Autor Wątek: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE  (Przeczytany 63699 razy)

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #30 dnia: Maja 15, 2008, 09:13:07 pm »
Piosenka znana ale mi się podba średnio ; /.A co do postaci Punishera to zdecydowanie jeden z najbardziej klimatowych bohaterów Marvela ale wole Wolverina : )
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2008, 09:15:28 pm wysłana przez Tibo »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #31 dnia: Maja 15, 2008, 09:25:30 pm »
Dzięki Adept i Tibo
No ja niestety nie znałem... :( Tak jak nie kojarzę wielu innych hicorów.

Tylko jego komiksy czytałem w młodości .
Jezu, to zabrzmiało jakbyś miał na karku co najmniej tyle co Shang ;)

Ogólnie Franek wymiata....
Mi tylko przeszkadzało że czasem w komiksach o Punisherze pojawiali sie jacyś bohaterowie Marvela z super mocami...
A czytaliście Punishera Ennisa i Dillona?

Tibo
fan Wolviego?  :) Nie jesteś tu samotny

Dealer, lubisz Hellboy'a to pewnie wiesz że drugi film w to lato w kinach.....
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2008, 10:24:14 am wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #32 dnia: Maja 15, 2008, 09:40:05 pm »
Może nie aż taki fan (myśle że Dantos wie na jego temat zdecydowanie wiecej niż ja) ale jest to bardzo fajny i ciekawy bohater Marvela.Najlepsze w Wolvim jest to że zawsze walczy z typami, którzy są 3 x silniejsi od niego (Omeg-Red,Juggernaut,Magneto) ; p

PS:
A kojarzy ktoś the tick(kleszcz).Zajebista kreskówka była XD

"Łycha" XD
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2008, 09:50:11 pm wysłana przez Tibo »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #33 dnia: Maja 15, 2008, 10:07:58 pm »
No Juggernaut to jest i z 10 razy od Logana silniejszy...
A najlepsze jest to że Wolverine jest mały ;)

No jasne że kojarzę. Kleszcz i Artur. Hahaha,  genialny serial ;D
Pamiętam odcinek jak Kleszcz szkolił młodych superbohaterów i był tam koleś przebrany za wielkie dziecko z okrzykiem bojowym: "Można bawić się lalkami" A inny koleś wyglądał jak Fidel i miał ksywę Sarcastro bo jego mocą był sarkazm ;D. I podbiega do przeciwnika, wytyka go palcem wrzeszczy: "No, już uważaj jak będę z Tobą walczył!" odwraca się i odbiega ;D
A Punisher też w Kleszczu był. Nie pamiętam jak się nazywał ale biegał z wielką skrzynią wyładowaną bronią i amunicją na plecach...

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #34 dnia: Maja 15, 2008, 10:21:19 pm »


Tylko jego komiksy czytałem w młodości .
Jezu, to zabrzmiało jakbyś miał na karku co najmniej tyle co Shang ;)

:D Dobre, hehehe


Cytuj
Mi tylko przeszkadzało że czasem w komiksach o Punisherze pojawiali sie jacyś bohaterowie Marvela z super mocami...

No mi też...


Cytuj
A czytaliście Punishera Ennisa i Dillona?

Nie, ja nie bo rysunki mnie strasznie denerwowały i wolał bym chyba przeczytać opowiadanie jeżeli scenariusz jest dobry

A "WAR ZONE" czytaliście? Taki czarno biały, 148 stron. Tam jest rzeźnia i jeden z moich ulubionych rysowników. Bardzo dobry komiks z Frankiem

Cytuj

Dealer, lubisz Hellboy'a to pewnie wiesz że drugi film w to lato w kinach.....

Sie rozumie. Czekam na niego i na nowego Batmana. Niestety komiks Hellboy bije filmy na głowę pod względem klimatu. Dwójka zapowiada się fajnie ale to nie jest to samo co komiks, to w ogóle inna bajka. Mimo wszystko wierzę, ze będzie to dobry film tak samo jak pierwszy (który jest jednym z moich ulubionych filmów na podstawie komiksu) . Komiks to komiks...

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #35 dnia: Maja 15, 2008, 11:10:27 pm »
Cytuj
A czytaliście Punishera Ennisa i Dillona?

Nie, ja nie bo rysunki mnie strasznie denerwowały i wolał bym chyba przeczytać opowiadanie jeżeli scenariusz jest dobry

No mnie też, dlatego mam tylko 1 numer i byłem ciekawy czy ktoś może czytał całość. Ennis ma ciekawe scenariusze ale powoli zaczynają mnie drażnić antyreligijne teksty w każdym komiksie. W 'Kaznodziei' to jakoś wiązało sie z fabuła ale w Punisherze?
Dillon ma spoko rysunek, bardziej mi na nerwy działają te pastelowe kolory. Jakby zrobić kolory takie jak były w "Siedem" to by było ok.

A "WAR ZONE" czytaliście? Taki czarno biały, 148 stron. Tam jest rzeźnia i jeden z moich ulubionych rysowników. Bardzo dobry komiks z Frankiem


Raz miałem w rękach i nie kupiłem. Błąd....

Rzeczywiście komiks jest lepszy. Oglądałem go dawno ale pamiętam że mnie drażniły zmiany w historii. Heh, mi to chyba nigdy żadna ekranizacja komiksu sie nie spodoba na 100%  :) Kurde, to dziwne bo staram sie śledzić nowości an bieżąco szczególnie te na podstawie komiksów ale o Hellboy'u sie dowiedziałem dzisiaj, wstyd. 

01] Nasienie Zniszczenia
02] Spętana Trumna 1 & 2
03] Obudzić Diabła
04] Prawie Kolos
05] Zdobywca Czerw
06] Trzecie Życzenie i inne...
07] Prawa Ręka Zniszczenia
08] Coś tam i inne opowieści [nie pamiętam tytułu ???]
To wszystkie albumy? Dobrze kojarzę?
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2008, 11:27:31 pm wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #36 dnia: Maja 16, 2008, 10:24:59 am »
Cytuj
A czytaliście Punishera Ennisa i Dillona?

Nie, ja nie bo rysunki mnie strasznie denerwowały i wolał bym chyba przeczytać opowiadanie jeżeli scenariusz jest dobry

No mnie też, dlatego mam tylko 1 numer i byłem ciekawy czy ktoś może czytał całość. Ennis ma ciekawe scenariusze ale powoli zaczynają mnie drażnić antyreligijne teksty w każdym komiksie. W 'Kaznodziei' to jakoś wiązało sie z fabuła ale w Punisherze?
Dillon ma spoko rysunek, bardziej mi na nerwy działają te pastelowe kolory. Jakby zrobić kolory takie jak były w "Siedem" to by było ok.

No w kazdym razie bardzo chciałem mieć te komiksy. Bo po długiej przerwie na naszym rynku był to jedyny Punishe. Pamiętam, zę nie kupiłem bo mi nie pasowały.
Co do Ennisa.... Hmmm wiem, ze jest znany i pisze podobno swietne scenariusze, ale do mnie nie trafia. Nie wiem jak wypadł w serii The Punisher? Mój przyjaciel bardzo się kiedyś podjarał seria "Kaznodzieja". Mi w kaznodziei nie podobało sie nic poza moim ulubionym artystą, który robił okładki (Fabry). Jeżeli chodzi o kontrowersyjne historie to ja już wolę Logo. Ale nie bede się rozpisywał o tych komiksach teraz...

A "WAR ZONE" czytaliście? Taki czarno biały, 148 stron. Tam jest rzeźnia i jeden z moich ulubionych rysowników. Bardzo dobry komiks z Frankiem


Raz miałem w rękach i nie kupiłem. Błąd....

[/quote]

Swego czasu w Polsce wychodziły takie czarno białe, obszerne tomy "The Punisher". Ten był jednym z najlepszych jak nie najlepszy. Był brutalny, surowy, pełen akcji i dobrych rysunków.

Rzeczywiście komiks jest lepszy. Oglądałem go dawno ale pamiętam że mnie drażniły zmiany w historii. Heh, mi to chyba nigdy żadna ekranizacja komiksu sie nie spodoba na 100%  :) Kurde, to dziwne bo staram sie śledzić nowości an bieżąco szczególnie te na podstawie komiksów ale o Hellboy'u sie dowiedziałem dzisiaj, wstyd.

Zdarza się:)...
Ja już dawno pogodziłem się z tym, że filmowe adaptacje nie do końca zgadzają się z tym z czym mieliśmy do czynienia w komiksie - i dzieki temu mniej sie denerwuję przy oglądaniu. Twórcy zawsze chcą dodać coś od siebie, czasami robią taki film tylko dlatego, ze trzeba go zrobić bo  umowy zostały podpisane itp. Oczywiście przez to trochę kaleczą legendę. Pamiętam jak w filmie Spider-man wymyślili ze Peter Parker nie posiadał tzw. sieciosplotów (które w komiksie sobie sam zbudował) tylko siec wylatywała mu z ręki ;). No ale jak mówiłem, trzeba przymknąć oko... o tak ;)
Hellboy (komiks) to okultystyczna fantastyka, mistycyzm, podania i legendy ludowe. Czasami długie historie, a czasami tylko na kilka stron. Cięzko by było zrobic taki film wieć jest to co jest, ale uważam, ze jest bardzo dobry. Świetnie dobrani aktorzy, akcja, nawiązanie do kilku komiksów ale wszystko połączone w logiczną całość. Ale to dobrze. Mnie na razie bardziej trochę martwi Hellboy 2" ale mam nadzieje)

01] Nasienie Zniszczenia
02] Spętana Trumna 1 & 2
03] Obudzić Diabła
04] Prawie Kolos
05] Zdobywca Czerw
06] Trzecie Życzenie i inne...
07] Prawa Ręka Zniszczenia
08] Coś tam i inne opowieści [nie pamiętam tytułu ???]
To wszystkie albumy? Dobrze kojarzę?

Tak, to chyba wszystkie, Ja jednego nie mam, najnowszego. W czasie kiedy ja kupowałem cały zestaw to nie było go jeszcze. Ostatnio zastanawiam się też nad ta drugą seria Mignoli o tych jego superbohaterach.
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2008, 10:30:23 am wysłana przez Death Dealer »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 16, 2008, 11:05:06 am »
Ennis ma dobre scenariusze, teksty i postacie rozkładają na łopatki. Pokręcony z niego skurwiel jednym słowem  ;)
'Kaznodziei' mam pierwsze 4 albumy i ostatni... Jak już sie wciągnąłem w historię to bym chciał poznać całą. Ja jeszcze widziałem "Nick'a Fury'ego" z jego scenariuszem. Od razu widać nawet jak się przegląda kto w tym palce maczał. Garth Ennis na pewno jest oryginalnym i jednym z bardziej znanych twórców na dzień dzisiejszy w komiksowym świecie ale tak jak mówisz trafiać do wszystkich nie musi.
A okładki to po prosu orgazm... Mieć taki plakat... :)


Ja mam z tych grubych czarno-białych tylko 2: "EuroHit" i "Ostatnie Dni"; był jeszcze jeden krótszy i cieńszy pt:"Ostatnie Wejście" ale to już był rok '97.

To z siecią Spider-Mana to akurat nie do końca zmiana. W 'Ultimate Spiedr-Man' Parkerowi wytworzyły się na nadgarstkach gruczoły i przez nie wylatywała sieć :o
Tak sobie myślę że może to lepie że Hellboy II nie jest oparty na żadnym albumie. Przynajmniej nie będzie niezgodności za Del Torro pokazał że nie olewa historii Hellboya i może będziemy całkiem miło zaskoczeni. I Ron Perllman pasuje idealnie na Hellboya, podkładał nawet głos pod kreskówkę [jestem jej bardzo ciekawy może ktoś widział?]

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 16, 2008, 11:30:46 am »
To z siecią Spider-Mana to akurat nie do końca zmiana. W 'Ultimate Spiedr-Man' Parkerowi wytworzyły się na nadgarstkach gruczoły i przez nie wylatywała sieć :o


No proszę!! tego to nie wiedziałem :D. No ale w filmie była przedstawiona geneza Spider-mana, a on na początku miał najpierw właśnie te samoróby - sieciosploty... No ale pomińmy ;)

I Ron Perllman pasuje idealnie na Hellboya, podkładał nawet głos pod kreskówkę [jestem jej bardzo ciekawy może ktoś widział?]

Zgadnij kto widział ;) ?

Kreskówka jest bardzo słaba. Pod względem plastycznym jak i fabularnym. To bajka dla dzieci. Gdybym był mały to mogło by to lecieć na Dobranockę. Zero klimatu! nie polecam!

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #39 dnia: Maja 16, 2008, 11:38:07 am »
Czyli można ją sobie odpuścić...... A szkoda... Mignola przy niej pracował?

A 'Ultimate Spider-Man' pokazuje historię Petera od początku tzn. od kiedy go pająk użarł...Ale jak już mówiłeś pomińmy.

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 16, 2008, 12:12:55 pm »
Czyli można ją sobie odpuścić...... A szkoda... Mignola przy niej pracował?

Odpuścić jak najbardziej, chyba, ze lubisz sie denerwować;). A czy Mignola przy tym pracował? Wątpię!? Pewnie tylko się zgodził na produkcję i wziął kasę - co jest normalne i co sam bym zrobił na jego miejscu :D.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 16, 2008, 12:18:51 pm »
A ja nie, ja bym złapał wszystkich za jaja i wymusił to co bym chciał ;)
Pewnie nie miał czasu żeby nad tym pracować a kasa się zawsze przyda...
Szkoda...dobrze że filmu nie odpuścił.

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 16, 2008, 12:22:19 pm »
A ja nie, ja bym złapał wszystkich za jaja i wymusił to co bym chciał ;)
Pewnie nie miał czasu żeby nad tym pracować a kasa się zawsze przyda...
Szkoda...dobrze że filmu nie odpuścił.


Może miał ważniejsze rzeczy na głowie. czasami nie da się wszystkiego ogarnąć. Może wiedział, ze z góry ta produkcja trafi do śmietnika więc nie chciał się za to zabierać?

No i racja. Tak jak mówisz: dobrze, ze sobie filmu nie odpuścił, z resztą z tego co wiem to chyba pomagał to wszystko w logiczną całość jakoś poukładać.

PS: Wiesz, ze wczoraj pykaliśmy z Dantosem w MK2 ? :D

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 16, 2008, 12:27:38 pm »
Hymm, chyba sobie odświeżę pamięć i  obejrzę Hellboya to night.

Czyli jednak się da! :)
Super! I jak było? Były fatale?
FINISH HIM! TUTUTU! KA-CZIK! AaAaAaA!! BRYZG! REPTILE WINS. FATALITY...

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 16, 2008, 12:32:52 pm »
Czyli jednak się da! :)
Super! I jak było? Były fatale?
FINISH HIM! TUTUTU! KA-CZIK! AaAaAaA!! BRYZG! REPTILE WINS. FATALITY...

Nic dodać nic ująć!! Dostałem po dupie i były fatality. :D