Autor Wątek: OFICJALNY KOMIKS MKX  (Przeczytany 66348 razy)

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #90 dnia: Lutego 22, 2015, 04:42:09 pm »
Nie wiem o jakim bólu dupy piszesz skoro poza rosterem podoba mi się wszystko inne jak na razie. I wcale nie muszę czekać do kwietnia by móc sobie na ten aspekt gry ponarzekać.

Fajnie, że są komiksy. Fajnie, że będzie jakiś serial. Nie jest fajne natomiast traktowanie niektórych postaci jak niewypałów i zabijanie ich bez większych powodów. Rozumiem, że Ed Boon nie lubił Hsu Hao, ale podejście typu - żałuję, że go stworzyliśmy, więc zabijemy go w pierwszym komiksie - to dla mnie buractwo.

Nadmieniam ponadto, że komiks ma być częścią uniwersum, a co za tym idzie musi wypełnić luki po MK9. Jeśli nie było by pokazane dlaczego jakiegoś fightera nie ma, to znowu siarka by się wylała chyba tylko dla zasady.
Bzdura. Komiks i tak wszystkich luk nie wypełni. Przecież jego akcja dzieje się tak po środku między ostatnią częścią i tą nadchodzącą. Wątpię, że ludzie narzekają dla zasady. Wystarczy sobie zobaczyć ile jest na różnego rodzaju forach poświęconych "Mortalowi" wątków traktujących o chęci ujrzenia w akcji postaci z "czwórki", "Deadly Alliance" i "Deception".
« Ostatnia zmiana: Lutego 22, 2015, 04:53:01 pm wysłana przez wodny »

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #91 dnia: Lutego 22, 2015, 05:15:06 pm »
Zabijanie wojowników w komiksie nie jest bez większych powodów. Po pierwsze, skoro postać nie wyszła, to po co ją trzymać? Oczywiście, można ją pokazać od lepszej strony, ale czy nie opłaca im się bardziej zrobić po prostu nową postać? Po drugie fabuła. Niektóre postacie po prostu nie pasują do nowego wątku albo wątek właśnie tak się toczy. Po trzecie właśnie nowi fighterzy. Niektóre słabe postacie zajmują tylko miejsca w rosterze, które mogłyby zająć nowe, więc trzeba się ich pozbyć, a robienie tego bez wytłumaczenia jest gorsze. Zresztą to tak jakbyś powiedział, że fighterzy giną w grach MK bez większych powodów. Komiks jest częścią uniwersum tak samo jak gra, może nieco inaczej do niego podchodzimy, bo tym nie posterujemy, ale i tak jest częścią historii MK.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #92 dnia: Lutego 22, 2015, 05:56:09 pm »
Lepiej, gdyby trzymali jak najwięcej postaci przy życiu by nie było potem takich bzdur jak zmartwychwstanie Kitany i Kung Lao.

O nowych postaciach w serii mógłbym napisać bardzo długi post. Nie chcę mi się także skomentuję to krótko - wiele nowych postaci pojawiło się tylko w jednej grze. OK, był "Armageddon", który dał wielu postaciom możliwość powrotu po latach, ale większość tych powrotów było zrobionych na totalne odwal się.

Ciekawe mnie czy w kolejnej części pojawią się Cassie, Kotal czy Ferra z Torrem.

Niektóre słabe postacie zajmują tylko miejsca w rosterze, które mogłyby zająć nowe, więc trzeba się ich pozbyć, a robienie tego bez wytłumaczenia jest gorsze.
Używając słowa "roster" miałem na myśli listę kombatantów dostępnych w danej grze. Słabych postaci powinno w ogóle nie być, poza tym zawsze można by je ulepszyć. Muszę przyznać, że nawet nudziarz Kano w nowej odsłonie robi na mnie spore wrażenie. Dlatego z chęcią zobaczyłbym nawet Kirę czy Kobrę w ulepszonych wcieleniach. Nikogo się nie trzeba pozbywać. Wystarczy danej postaci nie umieszczać w grze, nie trzeba tego robić ubijając ją na łamach komiksu. Przepraszam, ale w świecie "Mortala" jest tyle różnych person, że wyjaśnianie braku ich obecności w kolejnych częściach byłoby ogromnym przedsięwzięciem, które okazałoby się pewnie w końcu porażką od natłoku bzdur fabularnych.

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #93 dnia: Lutego 22, 2015, 08:23:58 pm »
Rozumiem, że Ed Boon nie lubił Hsu Hao...

Ja właśnie tego nie rozumiem. Każdy może go nie lubić, ale nie on. To on jest chyba odpowiedzialny za ostateczny wygląd gry i z jakiegoś powodu go wstawił.

Nie rozumiem też co się tak przejmujecie tym kto ginie w komiksie. Nie widzę zależności, ktoś ginie w komiksie, nie ma go w grze. To co pokazali z Goro wydaje się potwierdzać brak takiej zależności. Komiks ma się ukazywać też po premierze gry. Więc co, będą kontynuować historię, czy wypełniać braki w tej pokazanej w grze? Obie wersje bez sensu. Jedyna z jakimś sensem, to że komiks będzie o postaciach z DLC, ale wtedy co? PREDATOR?

Jedyna oficjalna fabuła Mortal Kombat, to będzie ta pokazana w Story Mode. Patrząc na komiks możemy przyjmować, że Cassie nie będzie lubiła matki, że syn Kenshiego jest uczony przez Scorpiona i jaka była historia Kotala. Tego kto i jak ginie w ogóle nie biorę za kanoniczną historię.

Co do powrotów wojowników, to powinniśmy już zaakceptować, że to norma w świecie MK. Tyle tego było, że szkoda wymieniać. Poczekajmy do Story mode, ja liczę, że to uzasadnią tak, że nikt się nie będzie czepiał.

Dla mnie najciekawszy moment w całym komiksie, to był chyba w 3 numerze. Scorpion bił tego mordercę swojego klanu, a ten się odradzał. Przez bicie, czy przez nóż? Może to będzie jakiś klucz do wskrzeszeń.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #94 dnia: Lutego 22, 2015, 10:51:01 pm »
Ed Boon nie jest nieomylny. W głowie mu tylko Scorpion co zresztą widać po na przykład edycji kolekcjonerskiej. Mogę się już teraz założyć, że Scorpion będzie miał najwięcej kostiumów do wyboru.

No i przepraszam, ale te komiksy to kanon. Mają przedstawiać nam nowych wojowników i wyjaśnić co się działo między ostatnią i tą nową częścią gry. Wystarczy poczytać wywiady z twórcami tych komiksów by wiedzieć co i jak. Twórcy komiksów wiedzą jak rozegra się tryb Story, dostali wytyczne jeżeli chodzi o pewne historie, ale dostali też duże pole do popisu.

Akcja trybu Story będzie działa się głównie 25 lat po wydarzeniach z "dziewiątki" także te komiksy których akcja ma miejsce kilka/kilkanaście lat wcześnie mogą wychodzić i wychodzić.

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #95 dnia: Lutego 23, 2015, 06:44:25 pm »
Zeszyt 8 Goro traci ręce....ale chwila. Skoro to są wydarzenia sprzed MKX to jakim cudem książe będzie je posiadał w grze? Do tego Rain ginie na hita, wtf???

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #96 dnia: Lutego 23, 2015, 08:03:03 pm »
Zeszyt 8 Goro traci ręce....ale chwila. Skoro to są wydarzenia sprzed MKX to jakim cudem książe będzie je posiadał w grze? Do tego Rain ginie na hita, wtf???

Rain, jak to rain, skropli się. Co do Goro, to skąd wiesz, że tej rasie nie odrastają. Może przez pewien czas będzie miał takie malutkie rączki, a la tyranozaur, ale w końcu odrosną jeszcze potężniejsze. Albo może mu je Quan przyczepi, w końcu jest potężnym czarodziejem :)

Ja nie uwierzę, że ten komiks ma coś wspólnego z kanonem historii MK przynajmniej do premiery następnej gry, jakikolwiek będzie nosiła numer.

Offline wodny

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #97 dnia: Lutego 23, 2015, 08:40:10 pm »
Goro to tylko DLC. Wcale nie musi być go w trybie Story. :)

Komiksy są oficjalne, ich fabuła jest uznawana za kanon. NRS zaakceptowało te komiksy, dało jakieś wytyczne twórcom, udostępniło materiały, twórcy komiksów znają fabułę Story Mode z "dziesiątki", wiedzą kto zginie a kto przeżyje.

Odpowiedź na ostatnie pytanie w tym wywiadzie nie pozostawia złudzeń - http://www.nerdist.com/2015/01/interview-shawn-kittelsen-on-writing-mortal-kombat-x-for-dc-comics/
"And real quick, NetherRealm has been – I don’t know if I mentioned it – but the stories are canon."

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #98 dnia: Lutego 25, 2015, 04:59:37 pm »
Właściwie to komiks przeplata się z fabułą MKX. Część wydarzeń w grze będzie się działa przed komiksem, a część po. Goro może mieć wariacje z różnych okresów czasu, jak np. Kung Lao.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #99 dnia: Lutego 25, 2015, 05:26:41 pm »
Czyli jedną z wariacji Goro obstawiałbyś jego dwuręką wersję.... Sory, ale mam nadzieję, że do tego niedojdzie:)

Offline Filx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 447
  • MKX: PS4
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #100 dnia: Lutego 25, 2015, 05:49:16 pm »
Nie, chciałem raczej fabularnie wyjaśnić powrót jego rąk. Czemu dwie? Czy Kotal nie pozbawił go wszystkich? Nie wiem czy pojawi się u niego jakas wariacja z czasu po utracie rąk, a nawet raczej w to wątpię. Jeśli miałaby taka być, to wolałbym inne rozwiązanie.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #101 dnia: Lutego 26, 2015, 10:08:33 am »
PODSUMOWANIE NAJNOWSZEGO KOMIKSU (którego nigdzie nie mogę znaleźć).
SPECIAL THANKS TO LORD GREYJOY FROM TRMK.ORG FORUM.

(click to show/hide)


Offline karzel

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 265
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #102 dnia: Lutego 26, 2015, 12:53:58 pm »
Jak chcesz ósmy komiks to napisz do mnie na PW :)

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #103 dnia: Lutego 26, 2015, 01:32:43 pm »
Ósmy mam, to jest summary 9tego. Digital podobno pojawi się w niedziele dopiero, bleh. Całe info jest z drukowanej edycji, której w Polsce się nie kupi.

+ jest jeszcze to CZEGO w powyższym podsumowaniu nie ma czyli
(click to show/hide)

Offline Regis89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 48
    • Zobacz profil
Odp: OFICJALNY KOMIKS MKX
« Odpowiedź #104 dnia: Lutego 27, 2015, 07:22:02 pm »
Jakby ktoś miał link do dziewiątki to niech podrzuci (bo coś wyjatkowo nie mogę znaleźć na youtubach i innych serwisach)


EDIT: ok fałszywy alarm. Gdyby ktoś chciał:

« Ostatnia zmiana: Lutego 27, 2015, 07:31:10 pm wysłana przez Regis89 »