Polskie Forum Mortal Kombat > Inne

Polityka

<< < (2/11) > >>

Adept:
 treść

SlaveMe TortueMe KillMe:
Nie czytałem wszystkiego ale przejrzałem i nasuwa mi się tylko jedna myśl....
Nie można stworzyć idealnego państwa, z idealnym rządem/władcą sprawiedliwie rządzącym nad zjednoczonym społeczeństwem....
I tutaj wkraczam JA....

Seiben:
Ciesze się, że chociaż w pewnych aspektach się ze mną zgadzasz, Adepcie. Teraz kilka wytłumaczeń:

- w przypadku osób chorych psychicznie: nie chodzi mi tu o jakieś osoby załamane, sfrustrowane, z zachowaniami lękowymi czy ADHD: tu mama na myśli jakiś pochrzanionych maniaków gier komputerowych, mylącymi ten świat z rzeczywistością, pedofilii i inne "dziwne" osoby, dla których nie ma szans na uzdrowienie (tutaj reguła powinna dotyczyć osób, mogących spowodować zagrożenie społeczeństwa bezpośrednie - poprzez zabójstwa, lub pośrednie - przez niszczenie umysłów młodym ludziom (czyt. dzieciom))

- dzięki, że z armią zwróciłeś mi uwagę: nie chciałem tu obrażać stanowiska żołnierzy i szacunku w społeczeństwie, lecz, tak jak później wspomniałeś, chodziło o "mięso armatnie" i pewien rodzaj resocjalizacji;

- o szkołach pomyślałem raczej w stylu tych, np. w "Harrym Potterze" (Hogwart), gdzie dzieci wyjeżdżały na prawie cały rok, by się uczyć; nie miałem na myśli całkowitego oddawania pod opiekę państwa, coś w stylu domów Dziecka, lecz o sprawienie warunków, w których Młody Polak by rozwijał swoje umiejętności, pasje, umysł oraz patriotyzm;

Na koniec, tu do ciebie, SlaveMe TortueMe KillMe, nie przesadzaj, nie było władców i ustrojów idealnych, więc się nie wczuwaj w Imperatora. Władza to przede wszystkim odpowiedzialność i obowiązek oraz przyjemność z decydowania o tym, w jaki sposób dać ludziom odpowiednie warunki do życia. Lenin, Robespierre, i inni też próbowali. Bez urazy  ;).       

SlaveMe TortueMe KillMe:

--- Cytat: Seiben w Października 24, 2008, 11:02:44 pm ---Na koniec, tu do ciebie, SlaveMe TortueMe KillMe, nie przesadzaj, nie było władców i ustrojów idealnych, więc się nie wczuwaj w Imperatora. Władza to przede wszystkim odpowiedzialność i obowiązek oraz przyjemność z decydowania o tym, w jaki sposób dać ludziom odpowiednie warunki do życia. Lenin, Robespierre, i inni też próbowali. Bez urazy  ;).       

--- Koniec cytatu ---
Odpowiem krótko i tylko na część dotyczącą mojej skromnej osoby...
Tym razem nie insynuowałem że byłbym najlepszym władcą dla świata [chociaż byłbym...] ale  chciałem uwidocznić że mam plan jak pojednać świat.....
Iście zabójczy plan.....

A urazy nie chowam, jestem przecież doskonały... ;)

Seiben:
Tylko bez herezji Panowie!  :D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej