Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 657887 razy)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #510 dnia: Września 09, 2014, 12:16:18 pm »
Chyba już wszyscy rzygają wypychaniem Scorpiona na świecznik przez Boona.. No, może poza Ninja-Spectre :)

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #511 dnia: Września 10, 2014, 04:20:48 pm »
Chyba już wszyscy rzygają wypychaniem Scorpiona na świecznik przez Boona.. No, może poza Ninja-Spectre :)

Tak samo można powiedzieć, że wypychają Sub Zero. Zostały uznane za najbardziej charakterystyczne i kultowe w serii i tyle.
Realnie i tak mozna uznać, ze Sub Zero był bardziej na świeczniku. Nie opuścił żadnej części jako jedyna postać w grze (Scorpiona nie było w MK3), miał 2 wersje w UMK3 i MKT (zamaskowany i bez maski) i miał swoją grę przygodową - MK Mythology:Sub Zero (Scorpion nie miał, był tylko jako dodatkowa postać w Shaolin Monks, zresztą razem z Sub Zero).

Chyba raczej nie ma fanów MK, którym by Sub-Zero i Scorpion nie pasowali.

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #512 dnia: Września 10, 2014, 05:13:53 pm »
Chyba już wszyscy rzygają wypychaniem Scorpiona na świecznik przez Boona.. No, może poza Ninja-Spectre :)

Chyba już wszyscy rzygają wypychaniem Scorpiona na świecznik przez Boona.. No, może poza Ninja-Spectre :)

Tak samo można powiedzieć, że wypychają Sub Zero. Zostały uznane za najbardziej charakterystyczne i kultowe w serii i tyle.
Realnie i tak mozna uznać, ze Sub Zero był bardziej na świeczniku. Nie opuścił żadnej części jako jedyna postać w grze (Scorpiona nie było w MK3), miał 2 wersje w UMK3 i MKT (zamaskowany i bez maski) i miał swoją grę przygodową - MK Mythology:Sub Zero (Scorpion nie miał, był tylko jako dodatkowa postać w Shaolin Monks, zresztą razem z Sub Zero).

Chyba raczej nie ma fanów MK, którym by Sub-Zero i Scorpion nie pasowali.
Heh... Ja za nimi nie przepadam.. ://

Chyba raczej nie ma fanów MK, którym by Sub-Zero i Scorpion nie pasowali.
Hehe.. Ja za nimi nie przepadam, Sub Zero toleruję jedynie..
« Ostatnia zmiana: Września 10, 2014, 07:44:08 pm wysłana przez Gor0 »

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #513 dnia: Września 10, 2014, 10:55:20 pm »
Dziwne to jest, że złe charaktery zyskały większą sympatię fanów, niż  powiedzmy Liu Kang, czyli największy wojownik w MK. A tak swoją drogą to chyba dwaj ninja nigdy z sobą nie skończą.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #514 dnia: Września 11, 2014, 04:32:03 am »
Dziwne to jest, że złe charaktery zyskały większą sympatię fanów, niż  powiedzmy Liu Kang, czyli największy wojownik w MK. A tak swoją drogą to chyba dwaj ninja nigdy z sobą nie skończą.

Złe charaktery to to nie są. Scorpion jest raczej postacią neutralną, chodzącą swoimi drogami, Sub Zero raczej postacią dobrą.

Walka między nimi się nie skończy, bo Scorpion jest nieśmiertlelny, a Sub-Zera są w dużych ilościach ;) - teraz jest 3, jak zginie będzie 4, 5, 6... albo Raiden znowu cofnie czas ;).

Wracając do MK X ta cała Dvorah kojarzy mi się z nieudolną wersją starcraftowej Kerrigan (pewnie na niej się wzorowali). http://www.giantbomb.com/images/1300-1680986


Offline swir

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #515 dnia: Września 11, 2014, 02:52:21 pm »
Myślicie że jaka postać będzie pokazana następna przez Ed'a Boon'a ?

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #516 dnia: Września 11, 2014, 05:30:10 pm »
Myślicie że jaka postać będzie pokazana następna przez Ed'a Boon'a ?
Możliwe że będzie to ktoś nowy, póki co dostaliśmy postacie z poprzednich części także pora na jakiegoś świeżaka.
Jak myślicie pokażą gameplay Goro ? Czy może będą trzymać go w tajemnicy żeby zachęcić do zakupu pre order'a ?

Offline swir

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #517 dnia: Września 11, 2014, 05:45:35 pm »
Wydaje mi się że jeszcze nie zdradzi nic więcej na temat Goro. Mógłby przez to stracić trochę pieniędzy. No ciekaw jestem co Edziu wymyśli.

Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #518 dnia: Września 11, 2014, 07:23:36 pm »
Ja czekam na Shinnoka :).
Mam nadzieję że znajdzie się w rosterze, a jak nie to chcę go chociaż zobaczyć jako niegrywalnego bossa bądź sub-bossa.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #519 dnia: Września 14, 2014, 09:37:04 pm »
Jak już pokarzą Bossa to w jakimś klipie zestawionym z innymi wojownikami. Jak zobaczymy 7-10 sekund gameplayu z Goro to będzie dobrze.....

Ze Scorpionem chodziło mi o to, że Sub wiadomo jest tak samo popularny jak Scorpion. ALE...... Scorpion został neutralnym skurwielem kopiącym wszystkim dupy w MK:DA; Rozjebał Dragon Kinga i Oni w MKD + został Czempionem Starszych Bogów.......
I tak wygląda jego historia... Przeładowany na maxa bo tak chce Boon.....

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #520 dnia: Września 14, 2014, 09:45:28 pm »
Slejw ja wolę czempiona Scorpiona od Liu Kanga, rzygam nim. Poza tym podoba mi się historia Hanzo. Rywalizacja Hirai Ryu z Lin Kuei. Wrobienie Sub Zero w zabójstwo jego rodziny przez Quana Chi.... kończąc na odkupieniu i walce dla Starszych Bogów. Jest w nim tarantinowska zemsta i odkupienie.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #521 dnia: Września 14, 2014, 11:32:39 pm »
A Ja mówię o "nasiłęwciskanieScorpionadohisoriialboro bieniezniegoskuwysyńskiegozakaopiorapok onującegowszystkichiwszystkodookołatylk oiwyłącznielewąręką"

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #522 dnia: Września 15, 2014, 12:41:22 am »
Ja rozumiem wszystko. Fantastyczne obie postaci. Oryginalne i jedyne w swoim rodzaju nawet do dziś. Scorpion i Sub- Zero są zdecydowanie największymi po znaku smoka, ikonami w Mortal Kombat. Denerwujące jest jednak, że znowu są wyciągnięte na pierwszy plan. Byli twarzami w MK9 i są jak widać po raz kolejny i teraz. Nasza gra, której dotyczy to forum jest grą a także i historią samą w sobie bardzo unikalną. Wszędzie głównymi bohaterami czy ikonami są postaci dobre. W Tekkenie, w którego tez grywam, pierwszoplanowymi postaciami są Jin, Heihachi oraz Kazuya, ale tam Jin jest jakby ponad nich. Tu mamy inaczej. Scorpion i Sub- zero to wojownicy, którzy są niby neutralni, ale walczą po stronie Shao, tzn. drugi niebieski ninja stał się bardziej dobry, ale nadal wydaje się być neutralny.
Dla mni są po prostu juz przereklamowani. Normalnie gwiazdami powinni być Liu Kang bądź Kung Lao. W MK10 pewnie ich nie zobaczymy, dlatego idąc tokiem dalszych, znanych Nam wydarzeń, to Kai należący do tego samego stowarzyszenia co dwaj powyżej, powinien stać się postacią pierwszoplanową. Potem pewnie Shujinko, a na sam koniec Taven. Świetnie jednak, że się tak nie dzieje. Liczę, więc, że fabuła się mocno zakręci i np. dużą role odegrają dwaj czteroręcy wojownicy. Kintaro i Goro.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #523 dnia: Września 15, 2014, 01:22:53 am »


Ze Scorpionem chodziło mi o to, że Sub wiadomo jest tak samo popularny jak Scorpion. ALE...... Scorpion został neutralnym skurwielem kopiącym wszystkim dupy w MK:DA; Rozjebał Dragon Kinga i Oni w MKD + został Czempionem Starszych Bogów.......
I tak wygląda jego historia... Przeładowany na maxa bo tak chce Boon.....

To było w MKD a nie MKDA. Zresztą to pierwszy i jedyny raz kiedy akurat Scorpion stał się postacią nr 1.

W starych częściach gwiazdą był Liu Kang, a raczej zrobiono z niego gwiazdę na siłę. Bo super popularny nigdy nie był, jak zresztą i oryginalny. Ot dali wyjącego kitajca na wzór Bruca Lee jakiego nieformalnie muszą wsadzić do każdego mordobicia. Tak jak dali np. Fei Longa w SF i Marshalla Lawa w Tekkenie.
W nowych częściach dopiero usunięto Liu Kanga w cień, i więcej uwagi poświęcono Sub Zero i Scorpionowi, które stały się symbolem MK.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #524 dnia: Września 15, 2014, 01:57:25 am »
Chodziło mi że Scorpion już od MK4 staje się zakapiorem... To on rozwala Quan Chiego. W MK:DA ma jedne z najbardziej wypasionych zagrywek, a w MKD właśnie zostaje czempionem Elder Godsów i zabija wszystkich po kolei.
I nie chodzi mi tylko o to, że Liu był promowany na obrońcę Ziemi tylko, że Scorpion widniał na reklamach, miał swoje figurki. w edycjach kolekcjonerskich MKD były z nim okładki w stanach [fakt były też min. z Mileeną i Baraka], w różnych filmikach promujących różne części MK zajmuje główne miejsce. Takich motywów z Subem też jest kilka [np konsolka do gry w stylu Arcade] ale nie aż tak zajebiście dużo. Mi się wydaje że Boon najchętniej wjebałby Scorpiona we wszystkie promocyjne motywy gdyby tylko mógł....
« Ostatnia zmiana: Września 15, 2014, 02:00:56 am wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe »