Autor Wątek: Aktorki i aktorzy dla postaci filmu mk3  (Przeczytany 44118 razy)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Aktorki i aktorzy dla postaci filmu mk3
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 26, 2009, 03:21:09 pm »
No mógłby byc, mógłby... Jednak przyjęło się, że to raczej Europejczyk  ;D. Azjatami są Sub-Zero, Scorpion, Kung Lao i Liu Kang bo w ich oficjalnej historii występują miejsca i nazwy Azjatyckie vide: Świątynia Shaolin, Shirai Ryu, Lin Kuei itd. U Raydena żadne takie info co do miejsca na Ziemii nie występuje. Mimo więc, że ma Japońskie inskrypcje to uważa się, iż Rayden azjatą nie jest. Zresztą masz oficjalne autoryzowane przez Midway portrety Raydena. I czy wygląda on na skośnookiego?

Cytat: Robaczek
Rozbawiło mnie to niemal do łez... nie to, że mam coś do Jeta Li, bynajmniej (ech, jego pierwszy film to było... przeżycie... dosłownie mówię... ledwo udało mi się to zmęczyć na cztery razy XD)! Tylko pan szanowny chyba nie zdaje sobie sprawy, że Jetowi niedługo stuknie pięćdziesiątka! A do roli Kung Lao (któregokolwiek wojownika) potrzeba trzydziesto-trzydziestopięciolatka (no dobra, jak się dobrze trzyma, niech będzie i czterdziestolatek).
E tam, ale jak młodo wygląda  ;). W Dragon Ballu księcia Vegetę gra Jackie Chan i jakoś w tym przypadku nie przeszkadzało to, że Jacek ma przeszło 55 lat, a Vegeta w legencie to mężczyzna przed czterdziestką.

robaczek

  • Gość
Odp: Aktorki i aktorzy dla postaci filmu mk3
« Odpowiedź #46 dnia: Lipca 18, 2009, 10:17:06 am »
Cytat: SlaveMe TortueMe KillMe
A po angielsku znaczy "promienista pieczara" ;D. Ja myślę że robaczek dobrze o tym wie. Ale tak właściwie o co tu chodzi? Raiden to bóg. Przybiera ciało śmeirtelników więc może być Azjatą albo białasem a jakby chciał to i czarnuchem. Może wyglądać jak Lambert albo jak Watanebe.....

Tylko, że "pieczara" pisze się przez "y", ale oki, oki ^^. Poza tym robaczek o tym wie, ale skoro robaczka traktuje się białym Raydenem we wszystkich częściach gry, to po co robaczkowi go wciskać w filmie jako Azjatę? Czy to aby nie uszczęśliwianie widza na siłę? I cop ma do tego imię postaci? To ja Jaxa nazwę Li XunHuan (cóż za profanacja... dla Li) i przebiorę w chińskie ciuszki i co? Od razu Azjatą zostanie, bo ma chińskie imię i ubranko? Bezsens totalny.

Cytat: Adept
E tam, ale jak młodo wygląda ;). W Dragon Ballu księcia Vegetę gra Jackie Chan i jakoś w tym przypadku nie przeszkadzało to, że Jacek ma przeszło 55 lat, a Vegeta w legencie to mężczyzna przed czterdziestką.

Wszystkim, którzy twierdzą, że Jet wciąż młodo wygląda, polecam najnowszy film z jego udziałem, który jest dostępny i znany szerszej publiczności w naszym jakże pięknym acz zacofanym kraju, a mianowicie "Tau Ming Chong / The Warlords / Panowie Wojny" z Jetem Li, Anym Lau i Takeshim Kaneshiro na podstawie "Ci Ma" (tak Chińska historia). Niedawno był u nas w kinach i chyba jeszcze go grają, choć film jest z 2007 roku, u nas dopiero wszedł (ech, kocham polskich wydawców). I niech mi ktoś powie, że Jet dobrze wygląda, to po prostu spadnę z fotela XD.



Ogólnie to widzę tendencję, do obsadzania głównych ról w tych filmach przez aktorów znanych z superprodukcji. Mnie tam osobiście nie zależy na konkretnym aktorze, by grał konkretną postać. Nie zależy mi też na tym, by aktor był znany (choć to pojęcie względne, bo ja nie znam praktycznie nikogo XD). Ważne jest dla mnie, by aktor pasował do postaci i chociaż trochę ją przypominał (z wyglądu, ofkorz) i tyle.

Tak samo mnie rozbawiło, że ktoś umieścił tego gościa z Ong Bak jako Liu Kanga. Nie ma sprawy, tylko dlaczego właśnie on? Podobny jest? Czy tylko dlatego, że zna tajski boks (bo to chyba to, zresztą mało mnie to obchodzi)? A co to, mało jest utalentowanych Azjatów, znających świetnie sztuki walki, żeby się od razu rzucać na gwiazdkę jakiegoś filmu? Trzeba też wiedzieć, że ci ludzie, których widzimy w dzisiejszych czasach na ekranie, często nie znają sztuk walki, lub znają je w niewielkim stopniu. Większość to zasługa kaskaderów, linek, lub sprytnego montażu. Prawdziwi mistrzowie to ci od choreografii, których nieczęsto widać na ekranie, lub prawie wcale. I tyle powiem: jeśli miałby powstać kolejny film o MK, to wolę w nim ujrzeć właśnie tych ludzi kryjących się w cieniu, a nie gwiazdeczki, które widzę teraz, bo wiem, że wtedy będzie na co popatrzeć XD.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Aktorki i aktorzy dla postaci filmu mk3
« Odpowiedź #47 dnia: Lipca 18, 2009, 12:03:17 pm »
Ogólnie to widzę tendencję, do obsadzania głównych ról w tych filmach przez aktorów znanych z superprodukcji. Mnie tam osobiście nie zależy na konkretnym aktorze, by grał konkretną postać. Nie zależy mi też na tym, by aktor był znany (choć to pojęcie względne, bo ja nie znam praktycznie nikogo XD). Ważne jest dla mnie, by aktor pasował do postaci i chociaż trochę ją przypominał (z wyglądu, ofkorz) i tyle.
Ok, ja też nie mam w głowie IMDb ale temat jest o naszych propozycjach do MKMovie3. Ja tez bym podał tych których znam z filmów a nie siedział na necie przeglądając zdjęcia aktorów których nawet nie widziałem w akcji. A filmy które większość ogląda to właśnie superprodukcje....Jeśli chodzi o podobieństwo aktora do postaci to mnie teraz zniszczyłeś  ;D Jeśli ma być tylko podobny i pasować do postaci to kogo proponujesz do roli Baraki? :D Ja to bym chciał żeby jeszcze koleś potrafił walczyć i nie miał mimiki jak Keanu Reeves. I to już by mi wystarczyło, do tego normalny scenariusz [bo o dobrym nie śmiem nawet marzyć], dopracowane efekty specjalne i walki po których nawet widzów w ostatnim rzędzie zaboli dupa... I ja tylko tyle chcę od nowego MK....

PS:... jakoś powszechnie się uważa że wszyscy Azjaci są tacy sami więc czemu koleś z Ong Bak nie może grać Liu?  ;)

robaczek

  • Gość
Odp: Aktorki i aktorzy dla postaci filmu mk3
« Odpowiedź #48 dnia: Lipca 19, 2009, 10:05:12 pm »
Cytat: SlaveMe TortueMe KillMe
Jeśli chodzi o podobieństwo aktora do postaci to mnie teraz zniszczyłeś ;D

Jeśli ma być tylko podobny i pasować do postaci to kogo proponujesz do roli Baraki? :D

Ty mnie też XD.

Hm, mogę ci ten sekret zdradzić, ale wtedy mógłbyś się obrazić XD.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Aktorki i aktorzy dla postaci filmu mk3
« Odpowiedź #49 dnia: Lipca 20, 2009, 11:09:04 am »
Nie obrażę się :)

Offline Nefarius225

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 104
  • Ten, co się nie patyczkuje...
    • Zobacz profil
Odp: Aktorki i aktorzy dla postaci filmu mk3
« Odpowiedź #50 dnia: Października 15, 2011, 11:46:56 pm »
Najlepiej Schwarzeneggera na Shao Kahna!  >:D