Autor Wątek: Mortal Kombat vs DC Universe - dyskusja ogolna  (Przeczytany 384377 razy)

Offline _cyBeR_

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 197
  • umk3
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 8 - dyskusja ogolna
« Odpowiedź #675 dnia: Maja 06, 2008, 11:02:13 am »
To ja jeszcze zrobię takie małe podsumowanie. Pewnie każdy z Was miał albo ma dziewczynę/chłopaka (są tu jakieś dziewczyny?) i wie że miłość wymaga poświęceń trzeba tolerować minusy innej osoby, wspierać ją w ciężkich chwilach itd. a nie od razu zrywać i przekreślać cały związek tak samo jest z MK. Każdy z nas na swój sposób kocha Mortal Kombat i prawie każdy widzi, że właśnie teraz seria ma te swoje ciężkie dni więc wspierajmy naszą grę bo po ciężkim dniu często przychodzi dobry dzień, a nie, że od razu do grobu i koniec. Trzeba tolerować minusy gry i nadal trwać w związku, nie przekreślajmy lepszego jutra.

Amen

śledź  święta rcja. Sam mam dziewczyne i częśto jej nie rozumiem ale nie zrywam z nią  ;D
Szkoda że nie zagram , ps3 odpada  a x360 to może kiedyś  :-X

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 8 - dyskusja ogolna
« Odpowiedź #676 dnia: Maja 06, 2008, 11:26:47 am »

3.Jezeli bedziemy tolerowac to co się dzieje z Mortalem to bedziemy dostawac co raz to wieksze gówno

No dokładnie, całkowicie się z tym punktem zgadzam, ale niestety tak jak napisał Slave nie mamy na to wpływu i raczej mieć nie będziemy. Z drugiej strony faktycznie przekreślanie serii i kładzenie jej w trumnie to za mocno powiedziane ale ostatnio sam juz nie wiem co myśleć. Mortal Kombat robi się coraz bardziej żenujące. Tak jak kiedyś w latach 90 ludzie, którzy nie byli fanami tej gry doceniali jej klimat, brutalność, powagę i urok osobisty tak dzisiaj się śmieją z ostatnich części - to jest fakt - z resztą nie dziwie się im. Mam wrażenie, że najlepszym posunięciem było by zbankrutowanie firmy i sprzedanie jej praw, komuś bardziej odpowiedzialnemu, kto podszedł by do serii poważniej i zachował jej tradycję. Jako przykład dam tu serię gier Silent Hill znanej firmy Konami. Pierwsze dwie części byłe genialne - oczywiście dla ludzi, którzy lubią coś takiego - trzecia robiona w pospiechu słabsza, a czwarta w ogóle już była czymś bardzo kontrowersyjnym i w sumie podzieliła fanów. Ja należałem do grona tych, którym gra sie nie podobała bo m.in. zerwała z tradycją serii  -grałem jednak w nią tak jak w MK... z zasady. Po tym wszystkim, po kilku latach serie przejęła amerykańska firma. Mimo, że wszyscy wieszają na niej psy bo zapowiada się brzydka graficznie i wprowadza wiele niepotrzebnych nowych elementów i zapożyczeń, to jednak ja jestem dobrej myśli - dlaczego? Bo za grę wzięli sie fani serii i wrócili do tego czym była na początku. I nawet jeżeli nie przywrócą jej świetności to jednak nie pogorszą jej sytuacji a i zyskają wiele w oczach fanów-konsumentów za to, że przywrócili wszystko co było największymi symbolami serii - a to już dużo. Dzisiaj jedyną szansą na wymarzony Mortal Kombat jest chyba zastosowanie tego samego zabiegu, nie gwarantującego jednak sukcesu...

Wracając do głównego watka, najgorsze jest to co już pisałem wcześniej, na zagranicznych forach wielu fanów jest zachwyconych nowym wizerunkiem MK... więc... czego Ed Boon sie nauczy i jakie wnioski wyciągnie?

No ale możemy sobie tylko pogadać... no i gadamy :D

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 8 - dyskusja ogolna
« Odpowiedź #677 dnia: Maja 06, 2008, 11:42:01 am »
Prawda jest taka że magia w grach się kończy  ; /

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 8 - dyskusja ogolna
« Odpowiedź #678 dnia: Maja 06, 2008, 03:40:19 pm »
Hai ! A wiesz dlaczego ? Dlatego , że gry są coraz lepsze ! Z pozoru to absurdalne stwierdzenie ma w sobie wiele prawdy . W czasach kiedy w domu był mikser , płatki z ameryki i telewizor był jedynym nowoczesnym sprzętem , posiadanie Amigii czy Atari było czymś wyjątkowym . Obecnie otaczają nas zawsząd multimedia . Multimedialne to , tamto , nowe technologie , sprzęt , technika itd. Zmierzam do tego , że w dobie nowoczesnego społeczeństwa posiadanie komputera to już standard taki , że nie da się pomyśleć o życiu bez komputera . W latach 90 , XX wieku , sprawa miała się inaczej .  Człowiek przychodził ze szkółki , nie było nowoczesności , chodził po " polu " , pomiędzy blokami z szarej płyty , aż w końcu zasiadał do odskoczni którą dawała Amiga . Jak wielką rolę odgrywały fantastyczne gry , w czasach kiedy nie było niczego futurystyczno-fantazyjnego . Zważywszy jeszcze na fakt , iż wtedy rozwijała się nasza psychika i wyobraźnia , mogę śmiało stwierdzić , że gry właśnie odegrały bardzo znaczącą rolę w owym kształtowaniu percepcji zmysłowej . Dlatego tak lubimy Mortal Kombat I czy Mortal Kombat II . Poprostu dzisiaj nie mamy już takiej odskoczni , dzisiaj robi się gry masowo . Trwa wyścig zbrojeń na rynku gier komputerowych . Wszystko musi być dopracowane , najpiękniejsze , najładniejsze , każda gra jest perełką . Co zaowocowało , że gry obecnie dają nam świetną rozrywkę , jednak straciły magię . Abstrahując od tego co napisałem , poprostu byliśmy młodzi , wchłanialiśmy fantazję i zachwycaliśmy sie wymyślonymi światami stworzonymi z prostych pikseli . Dzisiaj jesteśmy starsi , technologia i przyszłość jest wokół nas i gry mają bawić , przyciągać , zachwycać , ale nie mają posiadać magii , bo ta jest zarezerwowana dla gier , które miały swój żywot w latach 90 , XX wieku naszej ery . Świat idzie do przodu , my razem z nim ;-)

A z kolei że mówisz to Ty ( Jak mniemam człowiek jeszcze młody , szesnastoletni ? ) to już inna sprawa . Ty łyknąłeś tą magię , ale nie tak jak obecni dwudziestolatkowie i wzwyż . W czasie gdy na grach można było zarobić było jeszcze okej , w czasach gdy na grach robi się KOLOSALNE pieniądze , a zaangażowanych w projekt są miliony dolarów i setki ludzi , deterioracja jest nieunikniona . I będzie coraz gorzej . To znaczy gry będą coraz lepsze , wirtualne , przenoszące nas w ogromne wirtualne światy , w których będziemy mogli żyć jak w realu , ale to już nie będzie miało nic wspólnego z rozrywką którą maszyny Atarii , Amiga czy komputery serwowały nam na przestrzeni lat 1990 - 2004 ( Później powstawały dla mnie gry cudowne , lecz bez tego " czegoś " )
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2008, 03:44:36 pm wysłana przez Adept »

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 8 - dyskusja ogolna
« Odpowiedź #679 dnia: Maja 06, 2008, 04:28:13 pm »
Adept nie zogdzę się do z tobą końca poniewaz spora częśc gier jak dla mnie cofa sie w rozwoju.Oprucz tego że bardzo duża  gier nie ma klimatu to w dodatku są to gry słabe.Producenci gier omamiaj nas ładną grafiką i wmawiaja że ich gry są wspaniałe.A tak naprawde dzisjesz produkcje  maja strasznie nie wydajne siliniki i oferuja nam zbawa na srednim poziomie.I nawet nie chodzi mi tu o sentyment do starych gier (każdy wie że jak się jest młodszym to gry są bardziej magiczne i ciekawsze).Nie wiem może jestem za bardzo wymagajacy albo gry już mnie  nie bawią tak jak kiedyś.Wydaje mi się że na starszych produkcjach programiści bardziej się starali.Oczwyiscie tworzone sa dobre gry ale kiedys tworzenie gier to był sztuka a teraz...

Offline Mati

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 8 - dyskusja ogolna
« Odpowiedź #680 dnia: Maja 07, 2008, 04:55:12 pm »
A ja podkreslam moje zdanie ... MK UMARRLOO...  :(

Nawet jesli po tej dziecinadzie zrobia jakis wypas produkt to i tak to nie bedzie to samo ... :(  Jak powiedzialem krytycy MK beda caly czas zmierzac do tego jak zrypali 8 czesc kultowej serii gry ... Tekken mysle ze nigdy na takie cos sie nie zgodzi co, zgodzilo sie Mortal Kombat

Offline _cyBeR_

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 197
  • umk3
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 8 - dyskusja ogolna
« Odpowiedź #681 dnia: Maja 07, 2008, 05:21:56 pm »
Nie rozumiem niektórych z was (Głównie matiego )  . Nawet nie graliście a oceniacie.

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 8 - dyskusja ogolna
« Odpowiedź #682 dnia: Maja 07, 2008, 05:34:19 pm »
Mati nie uwarza MKvsDC z gre która należy do seri MK.Dlaniego to już inny produkt majacy w nazwie Mortal kombat.Podobny przypadek był z Falloutem jaki fani czekali na nowege postapokaliptycznego cRPG-a a dostali gre taktyczna osadzoną w świecie Fallouta

PS:
Ja to nie rozumiem ciebie Cyber.Nie wiem jak można być tak nie zdecydowanym jak ty, na początku mówiłes że MKvsDC to bedzie syf a po tygodni masz avka i sygne z MKvsDC.
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2008, 05:46:33 pm wysłana przez Tibo »

Offline _cyBeR_

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 197
  • umk3
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 8 - dyskusja ogolna
« Odpowiedź #683 dnia: Maja 07, 2008, 06:27:06 pm »
Pomyślałem sobie nad tym i teraz nie ocenaim mk8 .

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 8 - dyskusja ogolna
« Odpowiedź #684 dnia: Maja 07, 2008, 09:39:58 pm »
W najnowszym numerze Neo Plus pojawił się mały artykuł o Grach nadchodzących Midway i zostały pokazane dwa obrazki jeden znany juz tapeta Sub-Zero z Batmanem a drugi zumełnie nowy Rander Scorpiona. Zdjecie mi się spodobało. Wajnie odświeżony wygląd. :)

http://www.fdmk.net/news/05072008_1.jpg
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2008, 09:47:16 pm wysłana przez Maniak »

Offline Śledziks

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 8 - dyskusja ogolna
« Odpowiedź #685 dnia: Maja 07, 2008, 10:51:09 pm »
No proszę, nawet ładnie teraz wygląda, na pewno lepiej niż przedtem. Jeśli chodzi o grafikę to powoli zmieniam zdanie, mam nadzieję że dalsze postępy będą jeszcze lepsze.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 8 - dyskusja ogolna
« Odpowiedź #686 dnia: Maja 08, 2008, 12:39:20 am »
hmmmm...
Całkiem fajnie, chociaż bardzo "nowocześnie" (ale to tylko moja fobia co do nowoczesności..)
Na pewno lepiej niż w MKD czy MKA
Ale dla mnie wdzianko z Śmiertelnego Przymierza jest najlepsze....

Bodzio

  • Gość
Odp: Mortal Kombat 8 - dyskusja ogolna
« Odpowiedź #687 dnia: Maja 08, 2008, 09:09:09 am »
Polski magazyn jako pierwszy dostal render postaci? Az mi sie wierzyc nie chce. A render calkiem fajny.

Offline Death Dealer

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 279
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 8 - dyskusja ogolna
« Odpowiedź #688 dnia: Maja 08, 2008, 10:02:45 am »
Nooo! Wreszcie coś świeżego w temacie :D... ( ostatnio gadali tu tylko o życiu i śmierci ;)..

Co do tej ilustracji.... tak sobie, niby fajne ale za bardzo Power Rangers mi tu zalatuje. Ja tak samo jak Slave mam obrzydzenie do "nowoczesności" w serii MK (chociaż roboty w MK 3 - tilogy mi nie przeszkadzały). Nie wiem jak będzie się prezentował w grze, ale jest to zdecydowanie lepszy wizerunek scorpiona niż np. paskudny alternatywny w Deception. Mi też bardziej sie podobał ten z MK:DA (render) ale również podobał mi sie ten z Deception - standardowy (może dlatego, że postacie juz lepiej były wykonane i nie przypominały wielkich robotów).
Wracając do ilustracji... Góra jeszcze ujdzie, chociaż cos jest nie tak z maską - może za duża?. Kaptur - powrót do obcisłego stylu ;) sam nie wiem... może było by to fajniejsze gdyby ten skorpion wyglądał jak prawdziwy mężczyzna i miał prawidłowe proporcje. No ale ogólnie ja powiedziałem, górna część jest ok. Natomiast kompletnie nie podobają mi sie te "ochraniacze" (nie znam fachowej nazwy) na nogi - kojarzy mi się z transformer albo z jakaś inną zabawką. A te sportowe "adidasy" to juz w ogóle przesada trochę - mogli jeszcze rzepy dać albo... sznurówki;) i nazwę marki (może "Sorpions"?).

Render z MK:DA bardziej budził respekt przed postacią skorpiona.

Ten tutaj wygląda jak zabawka - której bym nie kupił:)
------------------------------------------------------------------------------------
A na marginesie to bardzo mi sie podobał alternatywny kostium Sub-Zero z Deception - koleś który go zaprojektował ma u mnie naprawdę dużego plusa. Według mnie to właśnie powinno sie iść w tą stronę - według mnie jeden z najlepszych kostiumów z całej serii.
------------------------------------------------------------------------------------

Wracając jeszcze znowu do tej ilustracji Scorpion'a, to widać inspirację z MK:Shaolin Monks... inspirację albo nawet bym powiedział - zerznięcie - i to nie do konca udane bo tamten nie miał takich nowoczesnych elementów.

Reasumując. Kostium nie jest najlepszy bo jedzie sztucznością i "platikowością" - cześć dolna. Ale nie jest tragicznie... mogło być znacznie gorzej prawda?



« Ostatnia zmiana: Maja 08, 2008, 10:06:46 am wysłana przez Death Dealer »

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat 8 - dyskusja ogolna
« Odpowiedź #689 dnia: Maja 08, 2008, 12:16:47 pm »
Ten Scorpion wygląda jak zabawka ; /