Autor Wątek: Stare MK - ktoś gra???  (Przeczytany 17965 razy)

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Stare MK - ktoś gra???
« dnia: Lutego 03, 2010, 01:28:31 pm »
Po dziś dzień gram w MK-UMK3 na MAME. Brat i kumple mówią mi, że ta gra jest "przestarzała".
Dlatego chciałbym się dowiedzieć czy ktoś zakochał się w Klasyce MK tak jak ja i ciągle gra w wersje 2d. Mam zamiar zakupić PS2 i nie wiem czy byłoby to mądre posunięcie. No i jestem ciekaw czy MK:DA w górę są lepsze od MK-UMK3.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Stare MK - ktoś gra???
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 03, 2010, 02:39:49 pm »
Drogi Johnxie, miałem Cię zbesztać, gdy zobaczyłem taki tytuł wiadomości w dziale notabene KLASYKA, ale po przeczytaniu całości zrozumiałem, że warto Ci odpowiedzieć szczerze.

Otóż Twoi koledzy mają syndrom XXI wieku. Dla takich ludzi liczy się na pierwszym miejscu postęp i technologia. W konsekwencji zapominają oni o bardzo ważnym czynniku jakim jest magia. Jednak nie taka magia jaką posługują się czarodzieje, lecz taka która występuje w grach komputerowych. A charakteryzuje się ona tym, że przyciąga do monitora nie posiadając ani zadziwiającej grafiki, ani fajerwerków technicznych. Czasami proste gry mają bardziej zagorzałych fanów niż najnowsze "super produkcje". Takim przykładem gry może być właśnie Mortal Kombat II. Gra ta jest prosta jak drut, grafika jest na poziomie Amigii 600, a efekty specjalne to piksele złączone ze sobą imitujące krew. Nawet liczba ciosów i ataków którą może zrobić poszczególny zawodnik jest w okolicach dziesięciu ciosów. Jednak to co czyni tę grę wyjątkową to grywalność i magia. I nie ważne ile lat na liczniku ma gra komputerowa, ważne, żeby sprawiała przyjemność graczowi. A Mortal Kombat II mi mimo upływu lat sprawia OGROMNĄ frajdę. Zwłaszcza jak gram z żywym przeciwnikiem. Po prostu miodność i magia wyciekająca z tych paru Megabajtów programu. Dlatego nie słuchaj kolegów. Bo nie zdają sobie sprawy, że rocznikowo przestarzały jest również Mustang, jednak jazda takim wozem to niezapomniane przeżycie. Mortal Kombat I, II, IIIU, Trilogy, to właśnie taka stajnia Mustangów. Rocznikowo przestarzałe gry, jednak kultowe i nikt tego kwestionować nie powinien.

Co do drugiego pytania, to już kwestia gustu. Znam rzesze fanów (Właściwie wszyscy moi Mortalowi przyjaciele), którzy uważają, że Mortal Kombat najlepsze lata miał za sobą. Jednak znam też kilku, którzy uwielbiają części 3d. Dlatego tutaj sam powinieneś się przekonać co dla Ciebie ma wartość.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Stare MK - ktoś gra???
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 03, 2010, 04:23:01 pm »
Ciekawe, czy ktoś by zauważył dzisiejsze MK3D, gdyby nie było wcześniejszych części 2D. Czy ludzie sięgneli by po te gry, gdyby nie mieli sentymentu do starych cześci ? Podobnie jak filmy czy muzykę gry najlepiej dzielić na dobre lub słabe, niż na stare i nowe, bo jak coś dobre to nigdy się nie starzeje ;).

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Stare MK - ktoś gra???
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 06, 2010, 11:43:47 pm »
Ciekawe, czy ktoś by zauważył dzisiejsze MK3D, gdyby nie było wcześniejszych części 2D. Czy ludzie sięgneli by po te gry, gdyby nie mieli sentymentu do starych cześci ? Podobnie jak filmy czy muzykę gry najlepiej dzielić na dobre lub słabe, niż na stare i nowe, bo jak coś dobre to nigdy się nie starzeje ;).

Jedno z najszczerszych i najmądrzejszych zdań jakie mi było dane czytać na tym forum.......

Moon

  • Gość
Odp: Stare MK - ktoś gra???
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 07, 2010, 02:31:06 pm »
Gdyby nie to, że Mortal Kombat istnieje jako marka-symbol lat 90...smutna prawda każe twierdzić, że nikt by nie sięgał po ten tytuł na zeszłej czy obecnej generacji. To salonom gier i dziesiątkom konwersji części w 2D MK zasługuje cały ten dym, na którym dziś tylko żałośnie zarabia się pieniądze.

Offline Brzeszczot

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
Odp: Stare MK - ktoś gra???
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 08, 2010, 11:42:24 am »
Witam, to mój pierwszy post.
Oczywiście, że ktoś gra. W mojej mieścinie 20 tys. będzie jakieś 6 osób co najmniej, z czego trzej to zapaleńcy, którzy raz w tygodniu nawalają się w MK Trilogy. :D

Miałem do czynienia z MK od 1 do 3 i MK Trilogy. Najbardziej lubię część pierwszą i Trilogy, ale każda ma dla nie swoje zalety. Za to te z grafiką 3D mnie nie interesują.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Stare MK - ktoś gra???
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 08, 2010, 04:25:33 pm »
Dziękuję za słowa otuchy. Rzeczywiście Klasyka MK ma swoją magię. Czasami trudno oderwać się od komputera grając w MKII. Ma swój klimat którego obawiam się, że nie ma MK DA (w górę). Jednak mimo wszystko zdecydowałem się, że kupię PS2 jeśli tylko będę miał wystarczająco gotówki. Starszy brat często się mnie "czepia", że jestem staro modny. Poza tym nie mam własnego komputera co mnie mocno ogranicza. Dlatego zdecydowałem, że kupię tą konsolę i nie będę miał problemów z dostępem do multimedialnej rozrywki. Jednak chociażbym miał wszystkie najnowsze MK nie zapomnę o Klasyce, która umilała mi życie od szóstego roku życia aż do teraz.

Poza tym witam Brzeszczota na forum  :)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Stare MK - ktoś gra???
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 08, 2010, 11:55:38 pm »
Ja, Johnx na przykład, kupiłem PS2 tylko dla MK. Nie to żebym nie grał w inne ulubione tytuły jak GTA czy MoH bo grałem i napieprzam do tej pory. Ale głównym powodem było MK. To fakt że to już inna gra niż części 2D ale nie wybaczyłbym sobie gdybym nie miał tej możliwości.  Bo nawet jeśli komuś nie pasuje MK 3D to ja z tymi częściami przeżyłem wiele niezapomnianych chwil. Były chwile zajebiste, magiczne chwile, smutne i pełne zawodu i totalnie odjechane ....... ja nie żałuje i mam nadzieje że ty też nie będziesz....

------------------=>
Ja też będę przyjazny i powitam Brzeszczota :D....

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Stare MK - ktoś gra???
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 21, 2010, 01:23:08 am »
Ja swego czasu bardzo często grałem z Adeptem on-line w "Mortal Kombat 2" (z innymi nie miałem przyjemności się zmierzyć bo były  problem żeby się połączyć, albo ping był za duży i nie dało się grac) . Teraz gram średnio raz w tygodniu sam w "Mortal Kombat" i "Mortal Kombat 2".
W ogóle Niewyobrażanym sobie mojego komputera bez dwóch pierwszych części serii na dysku.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Stare MK - ktoś gra???
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 24, 2010, 12:46:19 pm »
Nareszcie mam już dostęp do kompa w domu (chociaż piszę z biblioteki szkolnej). Mimo tego, że nabyłem legendarną konsolę Sony to i tak często gram w "jedynkę". PS2 kupiłem 9 lutego czyli 15 dni temu. Do zestawu dołączony był Tekken 5 i Gran Turismo 4. W sumie fajne gierki, ale i tak już mam zamiar kupić MK Deception. W sklepach nie znalazłem. Na szczęście mój brat ma kumpla, który na dzisiaj miał się dowiedzieć jaki jest koszt tej gry kupując ją w internecie. Czy się dowiedział zobaczę za jakieś 3 godziny. Wyznam szczerze jak SlaveMe TortueMe KillMe, że PS2 kupiłem specjalnie dla MK. Z zakupu produktu Sony jestem bardzo zadowolony  :)

Offline Martins

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 304
  • Debeściak Team
    • Zobacz profil
Odp: Stare MK - ktoś gra???
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 24, 2010, 02:48:47 pm »
Kup MKD na Allegro, bo to z reguły groszowe sprawy są. Licytacje mortali z PS2 często od złotówki startują, a na 10, 20 złotych się kończą.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Stare MK - ktoś gra???
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 24, 2010, 04:27:23 pm »
Tylko jak będziesz brał z Allegro to uważaj na różnych palantów.... Sąsiad kumpla kupił GTA:SA od typa co miał prawie same dobre noty a płyta wyglądała jakby miał ja w charakterze podstawki od kubek :P
Z drugiej strony jak ja kupowałem tych kilka gier co ma to wszystkie były oki nawet jak brałem od kolesi co nie w 100% mieli dobrych opinii.....
Więc to zależy jak trafisz a zazwyczaj tafia się dobrze także powodzenia....

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Stare MK - ktoś gra???
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 26, 2010, 10:56:14 am »
Dziękuję za wsparcie i dobre rady. Stało się tak jak myślałem. Ciągle ten gość nie sprawdził ile kosztuje MK Deception. Jak bym kupował to raczej nową. Z czego wiem jest możliwość kupienia
nowej gry w internetowym sklepie. Boję się kupować używanych bo raz wystarczyło, że pożyczyłem koledze gry, które po 4 miesiącach zwrócił w opłakanym stanie. Od tamtego momentu nie pożyczyłem żadnej płytki, bo zwyczajnie się o nie boję. Mam zamiar sprawdzić czy nie ma MKD
w jakimś sklepie z grami. Mam jeszcze małe pytanko. Jak MKD stoi z grafiką?

Offline Dragon7422

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 245
  • I'm immortal...
    • Zobacz profil
Odp: Stare MK - ktoś gra???
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 26, 2010, 08:00:21 pm »
Mam jeszcze małe pytanko. Jak MKD stoi z grafiką?

Nie spodziewaj się super grafy, ta gra wyszła na konsolę z 2000 r. Ale też nie obawiaj się pikselowych postaci :), Grafika stoi na bardzo wysokim poziomie jak na PS2, mało jaka gra na PS2 ma tak dobrą grafikę.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Stare MK - ktoś gra???
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 13, 2010, 06:32:47 pm »
No właśnie bałem się brzydkiej grafiki. Zobaczyłem screeny z tej gry i się przestraszyłem. Potem jednak popatrzyłem na zdjęcia z Tekkena 5 - i to samo. Screeny nie oddają tego efektu grafy co na żywo. A co do MKD. 9 marca odpaliłem tą grę po raz pierwszy na swojej konsolce. Wtedy zobaczyłem piękne dzieło programistów z Midway. Gra jest po prostu cudowna. We wtorek spędziłem przy niej ponad 5 godzin.