Autor Wątek: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE  (Przeczytany 63662 razy)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #45 dnia: Maja 16, 2008, 03:46:38 pm »
Świetnie....buahahhahaha....

To mi się micha uśmiechnęła

A co do komiksów, to chciałbym żebyście mi napisali o najlepszym komiksie jaki czytaliście. Nie musi być to seria, może być tylko jeden album. Czekam niecierpliwie....

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #46 dnia: Maja 16, 2008, 10:15:02 pm »
Nie dam rady wymienic tylko jednego:

1. "Aliens versus Predator"            - Wydanie Specjalne TM-SEMIC

2. "Batman versus Predator"          - Wydanie Specjalne TM-SeMIC

3. "Ghost Rider"                           - Mega Marvel TM-SEMIC

4. "Dare Devil"                             - Mega Marvel TM-SEMIC

5. Punisher : WAR ZONE                - TM-Semic

6. Punisher: Year One                   - TM-Semic

7. HELLBOY (cała dotychczasowa seria)


Na razie tyle, jutro uzupełnię resztę....

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #47 dnia: Maja 16, 2008, 10:18:55 pm »
Nie mam AVP i WAR ZONE
Hellboye tylko na kompie...
Ten Ghost Rider to MM numer 2, tak? Wielka płonąca czacha na okładce?

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #48 dnia: Maja 16, 2008, 10:25:05 pm »

Ten Ghost Rider to MM numer 2, tak? Wielka płonąca czacha na okładce?


Dokładnie! Niestety ja nie mam okładki, bo kiedyś zostawiłem komiks na parapecie, a mi okno przeciekało. okładka zmokła i zaschła przyklejając się do parapetu :D. Ale przykleiłem sobie białą kartkę i napisałem "Ghost Rider" :D

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #49 dnia: Maja 16, 2008, 10:32:27 pm »
Wpadki się zdarzają...ważne że zażegnałeś sytuację kryzysową... ;)
Ok lecę Hellboya obejrzeć, trochę sie boję że mi może nie odpalić po tych kilku latach....
Trzymaj kciuki..

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #50 dnia: Maja 17, 2008, 08:02:19 pm »
hej SlaveMe, i jak tam sesja z Hellboy'em? ;). ja sobie chyba tez go niedługo ogladnę bo mam ochotę jakąś taką.

przypomniałem sobie jeszcze, ze do moich ulubionych komiksów zaliczył bym kilka historyjek z kilku komiksów "Batman Black & White" Wydania Specjalne Tm-Semic. Było tam kilka naprawdę świetnych scenariuszy.

Bardzo fajne były też trzy numery komiksu Spider-Man pod tytułem "Vendigo", kreski MacFarlane'a.

Bardzo fajny również był komiks:
 
 Alien: Labirynt
 Batman: Miecz Azraela
 Batman: Venom

(chyba zaczyna być widać, ze bardzo lubię postać Batmana :P)


Aaaaa! No i oczywiście nafaszerowana okultystycznym, ciężkim klimatem pojedyncza historia Batman: Sanktum - scenariusz i rysunki.... MIKE MIGNOLA! Obowiązkowa historia dla fanów tego artysty i Hellboya.

z kolei najgorszy komiks jaki widziałem z wydawnictwa Tm-semic to Terminator 2: Dzień Sądu. (Zamówiłem go sobie razem z "Batman vs. Predator".). Byłem w szoku, że takie gów*o można wyprodukować i sprzedać.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #51 dnia: Maja 17, 2008, 08:18:18 pm »
Z nów jestem pod wpływem wiec poczekaj my chwilę ażmi przejdzei

Hellboy fajny , pare ujęc mi is enie podobało i tylko tyle napisze cos wieczorem :)

--------------------------------------------------------------------------------------> to jest Spear Scorpiego;)

Nie do końca mi przeszło ale co tam.
W Hellboy'u mogę sie przyczepić jedynie do scen w których jakiś bohater wylatywał w powietrze lub skakał. Czasami w niektórych z nich było dziwne uczucie lewitacji [scena z walącym się mostem] ale to mały minus. właściwie wina kolesi od FX. Fabuły nie będę sie czepiał bo i po co? Komiksowa podobała mi się bardziej ale jak na ekranizację jest świetnie [szczerze mówiąc podobało mi się bardziej niż "Sin City" Rodriguez'a]
Największy atut filmu to to że postacie wyglądają jakby żywcem wyjęli je z komiksu Mike'a

Hahahahahahah, mam te numery z Vendigo, Wolvie też sie tam pojawia. Naprawdę fajna historia mimo że nie przepadam za rysunkami MacFarlane'a.

Też bardzo lubię Batmana [dlatego że tam nikt nie miał supermocy] 'Venoma' niestety nie czytałem, a o 'Labiryntch' wszyscy mówią że jest to najlepsza opowieść z Alienami jaka się w Polsce ukazała.....

Teraminatora nie maiłem szczęścia czytać......

Dealer poczekaj chwilę z tym oglądaniem Hellboya.
Bo wiesz, ja go oglądałem i pisałem przy okazji z przyjaciółką z Anglii. Więc kilka rzeczy mnie ominęło. Obejrzymy w ten sam wieczór i potem skomentujemy ok?

Ok, ide dalej tankować, wypić wasze zdrowie ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 17, 2008, 09:06:40 pm wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwca 20, 2008, 09:11:07 am »
Odświeżam temat... :) ale to chyba oczywiste ;D


W Hellboy'u mogę sie przyczepić jedynie do scen w których jakiś bohater wylatywał w powietrze lub skakał. Czasami w niektórych z nich było dziwne uczucie lewitacji [scena z walącym się mostem] ale to mały minus. właściwie wina kolesi od FX.

No, wiem o co chodzi, takie efekty często wychodzą. W nowym trailerze....
AAAAAaaaaaa własnie! BĘDZIE NOWY "THE PUNISHER"!!!! "THE PUNISHER: WAR ZONE"
W tym trailerze Frank przeskakuje z jednego budynku do drugiego - przez okno. Jest to ułamek sekundy w trailerze, ale już widać taką dziwna lewitację, trochę jak w azjatyckich filmach, gdzie bohaterowie przez cały film walczą w powietrzu :D
Mimo jeszcze innej głupiej-matrixowskiej sceny to film zapowiada się na dużo lepszy niż ostatnia produkcja.


Cytuj
[szczerze mówiąc podobało mi się bardziej niż "Sin City" Rodriguez'a]
Byłem bardzo napalony na ten film, normalnie miałem mokro bo spodziewałem się najlepszej ekranizacji komiksu. Skończyło się na tym, ze pamiętam tylko ostatnia historię z Brucem i Zółtym kolesiem. Jedyne co mi się w tym filmie podobało. Miałem inną wizje tego filmu. Rozczarowanie wielkie, chcociaż obiektywnie patrząc film zrobiony bardzo dobrze... Cóż, znowu nie udało im się mnie zachwycić ;)

Cytuj
Największy atut filmu to to że postacie wyglądają jakby żywcem wyjęli je z komiksu Mike'a

No to prawda. Chociaż najbardziej podobała mi sie postać tego zabójcy z dwoma ostrzami, którymi machał.

Cytuj
Hahahahahahah, mam te numery z Vendigo, Wolvie też sie tam pojawia. Naprawdę fajna historia mimo że nie przepadam za rysunkami MacFarlane'a.
Kurcze, no ja to tak naprawdę lubie rysunki Todda, ale nie zawsze. Mam sumie mieszane uczucia. Czasami mnie zachwyca, a czasami żenuje. Nienawidze tego jego karykaturalnego rysowania twarzy. Najwięcej tego widać w serii "Spawn" - której z resztą nie lubię, pieprzona fantastyczna, telenowala - komiksnowel?

Cytuj
'Labiryntch' wszyscy mówią że jest to najlepsza opowieść z Alienami jaka się w Polsce ukazała.....
To prawda. Fajne rysunki, które dzisiaj już mogą tak nie cieszyć jak kiedyś. I fajna alienowska historia. Naprawdę świetny klimat.... Chociaz wolę Predatora :D

Cytuj
Teraminatora nie maiłem szczęścia czytać......
No to miałeś szczęście :D




A teraz cos świeżego. Wczoraj przyszłą do mnie paczka z komiksami "BLACKSAD" i "Hellboy: Wyspa i inne opowieści". Jeszcze żadnego nie czytałem, czekam na lepsze, spokojne czasy.
Ostatnio postanowiłem sobie kupowac co miesiać 2-3 komiksy bo w sumie i tak pieniadze przepieprzam na kebaby i piwo, a tak przynajmniej będe miał coś czym bede mógł oko nacieszyć i na półkę postawić.

"Balcksad" - Bardzo ładnie namalowany (akwarele i gwasze) klasyczny kryminał. Ludzi zastąpiono zwierzętami, a główny bohater to czarny kot, typowy detektyw w prochowcu, palący fajki. w scenariuszu rozchodzi sie o morderstwo ex-kochanki głównego bohatera. Największym atutem tego komiksu są właśnie ilustracje, świetna kolorystyka i twarda oprawa;). Największy minus to... cena i jej stosunek do ilości stron. Tylko 48 stron!!! :(. W sumie sama okładka jest grubsza niż komiks.

Nigdy takich komiksów nie kupowałem ale od kilku lat sie na niego napalałem ze względu na dobre opinie. Poza tym fajna odskocznia od Hellboya, Batmana i Predatora :D. Komiks polecam na ślepo, bo warto mieć tak ładnie wykonany komiks w swojej biblioteczce.

A co będzie za miesiąc?

Pozdrawiam

------EDIT-------

TRAILER "THE PUNISHER: WAR ZONE" http://www.youtube.com/watch?v=nzoHyTYIKcM
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2008, 10:07:09 am wysłana przez Death Dealer »

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwca 20, 2008, 11:24:33 am »
Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia.Trailer ma fajny klimat ale ta cała otoczka jest tak troche dziwna i sztuczna ; /.

Mnie najbardziej podobała się pierwsze ekranizacja Punishera.Film nie posiada super efektów i nie jest realistyczny ale mimo to miał coś w sobie.

Trailer pierwszego Punishera
http://www.youtube.com/watch?v=umYvv7K4Z_I
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2008, 11:34:27 am wysłana przez Tibo »

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwca 20, 2008, 11:39:26 am »
Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia.Trailer ma fajny klimat ale ta cała otoczka jest tak troche dziwna i sztuczna ; /.

Dla mnie to tez na arcydzieło nie wygląda, ale według mnie dożo lepiej niż ten ostatni. Bardziej konkretnie.

Cytuj
Mnie najbardziej podobała się pierwsze ekranizacja Punishera.Film nie posiada super efektów i nie jest realistyczny ale mimo to miał coś w sobie.

Traile pierwszego Punishera
http://www.youtube.com/watch?v=umYvv7K4Z_I

Jasne!!! Ja uważam, ze Dolph Lundgren to najlpeszy Punisher jaki kiedykolwiek stąpał po ziemi i czuję, ze tak zostanie. Według mnie to najlepsza jak dotąd ekranizacja "The Punisher". Mimo, że tak jak mówisz nie miał super efektów. Był brudny, zły i zabójczy. Ten jego wyraz twarzy, zmęczony życiem koleś ;). Zawsze ten film biorę za przykład idealnego Punishera, za wzór do naśladowania. Mimo, ze fabularnie pod wieloma względami różnił sie od oryginału.

...Ah!I ta świetna scena jak Frank wpadł przez okno w suficie do małego kasyna!!

"The Punisher" (1989) rządzi!!!!

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2008, 11:52:15 am wysłana przez Death Dealer »

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwca 20, 2008, 11:50:44 am »
Coś dla fanów Wolverina i Punishera

Życze miłego ogłądania :)
http://www.youtube.com/watch?v=c6LrNH-w96Q&feature=related

PS:
Aktor, który gra w Wolverina lepiej wygląda niz Hugh jackman w X-manie .Wygląda jak komiksowy Wolverine jest niski i ma duzą mase ; )
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2008, 11:55:19 am wysłana przez Tibo »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwca 20, 2008, 11:54:33 am »
Szczerze mówiąc film wygląda jakby zamiast Franka miał w niem być Blade.
Serio.. Blade IV: Target - Humans

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwca 20, 2008, 11:56:54 am »
Ale Logan jest zajebisty  :)

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #58 dnia: Czerwca 20, 2008, 12:02:59 pm »
TRAILER "THE PUNISHER: WAR ZONE" http://www.youtube.com/watch?v=nzoHyTYIKcM

Ja rowniez mam mieszane uczucia ,niby klimat jest ,ale jak tak patrze na ten trailer to za duzo tam efektow specjalnych i taki Hollywoodzikich scen(czyli gosc skacze robi 3 fikolki i przytym zabija 60 typa xD ).A ten poprzedni byl taki niejaki "ni w dupe ni w oko" ,taki zwykly film akcji.
Nie ma co sie rozpisywac ,pierwszy byl najlepszy.

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: KOMIXY & NOWELE GRAFICZNE
« Odpowiedź #59 dnia: Czerwca 20, 2008, 12:08:10 pm »
Hehe dobre.
Ray mi przypomina z wyglądu dowódce Space marisn z W40k DoW

Okładka DoWa:
http://img1.gildia.pl/_n_/ggk/gry/warhammer40k_dawn_of_war/okladka-640.jpg

Ray:
http://www.buddytv.com/articles/rome/images/ray-stevenson-5.jpg

PS:
Pomyłeczka przepraszam to jest wykapany Cabel z X-mena jak nic
http://www.marvel.com/universe3zx/images/7/7b/Cable_head.jpg
« Ostatnia zmiana: Czerwca 20, 2008, 12:15:19 pm wysłana przez Tibo »