Autor Wątek: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?  (Przeczytany 9244 razy)

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #15 dnia: Maja 10, 2008, 10:47:17 pm »
Szczerze mówiąc Papa to nie rozumiem cię.Jeżeli się gra BEZ SPSOBU to się gra na pałe.

granie na pałe to jest może tzw. button mushing czyli nawalanie przycisków i kierunków na gałce bez jakiegoś większego ładu. tak jak mówiłem, popatrzcie sobie np. na serię samurai shodown. to trudna gra ale wystarczy dobrze opanować własną postać żeby wygrywać z każdą postacią CPU (I TO NIE PRZEZ SPOSOBY W STYLU ODSKOK DO TYŁU I HK, CZY JAKIEŚ INNE TANIE TRICKI)

to w ogóle nie jest przyjemne

To nie graj.

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #16 dnia: Maja 11, 2008, 02:17:24 pm »
Szczerze mówiąc Papa to nie rozumiem cię.Jeżeli się gra BEZ SPSOBU to się gra na pałe.

granie na pałe to jest może tzw. button mushing czyli nawalanie przycisków i kierunków na gałce bez jakiegoś większego ładu. tak jak mówiłem, popatrzcie sobie np. na serię samurai shodown. to trudna gra ale wystarczy dobrze opanować własną postać żeby wygrywać z każdą postacią CPU (I TO NIE PRZEZ SPOSOBY W STYLU ODSKOK DO TYŁU I HK, CZY JAKIEŚ INNE TANIE TRICKI)

to w ogóle nie jest przyjemne

Właśnie to jest najprzyjemniejsze, bo komputer myśli, że go nie zaskoczysz i jak się odsówasz śmiało na ciebie na piera, a ty mu z HK przysówasz i już.
A takie nawalanie bez sensu i wygrywanie w ten sposób jest tzw. fuksem. Pomyśl sobie, to tak samo jak np. w piłce, jak by piłkarze byle jak latali, byleby do bramki piłkę wkopać, to raz męczyli by się, napewno łatwo by nie wygrali, najwyżej właśnie fuksem. A MK to gra, gdzie taktyka i strategia to podstawa, bo takie gry właśnie są dobre, że trzeba trochę pokombinować, ruszyć głową i czasem ręką na padzie, aby coś osiągnąć, a nie nawalać bez sensu.

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #17 dnia: Maja 11, 2008, 03:13:42 pm »
was chyba pojebało. to jest walka 1 na 1 a nie szachy!!! widać że nie graliście nigdy w prawdziwe mordobicie

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #18 dnia: Maja 11, 2008, 03:40:29 pm »
Jesteś zenujący Papa, my staramy sie pomoc a ty nas obrażasz.Jeżeli MK ci się nie podba to pograj w inne "prawdziwe mordobicia"(pewnie jakieś gejowskie mangi które  wszytkie są takie same).Nikt cię nie zmusz do grania w MK2
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2008, 03:46:36 pm wysłana przez Tibo »

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #19 dnia: Maja 11, 2008, 04:28:07 pm »
Ku#$% Papa a co ty myslisz ,ze jak ci podamy jakis jeden sposob gry to ty juz bedziesz kosic all !!!.Wydaje mi sie ,ze za duzo od nas oczekujesz ,bo nawet jezeli kots opracuje dla ciebie jakies techniki gry to nie bedziesz jedna sekwencja rozwalac wszytskich przeciwnikow.Co prawda jest pare takich typow ,ktorych da sie tak pokonac(kahn,Kintaro,Kung Lao,Kitana i Milena ,no moze ktos by sie jeszcze znalazł)ale z pozostalymi postaciami trzeba sie troche pomeczyc i pomyslec jak ich pokonac.Jezeli bedziesz bezsensu wciskac te same klawisze  to nigdy nie uda ci sie zwyciezyc.MK2 to wlasnie prawdziw bijatyka ,w ktorej trzeba troszke poglowkowac(nie za duzo ale jednak).

Offline LK-9T9

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 229
  • UMK3 4 life!
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 11, 2008, 04:32:41 pm »
ja tam wole pograc z kims raz na miesiac niz samemu przeciwko CPU (a ten jest irytujacy w kazdych bijatykach - albo jest za latwy albo z trudny).

Offline Mkmaniak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 615
  • MK4 advancet fighter
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #21 dnia: Maja 11, 2008, 05:29:45 pm »
Właściwie to ten temat, który założyłeś jest głupi.
Oczekujesz, abyśmy podali ci sposób, a w temacie piszesz, jak wygrać bez sposobu.
No to coś tutaj chyba jest nie tak. Jeżeli bez sposobu to, prosze bardzo, włącz MK2 i naginaj w klawiszę ile wlezie, może się spocisz, ale wygrasz łaał, skoro ci pomogłem to temat powinien być do zamknięcia.
Acha, jeszcze jedno.
Mortal to nie szachy? Czyli nie trzeba grając myśleć nad taktyką tak? Jeśli tak uważasz, to idź na jakiś trening, znajdź sobie przeciwnika, albo worek i wal do upadłego, bez żadnej taktyki, bo MK chyba jest dla ciebie za trudny, skoro chcesz wygrać po najmniejszej linii oporu.
ps. No i proszę o jedno, niemów, że cię obraziłem, bo nawet jeśli to zrobiłem to ty zrobiłeś to pierwszy. Wszyscy starają ci się pomóc, po mimo tego, że temat jest w nieodpowiednim dziale (ale to już sprawa administracji), to ty jeszcze tych, którzy chcą ci pomóc wyzywasz.
Sorki, ale ja tu czegoś nie rozumiem. Równie dobrze teraz wszyscy mogliby się odwrócić i mieć cie tam gdzie światło nie dochodzi.

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #22 dnia: Maja 11, 2008, 07:20:02 pm »
was chyba pojebało. to jest walka 1 na 1 a nie szachy!!! widać że nie graliście nigdy w prawdziwe mordobicie

To może wyjaśnij nam na czym polega "prawdziwe mordobicie" w które gra się "bez sposobu" ?
Zawsze gra z żywym przeciwnikiem jest lepsza niż komputerem. A w inne mordobicia też gram. I jeżeli chodzi o komputerowych przeciwników, są często słabi.
A co do Ciebie, to dostałeś juz porady jak grać w Mortala, a ty odwdzięczasz się wyzwiskami.  ::) Jeszcze raz powtórzę, że jak ci się nie podoba gra to NIE GRAJ, po co masz tracić swój czas i nerwy, jak możesz w tym czasie delektować się swoimi "prawdziwymi mordobiciami".

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #23 dnia: Maja 11, 2008, 08:35:46 pm »
żenujący to jest poziom tej dyskusji. sztuczna inteligencja w mk2 polega na tym, że komputer ZAWSZE zachowa się tak samo w określonych sytuacjach, ma ustawiony time'ing i zestaw ciosów niemożliwy do sforsowania przez żywego gracza. przykładowo: skoczę na barakę z nogą a on zawsze zrobi wtedy szlachtowanie (3x tył plus LP) itd. itp.

nie nazywajcie tych waszych tanich tricków TAKTYKĄ bo to bzdura.
w innych mordobiciach walka nawet pięćdziesiąty piąty raz z tą samą postacią jest za każdym razem inna. i na tym polega cała MAGIA której nie ma MK2. ludzie przestańcie już ze mną walczyć bo nie macie racji. mam wrażenie że nie potraficie już być obiektywni, tylko gadacie w kółko: "co ty pierdolisz? mk2 to zajebista taktyczna gra!! trzeba się sporo nagłówkować żeby dać jej radę" itd. itp. (trochę to przerysowane ale do tego się to sprowadza)


PS. dla Mkmaniaka nie nazywaj znajomości ciosów i specjali TAKTYKĄ, bo nie o tym mówimy!!
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2008, 08:37:34 pm wysłana przez papa_snejk »

Offline Tibo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 215
  • "Tylko umarli widzieli koniec wojny"
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #24 dnia: Maja 11, 2008, 09:02:53 pm »
Papa ale weź pod uwage że MK2 ma swoje lata

Offline Dantos

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #25 dnia: Maja 11, 2008, 09:18:33 pm »
Wiesz co ci powiem Papa normalnie ameryke odkryles!!!.Przeciez ja to juz pisalem kilka postow temy ze w MK2 poziom inteligencji kompa jest zenujacy , moze troche inaczej ale jednak.I wlasnie na tym opiera sie cala ta taktyka w MK2(przynajmniej dla mnie) ,ze trzeba poznac dobrze cpu a potem przwidywac jego rychu ,bo on prawie zawsze sie tak samo zachowuje.I dlatego w sumie kazda postac jest dobra w MK2 i nie trzeba wymyslac nie wiadomo jakich taktyk zeby przejsc ta gre z palecm w dupie .Gdybys dokladnie na poczatku przeczytal nasze posty to by tak naprawde nie doszlo do zadnej sprzeczki.Nie ale ty wolałes pisac ,ze to jest nie istotne i piepszyc swoje.

Offline papa_snejk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 307
    • Zobacz profil
Odp: mortal 2 - jak grać postaciami bez sposobu?
« Odpowiedź #26 dnia: Maja 11, 2008, 09:51:17 pm »
dla mnie tu nie ma żadnej sprzeczki. i nie napisałem tego tematu w charakterze "pomocy" tylko otwartej dyskusji, więc się nie potne jeśli nikt nie wymyśli jak grać postaciami którymi nie działa odskok + HK