Autor Wątek: Sprawy dotyczace strony  (Przeczytany 68651 razy)

Offline Hero

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 773
    • Zobacz profil
Sprawy dotyczace strony
« Odpowiedź #75 dnia: Września 08, 2007, 10:44:47 am »
Ogólnie mi sie podoba  :wink:  Ale logo  :? Tandeta. Wywalcie suba albo dajcie do niego kogoś jeszcze. Ja proponuje dać Raidena, podobnie jak zrobił Dantos ale dużo lepiej wykonane  :wink:

Offline Spine

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Sprawy dotyczace strony
« Odpowiedź #76 dnia: Września 08, 2007, 02:41:18 pm »
Stary layout wyglądał bardziej profesjonalnie...
ten 170 kB gif.... strona główna powinna się mieścić w 100 kB. a dobrze, żeby miała co najwyżej 50, żeby się bardzo szybko ładowała ;)
I jeszcze nazwa pliku logo... *pruba* :P wiem, że nie należy stosować polskich znaków w nazwach plików, ale to już przesada :D mogliście nazwać po angielsku, albo w ogóle inaczej :D

BTW. poniżej - fajna stopka ;) - Samurai Shodown ... ja gram głównie Kazukim Kazamą :P - czwórka mi się bardziej podoba niż piątka ;)

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Sprawy dotyczace strony
« Odpowiedź #77 dnia: Września 08, 2007, 02:59:52 pm »
Cytat: "Spine"
Stary layout wyglądał bardziej profesjonalnie...
ten 170 kB gif.... strona główna powinna się mieścić w 100 kB. a dobrze, żeby miała co najwyżej 50, żeby się bardzo szybko ładowała ;)


zgadzam się w 100%

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Sprawy dotyczace strony
« Odpowiedź #78 dnia: Września 08, 2007, 03:30:24 pm »
Cytat: "Spine"
Stary layout wyglądał bardziej profesjonalnie...
ten 170 kB gif.... strona główna powinna się mieścić w 100 kB. a dobrze, żeby miała co najwyżej 50, żeby się bardzo szybko ładowała ;)


To nie moja wina, że polska jest takim krajem jakim jest i wiekszosc ma wolne łącza.

Cytat: "Spine"
I jeszcze nazwa pliku logo... *pruba* :P wiem, że nie należy stosować polskich znaków w nazwach plików, ale to już przesada :D mogliście nazwać po angielsku, albo w ogóle inaczej :D


Chodzi o błąd ortograficzny ? Oj przepraszam, każdy jest czlowiekiem i kazdy popelnia błędy. Raz sie moze zdazyc i nie trzeba odrazu wyjezdzac z takimi wyrazami jak: "przesada".

Offline Spine

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Sprawy dotyczace strony
« Odpowiedź #79 dnia: Września 08, 2007, 03:43:23 pm »
Jak stronę robią jakieś dzieciaki to zdarzają się błędy ortograficzne...

To nie twoja wina, że ludzie mają wolne łącza, ja na szczęście mam dość szybkie (1 MBit), ale raczej ludzie się starają optymalizować swoje strony, a nie dawać czego popadnie, tak samo na stronę główną nie powinno się dawać flasha, javy i innych dupereli, takowych nie zauważyłem na tej, więc chociaż tego nie ma :D

Profesjonalne serwisy mieszczą się jednak w 100 kB, np. 4programmers, Warsztat, itp. Skoro chcesz opinie to masz opinie i staraj się to naprawić, a nie rzucaj się o to...
http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.mortal-kombat.prv.pl%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0
Pogratulować można częściowej zgodności ze standardem w3c
tylko jeden błąd :P

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Sprawy dotyczace strony
« Odpowiedź #80 dnia: Września 08, 2007, 03:46:58 pm »
Skoro rozmawiasz z dzieciakiem to nie mam czego tutaj konentować.

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Sprawy dotyczace strony
« Odpowiedź #81 dnia: Września 08, 2007, 04:19:48 pm »
Cytat: "davidkoz"
Skoro rozmawiasz z dzieciakiem to nie mam czego tutaj konentować.


masz rację, dorośnij najpierw:P

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Sprawy dotyczace strony
« Odpowiedź #82 dnia: Września 08, 2007, 08:32:23 pm »
Po pierwsze nie jestem dzieckiem, a z osobami które nie wiedzą to co dobre rozmawiać nie będe.

Oczywiście, że dziękuję za ocene strony, bo po to ją daliśmy, aby ją ocenić i wezme sobie porady do serca. Pisze to co myśle i Spine zachowuje się jak rozkapryszony dzieciak rzucając samymi obelgami podczas, gdy jego strona jest "fenomenalna" i wspaniała graficznie. Ahh tak ( czyt:zapomniałem ) musi być pusto na stronie i drętwo, aby szybko się wczytywała. Tyle mialem do powiedzenia.

Offline Spine

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Sprawy dotyczace strony
« Odpowiedź #83 dnia: Września 08, 2007, 09:14:38 pm »
Cytat: "davidkoz"
Po pierwsze nie jestem dzieckiem, a z osobami które nie wiedzą to co dobre rozmawiać nie będe.

Ciężko zrozumieć to zdanie (pod koniec). Właśnie Dzieci Neostrady piszą w ten sposób, więc oczywiste, że mogłem Cię wziąć za dziecko...

Tutaj samo logo i ten gif zajmują ponad 300 kB. Zdaje mi się, że poprzednie logo miał nieco mniejszą wysokość, przez co mniej zajmowało. Czcionka Comic Sans (lub podobna, którą użyto do nagłówków w menu) wygląda dziecinnie, a nie tak jak do gry o mordowaniu przystało. Wcześniej wyglądała jak jedna z najlepszych polskich stron o Mortal Kombat... teraz wygląda właśnie jak stronka hobbystów. Lepiej wróćcie poprzedni layout, póki nie zrobicie czegoś lepszego.

Offline Chameleon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 162
    • Zobacz profil
Sprawy dotyczace strony
« Odpowiedź #84 dnia: Września 08, 2007, 09:45:25 pm »
Cytat: "Spine"
Cytat: "davidkoz"
Po pierwsze nie jestem dzieckiem, a z osobami które nie wiedzą to co dobre rozmawiać nie będe.

Ciężko zrozumieć to zdanie (pod koniec). Właśnie Dzieci Neostrady piszą w ten sposób, więc oczywiste, że mogłem Cię wziąć za dziecko...


Obydwaj wykłucacie się jak dzieci xP . Każdy popełnia błędy no i każdemu może się to zdarzyć, nie dziwne, przecież nie napisał tego "pruba" specjalnie aby ten błąd zrobić. A co do strony mi nei przeszkadza ile zajmuje, bo mi się spoko i szybko ładuje :) . A jeżeli chodzi o loga i grafiki to zbyt profesjonalnym grafikiem nie jestem, ale też mogę spróbować. Umiem dobrze tworzyć napisy :) . Jakby co służę pomocą :D .

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Sprawy dotyczace strony
« Odpowiedź #85 dnia: Września 08, 2007, 10:36:50 pm »
Cytat: "Spine"
Profesjonalne serwisy...


_profesjonalne_ - w tym jest szkopul :) autorom tej strony nikt nie placi i placic nigdy nie bedzie. to zawsze bedzie strona tworzona przez hobbystow-amatorow, wiec nie oczekuj cudow. jak chcesz cos zmienic to nikt sie nie pogniewa za wspolprace :)

Cytuj
] mieszczą się jednak w 100 kB, np. 4programmers, Warsztat, itp.


100kb!? to byl standard za czasow html'a lupanego v3.x. owszem, taka stu kilobajtowka jest fajna ^^ ale strona o mk to co innego niz podane przez ciebie przyklady. zupelnie inna tematyka i grono odbiorcow.

ale w pelni zgodze sie z toba ze nieoptymalizowana 200kb kobyla to naduzycie :) (imo nie az tak razace, mozna te logo zostawic)

jedyne co mi sie nie podoba  to kolorystyka: szara, ciemna, nieciekawa :/ logo tez jest takie sobie. fajnie wyglada to na gamespot'cie w dziale umk3. powinno byc cos w tym stylu, kilka postaci w roznych pozach z jakims fajnym tlem zeby pasowalo do strony. to nie jest trudne, trzeba tylko miec dobry pomysl :)

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Sprawy dotyczace strony
« Odpowiedź #86 dnia: Września 09, 2007, 01:02:01 am »
Zmieniliśmy wygląd ponownie. Teraz wydaje nam się, że strona prezentuje sie bardzo ladnie, a smie powiedzieć, że nawet lepiej niż wczesniejsza szara grafika. Napisy na logu oraz w menu po lewej i prawej zawdzieczamy Chameleon'owi.

Dziękujemy za pomoc  :!:

Jak pewnie zaowazyliscie pod napisem powitalnym znalazły sie dwa nowe linki. Narazie nie są dostepne ale są to nasze niespodzianki o ktorych pisalismy wczesniej. Mozecie sie juz domyslac po nazwach co to będzie  :D

Offline Spine

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Sprawy dotyczace strony
« Odpowiedź #87 dnia: Września 09, 2007, 01:28:04 am »
Cytat: "LK-9T9"
Cytat: "Spine"
Profesjonalne serwisy...


_profesjonalne_ - w tym jest szkopul :) autorom tej strony nikt nie placi i placic nigdy nie bedzie. to zawsze bedzie strona tworzona przez hobbystow-amatorow, wiec nie oczekuj cudow. jak chcesz cos zmienic to nikt sie nie pogniewa za wspolprace :)

Cytuj
] mieszczą się jednak w 100 kB, np. 4programmers, Warsztat, itp.


100kb!? to byl standard za czasow html'a lupanego v3.x. owszem, taka stu kilobajtowka jest fajna ^^ ale strona o mk to co innego niz podane przez ciebie przyklady. zupelnie inna tematyka i grono odbiorcow.

ale w pelni zgodze sie z toba ze nieoptymalizowana 200kb kobyla to naduzycie :) (imo nie az tak razace, mozna te logo zostawic)

Skoro nikt im nie płaci to po co zmieniają mistrzostwo Bodzia :D ?? Tamtej stronie nic nie brakowało. Taka mniejsza strona www.unit1.pl - zrobił ją hobbysta no i layout mało zajmuje i ładnie wygląda.

Ten kto umie robić strony ten zrobi dobrze wyglądającą i mało zajmującą stronę, jak ktoś nie umie to... jest jak jest.

Swoją drogą, gratulacje, wasz layout ma już ponad 400 kB... pewnie tak dowaliliście po moich komentarzach :D

Offline $nake

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 289
    • Zobacz profil
Sprawy dotyczace strony
« Odpowiedź #88 dnia: Września 09, 2007, 01:29:41 am »
Ogolnie nie mam zamiaru komentowac poprzednich postow, zakompleksionych uzytkownikow. Poprzedni wyglad byl zapowiedzia tego co nadchodzilo czyli aktualnego lay'a. Wydaje sie ze nie ma do czego sie doczepic... Ale jak mniemam to tylko moje zdanie...
Spine masz problemy ze soba... ?  :roll:  :?:  :?:
Co jeden to madrzejszy w tym temacie xD
Pomyslcie kilka razy zanim sie do czegos doczepicie... Ale w koncu od tego jestescie...

Offline Spine

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
    • Zobacz profil
Sprawy dotyczace strony
« Odpowiedź #89 dnia: Września 09, 2007, 01:39:16 am »
Pisz co chcesz, ale :] :
http://www.djsnake.republika.pl/

Czy tak wygląda strona kogoś, kto umie robić strony :P ??

Na tym jasnym tle napisów nie widać :P (takie info dla niespostrzegawczych :D)

Strony umie robić masa ludzi, ale niewielu potrafi to robić porządnie... Większość pseudo-informatyków uważa się za twórców stron, a robią to byle jak.

Ten przewijany tekst co ma 300 kB da się zastąpić JavaScriptem, który by na 100% nie zajmował nawet 1/10 z tego...