Autor Wątek: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna  (Przeczytany 160357 razy)

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #795 dnia: Czerwca 03, 2019, 05:31:08 pm »
Ja tak tylko chciałbym zaznaczyć że serial "Ash vs Evil Dead" jest 100x lepszy od filmów i mam nadzieje że dadzą właśnie tą wersję. Poza tym, jak już mają dawać DLC spoza MK, a widać mają, to nie ma lepszego wyboru niż Ash. "To jak z wylaniem farby na obraz. Nic się nie stanie, bo farba i tak już tam jest".

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #796 dnia: Czerwca 03, 2019, 06:01:28 pm »
jak dla mnie są postaci o wiele lepsze od komediowego Asha. Serialu nie oglądałem, ale po końcówce trójki widziałem w jakich ryzach ten serial się będzie utrzymywał.

Z gościnnych chyba najbardziej chciałbym (nikogo bym nie chciał, no ale jak i tak muszą być) Pinheada. Potencjał na FATALITY ma niesamowity. W ogóle piekielny papież jest zajebiście mroczny, więc idealnie pasuje do brudnego klimatu Mortal Kombat. Jeszcze chętnie zobaczyłbym feature w postaci czerpania rozkoszy gdy jakiś Scorpion wykonuje Fatality na cenobicie rozwalając mu pół ciała supermanem. Zupełnie inne spojrzenie na FATALITY w serii. No bo jeszcze chyba nie mieliśmy postaci czerpiącej przyjemność z bólu (no może Havik, ale nie mam pewności).

Offline nunx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #797 dnia: Czerwca 03, 2019, 06:17:25 pm »
Zdecydowanie Ash to wybor bez sensu...
Bo juz na starcie warto zadac pytanie... co bedzie jego glowntm orężem w walce???

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #798 dnia: Czerwca 03, 2019, 06:29:09 pm »
Zdecydowanie Ash to wybor bez sensu...
Bo juz na starcie warto zadac pytanie... co bedzie jego glowntm orężem w walce???

Ta piło-łapa pewnie. I strzelba na dystans. Taki troszkę Jax tylko zabawniejszy. :P

Offline dragon 668

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #799 dnia: Czerwca 03, 2019, 09:18:56 pm »
Ja tak tylko chciałbym zaznaczyć że serial "Ash vs Evil Dead" jest 100x lepszy od filmów i mam nadzieje że dadzą właśnie tą wersję. Poza tym, jak już mają dawać DLC spoza MK, a widać mają, to nie ma lepszego wyboru niż Ash. "To jak z wylaniem farby na obraz. Nic się nie stanie, bo farba i tak już tam jest".

No jak dla mnie Martwe Zło 1 jest najlepsze

Offline nunx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #800 dnia: Czerwca 04, 2019, 08:36:55 am »
Noooo... czyli ten Ash to bedzie taki komiczny Jaxo-Leatherface... ;) Nic nowego nie wniesie... dodatkowo postac nie z uniwersum Mortala... Niczym sie nie broni wybór tego goscia... no moze tylko lobbowaniem przez fanów... chociaz i tutaj smiem twierdzic ze młodych fanów wspolczesnej popkultury, bo raczej starzy wychowani na pierwszych czesciach z lat 90-tych nie tesknia za postaciami typu Ash...

Offline Kitshu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • PSN ID: kiczoVSky86
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #801 dnia: Czerwca 04, 2019, 10:14:33 am »
ja mam mocno mieszane odczucia odnośnie nowego Szajs Czunga. Ciosy "swoje" ma bardzo fajne, design postaci na bazie aktora genialny ( kwestie, wygląd, strój ) ale to zmienianie się we wszystkie Ninja świata to taki chamski fan service że ta postać powinna się nazywać Service Tsung. Nie podoba mi się taki zabieg, jego x ray ( czy jak to tam teraz nazywają ) też z dupy. Fatalita to kolenjny brak pomysłu na zasadzie ... jaką jeszcze postać możemy do niego wrzucić.

Ja czekam osobiście na Night Wolfa jeżeli będzie super Design to robie go jaką drugą postać w ciemno i jebać tiery nawet jak będzie z Devorką na dole koczował ;) Coś wiadomo kiedy go pokażą ? Kiedy wogóle ten pack wychodzi ?

Offline nunx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #802 dnia: Czerwca 04, 2019, 10:47:38 am »
Nightwolf to od zawsze gosc z klasa:) I przykład ze lepiej dawac stara gwardie niz cudowac z dziwadłami...

Nie rozumiem jak producent gry moze wpasc na pomysl... ze danie Asha czy Terminatora jest lepsze od Reptila, Ermaca, Raina...

Kiedys Mortal rotował miedzy swoimi postaciami, dzis jak nie wrzucimy z 4-5 nowych z dupy wojownikow to nie bedziemy soba...

TY czekach na Nightwolfa, ja pokladam nadzieje w Sindel:)

18 czerwaca mamy dostac Shanga... pewnie tydzien pozniej reszte...



Offline Nazwa użytkownika:

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #803 dnia: Czerwca 04, 2019, 11:16:50 am »
Noooo... czyli ten Ash to bedzie taki komiczny Jaxo-Leatherface... ;) Nic nowego nie wniesie... dodatkowo postac nie z uniwersum Mortala... Niczym sie nie broni wybór tego goscia... no moze tylko lobbowaniem przez fanów... chociaz i tutaj smiem twierdzic ze młodych fanów wspolczesnej popkultury, bo raczej starzy wychowani na pierwszych czesciach z lat 90-tych nie tesknia za postaciami typu Ash...

tęsknią, bo Evil Dead to klasyka kina i ma naprawdę wielu fanów, nie bez powodu zrobiono remake i serial. Czy nam się podoba, czy nie, za doborem postaci stoi ogromna kasa, statystyki i tabelki w Excelu, w których Ash najwyraźniej jest wyżej, niż ktoś inny i niż nam się wydaje. Tak samo mogę zakładać, że przy każdym wyborze postaci na serwery leci informacja o tym, kim grasz, i wyszło, że taki Reptile lub Ermac są brani rzadziej, niż inne postaci, które pojawiły w Rosterze ;p

Cytat: Kitshu
Fatalita to kolenjny brak pomysłu na zasadzie ... jaką jeszcze postać możemy do niego wrzucić.

nie "fatalita", tylko "fatality", nie rozumiem skąd się wzięła ta żeńska odmiana (babalita, friendshipa, brutalita?).
to nie jest brak pomysłu, tylko nawiązanie do dwóch oryginalnych fatality Shang Tsunga z mk2 - gdy wchodzi w ciało ofiary i rozrywa je od środka, a drugie - gdy zmienia się w kintaro i rozrywa przeciwnika na pół. Wiele postaci ma takie nawiązania lub ich stare fatality zostało wykorzystane jako brutality (brutalita), a fatality takich na przykład kung lao czy johnego bazuje na tym samym od 20 lat.

a przy okazji - widziałem tutaj kurwienie na Errona i jego dwa ciosy, które trudno przewidzieć - czy nie to samo było z Ermaciem w mk9, który miał teleport i strzał zaczynające się tą samą animacją?
« Ostatnia zmiana: Czerwca 04, 2019, 11:21:51 am wysłana przez Nazwa użytkownika: »

Offline nunx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #804 dnia: Czerwca 04, 2019, 12:05:20 pm »
Okej, masz racje z tymi tabelkami i statystykami... na tym pewnie tez sie opierają...

ale to, ze to klasyka kina akurat mnie nie przekonuje... Mortal sam w sobie tez jest klasyka bijatyk i do pewnego momentu trzymal hermetycznosc...
Rozumiem... opieramy sie na tabelkach i widzimy ze Raidenem ludzie chetniej walcza niz Ermaciem, to jednego odstawiamy drugiego dajemy... ale nie na zasadzie odstawiamy stara gwardie i wrzucamy kogos, kto i tak bedzie udziwnieneim, bo akurat ludzie maja kaprys by byl w grze... tak samo bylo z Kudlatym... no k...a, niedlugo sie okaze ze małolaci chca pograc swoim nauczycielem od Historii i stworzą petycje by takiego wrzucic do gry...;)

To producent powinien decydowac w jakim kierunku idzie dany temat... ja wiem, zdanie fanow to wazna nawet bardzo wazna rzecz... tylko pytanie... Fan a fan... ja osobiscie i mowie zupelnie powaznie, nie znam wsrod znajomych nikogo kto cieszylby sie z faktu, ze zamiast klasycznych wojownikow dostajemy Asha czy Kudlatego o zgrozo...:)

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #805 dnia: Czerwca 04, 2019, 02:00:07 pm »
Tak samo mogę zakładać, że przy każdym wyborze postaci na serwery leci informacja o tym, kim grasz, i wyszło, że taki Reptile lub Ermac są brani rzadziej, niż inne postaci, które pojawiły w Rosterze ;p

No właśnie możliwe, że tak robią, a to jest trochę mylące. Spójrzmy choćby na MK11. Na tierlisty, które tworzą pro-gracze i na postacie, którymi grają na turniejach. I weźmy taką Jacqui. NRS zrobiło ją przekoxaną, jest w każdej topce tierlist, Sonic rypał nią na Combo Breaker, więc teraz ludzie myślą - OK, czyli Jacqui jest dobra, to bierzemy ją i rypiemy. I wtedy NRS patrzy na takie swoje tabelki online, widzi, że Jacqui jest na pierwszym miejscu w pickach i dochodzi do wniosku 'OMG JACQUI IS A FAN FAVOURITE!!!!!!! WE NEED TO KEEP HER IN THE ROSTER TILL ETERNITY!!!!!'

A z drugiej strony mamy takiego Kotala, czy Shao, którzy - nie jest to podparte żadną statystyką, a raczej obserwacją - są średnio grywalni, trudniejsi, przez co mniej popularni w online-usage. Bo co z tego, że designowo/storywise itp. biją na głowę taką Jacqui, skoro ludzie nie grają nimi, bo więcej razy przegrają i popsują sobie staty. Wtedy NRS dochodzi do wniosku (błędnego, ale co ich to obchodzi), że jednak chujowo że oni są w rosterze, nikt nie gra Kotalem i Shao - wypierdalamy ich z gry.

Offline nunx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #806 dnia: Czerwca 04, 2019, 02:08:02 pm »
Racja...

Sam w zaciszu domowym gram Kotalem czy Kollectorem, ale jak zaczynam grac w sieci o "cos"..., to wiadomo, ze bierze sie kogos wytrenowanego i zazwyczaj łatwiejszego w "obsłudze".

Mysle, ze rzetelny wywiad z ludzmi ktorzy zjedli zęby na MK bylby bardziej miarodajny, niz statystyki i ...czasami głupie zyczenia  grupki ludzi...

Offline Nazwa użytkownika:

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 35
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #807 dnia: Czerwca 04, 2019, 03:47:38 pm »
no i potem patrzą w tabelki, ilu takich nunxów i czym gra w domowym zaciszu, i widzą, że dana postać ssie fiuty, bo nikt nią nie gra. Oczywiście nie jest to jedyny czynnik, na pewno czytają też fora i mierzą masę innych rzeczy, równie dobrze mogło być tak, że (strzelam) wydali DLC z Rainem, zobaczyli, że sprzedał się chujowo, a dobrze sprzedała się Skarlet, albo sprzedaż była podobna, ale więcej ludzie grali nią, no i masz roster, który przynosi hajs, bo przecież po to się wydaje gry (i znowu - 400zł to naprawdę zaporowa cena). Po co dodawać Jokera? Bo to jedyna postać z Injustice, która się nadaje do świata mk i licencja pozwala zrobić ją brutalną, przyciągnie więcej fanów, a pewnie zachęci też sporo osób do kupienia mordoklepki o superbohaterach. Czemu Terminator? Bo niedługo wychodzi nowy film i reklama się przyda, proste

Offline nunx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #808 dnia: Czerwca 04, 2019, 05:02:26 pm »
Zawsze chodzi o kase, to rzecz jasna jak słonce.

Pytanie tylko czy DLC z Ermaciem, Reptilem, Smokiem itp sprzedalby sie gorzej niz z Ashem, Terminatorem czy Jokerem... Watpie... smiem twierdzic, ze nawet lepiej...
Zeby nie bylo, ze sie tylko czepiam... to Terminatora i Jokera jakos zniesc mozna w moim odczuciu (jakos tam sie wpisuja na sile w Mortala, chociaz po co pchac Jokera, ktory ma swojej miejsce w Injustice, nie wiem...), ale Ash... hmmm.... no nie!!



Offline dragon 668

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 41
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 11 - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #809 dnia: Czerwca 04, 2019, 07:34:51 pm »
Zawsze chodzi o kase, to rzecz jasna jak słonce.

Pytanie tylko czy DLC z Ermaciem, Reptilem, Smokiem itp sprzedalby sie gorzej niz z Ashem, Terminatorem czy Jokerem... Watpie... smiem twierdzic, ze nawet lepiej...
Zeby nie bylo, ze sie tylko czepiam... to Terminatora i Jokera jakos zniesc mozna w moim odczuciu (jakos tam sie wpisuja na sile w Mortala, chociaz po co pchac Jokera, ktory ma swojej miejsce w Injustice, nie wiem...), ale Ash... hmmm.... no nie!!

Moim zdaniem się mylisz :) Dzokery sprzedałyby się lepiej.