Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Ninja-Spectre

Strony: [1]
1
Klasyka MK / Gra ukrytymi postaciami z Mk1/Mk2 (arcade MAME)
« dnia: Lipca 22, 2017, 01:47:10 am »
Znalazłem ostatnio filmiki na YT przestawiające gameplay ukrytymi postaciami z Mk1 (Reptile) i Mk2 (Jade, Smoke, Noob Saibot).

np. tutaj Smoke:

https://www.youtube.com/watch?v=E2mSgYRfy9o

Jest tam link do strony z cheatami:

http://www.mamecheat.co.uk/forums/viewtopic.php?f=16&t=10000

Ale podają tylko całą ścianę kodów, z którymi nie wiem co mam zrobić. Normalnie cheaty są pliku cheat.dat, aby uruchomić to w MAME, można ustawić tam grę np. Smokiem, ale gra się wiesza lub wysypuje. Ktoś rozumie z tego więcej ? Bo fajnie byłoby pograć ukrtymi postaciami w tych grach (nie liczę jakiś wersji konsolowych i mugenów)

2
Kosz / Bio FREAKS
« dnia: Marca 30, 2008, 06:57:58 pm »
Graliście może w tą grę ? Wyszła zaraz po MK4 na PC, PSX i N64. Chyba ostatnie mordobicie Midway na PC. Pamiętam wersję na PC, bardzo fajna gierka, grafika lepsza niż w MK4, w pełni trójwymiarowa. W grze jest 8 postaci + bossowie. Są to jakieś cyborgi w przyszłości. Każda postać posiada możliwość latania oraz strzału z broni (karabiny, rakiety, lasery itp.). Każda postać ma dość sporo ciosów specjalnych (po kilkanaście) i kombosów. Są też specjale, którymi mozna wykończyć przeciwnika nawet w czasie rundy poprzez ucięcie głowy czy przeciecia na pół. W grze mozna też pozbawić przeciwnika ręki (z kikutów bryzga krew) lub dwóch.
Areny też są fajne, na niektórych są przeszkadzajki - jak kręconą się piła, czy walce - po trafieniu w nie też walka sie kończy. Na ścianach są czasem wystające półki, skrzynie na które też możemy wlecieć. Jest też arena w formie wysepki otoczonej kwasem, do którego możemy łatwo wpaść, ale tu akurat po chwili wypadamy spowrotem, energii trochę tracimy.
Tylko jest problem, że wersja PCtowa nie współpracuje z nowszymi kartami graficznymi, przynajmniej u mnie. Działała przy Voodoo2, a nie działa przy GeForce 2, robi się ekran czarny. W razie czego mozna grać na ePSXe, choć wersja troche słabsza od tej co była na PC. Wersja Nintendo jest najsłabsza, małe postacie i dość słaba grafika.

3
Kosz / War Gods
« dnia: Marca 30, 2008, 06:56:57 pm »
War gods to pierwsze trójwymiarowe mordobicie firmy Midway. Wyszła jakoś z rok czy więcej przed MK4. W każdym razie gra dosć fajna. Mamy 10 postaci do wyboru + 2 bossów. System sterowania taki jak w mortalu - czyli HP, LP. LK, HK i BL i znane kombinacje jak Uppercut, półobrót, podcięcie itp. Tylko biegania nie było z tego co pamiętam.
Specjale też podobne do tych mortalowych, np. Anubis wypuszcza piramidę, która działa identycznie jak siatka Cyraxa czy robi podobny teleport jak Sektor i Smoke. Moim ulubionym zawodnikiem był Voodoo, potrafił wypuścić Węża, który działał podobnie do linki Scorpiona, z tą różnicą, że Voodoo przyciagał sie do przeciwnika, zamiast przeciwnika do siebie.
Tak jak w Mortalu możemy zrobić Fatality przeciwnikowi. Każda postać po 1 fatality np. Voodoo wyjmuje laleczkę w kształcie naszego przeciwnika po czym ją przecina co powoduje rozcięcie przeciwnika - z brzucha wylatują mu flaki.
Nie wiem na ile platform wyszła ta gra, ja grałem tylko w wersję PC. Grafika jest taka sobie - softwarowa. Można ustawić akcelerowaną, ale to działa chyba tylko z przedpotopowymi sterownikami do starych kart.

Strony: [1]