Autor Wątek: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE  (Przeczytany 65031 razy)

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpnia 10, 2008, 10:23:26 pm »
Byłem na Batmanie, i jestem mega oczarowny. Jocker jest tak cudowny, że w moim prywatnym rankingu odkupił Langera jako aktora po tym jak zagrał pedała w Tajemnicach jakiegoś posranego czegoś. A to cholernie durzo, bo taki Tom Hanks "Filadelfi" nie odkupił i nie odkupi już raczej nigdy. Poza tym standardowo Freeman i Oldman, a także sam aktor grający batmana dają radę. Film jest oparty na chyba najlepszej części wizerunkiu batmana, a mianowicie na jego problemach psychicvznych, i powolnym upodabnianiu się do swoich wrogów. Relacje między bochaterami są naprawdę pokazane brawurowo, niemalże jak w komiksie "Batman: Azyl Arkham". I teraz najwarzniejsze. Batmany Burtona nadal nie zostały zepchnięte z piedestału, ale Dark Knight jest jak dla mnie dokładnie na tym samym poziomie, choć jest filmem strasznie różnym ( u Burtona brachowało psychologii tudzież psypopatii, a u Nolana scenografii). Czyni to The Dark Knight najlepszą adaptacją komiksu ex equ z Batmanem Burtona.

PS. W Klasyfikacjii nie umieściłem "Nicka Furyego z Davidem Hasselhoffem, gdyż ten jest bezkonkurencyjny.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpnia 11, 2008, 10:30:41 am »
Idę dzisiaj......
Cholera, narobiliście mi apetytu..........
franqey gdzie byleś w kinie?
I czemu mnie nie powiadomiłeś?

Burtonowskie Batmany są zajebistymi filmami ale to nie jest typowy Batman tylko wizja Burtona.

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpnia 11, 2008, 12:26:09 pm »
w Google wszystko jest ,nawet Galactus bez swojego nocnika  ;D

Też szukałem i nie znalazłem. Jakiego hasła użyłeś? Ja próbowałem "Galactus" i Galactus without helmet".
Pytam z czystej ciekawości.

po prostu Galactus

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpnia 11, 2008, 06:50:31 pm »
Nie powiadomiłem, bo na film poszedłem urywając się w trakcie poprawin znajomych całkiem spontanicznie. A jako że miałem za sobą wesele i poprawiny, to zapomniałem napisać że mówimy oczywiście o komiksach o superbohaterach.
Cytuj
Burtonowskie Batmany są zajebistymi filmami ale to nie jest typowy Batman tylko wizja Burtona.
Powiem tak: na batmana Burtona pożna patrzeć tylko przez pryzmat innych filmów Burtona, i w tym sensie nie są one nawet adaptacją komiksu. Natomiast na patmana Noltona można patrzeć tylko przez pryzmat legendy batmana, z którą to udało mu się zmierzyć i ją udzwignąć.

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpnia 11, 2008, 08:07:08 pm »
W Klasyfikacjii nie umieściłem "Nicka Furyego z Davidem Hasselhoffem, gdyż ten jest bezkonkurencyjny.

Jak dla mnie to jeden z najsłabszych filmów na podstawie komiksu. W rankingu najsłabszych to faktycznie bezkonkurencyjny :P

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpnia 11, 2008, 11:56:57 pm »
Nie lubię patrzeć przez pryzmaty bo mnie oczy bolą...
Ale jeśli chodzi o zdanie że Batmany Butona są adaptacją to szczerze mówiąc i zabrzmi to trochę obscenicznie ale wyjąłeś mi to z ust......
Tak sobie myślę że skoro Batmany Burtona są adaptacją, a Nolana w pewien sposób remakem... [nie wiem czy amerykańce mają słowo odpowiednie na tego typu projekty, pewnie mają....] wychodzi na to że jedyną ekranizacją był film w który Batman zbawia świat....

No i bylem dzisiaj w kinie i...... nie poszedłem na Knight'a
Byłem na Hancocku....Prawdę mówiąc film podpada pod ta rubryczkę bo traktuje o superbohaterze.... Ale takim co ma maxa wyjebane.... lata po pijaku, bluzga ludzi i robi szkody na 9 milionów $..... Polecam przypomina trochę "Moja super Ex-dziewczyna" z Umą Thurman ale bez tak silnie zarysowanego wątku romantycznego.....
W każdym razie film polecam jako dobrą odskocznie. Zaskakuje kilka razy. Na początku nie wydaje się że będzie taki.
Można sie nawet wybrać do kina...
Na Dark Knighta pójdę jutro....

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #96 dnia: Sierpnia 12, 2008, 10:22:37 am »
Hehe oglądałem Hancocku jeżeli ktoś chce się pośmiać to warto iść (15 zł to jeszcze nie tak drogo)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #97 dnia: Sierpnia 12, 2008, 11:34:31 am »
Tibo, kto płaci 15 ten jest szczęśliwy..... a nie wszystkim jest to dane.....
Dzisiaj id ę na Dark Knighta! Na pewno....

robaczek

  • Gość
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #98 dnia: Sierpnia 13, 2008, 01:13:13 am »
Hancock... fajnie się zaczął, a beznadziejnie skończył... Gdyby wywalić ze scenariusza tą babkę, co to główną rolę kobiecą grała, to film byłby całkiem fajny, a tak jest dla mnie jedynie przeciętny... Jak dla mnie cały ten wątek miłosny jest grubymi nićmi szyty i tyle! Należało wywalić to w ch****ę i byłoby całkiem-całkiem.

A w temacie to napiszę, że ostatnio wpadł i w ręce "Batman: Gotham Knight"... Powiem szczerze, że nie bardzo mnie ciągnęło do tego tytułu (Batman w stylu manga? O.o), ale pozycja ta okazała się naprawdę świetnym kawałkiem kina, jeśli odpuścić sobie pierwszą opowieść (bo to taki Batmanowy Animatrx, czyli zbiór krótkich historii, które dzieją się pomiędzy "Batman: Beginns" i "Batman: the Dark Knight"), która to jest paskudnym klonem jednego z odcinków BatmanTAS. Reszta to, w/g mojej skromnej osoby, pięknie wykonana robota, na którą aż miło popatrzeć. Same historie też są niezgorsze. Naprawdę polecam.

Cytat: SlaveMe TortueMe KillMe
czytałem że Joker nie jest pełnoprawną postacią tylko "żywiołem którym napędza wydarzenia w których tkwią bohaterowie Mrocznego Rycerza"

Coś w tym jest... Mam wrażenie, że poczynania Jokera są li tylko wodą na młyn całej akcji z Harveyem i rozterkami Bruce'a, ale mogę się mylić. Dlaczego? Bo nie chciało mi się całego filmu obejrzeć XD. Fatalny obraz i jeszcze gorszy dźwięk nie poprawiały sytuacji (brak napisów mnie akurat nie przeszkadza, ale jak tu rozumieć, jak mało co słychać?)

Cytat: SlaveMe TortueMe KillMe
Batman z lat 80.? chodzi Ci o burtonowskiego czy tego z Adamem Westem?

Teraz to mnie rozwaliłeś XD... Oczywiście, że chodzi o Batmana reżyserowanego przez Tima Burtona. Ten z Adamen Westem powstał w 1966 roku, więc do lat 80' jeszcze trochę brakowało XD...

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpnia 13, 2008, 11:10:08 am »
Ok zgodzę sie że wątek miłosny jest naciągany, to że są oni powiązani i oddziałują na siebie ale ja jakoś to przełknąłem....I powiem szczerze w tym syfie którym nas Chołyłód zarzucił w ty roku to jedna z ciekawszych pozycji [jedna z ciekawszy a nie najciekawsza, żeby nikt sie na mnie nie rzucał z obłędem w oczach :)]

Gotham Knighta nie widziałem, chętnie bym obczaił te stare odcinki co Polsat nadawał.....
A na DK idę dzisiaj, nareszcie.... :D

Wiem że West był Batmanem w '66... Myślałem ze jesteś nie w temacie. Wybacz, zwracam honor.

A najgorszy film z Nietoperzem? Dla mnie któryś z Joela S. [nie pamiętam jak się pisze jego nazwisko, nawet nie śmiem] chyba jednak B&R, BF maił jeszcze jako taką fabułę mino zjebanej oprawy wizualnej [to był dopiero Mroczny Rycerz z gumowymi sutkami] W B%R wszystko było spieprzone...

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpnia 19, 2008, 11:27:50 pm »
Uwaga!
Byłem na Batmanie  i.... nic z niego nie wiem....
Przyjechałem wcześniej ale w tej durnej Cinema City mieli otwarte tylko dwie kasy wiec ledwo zdążyłem kupić bilet. Potem przez jakieś 15 minut włazili popaprańcy spóźnieni na film [co przy 2 otwartych kasach i tak jest dobrym czasem]. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem wyławiania z filmu teksty i fabuły z po między tekstów jakichś durnych cip:
cipa#1: "Wiesz że Kaśka zaczęła słuchać Led Zeppelin?"
cipa#2: "Nie, no co ty..."
cipa#1: "No, serio...."
Na szczęście dla siebie zamknęły sie po jakimś czasie, ale wtedy zaczęli do mnie dzwonić z pracy [miałem na 21, a film trwał do 21:30 + dojazd ok 30-40 min].
Tak więc wyszedłem z kina nie wiedząc nawet czy Joker zginął czy nie....
Idę więc kolejny raz. A jedyne co mnie rozbroiło to "magiczna sztuczka z ołówkiem" Genialne :D :D :D :D

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpnia 21, 2008, 09:14:54 pm »
http://pl.youtube.com/watch?v=wkxLWWiz5O8 Punisher War zone trailer 2 bez cenzury .
Hyymm po tym trailerze zmieniłem zdanie na temat nowego Punishera ,może wyjść z tego niezłe mocne kino.Jak dla mnie wygląda to trochę jak taki Rambo 6 XD

PS:Właśnie kilka minut temu skończyłem oglądać Ghost Ridera ,i jestem zszokowany ,bo takiej żenady to ja już BARDZO dawno nie widziałem.Z czystym sumieniem mogę ten film polecić wszystkim masochistą ,ponieważ jest to męczarnia niesamowita.Film obejrzałem do końca chyba tylko dla niezłych efektów specjalnych i dla figury Evy Mendes.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpnia 22, 2008, 01:25:52 pm »
HAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAHHAHAH
Stary..... ja jestem masochistą i widziałem ten film. I widziałem go do końca tylko dlatego że byłem na nim w kinie.. HAHAHAHAH TAK! Wydałem na to gówno kasę :D :D :D :D
Obok Electry to najgorzej sprzedana licencja... Mogli stworzyć oryginalny świat, taki który ludzie będą kojarzyć tylko z GR [jak np w historii o Nieśmiertelnym czy Kruku] ale nie, musieli zrobić komercyjne gówno....Najlepsza scena to jak Cage [Nick, nie Johnny ;)] zdziera sobie skórę z twarzy. Ma w tym pewne doświadczenie bo już grał w takich filmach........

Co do Twojego zapytania odnośnie Deathpool / Deathstroke to myślę że w obu światach jest tyle postaci że trudno wymyślić coś oryginalnego. Mino to bije po gałach to ze maja prawie identyczne ciuchy.....Ale cieszy fakt że Będzie Deathstrok, bo widzę że koleś jest bardziej konkretny niż reszta pajaców....

I jeszcze ten trailer...
O w dupę..... jeśli film będzie taki jak to widać na zwiastunie to będzie godny Franka Zamka.... Najbardziej rozwaliło mnie krzesło w głowie :D :D :D :D :D

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpnia 24, 2008, 12:32:50 am »
Wiem że wstawianie postu za postem jest niezgodne z regulaminem czy czymś tam ale nie mogłem czekać aż ktoś odświeży temat....

Otóż już tu wspominałem o Kaznodzieji obrazoburczej serii Steva Dillona I Gartha Ennisa.
Okazało sie że ktoś postanowił zbić i na tym komiksie kasę po przez ekranizację....
A wyjdzie jak zwykle....
Podobno na początku w projekcie mieli wziąć udział Kevin Smith i James Madsen [chyba chodziło o Marsdena, Cyclopa z X-Men ale nie jestem pewien]...
Ale nie wezmą.....

Za to kolejna informacja zwala z nóg, Dantos to dla Ciebie....
"W tej chwili powstaje scenariusz pilota serialu pisany przez Marka Stevena Johnsona ("Ghost Rider", "Daredevil"). Na reżysera wybrano Howarda Deutcha. Każdy odcinek ma trwać około jednej godziny."

Zapowiada sie kolejna profanacja.....
[franqey już widzę jak rzucasz kurwami na prawo i lewo.....]

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #104 dnia: Września 10, 2008, 11:29:58 pm »
Halo! Ludzie, to nie blog! Możecie tu pisać swoje przemyślenia co do komixów i podawać linki do filmów lub newsów z nimi związanymi.........
Czekam!!!!
Póki co wstawiam link do parodii The Dark Knight.
http://pl.youtube.com/watch?v=w2yv8aT0UFc

Ci którzy siedzą na juitijubie na pewno go znają......
Dla fanów Mrocznego Rycerza ;)