Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Ogólne / Odp: Discord Mortal Kombat zamiast shoutboxa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dumian dnia Stycznia 11, 2022, 09:58:43 am »
Co do komunikacji bezpośrednio na forum zamiast shoutboxa i bez zewnętrznych narzędzi to może nadać się jakiś ogólny temat czy dział Inne. Taka forma może pełnić rolę dyskusji jak shoutbox, czyli do randomowych rozmów na różne tematy. Konkretnie już nawet jest dobry kandydat na to, czyli wątek Offtop v2 ;)

PS. Na stronie logowania do discorda możesz przypomnieć hasło: https://discord.com/login
2
Ogólne / Odp: Discord Mortal Kombat zamiast shoutboxa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ninja-Spectre dnia Stycznia 11, 2022, 07:56:55 am »
Dla mnie w pytke. Na szoułcie i tak siedziałem tylko ja i Nyndża.... :)

Judaszu, jakie w pytkę ? Zdradziłeś nasz dziaderski klub, shoutbox zawsze był, można było dobre słowo napisać, za 2 miesiace odczytać odpowiedź, jak komunikacja miedzyplanetarna ;) . A teraz będzie wielka nowoczesność, jakiś discord i nikomu nie potrzebny postęp... ;)

A na serio to zobaczymy, niech bedzie ogólny serwer tego discorda dla bijatyk, może będzie jakieś ożywienie. Miałem jakieś konto utworzone, ale nie pamiętam hasła.
3
Filmy / Odp: Film Mortal Kombat (2021)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dumian dnia Stycznia 11, 2022, 12:46:48 am »
Zawiodłem się. Za dużo śmieszkowania niczym w Marvelu, za mało klimatu. Sceny walk trudno ocenić, niby nie są najgorsze, ale szybki montaż jak to we współczesnych filmach akcji, czyli cięcia co 2 sekundy nie za bardzo pozwalają nacieszyć się choreografią, czy nawet docenić wysiłki aktorów.

Fabuła sprawia wrażenie spisanej na kolanie, pretekstowa i dziurawa, odhaczanie rożnych znanych motywów z gier bardziej dla zasady niż, że pasują. Przedstawione wydarzenia bez rozmachu, feeling lokalnej bójki, nie czuć zagrożenia inwazji, która przecież zagraża całej Ziemii.

Muzyka nie zapada w pamięć i nie tworzy klimatu. Dopiero w końcówce poczułem potencjał, ale jednak to nie to.

Niczego nie oglądałem ani nie czytałem przed seansem. Dopiero teraz zobaczyłem zwiastuny i zapowiedzi i gdyby tak wyszło jak zapowiadali to by było mega. Efekt niestety mocno odstaje od trailerów.

Z pozytywów Sub-Zero, wyszedł kozacko i praktycznie każda scena z nim na plus. Efekty specjalne i wygląd postaci też ok (może nie wszystkie, ale przynajmniej nie ma problemu z rozpoznaniem kto jest kto).

Ogólnie oceniam dosyć surowo, bo liczyłem na coś innego. Mimo wszystko nudy nie było i seans zleciał szybko. Odsuwając oczekiwania fana na bok, to taka kategoria "spoko rozrywka".

Polecam zobaczyć, by samemu wyrobić sobie zdanie.

PS. Obecnie film jest do obejrzenia na HBO GO.
4
Ogólne / Odp: Sprawy dotyczace forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dumian dnia Stycznia 10, 2022, 11:38:28 pm »
PL znaki powinny już być ok, jeśli trafisz jeszcze jakieś problemy to podeślij tutaj. Część postów miała złe kodowanie przy konwersji bazy i trzeba było poprawić ręcznie.
Ostatnio był też problem ze spamerami, którzy rejestrowali się tylko by dodać jakieś linki. Z tym też trochę podziałałem + wyczyściłem zaspamowane wątki, teraz powinno być lepiej.
5
Ogólne / Odp: Sprawy dotyczace forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ninja-Spectre dnia Stycznia 10, 2022, 03:40:28 pm »
Ja lubiłem ten ciemny styl, ale jak dużo zachodu z tym, to się dostosuję. I tak mnie ucieszyło, że ktoś o nas jeszcze dba i robi aktualizacje, bo już sądziłem że forum padnie całkowicie. W starych postach nie widać polskich znaków, zamiast tego są znaki zapytania, cieżko się to czyta.
6
Ogólne / Odp: Sprawy dotyczace forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dumian dnia Stycznia 02, 2022, 01:18:46 pm »
Po aktualizacji forum do najnowszej wersji tylko domyślny styl działał od razu bez konieczności robienia poprawek, dlatego usunąłem pozostałe motywy (wcześniejszy czerwono-biały i ciemny).

Domyślnych motyw, czyli ten który jest obecnie, jest rozwijany równolegle z samym kodem forum i wspierany domyślnie przez różne modyfikacje, więc z nim jest najmniej problemu. Inne style niż domyślny wymagają często ręcznej modyfikacji kodu, żeby dodać niektóre funkcjonalności.

Myślę, że najsensowniej będzie sprawdzić ile osób, które odwiedza forum, chciałoby używać innego motywu niż domyślny i tylko jak jest większe zapotrzebowanie, to zainwestować czas i pracę by to zrobić. Nie chciałbym odstraszać już i tak niewielkiej liczby userów brakiem tego do czego się przyzwyczaili, ale to trochę kwestia kompromisów. Dajcie znać jeśli czegoś mocno brakuje.

Za to z pozytywnych zmian to dodałem responsywność do głównego motywu forum, więc teraz można wygodnie korzystać z forum na telefonie (inne motywy tego nie obsługiwały, albo robiły to gorzej).
7
Ogólne / Odp: Discord Mortal Kombat zamiast shoutboxa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez SlaveMe TortueMe KillMe dnia Stycznia 01, 2022, 06:35:04 pm »
Dla mnie w pytke. Na szoułcie i tak siedziałem tylko ja i Nyndża.... :)
8
Ogólne / Odp: Sprawy dotyczace forum
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dumian dnia Grudnia 30, 2021, 05:35:47 pm »
Zamieszczam wyjaśnienie odnośnie usunięcia shoutboxa: https://mk.honmaru.pl/forum/index.php?topic=2408.0
9
Ogólne / Discord Mortal Kombat zamiast shoutboxa
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dumian dnia Grudnia 30, 2021, 05:32:46 pm »
Jak mogliście zauważyć, z forum zniknął shoutbox. Niestety utrzymanie całego forum oraz istniejących modyfikacji do niego potrafi być problematyczne. W związku z małym ruchem na forum, postanowiłem uprościć nieco od strony technicznej funkcjonowanie forum. Efektem tego jest usunięcie zbędnych modyfikacji, które utrudniały aktualizacje i utrzymanie forum, w tym shoutboxa, który był przestarzałym rozwiązaniem.

Forum nie zostaje jednak z niczym! Zamiast shoutboxa, wykorzystajmy nowoczesne i znacznie lepsze rozwiązanie jakim jest Discord:
https://r.honmaru.pl/?go=discord

Dajcie znać co myślicie i zapraszam na serwer! :)

---
Edit: Zauważyłem, że jakiś czas temu powstał już Discord dla forum https://mk.honmaru.pl/forum/index.php?topic=2367.msg40470#msg40470, ale zastanawiam się czy biorąc pod uwagę ogólną popularność bijatyk w Polsce nie lepiej by było mieć jeden serwer podzielony na kanały. Np. można utworzyć nowy kanał #mortalkombat albo #pfmk w ramach Discorda Honmaru. Czy takie rozwiązanie by było lepsze czy jednak dedykowany serwer dla PFMK ma więcej sensu?
10
Filmy / Odp: Film Mortal Kombat (2021)
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Mateuka dnia Października 18, 2021, 10:23:06 pm »
Kto oglądał film? Ja miałem iść do kina, ale udało się oglądnąć na CDA.pl zanim usunęli no i dobrze, że nie zmarnowałem kasy na bilety, bo MK 1995 nie dorasta do pięt.

Druga sprawa to Mortal Kombat Legendy Starcie Królestw.
Trzyma poziom Scorpion's Revenge?
Strony: [1] 2 3 ... 10