Autor Wątek: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 160364 razy)

Offline Nazwa użytkownika:

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #930 dnia: Maja 28, 2020, 04:56:39 pm »
W tej analizie mam problem jedynie z postacią Scorpiona - nichuja nie wiem jak można to ugryźć, ale Scorpion musi być i chuj, więc dodaję go jako pewniaka z defaultu.

Patrz: MK3 ;)

Wkurwia mnie to cięcie gry na kawałki, taki Robocop musiał być w planach na długo przed premierą gry - dlatego od początku nie ma w niej cyborgów, myślę, że Stage Fatality z automatem (bardzo pomysłowe i fajne nawiązanie swoją drogą) też było dla nich wiadome od samego początku

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #931 dnia: Maja 28, 2020, 10:11:47 pm »
Taka drobna uwaga - to że Liu zaczął restart historii od wielkiego Kung Lao, nie oznacza że akcja kolejnej części będzie się wtedy działa. Ja osobiście obstawiam i mam nadzieję, że przeskoczą 9 turniejów do przodu, kiedy to zły ziemski bóg Liu Kang niemal zdobył władzę nad Outworld i Shao Khan werbuje grupę wolowników (np. Shang Tsung, Baraka i Reptine) do udziału w ostatnim turnieju mającym rozstrzygnąć losy krainy. Zwyczajnie nie wierzę aby porzucili wszystkich śmiertelników, tak o. A obecny Liu Kang jest tak potężny, że aż się prosi o zrobienie z niego finalnego bossa następnej części.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #932 dnia: Maja 29, 2020, 09:05:11 am »
No, ale ja wiem, że oczywiście jest to możliwe. Tak samo jak możliwe jest zrobienie jeszcze raz pierwszego turnieju jak w MK1 :D

Tak samo jak możliwe jest wykorzystanie endingu Shanga jako kanonicznego. No, ogólnie wszystko się może zdarzyć, jak śpiewała pewna pani. Ale takie cofnięcie do czasu GKL daje fajny potencjał na to, żeby trochę pogrzebać w historii Mortala i zobaczyć jak to tam wyglądało kiedyś. Zrobienie prequela zamiast robienia trzeci raz tego samego tylko w inny sposób (MK1-3, MK9, potencjalny Twój MK12 w tym samym momencie na timelinie) byłoby może czymś ciekawszym i wartym wyeksplorowania :)

Patrz: MK3 ;)

Patrz UMK3 ;) plus wtedy mimo wszystko Scorpion nie był AŻ TAK ikoniczną postacią jaką jest teraz

Wkurwia mnie to cięcie gry na kawałki, taki Robocop musiał być w planach na długo przed premierą gry - dlatego od początku nie ma w niej cyborgów, myślę, że Stage Fatality z automatem (bardzo pomysłowe i fajne nawiązanie swoją drogą) też było dla nich wiadome od samego początku

Jest taka opcja, ale wydaje mi się, że jednak Robocop był wrzucany 'na szybko' jako zastępstwo za Asha, którego voiceline'y były w plikach gry już dawno znalezione. No ale cóż... wolimy Terminatory i Robocopy niż klasycznych naszych zabijaków, za którymi się stęskniłem. Kurde, to cofanie czasu może naszym Cyborgom nie służyć. A to będzie potencjalnie trzecia gra, gdzie ich nie ma (nie liczę tego chujstwa zwanego Triborgiem).
Tak samo retcon bio Sindel też w sumie daje do myslenia, czy nie mieli tego dodatku już dawno zaplanowanego. No cóż, taka polityka. Dopłacanie, chujowe gościnki, nachalna propaganda LGBTQWERTY. Takie życie...

Offline Czitana

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #933 dnia: Maja 30, 2020, 02:59:42 pm »
Kurcze, po recenzji archona kusi mnie ten dodatek, do tego wraca Shang Tsung ale matko, 170 zł to jednak przegięcie...

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #934 dnia: Czerwca 04, 2020, 01:36:03 am »
Ja za to obstawiam RPG w świecie MK oczywiście jako Great Kung Lao, ewentualnie przygodówka a'la Shaolin Monks, również z Great Kung Lao za sterami protagonisty.

Offline Nazwa użytkownika:

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #935 dnia: Czerwca 05, 2020, 12:57:53 pm »

no i proszę, doczekałeś się - będziesz mógł zagrać Rainem ;)

https://youtu.be/pzP9lFk2bEA?t=133

Offline Opiekun308

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • GamerTag: PC Live-Gamer-Tag
  • PSN ID: PC only
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #936 dnia: Czerwca 18, 2020, 06:28:54 pm »
Witam. Od ukazania się Aftermath w opcji ONLINE (jeśli jest dostępna na zielono) mogę rozegrać jeden pojedynek, po czym otrzymuję info że serwer jest niedostępny i proszę spróbować później. Posiadam zainstalowany najnowszy sterownik GeForce. Czyli w ciągu dnia pozwalaja mi rozegrać JEDEN pojedynek i serwer jest niedostępny. O co tutaj chodzi, bo już nie wiem ? Ktoś może miał podobnie ??

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #937 dnia: Października 08, 2020, 04:48:36 pm »
Nie sądziłem, że kiedykolwiek jeszcze coś napiszę w tym temacie, ale chwila jest wiekopomna.

Otóż po wszystkich dniach, tygodniach, miesiącach i latach czekania, gdzie gra zdążyła się już przejeść, zostać wyrzygana, przejeść ponownie i zostać wyrzygana ponownie, do rostera dodaje zostany nasz Purpurowy (choć jakoś tak trochę mniej niż zwykle?) Książę.

Wraz z nim, roster zasilają jeszcze nasza kochana Mileenka i jakiś gościnny lamus. A nie, sorry to Rambo niby? No to przecież mówię, że gościnny lamus.
Tak więc wykreślam to z pamięci, olewamy Sylwka ciepłym moczem i delektujemy się Rainem i Mileeną. Naszemu księciuniowi dali jakiś śmieszny assasinowy nożyko/mieczyk na rękę, którym będzie rozkurwiał wrogów. Do tego może tepować się to "water realmu" (co za kurwa absurd xDDDDD ale pan Cianciolo dawno stracił kontakt z bazą) i tam wykorzystywać swoje umiejętności w nieco inny sposób. Mileenka natomiast to klasyczne skurwiałe suczysko, które tak wszyscy podziwiamy. Podobno do swoich Sai dołoży jeszcze pazury (żeby można było wykorzystać animacje Cheetah z I2, wiadomo), którymi będzie rozszarpywać oponentów.

No, a Rambo bedzię sobie szczelał xD

Tak czy srak. Jestem superexcited, że w końcu oficjalnie pojawiam się w grze. Szkoda, że tak późno, ale zanosi się, że Mortal zostanie solidnie odkurzony. Pozapominałem wszystkie combosy i ciosy więc będę sobie odkrywał trochę tę grę na nowo (ostatnio grałem w maju przy okazji Aftermath). Co mnie martwi... no obecność Raina jako DLC może zwiastować jego brak w story (na prawdę nie sądzę, że będzie jeszcze 1 kombat pack). Do tego słabną jego szanse na pojawienie się w potencjalnym MK12, chociaż to już melodia przyszłości i wszystko się może zdarzyć. Pewnie, że kurwa wszystko się może zdarzyć. Albo zobaczymy ptaka cień.

No. To tyle ode mnie. Weźcie coś napiszcie, żeby nie było mi smutno, że moje słowa wpadły w próżnię  :-[

« Ostatnia zmiana: Października 08, 2020, 04:57:28 pm wysłana przez PurpleRain »

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #938 dnia: Października 08, 2020, 05:13:34 pm »
Przyszedłem tu tylko po to, żeby zobaczyć, czy się cieszysz  ;D Winszuję  ;D

Offline nunx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #939 dnia: Października 08, 2020, 07:55:57 pm »
Fajnie, ze dostajeny 2 klasyczne postacie, szkoda tylko, ze Rain wyglada jak Sub z nowym skinem a Mileena jak Kitana po retuszu.
Szkoda, ze nie ma Ermaca i nie wiadomo czy bedzie bo wydanie Ultimate sugeruje koniec dlc w tej grze...

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #940 dnia: Października 08, 2020, 08:42:31 pm »
hold your horses my dear nunx. Faktycznie, Rain jest trochę mniej purpurowy niż zwykle, ale to wcale nie świadczy o tym, że jest zrobiony na odpierdol czy coś w tym stylu. Akurat tutaj, gdzie customizacja postaci gra dużą rolę, spodziewam się ciekawych wariantów i przywrócenia mu trochę tego vibe'u w stylu 'Prince of Persia'. Tak więc jeszcze wstrzymałbym się z nazywaniem jego designu 'skinem dla kogoś', gdyż mimo wszystko różni się dość znacząco, a jedynie kolor może powodować delikatny zgrzyt zębów. Poza tym jeszcze nie słyszeliśmy jego linii dialogowych, nie widzieliśmy go maskless, nie znamy jego postawy, ruchów itp. więc cały czas jestem pełen nadziei, że tego nie spierdolą.

Mileena za to jest bardziej MK9-owa niż MKX-owa, ale akurat tutaj nie wiem czy działa to na korzyść. Ten myk z jej ustami i kłami w dziesiątce bardzo mnie urzekł i w sumie mogliby przy tym pozostać, ale powiedzmy, że rozumiem koncept robienia jej bardziej potworną, bo ta wersja też miała swoich fanów i jest... jak to ująć... bardziej kanoniczna?

I jeszcze jedno. Tak jak ferowałem już wyrok, że nie będzie żadnych kombat packów i gra umiera, tak teraz to ULTIMATE w nazwie wcale nie przekonuje mnie do tego, że Boon i spółka nie będą chcieli wyssać jeszcze trochę pieniążków z fanów. Oj, czuję, że tu możemy jeszcze ujrzeć parę ciekawych powrotów... Choć może to tylko złudna nadzieja? Who knows.

Tak czy srak. Jeśli będą kombat kasty to będę oglądał i dzielił się spostrzeżeniami. A jeśli wróci mi hajp na tę grę na tyle, że znów zacznę w nią namiętnie rypać, to może i napiszę jeszcze parę słów więcej jak wygląda sytuacja po takim czasie i jak teraz, na chłodno, oceniam postacie, ruchy, fatality itp.

PEACE OUT

Wasz (wreszcie!) szczęśliwy PurpleRain!

Offline Regis89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #941 dnia: Października 08, 2020, 10:06:43 pm »
Ale gadacie bzdury :) Pliki systemowe pt: Kombat Pack 3 były w grze od samego początku, a i wszystko wskazuje na to, ze Kombat Pack 2 nie będzie składał sie tylko z tych 3 postaci, wiec wdraza tutaj calkiem sporo. Jeszcze tu zagramy Ermaciem, Reptilem i Smokiem- I'm calling it now. Fan baza tych charakterów jest nie mniejsza niz Raina, oraz Mileeny i juz youtube z twitterem trzęsą sie po dzisiejszym trailerze, zeby ninjaski rrównież wrocily. To jest hajs. MK 11 wyglada na produkt dlugoterminowy typu ostatni Tekken, wiec nawet o MK 12 bym nie myślał poki co.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #942 dnia: Października 09, 2020, 01:58:29 pm »
Jeszcze tu zagramy Ermaciem, Reptilem i Smokiem- I'm calling it now

Oj jak bardzo chciałbym, żebyś miał tu rację. To są takie najbardziej oczywiste wybory jeśli chodzi o to 'kto z fan favów jeszcze nie znalazł sobie tutaj miejsca'. Plus cyborgi oczywiście.

Damn, ogólnie jak tak patrzę sobie na ten roster teraz chłodnym okiem, to wychodzi na to, że jest to (o kurwa to będzie strong statement) najlepszy roster w historii Mortal Kombat. Z zaznaczeniem, że jebać gości i ich nie liczę.

No bo patrząc na moje osobiste preferencje i zestawiając roster na zasadzie tierów, co teraz jest modne, wychodzi mi takie coś:

TIER S+ Rain, Scorpion, Mileena
TIER S Fujin, Jade, Frost, Kotal Kahn
TIER A+ Nightwolf, Erron Black, Noob Saibot, D'Vorah, Kollector, Sub-Zero, Kabal, Skarlet, Geras, Kitana
TIER A Sheeva, Baraka, Kung Lao, Sindel, Cassie Cage (tak, ja ją nawet lubię  :-[), Shang Tsung, Liu Kang, Johnny Cage
TIER A- Shao Kahn, Kano, Raiden, Sonya
TIER B Jax, Jacqui (gdyby tylko 1 osoba z tej dwójki była w rosterze, to automatycznie wskakuje tier wyżej)
TIER GÓWNO OBESRANE Cetrion

Więc serio wygląda to kozacko.
Gdyby dodać do tego jeszcze Ermaca (luźno tier S), Reptile (S/A+) i Human/Ninja Smoke (S) to byłoby coś w stylu: O JA PIERDOLĘ
Do tego Cyrax (A+) i Sektor (S) to już orgazm na maxa

W sferze marzeń pozostają wtedy jedynie: Havik (A+), Quan Chi (A+), Tanya (A+), Kenshi (A+) i Reiko (A+), ale to już jest proszenie o zbyt wiele :D

Kurde, jak ja lubię pisać na tym forum xD

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #943 dnia: Października 09, 2020, 08:44:10 pm »
Mnie trochę dziwi ta jednak mała liczba postaci w tym paku. Wydaje mi się, że powinni jeszcze kilka postaci dodać. Tyle żeby menu wyboru postaci jakoś wyglądało - czyli żeby było prostokątem  ;)  Pewnie czekają na to jak pójdzie sprzedaż na nowe konsole. Tylko ta nazwa Ultimate  :-\

Liczę też trochę na nową fabułę. W aftermath nie jest przypadkiem tak, że na początek Liu mówi Raidenowi, żeby został, a później nic już z nim się nie dzieje?

Ciekawe jest też to szybsze ładowanie na nowych konsolach i cross play. To co, przeciwnik dołączy w drugiej rundzie  ;D A poważnie to, to szybsze ładowanie jest jedynym powodem dla którego myślę o zakupie nowej konsoli. 

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #944 dnia: Października 12, 2020, 04:24:10 pm »
Może będzie 3 kombat pack np: Darriusm Tsyu Hao i Minionki ;) .