Polskie Forum Mortal Kombat > Klasyka MK

Mortal Kombat - tier lista klasycznych części MK

(1/5) > >>

Krelian:
Widzę, że nie było jeszcze tematu poświęconego liście tierów poszczególnych klasycznych części Mortal Kombat. Poniżej przedstawiam zatem listę z poszczególnych części od MK1 do MK4. Z częścią można się zgodzić, inne dają do myślenia.

Jak to właśnie jest z tymi tier listami: faktycznie są postaci równe i równiejsze czy może podział ten tworzony jest wyłącznie pod wpływem wyników/wyszkolenia się określonym fajterem? A może prawda jak zwykle leży pośrodku?

Mortal Kombat 1:

Sonya
Cage
Liu Kang
Raiden
Kano
Sub-Zero
Scorpion

Mortal Kombat 2:

Mileena
Jax
Liu
Kitana
Kung
Baraka
Cage
Shang Tsung
Scorpion
Raiden
Sub-Zero
Reptile

Mortal Kombat 3:

Sub-Zero
Kabal
Jax
Kano
Nightwolf
Smoke
Sindel
Sonya
Cyrax
Kung Lao
Liu Kang
Stryker
Sektor
Shang Tsung
Sheeva

Ultimate Mortal Kombat 3:

Kabal
Human Smoke
Kung Lao
Kano
Reptile
Ermac
Nightwolf
Robot Smoke
Sindel
Jax
Sonya
Kitana
Stryker
Scorpion
Unmasked Sub-Zero
Jade
Liu Kang
Sektor
Classic Sub-Zero
Cyrax
Shang Tsung
Mileena
Sheeva

Mortal Kombat Trilogy:

Noob Saibot
Rain
Kabal
Human Smoke
MK2 Kung Lao
Baraka
Kung Lao
Kano
Reptile
Ermac
Nightwolf
MK2 Jax
Robot smoke
Scorpion
Sindel
Jax
Raiden
Sonya
Kitana
MK1 Raiden
Stryker
Sektor
Unmasked Sub-zero
Jade
Liu Kang
Classic Sub-zero
Cyrax
Shang Tsung
Mileena
MK1 Kano
Johnny Cage
Sheeva

Mortal Kombat 4:

God Tier: Sub Zero, Reptile, Tanya
Top Tier: Scorpion, Reiko, Fujin, Raiden
Middle Tier: Liu Kang, Sonya, Jarek, Jax, Cage
Bottom Tier: Kai, Quan Chi, Shinnok

Jeśli nikt nie ma nic do dodania, to przynajmniej temat posłuży za pomoc dla każdego kto chce szybko i łatwo wygrywać - tutaj jak na tacy ma wyłożonych najsilniejszych topów ;).

Maniak:
hehhe nie mam nic do dodania:-)

Adept:
A ja dodam.

Jeżeli chodzi o Mortal Kombat 1 -> Ogólnie zgadzam się. Sonya jako zepsuta postać góruje nad innymi. Jednak Scorpa i Suba dałbym przed Kano. Nie widziałem jeszcze nikogo kto by Kanem wymiatał tak, by dawać mu przewagę na wyżej wymienionymi ninja. A jak sam Vert w Krakowie opowiadał, jak ktoś umie grać tymi dwoma zawodnikami, to automatycznie z lowa pojawiają się w top tierze.

Odnośnie Mortal Kombat 2 -> Mileena to oczywisty top, jednak mało kto umie wykorzystać jej możliwości. Jej głównym atutem jest ofensywa. Po jednym rollu, dobry gracz praktycznie przesieka nam pasek energii do zera. Jej atut to również jej największa wada. Wiele graczy chce na chama wykorzystywać jej ciosy specjalne, a w jej przypadku, kara za zablokowany specjal = 100 % free hit. Wystarczy więc często i gęsto blokować by zneutralizować jej niebezpieczeństwo. Wtedy grający Mileeną musi zmienić taktykę i jabować blokującą postać na równi z podcinkami. Także grając nią trzeba umieć:
a) prowadzić pressing na wypadek zdolnego blokującego
b) umieć wykorzystywać wybitkę po rollu, a w szczególności w rogu

Jednak mimo ogromnego potencjału mało kto w Polsce gra nią na światowym poziomie. Sam na Mistrzostwach Polski w Mortal Kombat II nią grałem i dała mi ona miejsce na podium, jednak wystarczył Vert, by pokazać, że Mileenę w moim opanowaniu da się zatrzymać praktycznie randomową postacią jak się umie grać przeciwko niej.

Jax jest za to o wiele łatwiejszy do opanowania, a zwłaszcza topowe granie nim, czyli Ground Pound + aaHK na skoczków. Praktycznie tą kombinacją rozwalimy każdego średniego gracza. Był nawet dym o tego typu granie, które sam podsyciłem grając w ten sposób. A oberwało się najlepszemu graczowi w Polsce Jaxem, czyli Anthroxowi. Jednak w przeciwieństwie do mnie, on grał różnorodnie. I w konfrontacji podobnie jak Vert, zbił mnie, bo umiał reagować na to co robię.

Także ta dwójka topów jest bez wątpienia czołówką, jednak na tyle specyficzną czołówką, że trzeba umieć nimi grać na mistrzowskim poziomie by coś ugrać. W innym przypadku o wiele bardziej opłaca się grać midami wymasterowanymi niż nimi.

Trzeci Liu Kang to również ciekawy przykład. Nim każdy może grać i wygrywać, bo jest to żołnierz uniwersalny. Ma WSZYSTKO. Ataki na low, mid i high. Czyli na każdą ewentualność. Żeby tego było mało ma lot trzmiela, który w sekundę zmniejsza dystans lub jest kontrą na skoczków. O rowerku nawet nie będę wspominał, bo jest to standard w dodawaniu go co comb. Ponadto spam projectilami czyni tę postać praktycznie nie do podejścia. Jednak tak jak przypadku Mileeny jest to postać dosyć podatna na kary po bloku, a gówniany jab jest praktycznie bezużyteczny. Właściwie to jego dałbym nawet za Kitaną i Kung Lao.

Reszta zgodna, oprócz niskiej pozycji Raydena, który bez żadnej wątpliwości jest zaawansowanym midem, a nie lowem. Miejsce Reptile`a zasłużone.

Mortal Kombat 3

Nie wiem jak zagranicą to widzą, ale ja znam polskie podwórko. Kabal na pierwszym miejscu. W latach 90 istniały turnieje na targach gier Gambleriady. Trzy lata z rzędu turnieje były toczone w MK3, praktycznie w co roku w ćwierć finałach spotykały się same Kabale :) nie mówiąc już o combach 90 % i o tym, że w redakcji prehistorycznego już czasopisma Gambler był koleś, który umiał je zrobić. A był to dziennikarz, a co dopiero mówić o graczach. Ranking ten robiony jest na możliwościach i taktykach, które mocno się rozwinęły od tamtego czasu, ale dobry gracz Kabalem, zjada dobrego gracza grającego Subem.

Ultimate Mortal Kombat 3

Tu z kolei zamieniłbym Kabala z Humanem Smoke. Human stał się już dawno numerem jeden na świecie jeżeli chodzi o UMK3. Świadczą o tym i turnieje zagranicą, gdzie w finałach teoretycznie zawsze spotykają się dwaj ninjasy oraz świadczą o tym możliwości tej postaci, gdzie comba poniżej 60 % to rzadkość w rękach dobrych graczy. Co również tę postać wyróżnia od Kabala, ano to, że właśnie jest ninja. A ninja w tej grze mają genialny RoundHouse (półobrót), świetny aaHK (choć nie tak dobry jak Jax), oraz dobry jab (choć również nie tak dobry jak Nightwolf). Także z tego wszystkiego i z możliwości, które może tworzyć jest bezapelacyjnie Topem nr. #1.

A Kung Lao i Kano w jako #3 i #4 to pomyłka. Nikt nimi nie gra.

Reszta gier ma zgodność z moimi przekonaniami.

Maniak:
Co jak co ale nie było w MK jeszcze tak napakowanej postaci jak Noob Saibot w MKT

Adept:

--- Cytat: Maniak w Lipca 29, 2011, 06:43:11 am ---Co jak co ale nie było w MK jeszcze tak napakowanej postaci jak Noob Saibot w MKT

--- Koniec cytatu ---

Teoretycznie się zgadzam. Tak samo Rain w MKT. Jedno combo i człowiek jest załatwiony, ale praktycznie, to wiele postaci w rękach wybitnych graczy potrafi zrobić 100 % jednym combem. Przykładowa moja walka przedwczorajsza z Vertem:



Taki Stryker z UMK3 (arcade), no i co zrobisz?  ;) Vert mógł dojechać do 100 %, ale wtedy by nie pokazało procentów :p

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej