walki, klimat....
Prezentowa?o si? lepiej ni? te cukierkowe street fighter/tekken