Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 657459 razy)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #750 dnia: Stycznia 30, 2015, 12:37:44 am »
Dobrze, że ktoś jeszcze robi porządną muzyke.....

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #751 dnia: Stycznia 30, 2015, 07:02:23 am »
Ermac wygląda dobrze. Nieźle wyszło twórcom odejcie od ninja Ermaca do gościa, który robi spustoszenie swoimi telepatycznymi zdolnościami. X- ray i fatality wyglądają całkiem zachęcająco. Ta postać, więc również udała. Bardziej jednak podoba mi się Kung Lao. Starszy i szybszy. Sam fatal nie jest jakiś oryginalny, ale za to to co mozna nim wyprawiać na ekranie jest fenomenalne.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #752 dnia: Stycznia 30, 2015, 08:55:42 am »
Wczoraj po streamie już mi się nie chciało pisać, więc teraz sklecę parę zdań o moich odczuciach.
1. juz pomijając ultraobvious wskazówki Boona, to ustawienie w rogu figurki Ermaca wykreśliło ostateczną dramaturgię z prezentacji nowej postaci.
2. wrażenia wizualne Ermaca - WOW, mega design. Jestem za, propsuję mocno. Podoba mi się
3. początkowe granie cały czas vs SubZero również nużyło.
4. Skillset... ja rozumiem, że ciężko dodać cokolwiek nowego do gościa, którego główną mocą jest telekineza, ale wydaje mi się, że NRS powinni trochę bardziej postarać się 'zaskoczyć'. Tu mam wrażenie, że jest ciągle to samo.
5. Wariacje... Ta nastawiona na latanie (nie pamiętam dokładnie nazwy) wydaje się useless. Gość grający Ermaciem, chyba z 10 razy próbował kopnąć tego drugiego z powietrza i trafiał w pustkę. No ale pro-elo gracze pewnie wycisną z tego max.
6. X-Ray średni, wjazd z bani nie pasuje do hiperpotężnego maga zabijającego ludzi bez dotykania, wzorowany na MK9, ale tamten wydawał mi się lepszy
7. Fatality niezłe, ale brak efektu 'WOW', to drugie, którego fragment prezentowano na samym początku streama ma większy potencjał.
8. Brak pokazania Jaszczura i Kitany był trochę słaby. Ale liczę, że niedługo nowy stream i to nadrobią.
9. Martwi mnie coraz mniejsza ilość slotów w rosterze, ale OBY słowa Boona (30+ fighterów + DLC) były w tym wypadku wiążące i roster zostanie rozszerzony.
10. Kung Lao. Po początkowym 'bleh' jednak przekonał mnie do siebie. Jednak fatality znowu pozostawia niedosyt. Gdyby to własnie Fatality było w MK9, a teraz pokazali tamto z poprzedniej gry, to hype byłby wg mnie większy. Chociaż patent ten sam, no ale to było do przewidzenia.
11. Wariacje kapelusznika są dobre, ale ta trzecia 'hattrick' będzie rzadko pewnie grana ze względu na (może pozorną) trudność.
12. Fajnie, że padło pytanie o alternatywne stroje. Może będą zależeć od rodzaju wybranego stylu hmm. Kung Lao no to już widzieliśmy, bo zmienia mu się kapelusz i starzeje się w zależności pewnie od stylu/alt stroju.
13. Wciąż czekam na Raina (i się pewnie nie doczekam).
14. Wciąż czekam na BRAND NEW postać...

Na ten moment to tyle co zapamiętałem z godzinnego streama. Głośność i hałasujący ludzie wokół nie pozwolili mi się skupić na dialogach postaci za bardzo, więc nie mogłem wyłapać wszystkich smaczków.

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #753 dnia: Stycznia 30, 2015, 10:56:55 am »
Właśnie obejrzałem wczorajszego streama i jestem pod wrażeniem. Pierwszy raz zobaczyłem dynamikę w tej grze. Wcześniej chyba źle patrzyłem :) Aż się chciało grać.
Ermaca polubiłem dopiero w poprzedniej odsłonie serii i cieszę się, że go tu widzę. Najciekawsza wariacja dla mnie to ta z 3 duszami krążącymi wokół niego.  Kung Lao też zaplusował.

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #754 dnia: Stycznia 30, 2015, 01:58:07 pm »
Przed chwilką wyczytałem newsa że w MKX uwaga każda postać będzie miała co najmniej 2 stroje super dla tych którzy liczą na mniej jaszczurzego Reptille'a news zaczerpany zFacebooka dokładnie z fanpage o tytule Mortal Kombat X :D oto treść newsa:


******NEWS UPDATE******
1. New - Ality Confirmed!!!
2. Each Character Has Minimum 2 Costumes!!!
3. Ermac And Reptile's Original Costume Not Yet Revealed!!
So The Videos We Saw Were In Their Alt. Costumes!!
4. Human Form Of Reptile Available!!!
Enjoy. Emotikon heart

EDIT:
Slav widziałeś Fatala?? ;)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2015, 02:05:35 pm wysłana przez Kornixon »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #755 dnia: Stycznia 30, 2015, 03:46:30 pm »
Czyjego Fatala? Kunga czy Ermaca?

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #756 dnia: Stycznia 30, 2015, 03:55:15 pm »
Słowo o nowych fatalach. Wyżej PurpleRain napisał, że brak tu efektu wow. Otóż ten efekt jest wręcz piorunujący. Dlaczego? Wcześniej moc konsol powodowała, że de facto graliśmy plastikowymi figurkami. Tym razem jednak NR serwuje graczom świetne animacje, w tym przerażone facjaty oponenta, który zaraz zmierzy się piła tarczowa vs czoło. To samo można było zauważyć na fatalu Kano. Grymasy na twarzy i taki właśnie emocjonalny czynnik ludzki robią z pozornie "słabszych krwiście" fatali prawdziwe bomby. Wciąż wierzę w strój Ermaca ala strach an wróble z gier o Batmanie;p

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #757 dnia: Stycznia 30, 2015, 05:11:28 pm »
Szkoda, że tak mało osób wchodzi na to forum pogadać o nowym Mortalu. Nie ma z kim gadać o tym jak bardzo mi się podoba wszystko.

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #758 dnia: Stycznia 30, 2015, 05:26:18 pm »
Szkoda, że tak mało osób wchodzi na to forum pogadać o nowym Mortalu. Nie ma z kim gadać o tym jak bardzo mi się podoba wszystko.
Zawsze możesz ze mną pogadać. Może moja wiedza na temat mortala nie powala tutaj na forum nikogo, ale sam chętnie się wielu rzeczy dowiem.

Offline PurpleRain

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #759 dnia: Stycznia 30, 2015, 06:56:21 pm »
Szkoda, że tak mało osób wchodzi na to forum pogadać o nowym Mortalu. Nie ma z kim gadać o tym jak bardzo mi się podoba wszystko.

No i właśnie po to sie zarejestrowałem :) bo mam to samo w gronie moich znajomych. Ciężko z kimkolwiek podyskutować.

Brak mi efektu 'WOW' jesli chodzi o fatality Ermaca, nie Kung Lao. To moje personalne odczucie, spodziewałem się po prostu więcej. Samo wykonanie fatality Kung Lao jest kozackie, ale ten schemat już był, więc tutaj niedosyt powstał z innego powodu :)

Offline Mateuka

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 435
  • MKX: PS3 & PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Mateuka
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #760 dnia: Stycznia 30, 2015, 07:05:50 pm »
Adept ktos sie wlamal na Twoje konto :D? Wypowiedzi masz ostatnio jak nie Ty, jakby para z Ciebie uszla hehe.

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #761 dnia: Stycznia 30, 2015, 07:12:18 pm »
Kung Lao na pewno nie zaskoczył ze swoimi zakończeniami, ale za to co nim można wyprawiać w walce jest imponujące. Ermac wygląda dobrze. Najbardziej podobał mi się w poprzedniej części, ale tu lekka poprawa nie zaszkodziła, a nawet poszła lekko na plus. Jestem bardzo ciekawy czym nas zaskoczą jeszcze twórcy.Bardzo zastanawia mnie to w jaki sposób wytłumaczą zmartwychwstanie Kitany i Kung Lao na tą chwilę. Może macie jakieś wytłumaczenie, jakąś swoją wersję? Chciałbym doczekać się w końcu, by z Reptaila zrobi fightera mającego większe znaczenie w fabule aniżeli jak do tej pory bywało, że pojawiał się na macie by dostawać po łbie. To jest wojownik, który bywał prawie, że w każdym mortalu, a więc wnosił wartość dodatnia do gry.Interesujące jest również kto będzie bossem, a kto sub bossem. Goro wiadomo,ale co stało się z Kintaro?Ciekawe kto będzie liderem tych złych? Shinnok a może Quan Chi. No i wiadomo, po coś tu trafił także Kotal. On na pewno nie jest tu dla towarzystwa.Ile pojawi się nowych postaci i ilu zostanie odświeżonych, a tych jest od groma. I pytanie czy kogoś znowu ożywią?

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #762 dnia: Stycznia 30, 2015, 07:23:35 pm »
Adept ktos sie wlamal na Twoje konto :D? Wypowiedzi masz ostatnio jak nie Ty, jakby para z Ciebie uszla hehe.
Bo Adept albo rzeczywiście wszystko lubi w MKX, albo nienawidzi wszystkiego i dlatego się tak wypowiada. :D Zresztą dyskutowaliśmy o tym na shoutboxie wczoraj:

Cytat: Shoutbox
[Wczoraj o 11:09:25 pm] johnx: Taaa, Adept o ch#j Ci chodzi. :D Nic tak naprawdę Ci nie pasuje w MKX. :D
[Wczoraj o 11:09:28 pm] SlaveMe TortueMe KillMe: Kiedy Dżonks od Adepta zj#by dostaje...
[Wczoraj o 11:09:38 pm] johnx: I temu wszędzie piszesz jednolinijkowce, że wszystko zajebiste. :D
[Wczoraj o 11:09:41 pm] SlaveMe TortueMe KillMe: Wtedy każdemu z nas dzieńs się udaje...
[Wczoraj o 11:10:32 pm] SlaveMe TortueMe KillMe: Adeptowi nie pasuję nikt od Mk4 w zwyż włącznie... :P
[Wczoraj o 11:12:27 pm] Adept: Bądź pierwszy raz w życiu pozytywny na forum - zostań zje#any i zapytany czemu ci nic nie pasuje.
[Wczoraj o 11:12:31 pm] Adept: K#rwa logika tego forum :D

W sumie zapomniałem się sam wypowiedzieć o najnowszych postaciach. Jak Kitana i Kung zrobili na mnie dobre wrażenie w zapowiedzi, tak nie zawiodłem się na kapeluszniku oglądając wczorajszy stream. Fatal trochę średni (jak dla mnie za często teraz powtarzają się rozcięte w pionie ciała/części ciała), jedyne co na plus to to o czym mówił Luna - czyli mimika postaci (robi wielkie wrażenie). Podobają mi się kapelusze Kunga, które latają koło niego, pewnie psycho-mortal-fanatycy będą potrafili to wykorzystać. Reptile po tej zapowiedzi, która była jak dla mnie niczym specjalnym, nie wyróżnił się, mam do niego całkiem neutralne podejście (dotąd mieliśmy wielkie zmiany w poznawanych postaciach, a Reptile to taka lekko ulepszona wersja jaszczura z MK9). Ermac ogólnie na plus - Fatality ma całkiem udane, w walce też zaprezentował się z dobrej strony. Osobiście najbardziej ciekawi mnie Kitana i z wielką chęcią zobaczę ją w akcji.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 30, 2015, 07:25:51 pm wysłana przez johnx »

Offline Kornixon

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #763 dnia: Stycznia 30, 2015, 08:15:21 pm »
Slav Ermaca oczywiście ;)

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #764 dnia: Stycznia 31, 2015, 06:10:25 pm »
Oo, to juz Ermac jest, a dopiero co był Reptile :D. Szkoda, że nikt linka nie wrzucił od razu, bo już jest na YT: https://www.youtube.com/watch?v=uHOeEyQZGWs

Jest jeszcze trailer HD https://www.youtube.com/watch?v=o5hbaHvH2Xk

Mnie się nie bardzo podoba - nie pasuje do postaci która była wcześniej. Z tajemniczego ninja utworzonego z ludzkich dusz zrobiono jakiegoś maga. Powinien mieć przynajmniej zasłoniętą twarz - wtedy byłaby ta aura tajemniczości.

Reptile dużo fajniejszy - zbalansowali wygląd pomiędzy jaszczurem a ninją. W Mk9 też nie wygląda źle - gorzej było w poprzednich grach 3D.