Autor Wątek: Mortal Kombat 11 Fabuła [SPOILERY]  (Przeczytany 15115 razy)

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 Fabuła [SPOILERY]
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 22, 2019, 09:05:54 pm »
Podobno ma, ale nie wiem od czego one są uzależnione. Może od wyborów po drodze, albo od sposobu rozegrania pojedynków. Mnie się już nie chce drugi raz story męczyć więc po prostu zobaczę na yt jak będzie już gra ogólnie dostępna.

Już teraz można spokojnie znaleźć wszystko na jej temat. :D

Offline Kazak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 Fabuła [SPOILERY]
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 23, 2019, 02:48:19 pm »
Ja pierdziele, jak zobaczyłem ending Jaxa, to mi po prostu ręce opadły. Jak dalej mają pchać się z buciorami w politpoprawność i siać taką bzdurną propagandę w grze, to na pewno nie kupię kolejnej części, tylko 100 razy się upewnię, czy ogarnęli dupę, czy jednak dalej biorą w łapę od jakichś chorych ugrupowań i wciskają ludziom ciemnotę. Grając w gry, chcę się zrelaksować, a nie tracić nerwy na syf, którym już wystarczająco przesiąknięty jest dzisiejszy świat i inne media. To jest akurat przypadek, który przelał czarę goryczy, ale poza tym zakończeniem jest jeszcze feminazizm, który wylewa się ze Story Mode i upychanie pedalstwa, o którym ktoś w tym temacie już wspomniał. Co za dużo to niezdrowo.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2019, 10:53:00 pm wysłana przez Kazak »

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 Fabuła [SPOILERY]
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 23, 2019, 05:44:49 pm »
Taaa. Zakończenie Jaxa to jest po prostu dramat. Zresztą jego córka w sweterku tęczowym też robi robotę. Ogólnie od MKX robią z postaciami niepotrzebne głupoty.

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 Fabuła [SPOILERY]
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 24, 2019, 11:31:00 pm »
To co, znamy już zapewne fabułę MK12:

Kuzyn ojca wujka Kroniki, Khronos, również Tytan, tylko siedemnaście razy silniejszy, rozwścieczony jej porażką (która zaburzyła jego wielki plan) postanawia wkroczyć na scenę, zbiera wojowników znanych z Mortal Kombat (w tym max jednego-dwóch fan favourites, oczywiście nie Raina) i wyrusza na poszukiwania potężnego artefaktu, dwanaście razy silniejszego niż klepsydra Kroniki, aby zrealizować swoje cele.

Będzie hit.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 Fabuła [SPOILERY]
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 25, 2019, 07:32:42 am »
Ja z drugiej strony myślę, że czeka nas w końcu fabularny reboot. Nie taki jak MK9, tylko bez zabaw z czasem wszystko od nowa. Inaczej jak wyżej - zabrniemy w rejony abstrakcyjnej głupoty.

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 Fabuła [SPOILERY]
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 25, 2019, 08:44:55 am »
Ja z drugiej strony myślę, że czeka nas w końcu fabularny reboot. Nie taki jak MK9, tylko bez zabaw z czasem wszystko od nowa. Inaczej jak wyżej - zabrniemy w rejony abstrakcyjnej głupoty.

Ja bym się nie nastawiał. Uderzymy pewnie w abstrakcyjną głupotę.
Bo jak reboot to po co powtarzać to co w MK9? No właśnie średnio to widzę. Jak reboot to taki właśnie totalny. Zostawiając tylko Raidena jako boga i coś na wzór Scorpiona i Sub-Zero. Ale NRS nie ma jaj na taki reboot. To by była bardzo ryzykowna zagrywka. NRS by musiało zrezygnować z wygodnego źródełka jakim są "fan favourites" i zacząć coś tworzyć od nowa.

Edit: chociaż po.tym.jak.się potoczyła fabuła MK11 to może to być Liu Kang, a nie Raiden. :P
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2019, 08:48:51 am wysłana przez Kornixon »

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat 11 Fabuła [SPOILERY]
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 25, 2019, 10:35:35 am »
Ja bym rebootu nie chciał. Coś takiego można robić po totalnej porażce kilku poprzednich części, albo po bardzo długim czasie od ostatniej części. Żadne z tych kryteriów nie jest spełnione. Nawet jakby się na to zdecydowali, to ludzie i tak by chcieli Fujina, Drahmina, czy tam Tavena. Dalej by wszyscy pamiętali, że gdzieś tam siedzi potężny Blaze, a oprócz starszych bogów są jeszcze tytani.

Mogliby zrobić reboot z punku widzenia Outworld, ale w to też nie wieżę za bardzo. Ja dalej liczę na grę o innych podbojach Shao Khana.

Siedzi mi w głowie intro miedzy Sub-Zero a Jade, gdzie ta mu mówi, że kriomaci pochodzą z Outworld. Pewnie nie pociągną tego wątku, ale ja w tym widzę potencjał np. na chodzoną bijatykę.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 Fabuła [SPOILERY]
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 25, 2019, 11:31:01 am »
O CHUJ właśnie zobaczyłem ten ending Jaxa na youtubie (bo jeszcze mnie nie popierdoliło, żeby przechodzić nim od razu wieżę).
Nawet nie wiem jak mam skomentować, to co się tam odjebało xD. To jest jakiś absurd i jeśli ktoś mi kiedyś powie, że: 'nie no, Purple, przeginasz, NRS nie ma nic do SJW i oni wcale tego nachalnie nie promują' to mu pokażę ten ending.

Nadal nie mogę się zebrać w sobie na jakąś dłuższą wypowiedź w kwestii story. Chciałem to zrobić per postać i nawet zacząłem już sobie skrobać coś w wordzie, ale jakoś tak wolno mi idzie, a post zapowiada się jako chyba mój najdłuższy w historii. Tak samo mam w planach zrobić jakiś ranking fatality i fatal blowów no i ogólnie jeszcze opisać wrażenia z gameplayu, krypty itp. No ale to w swoim czasie, zwłaszcza, że NRS faktycznie cośtam zmienia, bo ocena ludzi jest miażdżąca :D

Tutaj napiszę więc narazie krótkie spostrzeżenia co do story, a potem pewnie jak mi się zachce, to się rozwinę.

- Story ma sporo plot-hole'i, nieścisłości i absurdów - głównie związane są one z podróżami w czasie
- historia i tak nie ma znaczenia, bo na końcu jest reset - czyli najgorsze co się mogło przydarzyć, bo oznacza to brak pomysłu NRS na pociągnięcie tego dalej i hamuje odważniejszy krok w kierunku zostawienia starych, zgranych postaci, na rzecz czegoś świeżego. Szkoda.
- motyw ostatniej walki jest w miarę dobrze rozwiązany, przez co aż tak bardzo nie czuć różnicy między power levelami. Tutaj oddaję twórcom, że w końcu odkupili zarówno Raidena jak i Liu Kanga. Wiem, że nadal nawet taka kombinowana moc nie powinna rozjebać P O T Ę Ż N E G O tytana władającego czasem, ale ogólnie jestem w stanie to zaakceptować bardziej niż Cassie rozpierdalającą Shinnoka bo jej skrzywdził tatusia chlip, chlip
- cały ending oczywiście nie powinien się zdarzyć, gdyby Kronika zostawiła Raidena i Liu w spokoju, zamiast ich przywoływać do Koloseum. Ogólnie motyw przywołań akurat tych postaci nie ma żadnego sensu. "O chuj przywołam se Errona, który nie zrobi nic, Skarlet, która nie zrobi nic, Kano xDDDDDDD, Kitanę, która zajebie Shao, którego też przywołam i Liu Kanga z Raidenem, którzy mnie ostatecznie rozjebią. TOP KEK
- dobrzy fighterzy zbierają armię złożoną z miliardów wojowników tylko po to, żeby żadna bitwa i tak się nie wydarzyła
- brak rozdziałów bad guyów - tragedia...
- za dużo broni palnej i za mało magii - ale tego się spodziewałem - NIESTETY
- GIRL POWERRRRRRRRRR - oj jak bardzo chciało NRS udowodnić, że Jacqui jest potrzebna. Oj jak BARDZO! To samo z Cassie (ale tutaj akurat się to udało i śmierć Sonyi wpłynęła na development tej postaci. Oczywiście żartuję, bo będzie reboot i Cassie nigdy się nie urodzi)
- Sonya pokonująca Gerasa - gość, który wpadł na ten pomysł, zasługuje na osobne miejsce w piekle
- KIM JEST KURWA KHARON XDDDDDDDDD? Czekam na Kathenę, Kapollo i Kartemidę w następnych częściach!
- bardzo fajnie zrobione wątki Sub/Scorp (które i tak nie mają sensu - patrz: zakończenie) i Kung/Liu - wtedy czułem największą przyjemność z rozgrywki i autentycznie dobrze się bawiłem
- najgorszy twist w postaci walki Jade i Kotala
- postać Kotala... jejku, ale go wykastrowali w tej części...
- Cetrion - tutaj to już jest turbobeka. Wprowadzasz do uniwersum grywalnego Elder Goda. Ów Elder God mówi do Raidena, że ma znaleźć klepsydrę i zatrzymać Kronikę. TEN SAM ELDER GOD, 10 minut później, mówi LOL żartowałam - Kronika to moja matka i muszę jej słuchać, lecę rozjebać Raidena. TEN SAM ELDER GOD przegrywa w story z Jacqui (i chuj, że z koroną xD) i w zasadzie nie robi NIC poza tym. ELDER GOD! SIOSTRA SHINNOKA! JEDEN Z NAJPOTĘŻNIEJSZYCH TWORÓW EVER został sprowadzony do roli przykładowego Baraki. Jej rola w story sprawia, że jeszcze bardziej jej nie lubię. Jedyne co wydaje się spoko, to że nigdy już jej w MK nie zobaczymy - mam taką nadzieję
- nie zobaczymy też pewnie Gerasa - a szkoda, wejście miał kozackie, Liu i Kunga poustawiał jak pionków, potem oczywiście przejebał wszystko co miał do przejebania i poza tym, że nie można go zabić, to można go najebać jak leszcza. Spodziewałem się jakiegoś twistu związanego z tą postacią, a niestety tego nie dostałem
- Cyrax i Sektor. W sumie obecność Sektora mogłaby wykluczyć obecność Frost i fajnie byłoby go widzieć w rosterze. No ale cóż. NRS skłamało po raz kolejny i chuj nam do tego
- Obecność Sheevy bardzo na plus. Niespodziewana, a świetna pod względem designu
- Fajnie skonstruowane postaci Kitany i Jade (nawet mimo tej dziwnej walki z Kotalem - która nie miała żadnego sensu)
- Sonya zabijająca Kano strzałem w łeb - ok, to czemu Jax i Johnny najebali sami siebie?
- wątek Jaxa, jakkolwiek intrygujacy, to jednak niepotrzebny
- Dark Raiden. Postać budowana w poprzedniej części i hintowana jako oś kolejnej gry, zostaje po 20 minutach wyrzucona do kosza
- młodszy Johnny służy wyłącznie do obskakiwania wpierdolu, starszy Johnny również znika w niewyjaśnionych okolicznościach
- Noob i Kollector... jeśli tak ma wyglądać przywracanie fan favouritów i wprowadzanie nowych postaci, to cieszę się niezmiernie, że jednak Rain odpuścił tę grę. A co do Kollectora to (naiwnie) liczę, że JAKIKOLWIEK development dostanie.

... i mógłbym tak sobie jeszcze pewnie pisać i pisać, ale więcej z pamięci już nie wykrzesam. Chętnie poczytam wasze opinie o story. Wg mnie jest minimalnie lepsza od MKX, jednak nadal nie jest to historia DOBRA. Ok, bawiłem się nieźle, ale bawiłem się też nieźle na Martwicy Mózgu, a raczej nikt tego filmu nie nazwie dobrym.

No, to chyba tyle na teraz ;)

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 Fabuła [SPOILERY]
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 25, 2019, 01:40:09 pm »
Kolego „Martwicę mózgu” to ty lepiej zostaw bo to mój klasyk!:p Ja po skończeniu story nadal nie złapałem o jaka konkretna linke czasu jej chodzi? Co ona chciała osiągnąć?

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 Fabuła [SPOILERY]
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 25, 2019, 03:01:33 pm »
Ja po skończeniu story nadal nie złapałem o jaka konkretna linke czasu jej chodzi? Co ona chciała osiągnąć?

Wymazać Raidena z historii? Zacząć nową erę bez niego? Przywrócić balans poprzez ciągłe wojny dobra ze złem? Sam nie jestem pewien...

Btw, też Wam się wydaje, że następny Mortal (o ile powstanie), to nie będzie MK12 tylko właśnie MK: New Era?

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 Fabuła [SPOILERY]
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 25, 2019, 06:48:49 pm »
Chodziło jej o balans, na czym miałby polegać, nie wiadomo, być może właśnie na nieustannej walce dobrych i złych.

Usunięcie Raidena było kłamstwem, żeby zwerbować revenantów.

Ja już od czasów MKX myślałem o tytule Mortal Kombat: New Age, całkiem fajnie brzmi imo. Ale jeśli już zrobią to pewnie będzie po najprostszej linii oporu: albo 12, albo znowu po prostu MK.

Offline Kazak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 Fabuła [SPOILERY]
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 26, 2019, 09:53:12 pm »
Nie sądziłem, że to powiem, ale historia w 10 i 11 części jest w moim mniemaniu gorsza niż ta z ery 3D. Dziewiątka była bardzo dobra, zapowiadała też świetną fabułę w kolejnych częściach, ale coś im odwaliło i wszystko spaprali. Chyba jedynie wskrzeszenie Scorpiona bym zostawił. No i wskrzeszenie Bi-Hana z endingu Sub-Zero, ale to i tak stało się poprzez mieszanie z czasem, które jest totalnie poronionym pomysłem. Nie wiem czy kolejny restart wyjdzie tej serii na dobre, bo ewidentnie nie mają pomysłu jak pociągnąć tą grę dalej.