Polskie Forum Mortal Kombat > Klasyka MK

Klasyka Mortal Kombat Online - jak grać przez sieć na PC

(1/1)

Dumian:
Od jakiegoś czasu na polskiej scenie klasycznych części Mortal Kombat został wprowadzony jeden główny standard rozgrywek sieciowych. Pozwala to uniknąć problemów i zaoszczędzić czasu z ustalaniem wersji do grania itp. Stało się to za sprawą instalatora klasycznych części Mortal Kombat, a dokładniej emulatora wraz z gotowymi ustawieniami umożliwiającymi bezproblemowe odpalenie i granie po sieci z innymi kombatantami. Co więcej problem lagów i opóźnień został w dużej mierze wyeliminowany za sprawą możliwości bezpośredniego połączenia graczy w trybie P2P. Zachęcam wszystkich do wypróbowania i dołączenia do online'owych wymiataczy;).

Linki:
- Automatyczny instalator pakietu (wszystko w jednym)
- Osobny emulator MAME32k 0.67 + Kaillera client
- Kaillera P2P
- Wersja poradnika dotycząca gry na serwerach
- Jak odblokować ukryte postaci w Ultimate Mortal Kombat 3

Jeśli chodzi o ROMy itp. to zgodnie z regulaminem nie podajemy tego typu informacji i bezpośrednich linków publicznie na forum, więc każdy będzie musiał zaopatrzyć się w niezbędne pliki we własnym zakresie w czym pomocny może okazać się ten link oraz informacja o wersjach:


--- Cytuj ---Mortal Kombat (rev. 5.0 T-Unit 03/19/93)
Mortal Kombat II (rev. L3.1)
Mortal Kombat 3 (rev. 2.1)
Ultimate Mortal Kombat 3 (rev. 1.2)
--- Koniec cytatu ---

Grę włączamy wybierając z menu File -> Play network game, następnie zakładkę Host lub Connect (dokładny poradnik dotyczący Kaillery P2P znajduje się tutaj). Jeśli nie chcemy korzystać z trybu P2P tylko ze standardowego trybu serwerów to w Change mode wybieramy Client, następnie klikając Master Server List uzyskamy listę serwerów do których można się podłączyć (generalnie im niższy ping serwera tym lepiej, poradnik dotyczący serwerów Kaillery znajdziecie tutaj).

Ustawienie sterowania: Po odpaleniu gry wciskamy Tab i przechodzimy do Input (this game) lub Input (general) i ustawiamy klawisze dla P1.

Dla ułatwienia wrzucam jeszcze dokładne ustawienia buttonów i odpowiadające im funkcje (w nawiasie odpowiedniki dla Mortali z PSXa):

P1 Button 1 - High Punch (kwadrat)
P1 Button 2 - High Kick (trójkąt)
P1 Button 3 - Block (R1)
P1 Button 4 - Low Punch (krzyżyk)
P1 Button 5 - Low Kick (kółko)
P1 Button 6 - Run (L1/L2/R2)

Start to 1 na klawiaturze, a coin (żeton) - 5.

Pozostaje kwestia znalezienia sparing partnerów do gry, skąd ich brać? Na forum było już kilka tematów poruszających tą kwestię, m.in. SPARY - aktualna lista 2010, Szukam chetnych do pogrania przez neta w MK3 lub UMK3, ale proponuję wpisywać się tutaj co by lista była aktualna i żeby zebrać wszystko w jednym miejscu. Graczy można też znaleźć na Honmaru w spisie graczy oraz w rankingach.

Jeśli macie jakieś pytania piszcie.

sla:
To jest bardzo ważny post i podążajcie za nim, a w razie "W" pytajcie  i będzie Wam dane :)

Grodek118:
Mam pewien problem. Chciałem ustawić sterowanie na pada, ale go nie czyta. Co mam zrobić?

sla:
Pad od PS3?

Trzeba ściągnąć taki niewielki programik, który sprawi, że komp ci to zobaczy. Wygoogluj "pad ds3 +pc"

Edit by Dumian: Podaję link do poradnika i plików odnośnie ds3 na pc.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej