'

Aktualności: Mortal Kombat Center - strona wraca jako archiwum.

Autor Wątek: halloween  (Przeczytany 2833 razy)

Offline Piekielny Scorpion

• U?ytkownik
  • Ninja piekie?
halloween
« dnia: Października 07, 2009, 10:49:34 am »
Co s?dzicie o tym zachodnim ?wi?cie jak dla mnie jest super nie mówi? o chodzeniu i zbieraniu cukierków po domach bo na to ju? jestem za stary jak zapewne wi?kszo?? u?ytkowników tego forum ale wed?ug mnie gdyby do Polski to ?wi?to wesz?o by?a by to taka fajna odmiana bo wed?ug mnie teraz mamy tylko pe?no badziewnych ko?cielnych ?wi?t które jak dla mnie s? dla pokolenia moherowych beretów

Powróci? z piek?a by si? zem?ci?

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
Odp: halloween
« Odpowiedź #1 dnia: Października 07, 2009, 11:10:57 am »
Co o tym my?l?? By?o supcio za czasów gimnazjum je?li chodzi o jakie? imprezki Halloween. To ?wi?to hucznie obchodzone w USA i niech tak pozostanie. Tam to ?wi?to jest w krwi i ko?ciach Ameryka?ców. Ma moc, g??bie i fascynacj?, która nie niesie z sob? u nas w Polsce ?adnych emocji. Polska to nie stany i czy ja wiem czy za kilka lat b?dzie chocia? tak jak w UK, gdy jedziesz sobie w ten dzie? noc? spokojnie autobusem, a nagle wsiada Superman, staje na ?rodku busa, d?wiga r?k? do góry i wydobywa z siebie dziwne odg?osy jakby zbawi? ?wiat? Czy Drakula, od momentu wej?cia na pok?ad do samego cumowania nie poruszy nawet r?k?...

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
« Odpowiedź #2 dnia: Października 07, 2009, 04:23:06 pm »
?wi?to Zmar?ych to jedno z najwa?niejszych ?wi?t. ?wiat idzie do przodu, ludzie s? zabiegani, wi?c kalendarz przychodzi nam z pomoc? w postaci dnia wolnego, by na spokojnie odwiedzi? zmar?ych. Sam chcia?bym aby po mojej ?mierci w tym dniu zapalono znicz. Poza tym istniej? groby nieznanych ?o?nierzy, do których nikt nigdy nie chodzi i ?wi?to te to ich jedyna okazja by znicz si? zapali? na ich mogile. Kto woli Hallolween od polskiego ?wi?ta Zmar?ych ten bez tradycji w sercu. Zachodnie ?wi?ta i nawyki OKEJ, ale tylko jak nie koliduj? i nie wypieraj? rodzimych. Bo jak wszyscy wiemy, w przyrodzie sprowadzane zwierz?ta zwykle szkodz? eko-systemowi. Tak jak obca szara wiewiórka wypiera nasze rude i jak ameryka?ski sumik wypiera powoli wszystkie inne rodzime gatunki ryb, tak samo Halloween wypiera nasze ?wi?to Zmar?ych. Jestem jak najbardziej przeciwny. Bo cholera pi?kne polskie tradycje zanikaj?, a ma?olaci fascynuj? si? zachodnimi trendami. W?asna to?samo?? to ja i mój naród. A mój naród to moje ?wi?ta i ?adne g?upie obchodzone w tym samym dniu zagraniczne ?wi?to nie powinno nigdy wypiera? rodzimego.
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2009, 04:24:58 pm wysłana przez Adept »

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline Ninja-Spectre

• U?ytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Października 07, 2009, 04:41:13 pm »
Samemu halooween tez jestem przeciwny, chocia? tradycja tego wywodzi si? z celtyckich ?wiat poga?skich http://pl.wikipedia.org/wiki/Halloween.
U nas w tamtych czasach by?y Dziady (chociaz tycz? sie bardziej zaduszek):
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dziady_(zwyczaj)

Religijny to wprawdzie nie jestem, ale zawsze w tym dniu je?d?? na cmentarz zapali? znicze.

• U?ytkownik
  • Ninja piekie?
« Odpowiedź #4 dnia: Października 07, 2009, 05:15:26 pm »
Tyle że halloween nie koliduje ze świętem zmarłych odbywa się 1 dzień wcześniej a jeśli chodzi o nasz naród to jak dla mnie nic ciekawego do tej pory nie wymyśliliśmy no może parę ale niewiele rzeczy w przeciwieństwie do innych krajów więc jeśli Adept jesteś przeciwny wszelkim rzeczom z zachodu to według mnie większość ludzi powinna powyrzucać swoje konsole gry czy kompy bo z tego co wiem to one z Polski nie pochodzą
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2009, 05:19:33 pm wysłana przez Piekielny Scorpion »

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
« Odpowiedź #5 dnia: Października 07, 2009, 05:32:41 pm »
Chocia? nie jestem za Halloween w Polsce, to nie s?dz?, aby to ?wi?to w jakikolwiek sposób kolidowa?o z naszym ?wi?tem. Jest jak kolega wy?ej napisa?, dzie? wcze?niej i nie widz? nic z?ego w wybawieniu si? w ten dzie? i pój?ciem nast?pnego na groby.

Chocia? o ile si? nie myl? to trwa on o pó?nocy z ostatniego na pierwszy, tak? Wi?c kilka godzin snu i rano cmentarz ;D

Nic w tym z?ego nie widz?, chocia? nie jestem zwolennikiem Halloween, Walentynek czy Dnia Kobiet itp.

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
« Odpowiedź #6 dnia: Października 07, 2009, 06:04:54 pm »
wi?c je?li Adept jeste? przeciwny wszelkim rzeczom z zachodu to wed?ug mnie wi?kszo?? ludzi powinna powyrzuca? swoje konsole gry czy kompy bo z tego co wiem to one z Polski nie pochodz?

Czytanie ze zrozumieniem. Czwarta klasa podstawowa. Przeanalizujmy mój post jeszcze raz i zastanówmy si?, jakim cudem masz prawo tak do mnie powiedzie?, skoro nie da?em najmniejszego powodu by ktokolwiek móg? pomy?le?, i? jestem przeciwny rzeczom z zachodu :)

Jestem bardzo otwarty i uwa?am, ?e z Zachodu trzeba tylko bra? (Za to jak najdalej od wschodu). Wi?c skoro mówi?em o tradycjach, to jak na Boga wysun??e? teori?, ?e jestem przeciwny zachodnim produktom? Bo mi si? to w g?owie nie mie?ci :)

a je?li chodzi o nasz naród to jak dla mnie nic ciekawego do tej pory nie wymy?lili?my
Mówisz tak, bo za przeproszeniem nie masz poj?cia o temacie. Polska ma wiele pi?knych tradycji o których napisz? jak wróc? z treningu :)

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

• U?ytkownik
  • Ninja piekie?
« Odpowiedź #7 dnia: Października 07, 2009, 06:27:19 pm »
Przyznaje źle trochę przeczytałem  Adept

Offline Ninja-Spectre

• U?ytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 05, 2009, 01:36:05 am »
Znalaz?em odpowiedniego demota na to: http://demotywatory.pl/348982#comments