Autor Wątek: Mortal Kombat vs Tekken i inne bijatyki  (Przeczytany 76432 razy)

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 11, 2008, 04:59:32 pm »
Na początek to mam taką małą informację.
Temat może zamknąć Maniak, Davidkoz, albo Bodzio, ale tylko wtedy, gdy uzna, że jest tu kłótnia w której lecą niepotrzebne przecinki itp., albo wtedy, gdy założyciel tematu o to poprosi w tym przypadku ja, więc nie pisać mi tu, że zamykacie temat.
A dla mnie MK jest lepsze, ponieważ są fireballe, historia, fatality (często o nich zapominacie, dopiero w jednym z ostatnich postów o tym wyczytałem), fajne postacie, a nie jak w tekkenie jakieś misie, ogólnie dłużej się spędza czasu przy MK.
Oczywiście zaraz ktoś powie odwrotnie, ale ja tylko mówię z własnej perspektywy.

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 11, 2008, 09:31:01 pm »
Jeden lubi babnany drugi jak mu skarpetki śmierdza, Ja popieram twoje zdanie Mkmaniak. Mortal to moj swiat, a tekken fajna gierka w którą lubie pograć raz na jakiś czas :)
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2008, 09:33:17 pm wysłana przez Maniak »

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 11, 2008, 11:17:19 pm »
Dokladnie Maniak, ja wcześniej może troche najechalem na Tekkena ale czekam z niecierpliwością na szóstą część i zpewnością ją zakupię. A MK to MK, tutaj buduje swój świat, wpadam w odchłań magii.

Co do Tekkena 6 to zmienili go troche, baaa czytałem, że od nowa trzeba się w niego nauczyć grać, jest szybszy, nowe możliwosci i nawet fajny ten Bob Budowniczy jest. Podobno jedna z groźnych postaci w owej grze, a łatwy w opanowaniu. Ja zacieram ręce  :)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 12, 2008, 12:42:24 am »
Hmmmmm
Tak czytam sobie te posty i widzę że tylko jedni na drugich wrzucają albo wykrzykują swoje racje...
A przecież nie ma o co się kłócić. I tak wiadomo jaka jest prawda......

Offline gromateist

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat vs Tekken
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 15, 2008, 12:42:58 am »
Dla mnie w ogóle jest nieuczciwe porównywać Tekkena który dostawał najwyższe oceny w historii bijatyk ze średnio ocenianym mortalem. To tak jakby Ferrari porównywać do syrenki :)  Mortal kombat to tylko zwykłe mordobicie i nic więcej. Owszem są fatality, jest sporo krwi i niezły klimat. Czasami mam ochotę popykać w taką mało wymagającą gierkę i popatrzeć na latające kończyny. Ot tak popykać w prostą gierkę i się rozerwać, odpocząć od poważnych tytułów, jak obejrzeć głupią komedię po poważnym seansie filmowym. Ale ogólnie wolę bijatyki rozwinięte, z dużą gamą ciosów i z technicznym i realistycznym gameplayem, które potrafią na dłużej przykuć do telewizora. Tekkena trzeba ograć przynajmniej kilka tygodni, żeby go docenić. To niesamowicie rozbudowana gra, a nie 20 minutówka jak mortal kombat. No i przede wszystkim - Tekken (jak zresztą każda bijatyka) jest do multiplayera, a nie singla. Dziwne, że ktoś w ogóle pisze, że każdego przeciwnika można rozwalić robiąc jeden cios (pomijając już, że to bzdura). Nie wiem kto odnajduje przyjemność w granie w bijatyke z komputerem. To jak granie w ping ponga ze ścianą.

Zresztą ten fragment z wypowiedzi Mat'a najlepiej pokazuje jaka jest walka w Tekkenie:

Cytuj
Nauczenie wszystkich ciosów i comb dla jednej postaci w tekkenie, to dużo czasu. Później nie wystarczy nim tylko grać, trzeba też znać ciosy/całe comba  przeciwnika, aby wiedzieć czy zaatakuje on na low czy high, by uniknąć ciosu, czy też chociażby kiedy i jak właśnie skończy się wyprowadzany cios, by móc w tym momencie zablokować/bądź przechwycić cios i odpowiedzieć szybkim kontratakiem. Tego nie ma w MK. Taktyka - nauka ofensywy czy obrony właśnie, multum pojedynczych ciosów i comb, oraz poświęcenie dużej ilości czasu na trening choćby jedną postacią. To jest grywalność i elementy bardzo dobrej bijatyki. Każda postać ma zupełnie inny zestaw ciosów, a nie taki sam!! Przeciwko komputerowi sobie możecie grać w arcade, ale ze mną, czy kimkolwiek innym, kto troche posiedział nad tą grą, blado was widze, zapewniam

I to chyba tyle na ten temat :) Dziwi mnie, że tak uparcie bronicie Mortala i piszecie czasami takie absurdy jak np. to że ma bardziej realistyczny model walki niż tekken, czy że jest bardziej techniczny. Chyba widzieliście tekkena tylko na screenach, bo nie wiem jak można mówić o realizmie przyglądając się postaciom pierdzącym fireballami, fruwającymi po ekranie, robiącymi teleporty i przebijającymi plecami murowane ściany oraz o technice... przy użyciu 30 ciosów i 5 kombosów, bez konkretnego modelu przechwytów, rzutów i elastycznego modelu łączenia kombinacji ze sobą. Wytykacie jakieś pandy czy mokujiny (Ja też uważam, że nie powinny się znaleźć w grze - ale japończycy już tak mają, że muszą wwalić gdzieś jakiegoś absurdalnego buraka, który nie pasuje do reszty... zresztą i tak nikt normalny nie gra tymi stworkami.) a przecież to tylko 2 postacie z ponad 30 świetnych zawodników. W Mortalu też nie każda postać jest fajna i pasuje to innych, ale przecież nikt nikogo nie zmusza do grania nimi - grasz tymi które Ci się podobają. Chyba żadna gra nie jest doskonała (no może za wyjątkiem baldura, fallouta i tormenta :P), ważne aby błędów było jak najmniej, a w Tekkenie jest ich na prawdę niewiele w porównaniu do innych bijatyk.

O grafice i animacji nawet nie wspominam, bo tutaj Mortal Kombat nie ma nawet startu :P A porównując początkowe filmiki otwierające grę... no cóż - intro z wydanego 10 lat temu tekkena 3 wygląda lepiej niż to z MK:A.
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2008, 01:01:49 am wysłana przez gromateist »

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - Postacie
« Odpowiedź #50 dnia: Stycznia 05, 2010, 02:25:41 pm »
Czlowieku co ty mowisz gra w 2D hahaha zobacz ze jest XXIw i dobre tytuly gier sa robione w 3D. Jakby MK sie cofnelo do 2D to by wygladalo tak jakby nie mogli sobie poradzic z nowa technologia i moda. Byla by dla nich porazka.

I co z tego, że jest XXI wiek? Wychodzą super graficzne gry, silniki opracowane za miliony dolarów, skrypty AI nad którymi się pracuje rok i co? Od 2004 nie grałem w żadną pociągającą na tyle grę by rozpaliła moją wyobraźnie do tego stopnia bym był nią zafascynowany na wiele dni po jej przejściu (Nie mówiąc o ponownym graniu). Co w latach 90 bardzo często doświadczałem. Więc argument o XXI w. jest chybiony. Jesteś młodym człowiekiem i uwierz mi, że połowa starszych osób które grają wcale tak zachwycająco nie ocenia gier stworzonych w nowej generacji. Więc co ma XXI wiek do rozrywki, skoro ta była moim zdaniem lepsza w latach kiedy grafika się nie liczyła aż tak bardzo?

Sam jestem przeciwnikiem przeniesienia Mortal Kombat w 2d. Ponieważ uważam, że Midway i to by sknociło. To już nie jest technologia jak przy MK II czy MK III gdzie było motion capture. Obecnie nawet gry 2d trzeba umieć robić i wierzę, że Midway takowej gry by zdecydowanie nie zrobiło na poziomie. Nie jestem również wrogiem 3d, bo takiego Tekkena nie wyobrażam sobie żeby nie był w 3d. Więc w czym problem? Ano w niczym. Mortal Kombat 9 powinno być w 3d, bo w 2d wyjdzie im jeszcze gorzej, a puenta? Wiek nie ma z tym nic wspólnego. Są fani tego i tego.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 05, 2010, 02:27:23 pm wysłana przez Adept »

Offline Mati

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - Postacie
« Odpowiedź #51 dnia: Stycznia 05, 2010, 07:36:21 pm »
Adept moze tak mowisz bo jeszcze nie zagrales w dobra gre 3D heh ;p  ::) a mowa o Tekkenie swiadczy o twoim poziomie pls nie mow mi o grze w ktorej przez stulecia sie nic nie zmienia .... prawie nic bo cos tam moze sie zmienia ale mowie to z ciezkim sercem bo bym chcial powiedziec "Tekken jest do dupy bo jest ciagle taki sam !!!!! jakby normalnie skopiowali 0 nowych pomyslow zal zal zal ..." A ja nie wyobrazam sobie zeby MK wszedl znow w 2D bo to przezytek  ;D I osobiscie ci powiem ze bedac nawet w mlodym wieku choc nie az tak w mlodym  :P
To ze za moich malych lat gralem na pegazusie w Mortal Kombat i nie tylko w Mortala bo i Spider-Mana, Batmana itp. oczywiscie w 2D  ;D. I szczerze mowiac nie mam ochoty do tego wracac. Lubie gry 3D i tyle .

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - Postacie
« Odpowiedź #52 dnia: Stycznia 05, 2010, 08:12:14 pm »
Adept moze tak mowisz bo jeszcze nie zagrales w dobra gre 3D heh ;p 
Może. Jednak grałem w takie tytuły jak:
- Gears of War
- Lost Planet
- Dragon Age
- Crysis
- Doom 3
- Gothic 3
- Empire Total War
- Nowe Rainbow Sixy
- Risen

I przeważnie są to te nowsze gry hity. Nie porwały mnie, tak jak porwać powinny. Wskaż mi zatem grę która Twoim zdaniem jest zdolna do przetrwania w moim umyśle po pojawieniu się napisu "The End"


::) a mowa o Tekkenie swiadczy o twoim poziomie pls nie mow mi o grze w ktorej przez stulecia sie nic nie zmienia

Przepraszam, to że wspomniałem o Tekkenie świadczy o moim poziomie? A to dziwne. Nie sądziłem, że preferencje odnośnie bijatyk to miarka poziomu gracza. W przeciwieństwie do gier fabularnych gdzie ktoś będzie się zachwycał nad fabułą Quake`a, w grach z serii "Fightery" nie ma czegoś takiego jak gorsza i lepsza tylko bardziej zaawansowana i lubiana. Po pierwsze Street Fighter II jest mało zaawansowana, a takie BlazBlue: Calamity Trigger koszmarnie zaawansowane. Tak więc jak ktoś powie, że lubi SF II bardziej o BlazBlue to nie można mówić o jego poziomie, tylko o preferencji gracza. Proste? Proste.
Po drugie Tekken ma setki tysięcy fanów na całym świecie. Jeżeli dla tych graczy coś co się nie zmienia jest dobre, to dlaczego narzekasz na coś, w czym racji nie masz? Jeżeli graczom A podoba się niezmienialność systemu od lat 90, i grają w grę tworząc społeczność, to argumenty graczy B nie mają żadnego znaczenia.



.... prawie nic bo cos tam moze sie zmienia ale mowie to z ciezkim sercem bo bym chcial powiedziec "Tekken jest do dupy bo jest ciagle taki sam !!!!! jakby normalnie skopiowali 0 nowych pomyslow zal zal zal ..."
Po pierwsze słowo żal znaczy coś innego i nie służy do szyderstwa. Poszukaj w encyklopedii znaczenia tego słowa. Nie rozumiem skąd u młodych osobników na YouTube czy Onecie te ciągłe naciągane "żal"
Po drugie pomysłów się nie kopiuje. Pomysły się wymyśla.
Po trzecie to rozumiem gdyby to była dyskusja o Mortal Kombat. Jako fan zarejstrowany na naszym forum miałbyś prawo na krytyczne uwagi, lecz jako, że mowa o konkurencyjnym produkcie nie masz za bardzo racji, bo nam, zwolennikom Tekkena się ta gra bardzo podoba i uwierz mi, że w Tekkena 6 będę grał z taką samą przyjemnością w jaką grałem w Tekken 2 na automatach w 1998 roku.



A ja nie wyobrazam sobie zeby MK wszedl znow w 2D bo to przezytek  ;D
Ja również nie chcę by Mortal Kombat wracało do 2d tak jak napisałem w poprzednim poście.



I osobiscie ci powiem ze bedac nawet w mlodym wieku choc nie az tak w mlodym  :P
To ze za moich malych lat gralem na pegazusie w Mortal Kombat i nie tylko w Mortala bo i Spider-Mana, Batmana itp. oczywiscie w 2D  ;D. I szczerze mowiac nie mam ochoty do tego wracac. Lubie gry 3D i tyle .
I Twoje święte prawo! Uwierz teraz mi, że jednak istnieją gracze którzy nawet ostatnio kupili Amigę 500+ by pograć w gry ze zmierzchłej epoki. Więc dla każdego coś odpowiedniego.

Moon

  • Gość
Odp: Mortal Kombat 9 - Postacie
« Odpowiedź #53 dnia: Stycznia 08, 2010, 09:45:34 pm »
To i ja się dorzucę do tematu.
1) Jeśli mówisz o tekkenie i stwierdzasz "nie ma w nim nic nowego" to lepiej się zastanów 2 razy i zagraj. Nie pisz głupot.
2) Chciałem zauważyć, że moda na oldchoolowy wygląd NOWYCH gier wraca. Przykłady? Mega Man ostatni, Half Minute Hero, Badman...wymieniać dalej?
3) W ŻADNYM PRZYPADKU grafika nie przedkłada się na grywalność. GT5, Burnouty, NFS nowe, Coliny...a ja powiem tak: "jedyne wyścigi które zabrał bym na bezludną wyspę to Carmageddon 1". Jeśli już mówimy o technologii, że pojawia się nowa i od razu szał...ilu w takim razie twórców poradziło sobie z ogarnięciem mocy tego sprzętu? O PC się nie będę wypowiadał bo tam zawsze "ooo nie chodzi? no problem, wrzucimy jeszcze 1 GB ramu". Midway z obecna technologią W ŻADNYM WYPADKU sobie nie radzi. Liczę po cichu że ktoś chwyci pożądnie Boona za jaja i WB pomoże. Zrobili genialnego Batmana? Czas na odrodzenie MK.
4) Ogólnie system. Nie potrzebie wg mnie kombinowali z częściami na zeszłą generację ze stylami walki i broniami. MK powinno być arcade'owo intuicyjne. Mnie męczył fakt zmiany stylów. W MKvsDC na szczęście udało się tego pozbyć poza wyjątkami (mój baraka ofkors musiał mieć:/).
Moje zdanie takie, że MK jeśli będzie miał wyjść, powinien odwiedzić arcade.

Offline Mati

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - Postacie
« Odpowiedź #54 dnia: Stycznia 09, 2010, 06:18:07 pm »
TEKKEN TOOOOOOOOOOOOOOOOO SHIT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! krotko na ten temat ;]

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - Postacie
« Odpowiedź #55 dnia: Stycznia 09, 2010, 06:22:35 pm »
http://circleh.files.wordpress.com/2009/05/picard-facepalm1.jpg

Kolejny fail. Właśnie krótko i NIE na temat...

Moon

  • Gość
Odp: Mortal Kombat 9 - Postacie
« Odpowiedź #56 dnia: Stycznia 09, 2010, 08:44:14 pm »
Mati - zazwyczaj wypowiadając się warto użyć argumentów:> To pomoże jakoś umocnić twoje zdanie i pokazać nam o co chodzi:p

Offline Mati

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - Postacie
« Odpowiedź #57 dnia: Stycznia 11, 2010, 04:04:09 pm »
Tekken je....e gdyz sie malo w nim zmienia nie odczuwam roznicy grajac w tekken3 a tekken5 .  . . . . . . I nie lubie tej gry .

Moon

  • Gość
Odp: Mortal Kombat 9 - Postacie
« Odpowiedź #58 dnia: Stycznia 11, 2010, 07:32:33 pm »
To, że "nie lubisz tej gry i nie odczuwasz w nim różnic" nie znaczy że gra się nie zmienia.

Offline Cobra

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 605
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 9 - Postacie
« Odpowiedź #59 dnia: Stycznia 11, 2010, 07:35:57 pm »
Ej dobra Mati'emu się nie podoba i mam to w d**pie bo mam swą opinie, tak samo powinniście (Adept, Moon) postąpić, mieć na tą całą sprawę wylane.
Chłopaki spójrzcie jaki OFFTOP się zrobił!