Autor Wątek: Story Mode, czyli wszystko o fabule.  (Przeczytany 48518 razy)

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #45 dnia: Kwietnia 21, 2011, 06:56:06 am »
Słabo mi się gra Kratosem, ma fajne ciosy i efektownie wyglądają ale postać jest wolna.

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #46 dnia: Kwietnia 21, 2011, 02:18:25 pm »
Story (scenariusz, wykonanie) jest po prostu pięknę. Kilka uwag:

- Mileena w ruchach/zachowaniu jest ewidentnie wzorowana na Catwoman.

- Co stało się z Shang Tsungiem? Shao Kahn przywracając młodość Sindel zabił go (poddając absorbcji) czy tylko postarzył?

- Zdziwiła mnie MASAKRA jaką zgotowała ziemianom Sindel, to trochę głupio robić tak wielką rzeź w ciągu jednej chwili.

- Intro nawiązujące do MKA jest piękne ale niekonsekwentne w stosunku do pierwowzoru - kiedy zombie Liu Kang zabijał Shanga następnymi oponentami mieli być Scorpion i Shinnok (dobiegali w tle) - tutaj natomiast widać Scorpiona przebitego mieczem Sub-Zero u podnóża piramidy Argusa.

- Trochę bez sensu jest ta niby-śmierć Shao Kahna na koniec turnieju (MK2).

- Super że sprawy Motaro nie potraktowali po macoszemu, pojawia się i w strumieniu pamięci, i w Koloseum, i w czasie walki z Cage'm i Raidenem, wreszcie podany na tacy. Rispekt :)

- Utrata rąk przez Jaxa, "wypadek" i restytucja Kabala - duuuży plus

- Shinnok ma średniopasujący głos - wolałbym ten z MK4.

- Nazwy obiektów do których zmierza Cyber Sub-Zero skanując teren - Vogel's Univeristy, Boon's Cośtam (piszę z pamięci więc mogę przekręcić) - zniszczenie :)

Co do przyszłości serii wydaje mi się że raczej nie powtórzą motywu ze wskrzeszaniem zabitych wojowników i ratowania ich dusz (jak to było za Onagi), także możemy spodziewać się ekipy a'la Kenshi, Kai, Li Mei itp. Następna część będzie pewnie związana z  Shinnokiem i Onagą (wątek sojuszu z Dead Allianace zostanie pominięty).

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2011, 02:25:00 pm wysłana przez ildjarn »

Offline Kazak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #47 dnia: Kwietnia 21, 2011, 02:32:53 pm »
Co do tej niby-smierci, to było dobre posunięcie. Shao ewidentnie był tylko ranny, ale Raidenowi i reszcie wydawało się, że nie żyje (no bo przebicie na wylot to jednak gruba sprawa). Także, dla mnie dobre wytłumaczenie.

A jesli w następnym mortalu zafundują nam tą ekipę pajaców z MK4 i dalej, to ja podziękuję za tą grę. Klasyczny skład ftw.

Offline Gizmo94pl

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 339
  • NERD
    • Zobacz profil
  • GamerTag: Gizmo94pl
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #48 dnia: Kwietnia 21, 2011, 07:51:17 pm »
Story jest świetne, fajne wytłumaczenie czemu nie ma Robo Smoke a jest Cyber Sub-Zero, podobała mi się scena wskrzeszenia Sindel, świetne nawiązanie do Deadly Alliance i na koniec śmierć Liu Kanga której się kompletnie nie spodziewałem. Tylko nie potrzebnie Sindel zabijała ich wszystkich na koniec, bo kim będziemy grać w następnej części.

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #49 dnia: Kwietnia 22, 2011, 08:07:45 am »
Strory mode bardzo mi się podobało. Od zawsze marzyłem o takiej formie w Mk. Przeszedłem dwa razy i ani chwilę się nie nudziłem. Cieszą wszystkie smaczki i nawiązania do poprzednich części.

Story jest świetne, fajne wytłumaczenie czemu nie ma Robo Smoke a jest Cyber Sub-Zero, podobała mi się scena wskrzeszenia Sindel, świetne nawiązanie do Deadly Alliance i na koniec śmierć Liu Kanga której się kompletnie nie spodziewałem. Tylko nie potrzebnie Sindel zabijała ich wszystkich na koniec, bo kim będziemy grać w następnej części.

Spokojnie Gizmo zauważ,że wszyscy trafili do Netherrealm. Stawiam ,że będą w grze jako sługusy Quana Chi.

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #50 dnia: Kwietnia 22, 2011, 09:28:06 am »
Tyle że trochę ich zbyt dużo ich wymordowano żeby nagle wszyscy wrócili, ale coś może z tym zrobią bo przecież co to za Mortal bez Sub-Zero. Noob wrzucony do Soulnado pewnie wróci, może to on dostanie od Elder Gods misję zabicia Onagi?

BTW tutaj pogłębia się moja wątpliwość co do jednej kwestii - wydarzenia z MYTHOLOGIES rozgrywają się  na 10 lat przed MK1, wtedy też miałaby mieć miejsce rzeź klanu Shirai Ryu - w tych starojapońskich rycinach ukazywanych przez Quan Chi w nowym MK pokazane są jakieś prymitywne wioski, ninja na koniach - no archaizm jak diabli a tu niedługo potem wojownicy klanu dostają super technologie, rakiety, przemianę w cyborgi - to trochę bezsens.

Offline mateo123

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #51 dnia: Kwietnia 22, 2011, 11:01:05 pm »
W Khans Coliseum czasem zamiast Kitany przywiązanej pojawia się Tanya, fajnie że o niej nie zapomnieli. Wyadawało mi się też, że widziałem Frost w the pit ale głowy nie daje.

Offline george19966

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #52 dnia: Kwietnia 23, 2011, 12:38:48 pm »
W Khans Coliseum czasem zamiast Kitany przywiązanej pojawia się Tanya, fajnie że o niej nie zapomnieli. Wyadawało mi się też, że widziałem Frost w the pit ale głowy nie daje.

Była była :)
Sareena też, a zamiast przywiązanej Tanyi, można czasem też dostrzec Li mei :)

Offline Marko

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #53 dnia: Kwietnia 23, 2011, 01:46:06 pm »
Ciekawe czy dostaniemy DLC w którym będzie story mode. Właśnie tryb ten bardzo mi sie podobał  wg mnie lepszy niż jakieś Taveny w MK Armageddonie tylko trochę ta akcja z Sindel nie bardzo mi podeszła

Offline Piekielny Scorpion

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 505
  • Ninja piekieł
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #54 dnia: Kwietnia 24, 2011, 07:33:33 am »
Cóż Story Mode bardzo mi się podoba ale jak dla mnie to wielkie przegięcie od kiedy Sindel jest takim koksem ale ogólnie całe story jest wykonane świetnie i fajnie się w nie gra

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #55 dnia: Kwietnia 24, 2011, 04:20:15 pm »
Dzisiaj ukończyłem Story Mode. Nie chciałem przechodzić od razu jednego dnia, a podzielić je sobie na kilka, a więc i ja coś dopisze od siebie.

Historia w tej części przedstawiona jest bardzo przejrzyście i jednak zaskakuje i zmienia całkowicie dalszą historię MK na tyle, że nie ma chyba już mowy o tym co było w MK4 i dalej, bo po prostu tak się pozmieniało, że aż strach pomyśleć, co będzie dalej.

- najbardziej zaszokowała mnie sprawa Raidena. Myślałem, że będzie wiedział co i jak się wydarzy, aby zapobiec Armagedonowi, a tym czasem na siłę w niewiedzy zmienia na ryzyk fizyk wydarzenia, mówiąc np Liu Kangowi, że nie będzie walczył z Shang Tsugiem. Nie mając wiele czasu na podjęcie decyzji patrzy na najbliżej stojącego wojownika, aby wysłać go na pokonanie duszomana. I co się dzieje? A no obok niego stoi Kung Lao (pewnie gdyby stał kto inny, to kto inny by poszedł) i wysyła go na walkę. O dziwo wygrywa walkę z Shangiem, co nie podoba się na tyle Kahnowi, że ten go zabija. MATKO BOSKA!!!!

Jaki jest wynik podjęcia takiej decyzji przez Raidena? Że i tak Liu Kang wpierdziela się i wygrywa turniej co nie powoduje zmiany wydarzeń (no może i trochę tak, bo nie będzie już Kunga)

- kolejne to sceny narodzin Sindel, utrata rąk Jaxa oraz narodziny Kabala, gdzie na prawdę mogłem poczuć ten jego bul, że będzie musiał już nosić ten cały sprzęt całe życie. Teraz wiem dokładnie jak się narodził, wcześniej tylko mi się wydawało, że to wiem. Kabal podoba mi się jako człowiek, polubiłem go za to jaki jest, bo jako postać do grania to zupełnie nie potrafię sobie nim poradzić

- kolejny wracając do Raidena to fakt, że zabił Liu Kanga. Aż mi szczęka opadła jak to się stało. Sonya z Cagem chyba nie wiedzieli w ogoóle co się dzieje. Jakiś mega kosmos. Raiden zabija Liu Kanga. Kto wpadłby na to? No kto?

- co z Shangiem, no właśnie? Wydawało mi się, że po prostu Kahn go zabił, poświęcił na rzecz Sindel, no ale sam do końca pewien nie jestem

- scena walki Sindel z całą resztą to jak wszyscy tutaj piszą jakiś mega wielki kosmos ;D Wszystkim powykręcała kości i zdążyła wykonać szybkiego fatala na Jade. Całe szczęście Nightwolf się nie dał i ich wspólna energia zniszczyła ich na wieki amen, bo obu nie lubię i Sindel doprowadziła mnie do szału w trybie Challenge Tower przy 171 misji ze Sub-Zero

- Quan Chi to mój człowiek, narobił tyle zamieszania i takiego bałaganu, że bójmy się co zrobi z Shinnokiem w kolejnej części i kogo znowu wydyma na szaro

- Kitana i Jade jako złe? Fajnie pokazane nawrócenie obu pań z tym, że zielona dopiero zajarzyła, że coś jest nie tak, gdy na swoich oczach ujrzała jak Shao Kahn traktuje Kitanę

- Stryker, bardzo fajny gość, pozytywny, można go polubić w story mode, niestety już jako postać do grania w ogóle jak w przypadku Kabala

- wielu śmiało się, że Cage zawsze ginie, a tutaj proszę ;D Jako jedyny z niewielu przeżył, aż trzy turnieje i nawet poobijany nie został

Tylko tyle mi teraz jak to piszę przychodzi do głowy. Jak mi się coś przypomni do dopiszę ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2011, 04:29:15 pm wysłana przez davidkoz »

Offline Marko

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #56 dnia: Kwietnia 24, 2011, 07:02:16 pm »
Jak to przecie Ermac obił Johnnego  ;D

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #57 dnia: Kwietnia 24, 2011, 07:49:26 pm »
Jak by ktoś chciał Story Mode w jednej czesci na youtube
http://www.youtube.com/watch?v=VpNk39_UEOM&feature=youtu.be&hd=1

Offline ildjarn

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 288
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #58 dnia: Kwietnia 24, 2011, 08:35:48 pm »
- kolejny wracając do Raidena to fakt, że zabił Liu Kanga. Aż mi szczęka opadła jak to się stało. Sonya z Cagem chyba nie wiedzieli w ogoóle co się dzieje. Jakiś mega kosmos. Raiden zabija Liu Kanga. Kto wpadłby na to? No kto?

Ale to chyba nie tak, to Liu Kang rzucił się na Raiden z firepunchem, Thunder God tylko obronnie zasłonił się falą błyskawic, która sprawiła że Liu "zajął się" ogniem z własnej pięści - ot, bardziej wygląda to na nieszczęśliwy wypadek :) Tylko zastanawia mnie, dlaczego Raiden natychmiast nie uzdrowił mnicha, tak jak zrobił to wcześniej z Jaxem?


- co z Shangiem, no właśnie? Wydawało mi się, że po prostu Kahn go zabił, poświęcił na rzecz Sindel, no ale sam do końca pewien nie jestem

Wydaje mi się że jednak zginął. Pamiętacie ending Shanga z MK3? Była tam mowa o planie Shao Kahna wyrwania duszy Tsungowi zaraz po zlokalizowaniu pozostałych ziemskich dusz - w nowym MK po prostu imperator wcielił ten plan w życie :) Mimo że wraz z eksplozją Sindel jego dusza mogła zostać uwolniona i, jako związana z Shao Kahnem, powrócić do niego i odrodzić się w obcym ciele (tak jak w MKA), to przecież Shao tym razem zginął definitywnie (przynajmniej wszystko na to wskazuje)...


Jako jedyny z niewielu przeżył, aż trzy turnieje i nawet poobijany nie został

Musieli mu jakoś zrekompensować trzy uprzednie śmierci :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2011, 11:04:36 am wysłana przez ildjarn »

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #59 dnia: Kwietnia 25, 2011, 01:42:28 pm »
BTW tutaj pogłębia się moja wątpliwość co do jednej kwestii - wydarzenia z MYTHOLOGIES rozgrywają się  na 10 lat przed MK1, wtedy też miałaby mieć miejsce rzeź klanu Shirai Ryu - w tych starojapońskich rycinach ukazywanych przez Quan Chi w nowym MK pokazane są jakieś prymitywne wioski, ninja na koniach - no archaizm jak diabli a tu niedługo potem wojownicy klanu dostają super technologie, rakiety, przemianę w cyborgi - to trochę bezsens.

Japonia to kraj pełen tradycji, nawet tych feudalnych. Możliwe, że siedziba Shirai Ryu była właśnie na odludziu a Lin Kuei postanowiło w "duchu dawnych czasów" załatwić to właśnie w taki sposób a nie inaczej.
Poza tym może to wszystko wydarzyło się dawniej niż sądziliśmy? ;)