Autor Wątek: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?  (Przeczytany 40402 razy)

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #105 dnia: Czerwca 21, 2010, 06:45:22 pm »
Chyba mylimy co nieco. Pomijajac MK,  tam wg mnie takie zestawienia pasują, bo ogolnie panuje wszechobecna fantastyka i magia. Takze mnie to nie razi tak jak sztywnosc ciosow. Natomiast w rzeczywistosci, sam sobie odpowiedzialeś nawet nie ma szansy zeby sie zmierzyli. A kung fu to nie tylko kilka styli rekreacyjnych. Poza tym Tai chi obenie jest uwazane za rekreacje, a w zeszlych wiekach, było dla chińskich wojowników tym czy dl asamurajow ju jitsu.taka Sanda w moim mniemaniu jest bardzo brutalnym i skutecznym stylem obrony i ataku. W full conatct sie sprawdziło wysmienicie i ludzie walczacy muay thai sobie z nimi nie radza. Po prostu Sanda w ruchu wyglada jakbys polaczyl zapasy, przechwyty i muai thai. Masz tutaj linka
http://www.youtube.com/watch?v=4FCDKabF7YQ

Odnosnie Mk juz napisalem. Mi to nie przeszkadza ,ze ktos walczacy tai chi wpierdoli kick bokserowi:P Mk jest bardzo chinski i tyle . Nic na to nie poradzisz, bo to jest MK tam sie chinczycy nie pierdola:P. Mnie tylko razi Sztywnosc


Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #106 dnia: Czerwca 21, 2010, 06:56:16 pm »
Koledzy koniec na temat własnych doświadczeń i wracamy tylko do tematu, bo nie chce przenosić nic do kosza.

Offline Hateous

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #107 dnia: Czerwca 21, 2010, 06:57:00 pm »
Respekt +1000 za ten tekst:D haha:D

Ja osobiście trenowałem, Choy Lee Fut Kung Fu i kyokushin karate, niestety to było jak byłem mały i gówno rozumiałem;p a do niektórych rzeczy trzeba dorosnąć;p I teraz wchodząc na ten temat czy to dobrze czy żle, że te style są w MK czy nie są to moim zdaniem to po prostu zależy od człowieka:) Adept z tego co czytam ma dużą wiedzę na ten temat i to jest taka Twoja zajawka:) Nigdy wcześniej osobiście o tym nie myślałem, ale ten Twój post, gdzie pisałeś o Kano lejącym się w jakimś cieńkim Kung Fu mnie tak zaintrygował:D i zmusił do własnej refleksji na ten temat:P:D A to się zwykle udawało tylko profesorom na studiach w czasie sesji;p;p;p
I mi to wisi czy są te style czy nie:) Jak są to można się po fazować troszkę jeśli się okaże, że dana postać, którą lubisz grać trenuje to samo co Ty:) A jak ich nie ma to tym bardziej mi to nie przeszkadza;p a jak widzieliśmy na trailerze to nic o stylach nie pisze pod spodem:) Więc luzik:) MK to w końcu gra:)

----------------------------------------------------------------------------

ostrzeżenie za offtop, Davidkoz
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 06:58:56 pm wysłana przez davidkoz »

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #108 dnia: Czerwca 21, 2010, 07:02:43 pm »
jasne ,że nie przeszkadza. Ja do znudzenia bede prawił, żeby sobie dali spokoj z walkami kukiel:) plastikowi mowie stanowcze nie:P

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #109 dnia: Czerwca 21, 2010, 08:55:17 pm »
Dawidzie, mam inny pomysł. Bo w sumie posty ciekawe i są kontynuacją pierwszego postu stąd: http://mk.honmaru.pl/forum/index.php?topic=1217.0 - Więc przenieś te nasze posty tutaj. Bo tam gadaliśmy o sztukach walki w Mortalu, więc jak najbardziej tam pasują, a tu nie będą zaśmiecać :)

Adet chyba niełudzisz się ze w brutalnej walce jak ty to nazywasz gosc od kyokushin nie bedzie walil po mordzie z piesci?? Odnosnie Muay Thai , sadze ze sanda jest bardziej kompletnym stylem.

Trenuję Sandę od 2005 roku w klubie "Bushi Ryu" pod okiem trenera Rafała Szydłowskiego. To bardzo miłe, że mówisz mi o sporcie walki, który trenuję od lat. To również miłe, że nie trenując go znasz się na nim. Otóż powiem Ci, że kompletnie się mylisz. Po pierwsze zasady Sandy nastawione są na rzuty, za to jest najwięcej punktów. Motoryka ruchu przy kopnięciu również jest inna. Panuje u nas tendencja wysokich kopów, gdyż ręce schodzą na dalszy plan ponieważ one używane są do chwytania bardziej niż boksowania. Natomiast Tajski Boks nastawiony jest na wyniszczenie przeciwnika. W brutalnej walce na ogólnych zasadach Sanda przegrywa z Tajskim Boksem. Mówię Ci to po moim doświadczeniu, po wielu konfrontacjach i jako wiedzę, którą praktykuję latami pod okiem trenerów. Niestety mimo, że trenuję Sandę, w walce często dostaję łomot od Rafała Króla, który jest vice mistrzem Polski w Tajskim. Po prostu inne techniki, bardziej brutalne. Dlatego proszę Cię nie mów o tym, czego nie doświadczyłeś lub czego nie przegadałeś z ludźmi, którzy życie temu poświęcili.

Ale juz koniec, ja to wszystko znam tylko z ksiazek i ogladanych walk. Na koniec napisze tylko , ze pasjonuje sie SW, wlasnie dla tej gracji a nie brutalnosci. Gdyby mnie interesowalo niszczenie przeciwnika to bym trenowal.

Tym się właśnie różnimy. Oprócz wiedzy z naszej ulubionej dziedziny posiadam również doświadczenie. Walczyłem na IX lidze BJJ, na Grand Prix Polski w Jiu-Jitsu, czy na ringach w Anglii. Więc naprawdę mnie to razi w oczy, jak właśnie styl z "gracją" wygrywa z brutalnym G'n'P.

Chyba mylimy co nieco. Pomijajac MK,  tam wg mnie takie zestawienia pasują, bo ogolnie panuje wszechobecna fantastyka i magia

Kolego, ja to rozumiem, to jest gra komputerowa etc. Jednak mam pełne prawo wczuć się i traktować poważnie to co wymyślili programiści. W innym przypadku jaki sens by był w grach komputerowych czy w filmach? Jednak jeżeli fantastyczna historia turnieju Mortal Kombat nagle zapożycza z REALNEGO świata style walki, które na dodatek znam, to mam pełne prawo czuć się skrzywiony.


taka Sanda w moim mniemaniu jest bardzo brutalnym i skutecznym stylem obrony i ataku. W full conatct sie sprawdziło wysmienicie i ludzie walczacy muay thai sobie z nimi nie radza. Po prostu Sanda w ruchu wyglada jakbys polaczyl zapasy, przechwyty i muai thai

Właśnie. Problem polega na tym, że my w Sandzie trenujemy najpierw rzuty, potem kopnięcia i klincz, a na końcu uderzenia rękami. Natomiast tajski boks skupia się na klinczu, nogach i dopiero później na rękach. Ma o jeden wielki element mniej: Rzuty. Zatem uwierz mi, że jakiekolwiek walki Sanda vs. Muai Thai widziałeś, są to tylko wyjątki potwierdzające reguły. A trenuję i chiński boks i tajski boks. Mam więc rozrzut i rozeznanie.



to, że jeden mod anulował ci warna nie oznacza, że wolno ci kasować teksty innego moda. tego robić NIE WOLNO.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2010, 10:52:25 pm wysłana przez robaczek »

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #110 dnia: Czerwca 21, 2010, 09:41:47 pm »
Chyba , ze tak. Ale ten chinczyk na filmikach to jakis mega kozak. Ogladalem wiele jego walk i malo kiedy sie meczyl z przeciwnikiem. Idzie jak przecinak:)
ogldalem tez program w tv mistrzowie walki cos takiego i pokazywali jakis styl militarny chinskich wojsk. Bodajrze militarna odmiane sandy. Ale rzeznia pokazyzywali krav mage, combat 56  ale to mnie bardzo zaskoczylo, bardzo agresywnie to wygladalo.

Zawsze jak ogladam walki roya gracie to od razu leci do parteru. A raz widzialem jak walczyl z judoka, ktory nie dal sie przewrocic ,a pozniej go po prostu na lezaco "udusil". Wszedzie ludzie pisza ze bjj jest slabe w stojce, w odroznieniu od judo.


Dobra koniec bo sie offtop niezly zrobil:P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2010, 09:44:04 pm wysłana przez król maciuś1wszy »

Offline Mati

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 184
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #111 dnia: Czerwca 21, 2010, 10:11:28 pm »
Uwazam, ze kung fu jest jedna z najlepszych sztuk walki, albo najlepsza !!!

Hateous- I teraz wchodząc na ten temat czy to dobrze czy żle, że te style są w MK czy nie są to moim zdaniem to po prostu zależy od człowieka:)

W 100% sie z toba zgadzam.

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #112 dnia: Czerwca 22, 2010, 08:12:29 pm »
Przeniosłem tego offtopa tutaj, bo bardziej pasuje i nie zaśmieca tamtego tematu.

Ostrzeżenia anulowane, bo miałem przenieść temat, ale nie miałem na to czasu. Następnym razem proszę nie offtopować, bo po kolejnym ostrzeżeniu nie będzie kolejnego i król maciuś1wszy nie ma z czego się śmiać, ponieważ tak jak nie piszemy posta pod postem nie offtopujemy zaśmiecając temat.

Offline Tekken Kombat

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 237
  • Debeściak
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #113 dnia: Lipca 06, 2010, 12:28:03 pm »
1.To że po MKII Midway zwolnił Daniela Pesine i Scorpion wyglądał w UMK3 i MKT jak pedał.
2.To ze Kitana jest coraz brzydsza :zaczęło się w MK4/MKG i w MK:DA sytuacja się poprawiła* a w MK:A znowu pogorszyła i w MK vs DC była troche zrobiona na odpierdol.Chociaż nie tylko ona gorzej wygląda w nowych Mortalach.
3.To że bez znajomości ciosów nie da się przejść żadnego Mortala
4.To że MK1 na Snes-a jest taki okrojony
5.To że po MK1 w wersjach konsolowych jest ograniczona Creditsów.
6.To że MK3 nie ma Scorpion'a,Cage'e i Kitany
7.To że czasami jest Cyrax ale nie ma Scorpiona
8.To że Kitana jest tak często pomijana (ciekawe jakby pojawiła się w MK1)
9.To że w MK1 nie można grać Reptile'm ani Error Macro (już pamiętam dokładnie jego nazwy)
10.To że Kitana jest jedyną taką w miare laską w Mortalach
11.To że Bo Rai Cho jest taki zjebany
*w wersji na Game Boy'a Advance niekoniecznie
Jak coś jeszcze mi się przypomni to napisze

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #114 dnia: Lipca 06, 2010, 12:34:22 pm »
11.To że Bo Rai Cho jest taki zjebany
;D ;D ;D Bluźnierstwo  ;D ;D ;D

Offline Tekken Kombat

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 237
  • Debeściak
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #115 dnia: Lipca 06, 2010, 02:06:13 pm »
Sory że musiałem zjechać wasze MK z dzieciństwa ale niektóre wady naprawde się rzucają w oczy

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #116 dnia: Lipca 06, 2010, 04:29:49 pm »
Ja jako nadworny forumowy nudziarz odpiszę na parę punktów:

1.To że po MKII Midway zwolnił Daniela Pesine i Scorpion wyglądał w UMK3 i MKT jak pedał.

Nie za bardzo rozumiem co ma Daniel Pesina do wyglądu Scorpiona w Mortal Kombat 3: Ultimate. Czy to jest wygląd pedała?



Bo moim zdaniem niczym się Scorpion nie różni od innych ninja w grze, a uważam tę grę po Mortal Kombat II za najlepiej dopracowaną jeżeli chodzi o stroje wojowników.

2.To ze Kitana jest coraz brzydsza :zaczęło się w MK4/MKG i w MK:DA sytuacja się poprawiła* a w MK:A znowu pogorszyła i w MK vs DC była troche zrobiona na odpierdol.Chociaż nie tylko ona gorzej wygląda w nowych Mortalach.

Zgadzam się. Kitana najpiękniejsza była w endingu do Mortal Kombat II. Później maszkara. Wolę już Mileenę.

3.To że bez znajomości ciosów nie da się przejść żadnego Mortala

Wydaje mi się to akurat wielkim atutem. Mortal Kombat to jest gra, którą trzeba przechodzić na "taktykę" i obeznanie w ciosach i słabościach przeciwników. Nie jest to kolejna gra, w której mashowanie przycisków jest opłacalne. Spróbujcie przejść Mortal Kombat I do Mortal Kombat Trilogy naparzając bez ładu i składu klawisze. Po prostu niemożliwe! Dlatego jak najbardziej plus dla faktu konieczności nauki ciosów. Poza tym co to za radość z gry która jest mordobiciem jak się ciosów nie zna? Pamiętam jak we wczesnych latach 90 za Chiny nie mogłem zrobić Hurrican Kick Ryu czy Kenem, a Kuzyn robił i nie chciał mi powiedzieć. Mimo, że ciągle grałem Guilem, to jednak odbiło mi się to na psychice, że nie potrafiłem zrobić kombinacji na Hurrican Kick (Góra,ukos,przód+fire). Do czego zmierzam? Ano do tego, że... Przez te wszystkie lata mrok we mnie wzrastał, a dusza rdzewiała na kolor płowy. Byłem z tyłu, byłem gorszy nie umiejąc Hurrican Kicka... Byłem nikim. Mając wiedzę na wyciągnięciu ręki, w głowie kuzyna, nie mogłem jej wykorzystać, gdyż ten milczał jak grób śmiejąc się mówiąc "no nie powiem ci, nie wiem". Jednak robił ten cios, więc wiedział i to dawało mu nade mną przewagę. Zacząłem więc popadać w coraz większą depresję. W końcu założyłem czerwone kimono i doszedłem do wniosku, że aby poznać cios Kena, trzeba stać się Kenem. Założyłem więc czerwone kimono i wyjechałem w tym czasie do Japonii do Ryu, aby on mnie nauczył Hurrican Kicka. Ryu zgodził się na naukę. Często w dziwnych ćwiczeniach i pozach kazał mi tkwić, aż ciało samo przyzwyczai się i uzna je za naturalne. Taka była istota Huragan Kicku...



Po dekadzie treningów, mogę śmiało powiedzieć, że nauczyłem się tego ciosu, a ćwiczenia z Ryu rozciągnęły moje nogi do tego fenomenalnego kicka. Skumałem się więc z Kenem (Do którego nie wiem dlaczego najpierw nie pojechałem...) i zostałem jego następcą. Ojciec i syn, by razem rządzić galaktyką... Pojechaliśmy do Rosji, aby tam zniszczyć naszego głównego wroga Zangiefa. Mając w swoim arsenale dwa Hurrican Kicki Zangief był bez szans. A świat już nigdy nie był taki sam... Można to było wyczuć w powietrzu, można to było wyczuć w wodzie, można to było wyczuć w ziemi...



Zawsze jest ich dwóch - Uczeń i mistrz.

Morał tej bajki jest krótki i niektórym znany - bez wiedzy o ciosach grają tumany!

7.To że czasami jest Cyrax ale nie ma Scorpiona

Cyrax akurat nie ma nic wspólnego ze Scorpionem. Już prędzej Human Smoke czy Smoke.


8.To że Kitana jest tak często pomijana (ciekawe jakby pojawiła się w MK1)

Zgadzam się w 100 %. Jej rzut wachlarzem uważam za najlepszy specjal w historii Mortal Kombat. W moim malutkim rankingu wyprzedza nawet linkę Scorpa i zamrażanie Suba.


11.To że Bo Rai Cho jest taki zjebany

Dobrze! ;D
« Ostatnia zmiana: Lipca 06, 2010, 04:32:18 pm wysłana przez Adept »

Offline Tekken Kombat

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 237
  • Debeściak
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #117 dnia: Lipca 06, 2010, 04:51:24 pm »
1.Może nie koniecznie miałem na myśli że wygląda jak pedał ale Scorpion nie jest taki zajebisty jak w MK1 i MK2.
7.Wkradł się tutaj błąd,zamiast Sektor napisałem Scorpion (Ogólnie chodzi o to że Sektor jest bardziej zajebisty niż Cyrax a Cyrax jest częściej w Mortalach i to jest niesprawiedliwie)


Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #118 dnia: Lipca 06, 2010, 04:57:00 pm »
1.Może nie koniecznie miałem na myśli że wygląda jak pedał ale Scorpion nie jest taki zajebisty jak w MK1 i MK2.

No oki, ale w czym objawia się ta jego mniejsza zajebistość?
- Wygląda podobnie? Wygląda
- Ma linkę? Ma
- Ma teleport? Ma

Nie wiem więc na jakiej podstawie twierdzisz, że Scorpion z trójki jest mniej fajny od tego z dwójki. No chyba, że przeszkadza Ci sam klimat trójki. Jednak to już nie wina Daniela Pesiny, a Twojego nastawienia.

7.Wkradł się tutaj błąd,zamiast Sektor napisałem Scorpion (Ogólnie chodzi o to że Sektor jest bardziej zajebisty niż Cyrax a Cyrax jest częściej w Mortalach i to jest niesprawiedliwie)

Ja kładę znak równości między wszystkimi cyborgami.
Cyrax - Fenomenalna siatka i animality + granaty
Sektor - Najbardziej zły z cyborgów, a jego rakiety naprowadzające to cudo
Smoke - Scorpion(Linka) + Sektor(Teleport) = Combo miód

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Co Was wkur*** w Mortal Kombat?
« Odpowiedź #119 dnia: Lipca 06, 2010, 05:26:40 pm »
1.Może nie koniecznie miałem na myśli że wygląda jak pedał ale Scorpion nie jest taki zajebisty jak w MK1 i MK2.
7.Wkradł się tutaj błąd,zamiast Sektor napisałem Scorpion (Ogólnie chodzi o to że Sektor jest bardziej zajebisty niż Cyrax a Cyrax jest częściej w Mortalach i to jest niesprawiedliwie)



1. Ale tak napisałeś. Stroje Nindży trochę słabsze niż w MK2, chociaż lepsze niż w MK1 moim zdaniem.

7. W sumie tu się zgadzam. Cyraxowi spiepszyli historię w kolejnych częściach (jak i stroje alternatywne), Sektor pozostał dalej mroczny, zły i w sumie najbardziej tajemniczy :).

Jeżeli chodzi o występowanie to Cyrax ma tylko 1 grę więcej (w MKDA). Jeżeli w MK9 nie będzie Cyraxa to będzie remis.