Autor Wątek: Mortal Kombat Complete Edition - dziwna sprawa z FPS  (Przeczytany 6511 razy)

Offline serb18

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Mortal Kombat Complete Edition - dziwna sprawa z FPS
« dnia: Sierpnia 29, 2014, 04:32:27 pm »
Witam.
Wczoraj śmigając po empiku zauważyłem właśnie tą grę. Pomyślałem ,że miło będzie wrócić do czasów playstatnion 1 ;)
Bo niegdyś za dzieciaka grywałem w nią , na dodatek w atrakcyjnej cenie (30zł -Pomarańczowa Kolekcja Klasyki) więc szkoda było nie kupić. Wszystko zainstalowałem niby działa , ale napotkałem małe schody które trochę mnie denerwują. Otóż gdy zaczynam grać
przez parę sekund mam hmmm... sam nie wiem jak to nazwać bo czytałem o slow motion ale nie jestem pewien czy to jest to.
Zaczynając walkę , trening gra działa wolno (mniej fps) i dopiero po paru-parunastu sekundach wskakuje na 60 fps z rzadkimi spadkami o 2-5fps. Da się cos z tym zrobić ? Zmniejszenie ustawień graficznych nie pomaga czy to najmniejsze czy to największe cały czas to samo (gram na najwyższych w 1400x900) Wyłączenie synchronizacji tez nie pomaga. Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał ?
Z góry dziękuje za pomoc.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Complete Edition - dziwna sprawa z FPS
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 29, 2014, 04:51:29 pm »
Temat slowmotion w MK9 był omawiany już wiele razy na forum, ale co użytkownik to inne okazywało się rozwiązanie. Twój problem dotyczy pojedynczych, nieznacznych spadków. Jak często masz mniej niż 60fps? Podaj parametry kompa + zapodaj screen zakładki Health (dysku na którym zainstalowana jest gra) z programu HD Tune.

Offline serb18

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Complete Edition - dziwna sprawa z FPS
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 29, 2014, 05:21:42 pm »
Mniej niż 60fps (56-60) mam bardzo rzadko. Problem występuje na samym początku walki i trwa kilkanaście sekund po czym wszystko się stabilizuje. Gdy idę Ladderem to co każdego nowego przeciwnika dręczy mnie to.

Sprzęt:
Intel(R) Pentium(R) CPU G640 @ 2.80GHz (2 CPUs), ~2.8GHz
SAPPHIRE HD 7750 1GB GDDR5
4GB pamięci ram
Windows 7 Professional

Zrzut z zakładki health
newbielink:http://www.iv.pl/images/98597900734417812877.jpg [nonactive]

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Complete Edition - dziwna sprawa z FPS
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 30, 2014, 06:01:40 am »
Dysk już masz troszkę uszkodzony. Popatrz sam (sprawdź 05 i C4): http://forum.pclab.pl/topic/258047-Tutorial-SMART-interpretacja-parametr%C3%B3w/ Może zerowanie by coś pomogło, jednak jest to bardzo długi proces i musiałbyś na własną rękę to próbować (ja nie daję żadnej gwarancji, że przez to gra zacznie działać lepiej).

Jednak czy to jest przyczyną, tego nie dowiemy się dopóki nie wymienisz dysku. Druga sprawa to to, czy komputer spełnia wymagania gry. Teoretycznie tak, jak brać pod uwagę wymagania które wziąłem bodajże ze Steama: http://mk.honmaru.pl/forum/index.php?topic=2151.0 Zastanawia mnie jednak ten procesor. Niby spełnia wymagania, ale kto wie czy rzeczywiście to nie jego wina.

Więc jakoś komputer powinien sobie radzić z tą grą jakby nie patrzeć. Spróbuj oczywiście ustawić wszystko na minimum w ustawieniach graficznych, w tym rozdzielczość. Zobaczymy jaki to da efekt. Może też być taka sytuacja, że CPU/GPU Ci się przegrzewa. Skontroluj temperatury na procku (nie mam programu przetestowanego na Intel Pentium, musisz poszukać) i grafice (GPU-Z - zakładka sensors). To taka dodatkowa diagnostyka, która być może pozwoli nam wykluczyć resztę podzespołów.

Offline serb18

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Complete Edition - dziwna sprawa z FPS
« Odpowiedź #4 dnia: Września 09, 2014, 06:56:01 pm »
Czy ustawie max czy min nadal jest to samo ;) Pierwsze sekundy po rozpoczęciu walki fpsy skaczą jak głupie po czym gra zaczyna działać normalnie.
Temperatury procków to 39-45 stopni , karta zaś 55 stopni oczywiście mowa tu o temperaturach podczas grania.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Complete Edition - dziwna sprawa z FPS
« Odpowiedź #5 dnia: Września 09, 2014, 07:54:21 pm »
Albo faktycznie problem tkwi w dysku, albo podzespoły po prostu są za słabe - ale wtedy raczej byłaby różnica gdybyś zmienił ustawienia video.

Offline serb18

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Complete Edition - dziwna sprawa z FPS
« Odpowiedź #6 dnia: Września 09, 2014, 10:11:56 pm »
No nic chyba się nie dowiemy ;d

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat Complete Edition - dziwna sprawa z FPS
« Odpowiedź #7 dnia: Września 09, 2014, 11:35:46 pm »
No ja już nie mam pomysłów. Jakbyśmy mieli jak wykluczyć dysk to byłoby wszystko wiadomo. A tak pozostaje gdybanie. Chyba że ktoś wpadł na coś?