Autor Wątek: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 160672 razy)

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #735 dnia: Maja 08, 2019, 04:32:49 pm »
Cały ten przeciek dotyczący postaci DLC to może być zwykły kit. Oto artykuł rzucający troszkę światła na całą tę sytuację.

https://pl.ign.com/mortal-kombat-11/22269/news/mortal-kombat-11-ash-jako-postac-w-dlc-bruce-campbell-dementuje-plotki?fbclid=IwAR2jksR_7tKBQKUJsNkJDiMQh6y9gbPd1R28A1lIlO7SbGHH5ae-hUawXEE

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #736 dnia: Maja 08, 2019, 05:09:59 pm »
Serio bierzesz dementi Bruce'a Cambell'a  na poważne?

Offline Kitshu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • PSN ID: kiczoVSky86
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #737 dnia: Maja 08, 2019, 07:34:03 pm »
Ok odnowiłem Online i zagrałem casuale 6/5 i rankingi 2/1 ... zarówno tu jak i tu na 14 walk były 4 Scorpy i 3 Nooby ( z czego z jednym Scorpem zagrałem 3 razy w Casu ) ... tragedia ludzie chyba niczym innym nie grają bo za trudne :P Noob pojebany insane dmg w mojej opinii i cheap tricks do potęgi spamowane, wiadomo jestem raczej słabym graczem i jeszcze brak mi ogrania w Online w tej edycji ale już na początku średnie odczucie mam nadzieję że ludzie szybko przestawią się na większą różnorodność. Reszta walk to 2xBaraka i Sub Zero na którego ugranie rundy było sukcesem :P ( kolo miał z 300walk stoczonych ale ja nie odmawiam nikomu jak niektóre kalkulatory na casualach :P ). Najgorsze jak komuś tnie i chyba w 2óch walkach mi się to zdarzyło bo skakały klatki jak oszalałe, powinno takich od kopa wyrzucać.

Wnioski z tego takie... obniżyć Noobowi dmg obowiązkowo bo wali jak Geras albo Khanowie, Scorp natomiast dużo combo po których nie ma żadnej kary i to troche straszy.

Mimo tej lekkiej frustracji uważam że to chyba najlepsza edycja mechanicznie ( ogółem na no1 podium mam MK9 ;) ), jedynie te dwie postacie do poprawy bo nawet Liu Kang chyba tak pogięty nie jest a są w tym samym tier

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #738 dnia: Maja 08, 2019, 09:06:17 pm »
Serio bierzesz dementi Bruce'a Cambell'a  na poważne?

Tak! :D
Nie śledzę jego poczynań, fanem evil dead też nie jestem, więc nie wiedziałem, że facet ma skłonności do trollowania.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #739 dnia: Maja 08, 2019, 09:41:41 pm »
Scorp natomiast dużo combo po których nie ma żadnej kary i to troche straszy.

Akurat Scorpion jest jedną z najmniej bezpiecznych postaci jeśli chodzi o kary. O jakich combach mówisz, że są bezpieczne? Jeden cios za dużo na bloku i możesz jechać Scorpa bez problemu na karze.

Offline Kitshu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • PSN ID: kiczoVSky86
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #740 dnia: Maja 08, 2019, 10:12:51 pm »
Scorp natomiast dużo combo po których nie ma żadnej kary i to troche straszy.

Akurat Scorpion jest jedną z najmniej bezpiecznych postaci jeśli chodzi o kary. O jakich combach mówisz, że są bezpieczne? Jeden cios za dużo na bloku i możesz jechać Scorpa bez problemu na karze.
nie doprecyzowalem sorry, ma strasznie mocne combo jak jesteś pod ściana te z wywijaniem linka chyba daje jakieś 30 pare dmg lekko . Prawie każdy typ to spamował z którym grałem.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #741 dnia: Maja 09, 2019, 12:56:49 am »
Scorp natomiast dużo combo po których nie ma żadnej kary i to troche straszy.

Akurat Scorpion jest jedną z najmniej bezpiecznych postaci jeśli chodzi o kary. O jakich combach mówisz, że są bezpieczne? Jeden cios za dużo na bloku i możesz jechać Scorpa bez problemu na karze.
nie doprecyzowalem sorry, ma strasznie mocne combo jak jesteś pod ściana te z wywijaniem linka chyba daje jakieś 30 pare dmg lekko . Prawie każdy typ to spamował z którym grałem.

Wydaje mi się, że każda postać w rogu ma combo na co najmniej 30 dmg, więc to nie jest problem Scorpiona, ale nieumiejętnego wyczucia czy atak jest low czy na high. Ale zgodzę się co do tego, że rankingu najwięcej jest Scorpionów, Noob Saibotów, ale też Kung Lao często spotykam i Liu Kangów.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #742 dnia: Maja 09, 2019, 04:08:56 am »
Muszę na rankingi wprowadzić mojego murzyna.

Offline Kitshu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • PSN ID: kiczoVSky86
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #743 dnia: Maja 09, 2019, 09:23:37 am »
Scorp natomiast dużo combo po których nie ma żadnej kary i to troche straszy.

Akurat Scorpion jest jedną z najmniej bezpiecznych postaci jeśli chodzi o kary. O jakich combach mówisz, że są bezpieczne? Jeden cios za dużo na bloku i możesz jechać Scorpa bez problemu na karze.
nie doprecyzowalem sorry, ma strasznie mocne combo jak jesteś pod ściana te z wywijaniem linka chyba daje jakieś 30 pare dmg lekko . Prawie każdy typ to spamował z którym grałem.

Wydaje mi się, że każda postać w rogu ma combo na co najmniej 30 dmg, więc to nie jest problem Scorpiona, ale nieumiejętnego wyczucia czy atak jest low czy na high. Ale zgodzę się co do tego, że rankingu najwięcej jest Scorpionów, Noob Saibotów, ale też Kung Lao często spotykam i Liu Kangów.

Nie sprzeczam się bo pewnie tak jest, nie jestem jakimś turbo specem aktualnie bo onlineów mam może ze 30 rozegranych ;) Co do Kung Lao i Liu Kanga to jeszcze mi się nie trafili. Wczoraj jeszcze miałem śmieszną sytuację że koleś dostał ciezkie baty jak grał Jaxem ( 1xFV siadł ) i zaraz poleciał po skorpiona którym spamował 2 kombinację w kółko :P udało się wygrać ale urwał mi runde bo trzeba było się tego nauczyć blokować. Ja rozumiem że to jest maskotka MK i bardzo lubie tego charactera ale ta moda na Scorpy wydaje mi się jeszcze większą chorobą w tej części niż w 9 i X.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #744 dnia: Maja 09, 2019, 10:24:01 am »
Nie grałem jeszcze rankingowo. Powiedzcie mi tak szczerze, jest wyższy poziom niż na 1:1 random? To jedno pytanko, a drugie to: czy są jakieś extra nagrody za rankingowe mecze?

Bo chętnie bym moim Erronkiem tam poskakał ludziom po ryjach, ale jak mają mnie tam zerować w sekundę i do tego nie ma nic extra za ewentualne winy, a ranking to po prostu ego-booster, to w sumie nie wiem czy jest sens się wkurwiać :D

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #745 dnia: Maja 09, 2019, 02:57:22 pm »
Nie grałem jeszcze rankingowo. Powiedzcie mi tak szczerze, jest wyższy poziom niż na 1:1 random? To jedno pytanko, a drugie to: czy są jakieś extra nagrody za rankingowe mecze?

Bo chętnie bym moim Erronkiem tam poskakał ludziom po ryjach, ale jak mają mnie tam zerować w sekundę i do tego nie ma nic extra za ewentualne winy, a ranking to po prostu ego-booster, to w sumie nie wiem czy jest sens się wkurwiać :D

Wyższy. Mam ponad 200 pojedynków casual i 60 rankingowych. W casualowych pojedynkach ludzie po prostu sprawdzają i uczą się nowych postaci a w rankingowych grają już nią wymasterowaną. Za pojedynki rankingowe dostaje się 2x więcej monet, 2x więcej dusz. Czyli za wygraną masz około 3000 monet i 30 dusz.

Co do Errona to śmiało możesz skakać po ryjach. Nim wystarczy skakać góra dół (ważne by pamiętać by 2x górę zrobić na kraszing blow) i wygrasz mimo wszystko :P


Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #746 dnia: Maja 09, 2019, 03:10:04 pm »
Nie grałem jeszcze rankingowo. Powiedzcie mi tak szczerze, jest wyższy poziom niż na 1:1 random? To jedno pytanko, a drugie to: czy są jakieś extra nagrody za rankingowe mecze?

Bo chętnie bym moim Erronkiem tam poskakał ludziom po ryjach, ale jak mają mnie tam zerować w sekundę i do tego nie ma nic extra za ewentualne winy, a ranking to po prostu ego-booster, to w sumie nie wiem czy jest sens się wkurwiać :D

Wyższy. Mam ponad 200 pojedynków casual i 60 rankingowych. W casualowych pojedynkach ludzie po prostu sprawdzają i uczą się nowych postaci a w rankingowych grają już nią wymasterowaną. Za pojedynki rankingowe dostaje się 2x więcej monet, 2x więcej dusz. Czyli za wygraną masz około 3000 monet i 30 dusz.

Co do Errona to śmiało możesz skakać po ryjach. Nim wystarczy skakać góra dół (ważne by pamiętać by 2x górę zrobić na kraszing blow) i wygrasz mimo wszystko :P

Serdecznie dziękuję za opinię. Jako, że mam jeszcze około 8000 dusz do wyfarmienia, żeby otworzyć to pierdolone, zielone coś w dead woods, to prawdopodobnie zacznę dziś/jutro (w zależności od okoliczności) pykać ranking. Mam już coś koło 180 walk na casualach, więc może to faktycznie najwyższy czas śmignąć na rankeda.

No a co do Errona i mojej gry nim... z paroma osobami z tego forum już grałem (nawet nie wiem czy Ty też nie byłeś wtedy na tym KoTH w poniedziałek - Scorpion? Dobrze pamiętam?), parę walk udało mi się wygrać ;) i nawet lunowy Geras nie był aż tak bardzo straszny :D to może nie będzie tak źle ;)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #747 dnia: Maja 09, 2019, 03:27:38 pm »
Mam 30/27 (win/lose) w rankingu. A, to Ty grałeś tym Erronem? To spokojnie wchodź. Pierwsze 20 pojedynków to będzie Cię matchowało z takimi samymi jak Ty osobami wchodzącymi dopiero do rankingi a tym Erronem je przemielisz bez większych trudności. Za porażkę w rankingu dostajesz tyle ile za wygraną w pojedynku losowym :D Także nie opłaca się w ogóle grać w casual trybie. Jedynie co, to musisz sprawdzić czy Twoje ustawienia Errona (dodatkowe ciosy specjalne) są w trybie rankingowym. Niestety zrobili to tak, że są tylko dwie wersje danej postaci w rankingu i na dodatek dwie z góry ustalonymi ciosami (więc nie możesz ich mieszać). Dlatego w modyfikacjach, kwadratem sprawdź jakie to wersje są dostępne. Mi właśnie Scorpiona tym zepsuli. Od czasu gdy dowiedziałem się, że w rankingu nie można używać Misery Blade, to porzuciłem Scorpa i zacząłem uczyć się gry Raydenem.

Offline Kitshu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • PSN ID: kiczoVSky86
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #748 dnia: Maja 09, 2019, 08:26:34 pm »
mi się akurat podoba ta koncepcja możliwości tylko 2 buildów w rankedach, dużo łatwiej to będzie zbalansować niż 10 buildów do każdej postaci.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #749 dnia: Maja 09, 2019, 09:04:51 pm »
A wg mnie to chujnia max. Nie po to promujesz grę, dając jako jeden z jej flagowych featurów dostosowanie postaci do własnych potrzeb, tylko po to, żeby w jednej z najważniejszych funkcji dla competitive to ograniczać. Marketingowy dramat.