'

Aktualności: Mortal Kombat X - podyskutuj o najnowszej ods?onie MK!

Autor Wątek: Fabu?a  (Przeczytany 10481 razy)

Offline Kote?

• U?ytkownik
Fabu?a
« dnia: Marca 17, 2016, 05:59:33 pm »
Witam , od niedawna chcia?bym sobie zagra? w Mortal Kombat X , ale nie wiem czy ma ona zwi?zek z fabu?? innych cz??ci. Moi koledzy mówi? , ?e jest to po prostu zwyk?a "napie***lanka" tak jak Teken. Nie chc? zaczyna? od ko?ca.

Offline Kornixon

• U?ytkownik
Odp: Fabu?a
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 17, 2016, 07:32:13 pm »
Witam , od niedawna chcia?bym sobie zagra? w Mortal Kombat X , ale nie wiem czy ma ona zwi?zek z fabu?? innych cz??ci. Moi koledzy mówi? , ?e jest to po prostu zwyk?a "napie***lanka" tak jak Teken. Nie chc? zaczyna? od ko?ca.

Tak, ka?da cz??? Mortal kombat posiada?a w?tek fabularny w mniejszym lub wi?kszym stopniu. Twoi koledzy pewnie uwa?aj? ?e fabu?a MK jest popl?tana jak kable u johnxa za biurkiem, a tak w?a?nie nie jest,  poniewa? seria po Mortal Kombat (2011) potocznie zwana dziewi?tk? jest rebootem serii, a Mortal Kombat X to 2 cz??? tego reboot 'u, wi?cej Ci obja?nia? nie b?d? mo?esz o tym poczyta? wiedz ?e w samym MK reboot jest jako tako uzasadniony fabularnie wi?c nie jest on w ogóle nie powi?zany ze starymi Mortalami jeszcze za czasów Midway. :)
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2016, 07:36:32 pm wysłana przez Kornixon »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

• U?ytkownik
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 18, 2016, 10:32:11 am »
Panie Kote?, skoro Twoi tak zwani "koledzy" nie widz? ró?nicy mi?dzy histori? tekkena a MK to kopnij ich we dup? i znajd? nowych bo obecni nie s? Ci do niczego potrzebni......
Nasz forumowy kolega Korniszon ma sporo racji. MK ma w dorobku 20 gier i w 2011 nast?pi? restart serii pt. po prostu MORTAL KOMBAT. I chocia? jest to remake to nosi numerek 9. W du?ym skrócie: wcze?niej by?o 7 cz??ci fabularnych, potem zapowiedzieli MK8 ale wylaz?o z tego MKvsDCu i tak ju? nie wiedzie? czemu tak zosta?o. Potem by? omawiamy chwil? temu MK9-remeke a rok temu wylaz? MKX [niby dziesi?ty fabularnie chod? Boon zapiera si? ?e to IKS a nie Dziesi??]. Fabularnie MK9 opowiada o pierwszych trzech grach z serii a MKX próbuje kontynuowa? w?tki. Niestety fabu?a w MKX jest ARCYCHUJOWA. Gdyby? mia? w?tpliwo?ci powtórz?: fabu?a w MKX jest ARCYCHUJOWA
Je?li zale?y Ci na szybkim poznaniu historii zanim zaczniesz pocina? w MKX to obczaj sobie na YT tryb Story Mode do MK9. 2-3 godzinki z ?ycia wyj?te ale ogl?da si? dobrze. potem mo?esz ?mia?o ?miga? w Story Mode X'a.
Jednak ?eby skuma? chocia?by o czym gadaj? postaci przed walkami polecam ci zainwestowa? czas w poznanie ca?ej historii. Ca?kiem dobrze z opisywaniem poszczególnych bohaterów poradzi? sobie kolo z kana?u History Behind Warriors https://www.youtube.com/channel/UCF_qf2X2U-sjz_V41TpAczw Polecam..... i mi?ego odkrywania historii MK......
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2016, 10:37:02 am wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »
Jam jest ten który przywodzi do zguby,
Ten który uciska  maluczkich,
(...)
Patrzcie na me dzie?a o wielcy tego ?wiata,
I p?aczcie nad swym losem....
Jam jest Lord  - Ten Który Przynosi Burz?

"Wygra? ten g?upi chuj SlaveMe. Gratulujemy"
                                        Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)
NITHERA AR ARITE OT LAR KA'AR BAAR

Offline Kornixon

• U?ytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Marca 18, 2016, 02:22:09 pm »
Panie Kote?, skoro Twoi tak zwani "koledzy" nie widz? ró?nicy mi?dzy histori? tekkena a MK to kopnij ich we dup? i znajd? nowych bo obecni nie s? Ci do niczego potrzebni......
Nasz forumowy kolega Korniszon ma sporo racji. MK ma w dorobku 20 gier i w 2011 nast?pi? restart serii pt. po prostu MORTAL KOMBAT. I chocia? jest to remake to nosi numerek 9. W du?ym skrócie: wcze?niej by?o 7 cz??ci fabularnych, potem zapowiedzieli MK8 ale wylaz?o z tego MKvsDCu i tak ju? nie wiedzie? czemu tak zosta?o. Potem by? omawiamy chwil? temu MK9-remeke a rok temu wylaz? MKX [niby dziesi?ty fabularnie chod? Boon zapiera si? ?e to IKS a nie Dziesi??]. Fabularnie MK9 opowiada o pierwszych trzech grach z serii a MKX próbuje kontynuowa? w?tki. Niestety fabu?a w MKX jest ARCYCHUJOWA. Gdyby? mia? w?tpliwo?ci powtórz?: fabu?a w MKX jest ARCYCHUJOWA
Je?li zale?y Ci na szybkim poznaniu historii zanim zaczniesz pocina? w MKX to obczaj sobie na YT tryb Story Mode do MK9. 2-3 godzinki z ?ycia wyj?te ale ogl?da si? dobrze. potem mo?esz ?mia?o ?miga? w Story Mode X'a.
Jednak ?eby skuma? chocia?by o czym gadaj? postaci przed walkami polecam ci zainwestowa? czas w poznanie ca?ej historii. Ca?kiem dobrze z opisywaniem poszczególnych bohaterów poradzi? sobie kolo z kana?u History Behind Warriors https://www.youtube.com/channel/UCF_qf2X2U-sjz_V41TpAczw Polecam..... i mi?ego odkrywania historii MK......

Nie chujowa tylko pod ameryka?sk? publiczno?? :v, cho? nie ma co mog?a by by? lepsza, ju? prze?yje t? super family ratujac? ?wiat, ale kilku bezsensownych ?mierci nie mog? znie??.

Offline Luna

• U?ytkownik
    • JaME
« Odpowiedź #4 dnia: Marca 18, 2016, 02:40:03 pm »
Kornixon - nazwijmy rzeczy po imieniu i bez pardonu. SlaveMe dobrze to okre?li? - ARCYCHUJOWA. Takiej ?enady to ja dawno nie widzia?em i nie zrozumiem dlaczego postawili w centrum band? zupe?nie nieciekawych postaci, skoro roster wcale durny nie jest.

Offline Kornixon

• U?ytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Marca 18, 2016, 03:26:01 pm »
Kornixon - nazwijmy rzeczy po imieniu i bez pardonu. SlaveMe dobrze to okre?li? - ARCYCHUJOWA. Takiej ?enady to ja dawno nie widzia?em i nie zrozumiem dlaczego postawili w centrum band? zupe?nie nieciekawych postaci, skoro roster wcale durny nie jest.

OK macie racje fabu?a nie nale?y do najwybitniejszych, ale nie powiecie ?e nie mo?na jej dobrze kontynuowa?, jest tyle mo?liwo?ci wojna w outworld, powrót Shanga, najazd Liu na Ziemi?, walka kolejnej Mileeny o tron outworld, ach... ?eby tego nie zjebali tylko to trzyma mnie przy ?yciu...

Offline Luna

• U?ytkownik
    • JaME
« Odpowiedź #6 dnia: Marca 18, 2016, 03:39:34 pm »
Przepis na fabu?? kolejnych ods?on jest prosty jak budowa cepa - kolejna edycja wielkiego turnieju. Ka?da posta? ma swoje zako?czenie w arcade, przy czym jedno jest kanoniczne i w trybie story w?a?nie to b?dzie ukazywane. Tylko tyle i a? tyle. Bez durnych eskapad bandy wojowników z gildii "W?ciek?e nastki Bravo" na wojn? z imperatorem innego wymiaru. Ja tu naprawd? nie widz? ?adnego problemu, ?eby to sensownie ubra?. Problem natomiast ma NR bo na si?? starali si? wpieprzy? jakie? konflikty militarne, wojny (gry?) o tron i inne bzdury. Takie rzeczy sprawdzaj? si? w medium pokroju ksi??ki, komiksu, nawet gry RPG. Nie jako fabu?a do bitki.

Offline franqey

• U?ytkownik
  • Szary eminencja
« Odpowiedź #7 dnia: Marca 18, 2016, 05:59:11 pm »
Kolejnej edycji turnieju prawdopodobnie nie b?dzie, je?li fabu?a ma pod??a? starym trybem, wprowadzaj?c przy okazji zmiany wynikaj?ce z odmiennych zachowa? Raidena w MK9. Niby mo?na nawet w to wple?? turniej, ale patrz?c po dotychczasowym podej?ciu twórców, zamys? wydaje si? inny.
But if you're gonna dine with them cannibals
Sooner or later, darling, you're gonna get eaten
But I'm glad you've come around
here with your animals
And your heart that is bruised but unbeaten
And beating like a drum

Offline Filx

• U?ytkownik
  • MKX: PS4
« Odpowiedź #8 dnia: Marca 19, 2016, 09:24:36 pm »
Skoro ju? o 11 mowa, to czy tylko mi si? wydaje, ?e fabu?a prowadzi powoli do pokonania Onagi i o?ywienia upiorów z pomoc? jego serca?

• U?ytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Marca 21, 2016, 09:19:54 am »
Ja bym t? fabu?? rozumia? gdyby NR zrobi?o gr? pegi 13 czy jak tam sie to nazywa. Tzn. ograniczy? flaki i bluzgi i ?mia?o nastoletni bohaterowie mog? ratowa? ?wiat.... Tylko nie w Mortal Kombat..... Po za tym wszystko co jest ciekawe w tej fabule jest z MK9- wojownicy Earthrealm jako upiory pod wodz? Quana Chi, atak Shinnoka; albo ze starszych cz??ci- chocia?by Dark Raiden..... I dlaczego w wie?yczkach postaci typu Liu Kang, Lung Lao, Kaiatna które s? upiorami s? te? w normalnych postaciach....? Tam jest tle dziur ?e chyba tylko Rocco by je da? rad? zatka?.......
A w MM11 b?dzie z?y Raiden, Z?y Liu i b?d? sie bi?  z dobrymi którzy i tak b?d? mieli wersje jako upiór a tamci, mino ?e ?li b?d? w wie?yczkach te? jako ludzie.... Onagi nie b?dzie bo NR to leniwe skurwiele, a ?eby nam ju? totalnie dojeba? [wzorem naszego rz?du] to nie dadz? Fujina tylko laleczk? Chuky i Aquamana. Wspomnicie te s?owa.... Ehhh ja z reszt? te?.... :P
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline Kornixon

• U?ytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Marca 21, 2016, 10:05:45 am »
Ja bym t? fabu?? rozumia? gdyby NR zrobi?o gr? pegi 13 czy jak tam sie to nazywa. Tzn. ograniczy? flaki i bluzgi i ?mia?o nastoletni bohaterowie mog? ratowa? ?wiat.... Tylko nie w Mortal Kombat..... Po za tym wszystko co jest ciekawe w tej fabule jest z MK9- wojownicy Earthrealm jako upiory pod wodz? Quana Chi, atak Shinnoka; albo ze starszych cz??ci- chocia?by Dark Raiden..... I dlaczego w wie?yczkach postaci typu Liu Kang, Lung Lao, Kaiatna które s? upiorami s? te? w normalnych postaciach....? Tam jest tle dziur ?e chyba tylko Rocco by je da? rad? zatka?.......

Nie rozumiem Slavi, o co chodzi z tymi upiorami, albo Ty to nieczytelne napisa?e?, albo ja taki kumaty jestem (je?li tak to wybacz dopiero wsta?em).
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2016, 10:17:11 am wysłana przez Kornixon »

• U?ytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 22, 2016, 08:49:19 am »
To jest jeden jeden bo ja po nocce by?em wczoraj a ju? mia?em troch? alko w sobie.... Nawet Ci mia?em odpisa? ale ?ubrówka do mnie wpad?a.........

Z upiorami chodzi o to ?e w MK9 masa wojowników zostaje pod w?adz? Quana Chi. W MKX nie dzieje sie nic co by ich odczarowa?o.... Ok, tak Scorpiona, Sub-Zero i Jaxa chyba przywrócili ..... reszt? nie...... Ale w walce mamy ju? wersje upiorn? i normaln? postarzon? o kilka lat....... ?adnego wyt?umaczenia, nic kurwa...... KPW, Kornixon?
:)
(...)

Adept 3 czerwca 2010
NITHE AR LITUL,
NITHE AR TRETUL,
KAAR ATH TRET RO
THO KI EFFEL OT ETEROTOT
(...)

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 09, 2019, 03:03:09 pm »
Po raz pierwszy obejrza?em wczoraj 2 godziny fabu?y w MKX. Zawsze my?la?em, ?e Kotal Kahn jest jakim? synem Shao Kahna czy jakim? kozakiem, który wzi?? we w?adanie Outworld. Okaza?o si? jednak, ?e to jaki? ch?op, si?? oderwan? od p?uga, który po prostu by? silny. Dodatkowo wi?kszej pipki dawno nie widzia?em w ?wiecie Mortal Kombat. Pierwsze sceny: karoc? atakuj? tarkatanie i co robi imperator? Wygl?da zza tych firaneczek i z trosk? spogl?da na walcz?cych, bo O RETY, jakie? baraki go zaatakowa?y xD siedzi tam jak trusia i w sumie pewnie by nie wyszed? gdyby go Kano nie zaatakowa?. Staruszek Kano walczy? z nim jak równy z równym. Chwil? pó?niej pokonuje go jaki? m?odzik Kung Jin czy kto to jest (ten z ?ukiem, wybaczcie, nie nauczy?em si? jeszcze jego imienia) i w zamian za darowanie ?ycia, ZOSTAJE JEGO PODW?ADNYM>????!?!?!? Imperator Outworld oferuje swoje us?ugi jakiemu? 18-letniemu ch?opakowi?!?!??!?!!!!!!!!!!!!!!????????????? Jeszcze pó?niej widz?c, ?e Shinnok przejmuje Ziemi?, przestraszy? si? i spanikowany powiedzia?, ?e mo?e jak oferuje Shinnokowi g?owy ziemskich wojowników to ten da mu spokój. BO?E, wi?kszego niedorajdy i nieudacznika nie spotka?em w ca?ej historii MORTAL KOMBAT. Przecie? to a? ?enuj?ce, ?e kto? taki jest imperatorem. Serio, Shao Kahn by go zniszczy? w jakie? 5 sekund sam? aur?. O czym my tu mówimy? Nie mia?bym nic przeciwko Kotalowi, gdyby by? tak samo gro?ny, bezwzgl?dny i straszny (albo chocia? w po?owie!!!) jak Kahn. Nowy w?adca Outworld jednak jest ogromnie s?aby. To jaka? popierdó?ka, która nie ma poj?cia jak to jest by? imperatorem.

Je?li jednak o ca?o?ciow? fabu?? chodzi to dla mnie jest to majstersztyk. Naprawd? prze?wietna rzecz, ?e poszli w tym kierunku. Ciesz? si?, ?e Liu Kang i Kitana zostali w?adcami Netherrealm, to takie wr?cz ksi??kowe rozwi?zanie, ?e g?ówny dobry, staje si? z jakiego? powodu g?ównym z?ym. To dodaje BARDZO kolorytu ?wiatu MK. Uwielbiam te?, ?e Rayden zmienia retoryk? i teraz nie b?dzie czeka? na konsekwencje ataków na Ziemi?, tylko zapobiega? im w zarodku. I to jest zajebi?cie logiczne. Za ka?dym razem Ziemia dostaje w dup?. Miliony ludzi jest mordowanych, najlepsi wojownicy gin? tylko dlatego, ?e Rayden i reszta siedz? i reaguj? na ruch. Nic w Mortal Kombat nie by?o równie satysfakcjonuj?cego ni? przemowa, ?e od dzi?, je?li jakie? niebezpiecze?stwo b?dzie zagra?a? Ziemi, to Rayden zniszczy je zanim si? rozwinie. Sam bym tak robi? i ciesz? si?, ?e w tym kierunku to posz?o. Rzucenie g?owy Shinnoka przed Liu Kangiem i Kitan? (nowymi w?adcami Netherrealm) - normalnie cudo.

Jestem bardzo zadowolony z Raydena i tego kim si? sta?. Jasne, ?e wszystko to mocno si? na nim odcisn??o i jego kolor oczy si? zmienia na ?ó?ty/czerwony, ?e niby ma symbolizowa? spaczenie/z?o. Ale czy na pewno tak jest? Wszystko co Rayden robi? uwa?am za s?uszne. Gdyby ten zasraniec Liu go s?ucha?, ?y?by nadal. Ci??ko wini? kolesia, który ca?e swoje ?ycie pok?ada? w Elder Godsów i wierzy? w ich sprawiedliwo??, a teraz gdy widzi ich wady, to bierze sprawy w swoje r?ce by chroni? nasze blade dupska. Co w tym z?ego? Czemu ukazane to jest jako co? zmieniaj?cego Raydena na gorsze? Tak samo ten amulet Shinnoka, który nagle nosi Rayden. Je?li przez niego wszystko si? sta?o to chyba dobrze, ?e b?dzie on przy Raydenie? W ka?dym razie Rayden sta? si? moim najwi?kszym bohaterem serii i nie ma nikogo w MK, kto bardziej przys?u?y?by si? Ziemi i kto lepiej ewoluowa?by jako bohater. Nawet je?li troch? z?a i zgorzknienia w niego wesz?o to czy naprawd? si? mu dziwicie? Facet zabi? swojego podopiecznego, sprowadzi? go na stron? spaczenia (ale tylko dlatego, ?e to wina Liu, ?e nie pos?ucha? Raydena), a jego zaufanie w Elder Godsów kosztowa?o Ziemi? miliony istnie?. Ma prawo by? wkurwiony i ma prawo by? bardziej brutalny skoro zobaczy?, ?e wszyscy  w ty?ku maj? Ziemi?. Metamorfoza charakteru Raydena to najlepsze co z ca?ej tej historii.

Motyw ma?olatów mi nie przeszkadza?, po prostu nowe pokolenie. Jedynie co mnie te? najbardziej zaskoczy?o, to ?e najnormalniejsz? postaci? w MKX by?... Johnny Cage! A Sonya okaza?a si? straszn? wyw?ok?.

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06