Autor Wątek: FILMY & KINO - od A do XXX ;)  (Przeczytany 52624 razy)

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: FILMY & KINO - od A do XXX ;)
« Odpowiedź #165 dnia: Stycznia 01, 2012, 01:18:47 pm »
Ja jakoś nie widziałem tego filmu z 1982 ale zamierzam, bo chociaż wiem o czym jest (w końcu to prequel). Ja lubię stare horrory. Piątek 13-stego, Koszmar z ulicy Wiązów. Ahh klasyka :)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: FILMY & KINO - od A do XXX ;)
« Odpowiedź #166 dnia: Stycznia 02, 2012, 06:31:05 am »
"COŚ" to też klasyka więc musisz jak najszybciej obejrzeć..... Beż wykręcania....:P
Ja ostatnio ogrzewam stare filmy....... '300', 'Niezniszczalny', 'Iluzjonista' i jeszcze kawałek 'Raportu Mniejszości' w tv.......
A przed 13 stycznia zanim do kin wejdzie 'Dziewczyna z Tauażem' chcę raz jeszcze obejrzeć wszystkie filmy Finchera.... Kto ze mną?

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: FILMY & KINO - od A do XXX ;)
« Odpowiedź #167 dnia: Stycznia 02, 2012, 11:30:20 am »
Fincher to raczej robi filmy które ogląda się tylko raz  ;) dobre kino, ale jak bym miał jechać filmy jakiegoś reżysera to poleciał bym Lynch'a albo oklepanego Scorsese którego filmy nigdy mi się nie znudzą :)

bym zapomniał o Tarantino jego filmy to mam przemielone po 100 razy.  :)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 02, 2012, 11:33:51 am wysłana przez ReVille »

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: FILMY & KINO - od A do XXX ;)
« Odpowiedź #168 dnia: Stycznia 02, 2012, 11:44:21 am »
Tarantino znam na pamięć aż Adept rzyga... :)
Z twierdzeniem, że "Fincher jest na raz" bym sie nie zgodził w przynajmniej dwóch przypadkach: 'Se7en' i 'Fight Club'........ Widziałem z 10-15 razy i nie zamierzam kończyć na tej liczbie......
'the Game' jest bardzo dobra ale kolejny raz już nie zaskakuje tak jak poprzednio....
'Panic Room', 'Zodiak' i B. Button to całkiem inna bajka niż jego pierwsze filmy....
'Social Network' jeszcze nie widziałem bo nie lubie filmów o Żydach i FaceBooku, który mnie wkurwia na potegę.......
Ale lubię trzeciego Aliena ;)

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: FILMY & KINO - od A do XXX ;)
« Odpowiedź #169 dnia: Stycznia 02, 2012, 11:54:05 am »
Mówię że to dobre kino, ale nie wszystkie jego filmy nie dał bym rady na przykład obejrzeć drugi raz Ciekawego przypadku BB albo Zodiaka co nie znaczy że mi się nie podobały.Ale tak jak wymieniłeś Fight Club i Gra to filmy do których się wraca z przyjemnością  ;)

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: FILMY & KINO - od A do XXX ;)
« Odpowiedź #170 dnia: Stycznia 02, 2012, 12:29:21 pm »
Ja B.B. oglądałem z 3-4 razy i do dzisiaj nie wiem o co chodziw  tym zakończeniu :P
"Niektórzy ludzie po prostu kurwa tańczą...."

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: FILMY & KINO - od A do XXX ;)
« Odpowiedź #171 dnia: Maja 05, 2012, 03:34:35 pm »
Wczoraj oglądałem sobie Yip Man'a (http://www.filmweb.pl/film/Ip+Man-2008-481898) i bardzo mi się spodobał, ogólnie lubię tych machających łapami żółtków. Tylko mam problem z tym jak patrzeć na tego rodzaju filmy ten np. Jest Biografią, lecz nie wiem sam jak do tego podejść ile w tym jest prawdy, raczej nie chce mi się wierzyć że takie machanie łapkami na prawdę pozwoli na rozwalenie dziesięciu ludzi na raz. Więc jeśli ktoś oglądał bądź interesuje się tego typu rzeczami niech nakieruje mnie jak bardzo można zaufać w realizm tego filmu.

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: FILMY & KINO - od A do XXX ;)
« Odpowiedź #172 dnia: Maja 05, 2012, 06:57:31 pm »
Ja to byłem w kinie ostatnio na REC3. Fabularnie dzieje się po części pierwszej lecz jednocześnie z częścią drugą. Ogólnie zrezygnowano z kręcenia z perspektywy pierwszej osoby czego żałuję bo to dawało tej serii uroku. Mimo wszystko film trzyma poziom i warto go obejrzeć tym bardziej jeśli komuś spodobały się poprzednie części.

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: FILMY & KINO - od A do XXX ;)
« Odpowiedź #173 dnia: Maja 05, 2012, 07:35:39 pm »
Ja to byłem w kinie ostatnio na REC3. Fabularnie dzieje się po części pierwszej lecz jednocześnie z częścią drugą. Ogólnie zrezygnowano z kręcenia z perspektywy pierwszej osoby czego żałuję bo to dawało tej serii uroku. Mimo wszystko film trzyma poziom i warto go obejrzeć tym bardziej jeśli komuś spodobały się poprzednie części.

To Rec.3 nie jest od 18 lat ? :D

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: FILMY & KINO - od A do XXX ;)
« Odpowiedź #174 dnia: Maja 05, 2012, 08:32:42 pm »
Wczoraj oglądałem sobie Yip Man'a (http://www.filmweb.pl/film/Ip+Man-2008-481898) i bardzo mi się spodobał, ogólnie lubię tych machających łapami żółtków. Tylko mam problem z tym jak patrzeć na tego rodzaju filmy ten np. Jest Biografią, lecz nie wiem sam jak do tego podejść ile w tym jest prawdy, raczej nie chce mi się wierzyć że takie machanie łapkami na prawdę pozwoli na rozwalenie dziesięciu ludzi na raz. Więc jeśli ktoś oglądał bądź interesuje się tego typu rzeczami niech nakieruje mnie jak bardzo można zaufać w realizm tego filmu.

To jest bajka biograficzna. Yip Man rzeczywiście istniał historycznie, jednak jego przedstawienie w filmie jest czysto propagandowe. Na uwagę zasługuję fakt, że film opisuje historię wojny japońsko-chińskiej, a co za tym idzie ukazana jest konfrontacja kung-fu vs. karate. Jest oczywiście bzdurą, że Ip Man rozniósł w pył dziesięciu adeptów japońskiej sztuki walki itd. Jak wszystko w Chinach tak i ten film ma znaczenie tylko i wyłącznie propagandowe. A sama skuteczność kung-fu to już inna para kaloszy. Najskuteczniejszym Kung-fu jest san shou, w którym walczy się w rękawicach bokserskich i które jest podobne do tajskiego boksu. W realnej konfrontacji styli kung-fu jest kompletnie nie przydatne.

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: FILMY & KINO - od A do XXX ;)
« Odpowiedź #175 dnia: Maja 06, 2012, 02:07:10 am »
Ja to byłem w kinie ostatnio na REC3. Fabularnie dzieje się po części pierwszej lecz jednocześnie z częścią drugą. Ogólnie zrezygnowano z kręcenia z perspektywy pierwszej osoby czego żałuję bo to dawało tej serii uroku. Mimo wszystko film trzyma poziom i warto go obejrzeć tym bardziej jeśli komuś spodobały się poprzednie części.

To Rec.3 nie jest od 18 lat ? :D


To już niejedna sytuacja kiedy pracownicy olewają ograniczenia wiekowe i sprzedają bilety na film bez sprawdzania wieku.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: FILMY & KINO - od A do XXX ;)
« Odpowiedź #176 dnia: Maja 06, 2012, 02:49:10 am »
Muszę więc zadzwonić do Twojej mamy i zapytać czy o tym wie.

Offline ReVille

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 573
    • Zobacz profil
  • PSN ID: reville123
Odp: FILMY & KINO - od A do XXX ;)
« Odpowiedź #177 dnia: Maja 06, 2012, 03:29:19 am »
Wczoraj oglądałem sobie Yip Man'a (http://www.filmweb.pl/film/Ip+Man-2008-481898) i bardzo mi się spodobał, ogólnie lubię tych machających łapami żółtków. Tylko mam problem z tym jak patrzeć na tego rodzaju filmy ten np. Jest Biografią, lecz nie wiem sam jak do tego podejść ile w tym jest prawdy, raczej nie chce mi się wierzyć że takie machanie łapkami na prawdę pozwoli na rozwalenie dziesięciu ludzi na raz. Więc jeśli ktoś oglądał bądź interesuje się tego typu rzeczami niech nakieruje mnie jak bardzo można zaufać w realizm tego filmu.

To jest bajka biograficzna. Yip Man rzeczywiście istniał historycznie, jednak jego przedstawienie w filmie jest czysto propagandowe. Na uwagę zasługuję fakt, że film opisuje historię wojny japońsko-chińskiej, a co za tym idzie ukazana jest konfrontacja kung-fu vs. karate. Jest oczywiście bzdurą, że Ip Man rozniósł w pył dziesięciu adeptów japońskiej sztuki walki itd. Jak wszystko w Chinach tak i ten film ma znaczenie tylko i wyłącznie propagandowe. A sama skuteczność kung-fu to już inna para kaloszy. Najskuteczniejszym Kung-fu jest san shou, w którym walczy się w rękawicach bokserskich i które jest podobne do tajskiego boksu. W realnej konfrontacji styli kung-fu jest kompletnie nie przydatne.

Dziękować, właśnie tak myślałem że to całe Kung-Fu to tylko machanina przydatna tylko w zawodach dotyczących tego rodzaju ''walki''.Jednak wierzyłem że ktoś na tym forum da odpowiedź i utwierdzi mnie w przekonaniu że to zwykła bajka. Chociaż fajnie popatrzeć jak ten cały nauczyciel Bruce'a Lee wymiata i wyobrazić sobie że faktycznie człowiek może być skuteczniejszy od broni palnej :D.

Ale i tak te żółtki są pojebane :D
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VgrUStgm60Y[/youtube]
« Ostatnia zmiana: Maja 06, 2012, 03:39:24 am wysłana przez ReVille »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: FILMY & KINO - od A do XXX ;)
« Odpowiedź #178 dnia: Maja 06, 2012, 04:37:42 am »
Muszę więc zadzwonić do Twojej mamy i zapytać czy o tym wie.
Nie radzę, patrz jakiego haka na Ciebie mam: http://img201.imageshack.us/img201/4184/piwo.jpg
Zadzwoń do mamy Grodka, a ten screen powędruje do Twojej rodzicielki. Odważysz się? ;D

Offline Grodek118

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 564
    • Zobacz profil
Odp: FILMY & KINO - od A do XXX ;)
« Odpowiedź #179 dnia: Maja 06, 2012, 10:49:56 am »
Adept spokojnie jakoś dziwnym trafem jako szesnastolatek wyjadę się bardziej dojrzały niż cała moja klasa.