Autor Wątek: Gry z najładniejszą grafiką na PlayStation2  (Przeczytany 14483 razy)

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Gry z najładniejszą grafiką na PlayStation2
« dnia: Października 24, 2010, 12:06:44 am »
Witam, jakie według was gry na PS2 mają najładniejszą grafikę?

Postaram się wybrać 3 gry z najładniejszą grafiką na PS2 to:
1. Tekken 4 i 5 - Tutaj nie ma co się sprzeczać, grafika w grze odpowiada Far Cry'iowi na MAX detalach. W dodatku gra ma opcję Progresiv Scan dzięki niej i kablu Component do PS2 możemy podbić rozdzielczość w grze do HD. Nie mogę uwierzyć że konsola o parametrach: procek 300 Mhz, ram 32 mg, grafa 150Mhz 4mg dram... potrafi udźwignąć taką grafikę ;D
2. Star Wars The Force Unleashed - Bardzo dobra grafika, świetne modele postaci w szególności model Darth Vader'a zasługuje na sporą uwagę. Gra również posiada opcje Progresiv Scan dzięki czemu możemy cieszyć się grą w HD.
3.Final Fantasy XII grafika w grze jest bardzo dopracowana.

Na wyróżnienia zasługują: Residint Evil 4, Mortal Kombat Armageddon, CoD: World at War, Black, God Of War 2, Prince of Persia Dwa Trony, Tomb Raider: Underworld, KillZone, Metal Gear Solid 3: Snake Earth. Każda z tych gier ma bardzo dobrą grafę jak na PS2.
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2010, 12:08:46 am wysłana przez Scorpion king of the soul »

Kazek

  • Gość
Odp: Gry z najładniejszą grafiką na PlayStation2
« Odpowiedź #1 dnia: Października 24, 2010, 01:26:09 am »
1. Tekken 4 i 5 - Tutaj nie ma co się sprzeczać, grafika w grze odpowiada Far Cry'iowi na MAX detalach. W dodatku gra ma opcję Progresiv Scan dzięki niej i kablu Component do PS2 możemy podbić rozdzielczość w grze do HD.
Otóż lepszą grafikę miał Soul Calibur 3 i również dało się załączyć go na progressive scan. Jeśli już o grach pod component mówimy, warto by wspomnieć o God of War 2 który można było przestawić na najniższą rozdzielczość HD (ale wciąż HD). Zresztą sama gra zjadal wszystko co na tym systemie graficznie się pokazało.

Nie żebym się czepiał ale chyba nie grałeś za dużo na PS2 skoro taką grę typujesz. Star Wars Force Unleashed wyglądał niezbyt ciekawie. Porównać go z takim Shadow of the Colossus, czy lepiej - Devil May Cry który w dodatku miał o wiele płynniejszą animację i już Star Wars wypada blado. Final Fantasy XII? Nie wiem czy bym się tutaj nie kłócił pomiędzy kilkoma tytułami w tym FFX i FFX-2 włącznie. Z mojej strony ponadto polecam zobaczyć Okami, sprawdzić GT4 i (jak mogłeś o tej grze nie wspomnieć to ja nie wiem) Burnouta 3. Serio zestaw który podałeś jest co najwyżej średni;)

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Gry z najładniejszą grafiką na PlayStation2
« Odpowiedź #2 dnia: Października 24, 2010, 01:50:30 am »
chyba założył ten temat abyśmy wpisywali te gry a nie tylko go czytali ;) a poza mka mkd też całkiem fajnie wyglądało. Mnie się zdaje że nawet fajniej

Kazek

  • Gość
Odp: Gry z najładniejszą grafiką na PlayStation2
« Odpowiedź #3 dnia: Października 24, 2010, 10:39:59 am »
MK ogólnie nie wyglądały jakoś super w porównaniu do bijatyk konkurencji;( Ale np MKA ma lepszą grafikę niż MKvsDC co jest już lekką paranojąO_o

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: Gry z najładniejszą grafiką na PlayStation2
« Odpowiedź #4 dnia: Października 24, 2010, 12:23:49 pm »
1. Tekken 4 i 5 - Tutaj nie ma co się sprzeczać, grafika w grze odpowiada Far Cry'iowi na MAX detalach. W dodatku gra ma opcję Progresiv Scan dzięki niej i kablu Component do PS2 możemy podbić rozdzielczość w grze do HD.
Otóż lepszą grafikę miał Soul Calibur 3 i również dało się załączyć go na progressive scan. Jeśli już o grach pod component mówimy, warto by wspomnieć o God of War 2 który można było przestawić na najniższą rozdzielczość HD (ale wciąż HD). Zresztą sama gra zjadal wszystko co na tym systemie graficznie się pokazało.

Nie żebym się czepiał ale chyba nie grałeś za dużo na PS2 skoro taką grę typujesz.

No no Soul Cailbur 3 wygląda naprawdę nieźle screenach. Kolejna gra na liście do przejścia ;D

Grałem mało 0_o ^^ Oto moja lista gier jakie grałem na PS2, większość przeszedłem:

Alone In The Dark
Call Of Duty: World At War - Final Fronts
Cod Of The Samurai
Devil May Cry
Dragon Ball Z Budokai 3 Collector's Edition
Driver: Parallel Lines
Final Fantasy XII
God Of War
God Of War 2
Grand Theft Auto: Liberty City Stories
Grand Theft Auto: Vice City Stories
Metal Gear Solid 3: Snake Eater
Mortal Kombat: Armageddon
Mortal Kombat: Deadly Alliance
Mortal Kombat: Deception
Mortal Kombat: Shaolin Monks
Naruto: The Ultimate Ninja
Naruto: The Ultimate Ninja 2
Naruto: The Ultimate Ninja 3
Ultimate Ninja 4: Naruto Shippuden
Naruto: Uzumaki Chronicles
Naruto: Uzumaki Chronicles 2
Prince Of Persia: The Two Thrones
Project Zero / Fatal Frame
Project Zero 2: Crimson Butterfly
Project Zero 3: The Tormented
Resident Evil 4
Splinter Cell: Chaos Theory
Splinter Cell: Pandora Tomorrow
Star Wars Episode III: Revenge Of The Sith
Teeken 4
The Getaway
Yu-Gi-Oh! Capsule Monster Coliseum
Yu-Gi-Oh! Duelists Of The Roses
Yu-Gi-Oh! GX Tag Force Evolution
Code Of The Samurai
Age Of Empires 2: The Age Of Kings
Star Wars: The Force Unleashed
KillZone
Devil May Cry 2
Black
Red Ninja: End Of Honor

Przeszło 40 tytułów na tą wspaniałą konsolę przeszedłem, chodź za pewne dla niektórych to mało ;).  Moja lista gier w jakie bym chciał zagrać jest jeszcze dłuuuuuuga ;D
« Ostatnia zmiana: Października 24, 2010, 04:14:55 pm wysłana przez Scorpion king of the soul »

Offline Tekken Kombat

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 237
  • Debeściak
    • Zobacz profil
Odp: Gry z najładniejszą grafiką na PlayStation2
« Odpowiedź #5 dnia: Października 24, 2010, 02:12:37 pm »
PES 2009 ładny jest
Tekken 4 i 5 no nawet,nawet.
Nietety FIFA 11 ma fajny interfejs ale reszta to odgrzewany kotlet.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Gry z najładniejszą grafiką na PlayStation2
« Odpowiedź #6 dnia: Października 24, 2010, 02:16:53 pm »
1. Twoja ps2 to wszystko przeżyła? 2. masz na memorce savea od mka lub mkd? 3. 40 gier to i tak dużo. Ja kupiłem ps2 w lutym i dziś mam tylko 5 gier: 3xmk, tekken 5 i gran turismo 4 (te dwie ostatnie dołączyli do zestawu - normalnie bym ich nie kupił ;))

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: Gry z najładniejszą grafiką na PlayStation2
« Odpowiedź #7 dnia: Października 24, 2010, 04:12:55 pm »
1. Twoja ps2 to wszystko przeżyła? 2. masz na memorce savea od mka lub mkd? 3. 40 gier to i tak dużo. Ja kupiłem ps2 w lutym i dziś mam tylko 5 gier: 3xmk, tekken 5 i gran turismo 4 (te dwie ostatnie dołączyli do zestawu - normalnie bym ich nie kupił ;))

Tak bez problemowo działa nadal i przeżyła także 2 upadki z wysokości ok. 1m ;D A co do sev'ów to na 100% mam z MKA i MKD. Jedyne co mi się zepsuło to kabel AV ale i tak zmieniałem w tedy na Component więc długo nie cierpiałem :)

Ja PS2 kupiłem dokładnie 06.06.2006r, łatwo zapamiętać ;D. Kupiłem na giełdzie komputerowej w Katowicach. Sama konsola 500zł, drugi pad 60 zł, karta 8mg 60 zł + dodatkowy kabel na wyjście antenowe no i Swap Magic 100 zł bo niestety w szkole się nie zarabia :P. Do wyboru miałem 2 gry z dużego wyboru. Wziąłem MK:DA i The Getawey. Prawda jest taka że tylko dla Mortal Kombat kupiłem tą konsolę ;D

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Gry z najładniejszą grafiką na PlayStation2
« Odpowiedź #8 dnia: Października 24, 2010, 04:32:04 pm »
mnie dziadygi dały w opakowaniu - nie mogłem sobie wybrać. A co do saveyów mam pytanie. Raz tak dla jaj dałem sobie żeby mi save skopiowało. Za każdym razem jak próbuję to pisze mi: this data cannot be copied. Usunąć da się bez problemu ale nie da się skopiować tych 2 zapisów. Mógłbyś to u siebie sprawdzić (czy się da)

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: Gry z najładniejszą grafiką na PlayStation2
« Odpowiedź #9 dnia: Października 24, 2010, 06:19:05 pm »
Spoko, w najbliższym czasie postaram się ściągnąć jakiś programik do kopiowania sav'ów z memory stick na pen driva i spróbuję skopiować ;)

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Gry z najładniejszą grafiką na PlayStation2
« Odpowiedź #10 dnia: Października 24, 2010, 06:27:05 pm »
mnie chodzi o to czy Tobie też tak pisze jak próbujesz skopiować. Nie wiem czy mam uszkodzoną kartę czy konsolę. Możesz sprawdzić?

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Gry z najładniejszą grafiką na PlayStation2
« Odpowiedź #11 dnia: Października 24, 2010, 06:58:19 pm »
sorki za drugi post pod rząd ale z komóry nie da się edytować. Tak żeby wytłumaczyć Ci o co mi chodzi: 1. odpal konsolę bez gry w napędzie. 2. włącz browser. 3.wejdź na kartę pamięci. 4. znajdź savea z mkd lub mka. 5. wybierz go przyciskiem X. 6. wybierz opcję copy. 7. nie wkładaj drugiej karty pamięci. 8. napisz czy wcale nie chciało kopiować, czy pisało że nie ma gdzie

Kazek

  • Gość
Odp: Gry z najładniejszą grafiką na PlayStation2
« Odpowiedź #12 dnia: Października 24, 2010, 10:27:32 pm »
Rzeczywiście savey z gry mają wiele wspólnego z grafiką w grach.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Gry z najładniejszą grafiką na PlayStation2
« Odpowiedź #13 dnia: Października 25, 2010, 10:26:52 am »
Podziwiamy nie tylko same gry, ale także ikonki od saveyów na memorce  ;D Sory za offtop. Teraz wracając do tematu: Ciągle dziwi mnie to że PS2 ma takie małe parametry, a lepiej radzi sobie z grami niż mój komp. Pamiętam jeszcze pierwsze plakaty z pierwszych gier na PS2. To były czasy! Tylko że te obrazki to chyba z gier nie były tylko z Photoshopa  ;D  Mam małe pytanko: Dlaczego grafika z PS2 w rzeczywistości wygląda gorzej niż na screenach? Raz nawet miałem zamiar odpuścić sobie MK gdy zobaczyłem screeny na MKC. Wkurzyły mnie niewygładzone krawędzie. Czym oni te obrazki robią???

Kazek

  • Gość
Odp: Gry z najładniejszą grafiką na PlayStation2
« Odpowiedź #14 dnia: Października 25, 2010, 12:56:57 pm »
Dlaczego dziwi cię jakość grafiki przy fizycznych możliwościach konsoli? Przecież nie ma porównania do PC i nigdy nie będzie. Konsola to stała struktura z określonymi parametrami. PC to jeden wielki chaos. Tworząc gry na konsole developer musi je optymalizować, tworząc na PC po prostu dorzuca kość RAMu...