Autor Wątek: Mortal Kombat 4 na Mame  (Przeczytany 16929 razy)

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #15 dnia: Marca 27, 2007, 12:36:35 am »
Muszę was zmartwić. Ściągnołem tego mame i odpaliłem rom MK4 i wyskoczył ten sam error dotyczący "Zeus chip".
Więc jak narazie ciężko :(

Offline SmoKe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 101
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #16 dnia: Marca 27, 2007, 03:09:52 pm »
Trzeba szukać dalej, może to też zależy od wersji mk4? Jaką masz wersje sim?? Wieczorem poszukam jeszcze, może się do czegoś dokopie

Offline Sicku

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 201
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 27, 2007, 11:14:41 pm »
Jak narazie to wersja jest tylko jedna (rev L3). Problem może tkwić w tym, że albo nie stworzono jeszcze w mame plików odpowiedzialnych za zeusa (tak jak pisałem zrobiono na nim tylko dwie gry), albo też może to być kwestia prawnego wykorzystania tego w tym emulatorze. Tak czy siak MK4 znajduje się na liście unMAMEd games i przez najbliższy czas nie zanosi się na to abyśmy sobie w niego pograli :cry:

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 23, 2007, 01:37:26 pm »
proponuje sprawdzic liste kompatybilności. chodzi mi o taką dłuuuuuuga tabelę z nazwami gier. obok pisze czy wogóle działa, czy są kolory, dzwięk itp.

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 24, 2007, 12:05:41 am »
No u mnie po uruchomieniu kwadracik obok nazwy (tu akurat MK4) jest czerwone i nie wiem co teraz z tym robić bo zawsze wyskakuje ten error o Chip Zeusie.

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 25, 2007, 05:06:42 pm »
sim polecam jednak tą listę. jeżeli nie ma jej w folderze docs to powinna być na oficjalnej stronie mame. jeżeli używasz mame32 (taki okienkowy, nie wpisuje się żadnych komend tylko są wypisane gry) sprawdz w jakim folderze znajduje sie mortal (po lewej masz foldery i tam "working", "not working", "avaible" itp). bo jeżeli w "not working" to lipa. nie nawidze zwrotu (o zgrozo) "poszukaj na google" ale szukales tego "zeusa"?

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 25, 2007, 06:54:50 pm »
Ok MK4 jest w dziale Not Working - lipa a inne Mortale w Working - tyle dobrze.
Szukałem na wszelkie sposoby o tym Zeusie i ślad zaprowadził na jakąś zupełnie obco języczną strone i pewnie tam coś jest o tym ale co to Ci nie powiem.

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 26, 2007, 04:03:03 pm »
jeżeli "not working" to trzeba czekać na kolejną odłonę mame. niestety może to potrwać nawet kilka lat. polecam mk4 na emulator nintendo64. wygląda b.dobrze w porównaniu do PC (no i jak na rok '97)

a co do tej strony to zarzuć link. może jakoś ci pomożemy

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 26, 2007, 10:10:42 pm »
To się z Tobą zgodzę. Sam mam MK4 z N64 do tego przerzucam obraz z kompa na TV i jest świetnie :wink:

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 01, 2007, 07:37:40 pm »
Może mi ktoś powiedzieć czym się różni MK4 na PC od MK4 na MAME i N64, czy tylko grafiką?

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 01, 2007, 10:27:49 pm »
No cóż przede wszystkim Mortal Kombat na Mame to oryginalny MK4 z automatów gdzie grafika jest najlepsza ze wszystkich platform. Więcej o tym tu.

Co do wersji PC to konwersja z Play Station (właściwie najgorsza wersja pod względem grafy). Wersja N64 jest ładniejsza od PC/PC - światła, cienie, tekstury. Modele i areny pod względem poligonów są takie same jak na PC/PS z tym, że na N64 są stabilne, nie krzywią się im poligony/tekstury na lewo i prawo. Krótko mówiąc wersja N64 jest praktycznie pozbawiona błędów graficznych i niedoróbek.

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 25, 2007, 06:58:38 pm »
Cytat: "Mkmaniak"
Może mi ktoś powiedzieć czym się różni MK4 na PC od MK4 na MAME i N64, czy tylko grafiką?


Na MAME nie ma Goro, sa tez roznice w arenach i fabule postaci. W sumie niczym szczegolnym sie nie roznia. Co do grafiki to najlepsza jest na N64.

Offline Hien

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 44
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 27, 2007, 02:37:01 pm »
Najlepsza grafika MK$ była na automatach. Nie dziwie się ,ze obecne wersje MAME nie sa wstanie tego pociągnąć, to był kombajn nie automat, nie wiem czy jakis komp dałby temu rade (pamiętajmy ,że emulator rżnie więcej pamięci i procka niż zwykłe gry PC nawet jeśli mają lepszą grafike).
Pamiętam dokładnie kiedy 10 lat znalazłem automat z MK4 (to było zaraz po premierze gry) i powaliła mnie jakość grafiki.
Po zakupieniu MK4 w wersji na N64 od razu zauwazyłem ,że jakość sie obnizyła. Fakt jest lepiej niż na PSX (w końcu N64 ma rozmycie poligonów, prekursor dzisiejszych antyaliasingów).
Póki co musimy czekać aż znajdą sposób na zemulowanie tego Zeusa i to tak żeby jego praca nie zjadała nam gigabajtów ramu.
Jakby ktoś teraz jakiś cudem to odpalił to by się zapewne zawiesiło wszystko przy wyświetlaniu menu. Szkoda.

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 27, 2007, 09:37:08 pm »
bez przesady :) na pc istnieja juz emulatory lepszych maszynek. moze gdyby troche pomolestowac ekipe odpowiedzialna za MAME doczekalibysmy sie wkoncu emulacji MK4...

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Mortal Kombat 4 na Mame
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 27, 2007, 09:40:58 pm »
Cytat: "LK-9T9"
moze gdyby troche pomolestowac ekipe odpowiedzialna za MAME doczekalibysmy sie wkoncu emulacji MK4...


szczerze wątpie. od lat czekam aż cokowliek (nie tylko mame) zacznie emulowac takie gry jak night slashers, big fight, czy golden axe the duel. heh.......