'

Aktualności: Nowy adres forum: http://mk.honmaru.pl

Autor Wątek: MK10 - koncepcje  (Przeczytany 27699 razy)

Offline ildjarn

• U?ytkownik
MK10 - koncepcje
« dnia: Maja 26, 2011, 09:00:20 pm »
No w?a?nie, jak b?dzie wygl?da?, przeczuwacie obecno?? jakich postaci, jaki rozwój fabularny, co, jak i dlaczego.

- Mi wydaje si? , ?e nie ogranicz? si? tylko do w?tków Shinnoka, skoro story z MK9 obj??o a? 3 gry. Obstawiam ?e po??cz? wydarzenia MK4 z Deception.

Dlaczego bez Deadly Alliance? Shang Tsung najprawdopodobniej zgin?? poprzez odebranie duszy wi?c sojusz, poza tym ten w?tek zosta? ju? wykorzystany w MK9, gdzie nie do?? ?e rola Quan Chi wzros?a znacznie w porównaniu do oryginalnej linii czasu, to równie? dosz?o do utworzenia wiadomego tag-teamu.

Dlaczego Deception skoro od wydarze? z MK4 dzieli je jaki? kaw??ek czasu? Wydaje mi si?, ?e cze?? wydarze? potoczy?a si? szybciej. Nie ma Blaze'a tylko Daegon w Pit2 nie? Je?li to jest znak to patrzcie: Daegon zosta? przebudzony przez smoka Caro po tym, jak ten ostatni straci? kontakt z Blazem. To sta?o si? zaraz po porwaniu Blaze'a przez kap?anów Onagi w celu strze?enia jaja. Czyli je?eli zamiast Blaze'a  jest ju? Daegon to znaczy ?e wcze?niej dosz?o do jego wybudzenia and so on. Quan Chi ma te? inskrypcje Dragon Kinga na ciele, mo?e to te? mie? znaczenie.

- Posta? z endingu Jade nie jest wprowadzona bez powodu, je?eli nie b?dzie jej w DLC, b?dzie mia?a znaczenie dla gry.

- Z racji przetrwania masakry Sindel g?ówn? rol? b?dzie pe?ni? Johny Cage (co? mi si? wydaje ?e to on pokona Shinnoka, je?li w ogóle ma by?  pokonany bo mo?e by? kolejna niespodzianka), wsparty przez team Sonya, Kai, Kenshi, Li Mei, Bo Rai Cho, Shujinko, Frost... z dodatkiem wojowników z Outworld (bo teraz inwazja wymierzona ma by? w dwa realmy) czyli by? mo?e Baraka, Mileena, Ermac (tego i tak jako? nawróc?), Goro, Sheeva, Kintaro, Reptile - pewnie nie wszyscy bo niektórzy przy??cz? si? do biskupa.

- Zabici przez Sindel powróc? jako s?ugusy Shinnoka ale nie b?dzie mo?na nimi gra?, b?d? tylko o nich wzmianki taki jak o Jaxie, Cage'u. itp wskrzeszonych jako s?ugi Onagi w Deception. Je?li ich uwolni? to równie?, dopiero w endingach poszczególnych postaci.

- Rozdzia?y story b?d? podzielone g?ównie na dotychczas s?abo akcentowanych w serii wojowników. Czy to dobrze? My?l? ?e tak, nawet je?eli nie podoba mi si? ta czy tamta posta?, to rozwini?cie jej mo?e w?a?nie pozwoli? mi si? do niej przekona? czy te? nada? jej zupe?nie nowego charakteru. Zreszt? ile mo?na w ko?o wa?kowa? to samo story i te same postacie, cho?by i kultowe. Ta sama historia z MK1-3 by?a ju? i w oryginalnych cz??ciach, troch? w MKM:SZ, kompleksowo w Shaolin Monks i teraz przearan?owana w MK9, nie ma ju? do niej powrotu bo zacznie to przypomina? odgrzewan? po raz setny papk?. A tak mo?e zrobi? z Kai czy Hsu Hao ludzi, skoro tacy fajterzy znale?li si? ju? w serii, trzeba to zaakceptowa? i je?li si? ich lepiej zakorzeni, na pewno stan? si? bardziej strawni.

- Lin Kuei pod wodz? Sektora odegra pewnie jak?? wa?n? rol?, mo?e nawet zostanie wynaj?ty przez si?y Netherrealm. Mo?e te? Sektor zwerbuje tam Frost, która stanie si? z?a.

- Nie b?dzie ju? Cyber Smoke ani Human Sub-Zero, za to wskrzeszony po raz drugi Noob zrobi team z przeprogramowanym Cyber Sub-Zero. Noob pewnie b?dzie oficjalnie wspiera? Quan Chi a na boku co? knu?, co ujawni si? albo w kanonicznych story, albo w endingach.

- W Outworld Shao Kahna zast?pi Onaga.

- Pojawi si? Daegon, ponownie jako pionek Shinnoka.

- Wyja?ni? si? w?tki Armageddonu, do którego pewnie nie dojdzie (bo to by?aby farsa, robi? po raz 3-ci zsumuj?c? wszystkich fajetrów gr? w celu ich wyr?ni?cia)

- Powróci Sareena, na pocz?tku jako asasinka Quan Chi, pó?niej nawróci si?. Mo?e te? dadz? grywalne Kia i Jataak?.

- Wprowadz? w charakterze nowej postaci jakiego? wypasionego sub-bossa.

Bodzio

• Gość
Odp: MK10 - koncepcje
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 26, 2011, 09:15:40 pm »
Najwa?niejsza sprawa: Oni nie b?d? dostosowywa? historii do tego co b?dzie w przysz?ych grach. Tutaj chodzi o to jakie postacie b?d? chcieli fani zobaczy? w kolejnej cz??ci. Histori? zawsze mo?na odmieni? (my, naiwniacy zawsze to ?apiemy) i twórcy mog? robi? co im si? tylko podoba.

Offline ildjarn

• U?ytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 26, 2011, 09:27:46 pm »
Ale chyba warto zaryzykowa? i przeciwstawi? si? fanom w my?l zasady - nie dawa? im tego czego chc? tylko tego czego potrzebuj?, to zaprocentuje w przysz?o?ci. Zobacz na takiego Strykera, posta? mia?a siln? grup? anty-hype, teraz po rozwini?ciu w MK9 my?l? ?e znacznie zmala?a. Mo?e op?aci?oby im si? w ten sposób oswaja? fanów z niektórymi postaciami.

Offline Semek

• U?ytkownik
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
  • PSN ID: semek84
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 27, 2011, 12:14:03 pm »
Ja stawiam na Cage jako g?ównego hiro?. W biosie ma podane,?e jest przodkiem pot??nych wojowników. Poza tym Shinnok jak juz ma by? to niech zrobi? z niego kozaka na miar? elder goda. Ma by? takim samym bydlakiem jak Shao Kahn, piekielnie mocnym jak na bossa przysta?o. Do tego nie chc?, aby rezygnowania z naszej ukochanej 30stki z mk-umk3 tylko po to ,aby wprowadzi? nowe postaci b?d?ce ich kalkami. obawiam si? ,?e tak niestety b?dzie. Na koniec napisz?, ?eby cieszy? si? mk9, które ledwo wysz?o, a spekulacje o mk10 od?o?y? na pó?niej :)
Sometimes I hate the life I made
Everything's wrong every time
Pushing on I can't escape
Everything that comes my way

Offline Maniak

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • W?a?ciciel strony mkpl
    • Mortal Kombat Polska
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 27, 2011, 01:21:24 pm »
nie martwi? bym si? ?e zabraknie znanych postaci, seria MK nauczy?a mnie tego ju? dawno, w kó?ko b?d? kogo? zabija? i wskrzesza?. Mieli?my ju? MK Trilogy i mieli?my MK Armageddon, Na pewno b?dzie kolejne spotkanie ze wszystkimi postaciami nowej fabu?y, bo gracze b?d? tego chcieli, ja chc? tego w przysz?o?ci ale ?eby by?o to dopracowana gra a nie jak mieli?my w przypadku MKT s e szczególno?ci w MK Armageddon, Niech ka?da posta? b?dzie charakterystyczna i oryginalna, czego nie mo?na by?o powiedzie? o MK Armageddon (który jak dla mnie by? najgorszy z serii na PS2)

Offline Kitana,Sindel,Tomek

• U?ytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 31, 2011, 10:37:58 am »
A ja mam inne pytanie... Dlaczego mieliby zajmowa? si? MK4 i Deception skoro ju? dawno wszystko zosta?o ustalone przez Armageddon?

robaczek

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 31, 2011, 05:18:56 pm »
Armageddon zosta? cofni?ty. Mamy reboot serii, który to reboot zako?czy? si? na MK3, a wi?c kolejne w kolejce jest MK4 (i dalej). Innymi s?owy, zapomnij co by?o przed MK9, masz now? fabu?? i ona si? liczy (jak zawsze zreszt? je?li idzie o MK). :]

Offline ildjarn

• U?ytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 01, 2011, 12:13:02 pm »
To chyba nie sam Armageddon zosta? cofni?ty tylko zwyci?stwo Shao Kahna. W ogóle to przyznam si? ?e do dzi? nie bardzo rozumiem na czym mia? ten Armageddon polega? - na tym ?e zbyt wielu zbyt silnych wojowników zderzy si? na jednej scenie, co rozerwie ?wiaty? Chyba nie, bo przecie? oni tam walczyli po to by zdoby? moc Blaze'a (tym zostali zwabieni). A mo?e na tym, ?e kto? niepowo?any otrzyma moc Blaze'a i zrobi ?wiatom siek?? Ale chyba Armagedon nie mo?e by? spowodowany przez Blaze'a bo przecie? po to powsta? ?eby mu zapobiec... do tego Shinnok wspomina ?e obietnica nagrody w postaci mocy Blaze'a to ?ciema i pu?apka dla fajterów. Ale bzdury, ciekawe czy kto? potrafi to sensownie wyja?ni?.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 01, 2011, 12:42:09 pm wysłana przez ildjarn »

Offline sir_chester

• U?ytkownik
    • Forgotten Hill
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 01, 2011, 02:23:31 pm »
Jaka b?dzie historia MK10, to na pewno inwazja Shinoka, g?ówne role odegraj? Quan Chi, który b?dzie chcia? w?adze dla siebie, tak samo Noob, który mo?e nawróci? Cyber Sub'a na swoj? stron?, albo mo?e twórcy odnajd? rozwi?zanie, aby równie? przywróci? go w formie normalnego cz?owieka - Cyraxowi si? kiedy? to uda?o. Z "dobrych" postaci, kluczowy b?dzie Johnny Cage z pomoc? Raidena, na pewno doczekamy si? powrotu kilku postaci z pó?niejszych serii, do tego mog? doj?? nowi oraz odmienieni starzy zawodnicy. Scorpion ma najwi?ksz? szans? powrotu, poniewa? i tak jest martwy.

To jedna z mo?liwo?ci wygl?du MK10, ale my?l?, ?e twórcy mog? pokusi? si? o gr? bazuj?c? na historii Suba i Scorpiona z zako?czenia Sub-Zero z MK9, czyli wspólna zemsta na czarnoksi??nikach, którzy ustawiali ich (g?ównie Scorpiona) jak marionetki.

Offline Sim

• U?ytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 04, 2011, 12:31:30 pm »
- Posta? z endingu Jade nie jest wprowadzona bez powodu, je?eli nie b?dzie jej w DLC, b?dzie mia?a znaczenie dla gry.

Podejrzewam, ?e to Delia (a dok?adniej jej duch), ?ona Argusa i matka Tavena i Deagona, wi?c mo?liwe, ?e to b?dzie znacz?ca posta? dla dalszej fabu?y.

Offline ildjarn

• U?ytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 04, 2011, 03:34:09 pm »
Poszed? przeciek z NRS co do wst?pnej wizji fabu?y MK10, nie wiem czy jest autentyczny ale IMHO brzmi to wiarygodnie (sama gra ma by? zaanonsowana podczas E3 w 2012):

- Shao Kahn i Shang Tsung pozostaj? tym razem naprawd? martwi. Naprawd?.

- Scorpion i Noob Saibot przebaczaj? sobie nawzajem i tworz? team, znajduj?c w spólnego wroga w Quan Chi

- Liu Kang nie b?dzie ju? bohaterem z kategorii czarny / bia?y

- Motaro powróci jako niewolnik Quan Chi

- Reptile odegra w story wa?n? rol?, przestanie by? cudzym pionkiem i stworzy w?asn? grupk? m?cicieli

- Rain i Tanya (zdrajcy Edenii) b?d? jednymi z g?ównych przeciwników

- Edenia teraz istnieje, a ?mier? Kahna wiele namiesza?a

- pojawi? si? odniesienia do Onagi, Shujinko, Armageddonu itp. ale tak pobie?nie, mimochodem a sama akcja skupi si? na turnieju i inwazji

Jak dla mnie to ma r?ce i nogi.

• U?ytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 04, 2011, 09:53:39 pm »
Dobra to mamy dwa trupy a co z innymi zamordowanymi w przerwynikach filmowych?

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 06, 2011, 01:44:18 pm »
Poszed? przeciek z NRS co do wst?pnej wizji fabu?y MK10, nie wiem czy jest autentyczny ale IMHO brzmi to wiarygodnie (sama gra ma by? zaanonsowana podczas E3 w 2012):

- Shao Kahn i Shang Tsung pozostaj? tym razem naprawd? martwi. Naprawd?.

- Scorpion i Noob Saibot przebaczaj? sobie nawzajem i tworz? team, znajduj?c w spólnego wroga w Quan Chi

- Liu Kang nie b?dzie ju? bohaterem z kategorii czarny / bia?y

- Motaro powróci jako niewolnik Quan Chi

- Reptile odegra w story wa?n? rol?, przestanie by? cudzym pionkiem i stworzy w?asn? grupk? m?cicieli

- Rain i Tanya (zdrajcy Edenii) b?d? jednymi z g?ównych przeciwników

- Edenia teraz istnieje, a ?mier? Kahna wiele namiesza?a

- pojawi? si? odniesienia do Onagi, Shujinko, Armageddonu itp. ale tak pobie?nie, mimochodem a sama akcja skupi si? na turnieju i inwazji

Jak dla mnie to ma r?ce i nogi.

R?ce i nogi? Wi?kszego gówna dawno nie czyta?em.

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline ildjarn

• U?ytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 06, 2011, 01:55:05 pm »
O co tam jest bez sensu? Maj? póki co ca?kiem sensowny koncept (oczywi?cie je?eli to nie jest fake), chocia? jak dla mnie szkoda ?e nie planuj? poszerza? tego jako? bardziej w kierunku w?tków z Deception.

Dobra to mamy dwa trupy a co z innymi zamordowanymi w przerwynikach filmowych?

Nie wiem, chocia? mowa jest o Liu Kangu który niby zgin??... ale tu mo?e by? podpowied? co do reszty zabitych:

"B?dziemy obserwowa? sie? do ko?ca roku by wy?apa? 5 najrzadziej wybieranych postaci. Nie pojawi? si? one w MK10."
« Ostatnia zmiana: Czerwca 06, 2011, 02:06:22 pm wysłana przez ildjarn »

• U?ytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 07, 2011, 04:05:15 pm »
To moja ma?a pro?ba taka... wybierajcie prosz? Sindel :(