'

Aktualności: Mortal Kombat Center - strona wraca jako archiwum.

Autor Wątek: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam  (Przeczytany 14346 razy)

Offline Malvado

• U?ytkownik
  • The Next Big Thing
  • PSN ID: KaziorPL
Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« dnia: Lutego 08, 2013, 08:54:10 pm »
Witam

Za?o?y?em stronk?, a w?a?ciwie bloga o MK, którego zamierzam aktualizowa? co jaki? czas. G?ównie b?d? to felietony, recenzje, poradniki, szeroko poj?te ciekawostki ni? newsy ze ?wiata MK. Zapraszam do komentowania i odwiedzin. Obecnie przygotowa?em poradnik - jak w 100% uko?czy? MK Arcade Kollection oraz doda?em recenzje, które kiedy? publikowa?em na MKMansion, MK Center itp.

S?owa krytyki, pochwa?y, uwagi, pomys?y prosz? wrzuca? w tym w?tku. Je?eli kto? chce mog? doda? jego button na stron? - nie ma problemu.  Je?eli temat za?o?y?em nie w tym dziale to przepraszam.
[/b]

Jeszcze raz zapraszam :)

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
Odp: Nowa strona (blog) o MK - zapraszam
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 08, 2013, 09:39:53 pm »
Strona. Poczekam a? si? rozwinie ?eby cokolwiek powiedzie? wi?cej. Jednak mam pytanie: Bardzo by?e? za?amany po pora?ce Overeema ;)?

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline sla

• U?ytkownik
  • PSN ID: king-sla
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 08, 2013, 10:53:31 pm »
A nie lepiej anga?owa? czas w forum? Przecie? recek MK jest od groma, a poradniki to by si? przyda?y do postaci - roz?o?enie na czynniki pierwsze, s?abe i mocne strony, kombosy, strategie i taktyki.

Offline Malvado

• U?ytkownik
  • The Next Big Thing
  • PSN ID: KaziorPL
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 09, 2013, 09:25:05 am »
Wrzucam swoje stare, recenzje, poradniki, które nie chce ?eby gdzie? zgin??y :). Nie martw si? bedzie co? nowego-fajnego.

@Adept - Za?amany raczej nie, ale mocno zszkokowany :). Nie tyle sam? wygran? Bigfoota, lecz podejsciem Reema do walki (opuszczona garda - PRZY JEGO LICHEJ SZCZ?CE, cardio).

Offline karzel

• U?ytkownik
    • Mortal Kombat Polska
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 23, 2013, 03:46:11 pm »
Witam wszystkich po mojej d?ugiej nieobecno?ci,nie wiem czy mnie jeszcze kto? tu pami?ta. :D Postanowi?em postawi? na nogi moj? stron? MK. Niestety wszystko co mia?em zosta?o utracone i musz? zaczyna? od nowa. Je?eli jest kto? ch?tny pomóc mi w rozbudowaniu strony to zapraszam, a póki co zobaczcie jak to wygl?da.

>>>Mortal Kombat<<<

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 23, 2013, 03:59:34 pm »
W 2013 roku nie widz? miejsca na strony o MK :p skoro nawet ta ->   http://mkc.honmaru.pl/  <- umar?a, to marny los nast?pczy?. Poza tym istnieje jeszcze http://www.mortalkombat.pl/ i http://ninjasite-mk.tk/ - ci??ko b?dzie ze znalezieniem ludzi do pisania.

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline karzel

• U?ytkownik
    • Mortal Kombat Polska
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 23, 2013, 04:10:41 pm »
Tak czy inaczej strona powstanie. :)

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 23, 2013, 06:55:28 pm »
Tak czy inaczej strona powstanie. :)
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=_Hj_bSOgH9M" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=_Hj_bSOgH9M</a>

Takie jest moje zdanie, zgadzam si? z Adeptem, niemniej ?ycz? powodzenia. :)

Offline sla

• U?ytkownik
  • PSN ID: king-sla
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 23, 2013, 07:58:32 pm »
A w?a?ciwie czemu MKC umar?o?

Co do kolejnej, takiej samej strony, si? pytam po co?

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 23, 2013, 08:07:06 pm »
Umar?o, bo nie by?o zapotrzebowania. Pisanie w eter nikogo nie bawi. Równie dobrze mog?aby powsta? strona o tamagotchi. Takie samo zainteresowanie by by?o.

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 24, 2013, 03:24:18 am »
A w?a?ciwie czemu MKC umar?o?

Co do kolejnej, takiej samej strony, si? pytam po co?

Mam inn? teori?, w dodatku popart? faktami. Bodzio w czerwcu 2011 skapitulowa?. By? tutaj Adminem, jednak "odechcia?o mu si? w to wszystko bawi?" i gdyby nie Dumian, MK Center jak i Forum MK odesz?oby w zapomnienie kilka miesi?cy temu, kiedy to pad?y giery.eu. Dumian przyj?? na swój serwer stron? MKC, której kodem zaj??a si? robaczek. Jednak robaczek prowadzi w?asn? stron? o MK i dlatego MKC jest tylko i wy??cznie archiwum - po prostu nikomu nie chce si? tam pisa? - brak ch?tnych.

Mo?e w tym co mówi Adept te? co? jest, jednak pisz?c i tworz?c kod dla mortalkombat.pl nie mam takiego wra?enia. Z czego widz? na facebookowej stronie MKPL jest jaki? odzew i zainteresowanie [mo?e i tak nie jaki? ogromny, ale i tak cieszy :)].

@karzel - teraz dok?adnie przeanalizowa?em Twoj? stron?. Wystartowa?e? z projektem, bardzo ?adnie. Ale tak patrz? i jedyne co na niej jest to 2 newsy na g?ównej i ledwie zacz?ty dzia? MK9. Jest tam jedynie plansza wyboru postaci. Czyli praktycznie 0 materia?ów. Ja jak startowa?em z Ninja Site to przynajmniej mia?em gotowe dzia?y MK1 - MKT, wi?c ju? co? si? tym zapowiada?o. Jak jednak uzgodni?em z Maniakiem (za?o?ycielem MKPL, adminem konta strony na FB i YT) przenosz? swoje teksty z Ninja Site, bo jak dla mnie jest bez sensu tworzenie s?abszego klona mortalkombat.pl. Id?c dalej - najwi?ksz? g?upot? jak? tam zauwa?y?em jest forum. Pomy?l logicznie - kto? zarejestruje si? na forum, które ma 8 lat sta?u, czy na ?wie?ym, które dopiero co powsta?o? (To jest pytanie retoryczne). Jeszcze system komentarzy. Nie mam poj?cia po co takie co? przegl?daj?cym. Od komentowania gier jest forum, a strona informacyjna ma zawiera? same fakty i opinie recenzentów, a nie u?ytkowników, bo te ma?o kogo obchodz?.

Podsumowuj?c, widz? to naprawd? s?abo. Ju? setki stron zaczyna?o swój ?ywot i jedyne co zrobi?y to tylko ?mietnik w internecie. Sugeruj?c si? tym, jaki masz pocz?tek niezbyt dobrze widz? dalszy rozwój strony. Mam nadziej?, ?e nie podci??em Ci skrzyde? ;P Tak czy inaczej, nie radz? patrze? na to z takiej perspektywy, ?e jestem od konkurencji i nowych w tym fachu t?pi? w zarodku. Tak absolutnie nie jest, bo ja ?ycz? ludziom którzy decyduj? si? na to jak najlepiej. Ja si? ch?tnie nawet buttonami wymieni? (zarówno MKPL jak i Ninja Site), ale najpierw musz? zobaczy?, ?e na tej stronie co? jest i kto? nad tym zamierza pracowa?.

Nie wiem z czego wynika moje podej?cie, mo?e po cz??ci z tego ?e jestem realist?, a po cz??ci z tego ?e jak to Adept ?adnie uj??:
[Luty 21, 2013, 06:16:30 pm] Adept: Johnx jest emo :P
Je?li jednak ta strona wypali i rzeczywi?cie stanie si? jedn? z pot?g polskiego internetu, tak jak to mia?o miejsce w przypadku MK Ice Pit, MK Center, czy MKPL, powiem: OK, myli?em si?, gratulacje i powodzenia dalej. Jednak nigdy nie przeprosz? za swój "optymizm", bo takie a nie inne podej?cie wywo?uje u mnie ta strona i jej obecny stan.
« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2013, 03:59:31 am wysłana przez johnx »

Offline Anthrox

• U?ytkownik
    • The Company Amiga EXE Games
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 24, 2013, 04:37:47 am »
@karzel - z do?wiadczenia wiem, ?e to nie te czasy, gdzie na "hurra" stawia si? konkurencyjn? stron?. Sens jest wtedy, gdy jeste? zapewni? unikatow? zawarto??. Lepiej pomóc w rozwijaniu ju? jednego serwisu. Tak samo zgasi?em ostatnio znajomego, który chcia? zrobi? kolejne forum o Worms Armageddon, gdy 3-4 fora po?wi?cone temu tematowi s? praktycznie martwe i ?eruj? na nich spamboty. Masz energi?, spo?ytkuj j? w?a?ciwie ;)

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 24, 2013, 05:14:36 am »
Mam inn? teori?, w dodatku popart? faktami. Bodzio w czerwcu 2011 skapitulowa?. By? tutaj Adminem, jednak "odechcia?o mu si? w to wszystko bawi?" i gdyby nie Dumian, MK Center jak i Forum MK odesz?oby w zapomnienie kilka miesi?cy temu, kiedy to pad?y giery.eu. Dumian przyj?? na swój serwer stron? MKC, której kodem zaj??a si? robaczek. Jednak robaczek prowadzi w?asn? stron? o MK i dlatego MKC jest tylko i wy??cznie archiwum - po prostu nikomu nie chce si? tam pisa? - brak ch?tnych.

Mo?e w tym co mówi Adept te? co? jest, jednak pisz?c i tworz?c kod dla mortalkombat.pl nie mam takiego wra?enia. Z czego widz? na facebookowej stronie MKPL jest jaki? odzew i zainteresowanie [mo?e i tak nie jaki? ogromny, ale i tak cieszy :)].

No przecie? dok?adnie to samo napisa?em. Co by o MKC nie mówi?, to najwi?ksze brawa nale?? si? Bodziowi, a zaraz po nim Davidkozowi. Ingerencja robaczka w cokolwiek co mia?o znaczenie to ?arty. Strona upad?a wraz z brakiem zainteresowania po tym jak MK8 (DC) ju? wysz?o i okaza?o si? klap?. To w?a?nie poprzednia cz??? Mortala o?ywi?a scen? i sam? stron?. By?y komentarze i odwiedzaj?cy. Nawet udane MK9 nie zdo?a?o tak bardzo o?ywi? ludzi jak zrobi?o to MK8. St?d je?eli chodzi o strony o Mortalach panuje pustynia i posucha.

Po drugie: Na co w Polsce wi?cej ni? jedna strona o MK? Wszystkie strony powielaj? to samo gówno. Opis postaci, opis gry, ciosy. No WTF. Kur*@# raz przeczytam i nie potrzebuj? tych samych informacji w pi?ciu miejscach. Ludzi interesuj?cych si? stricte t? gr? nie ma a? tylu, ?eby powtarza? ten sam shit. Je?eli wejdzie nam na stron? czterna?cie osób na rok, to mo?emy uzna? to za sukces. O tak zajebista robota przet?umaczy? z Wikipedii opis klanów czy historii postaci/turniejów i wchod?cie na moj? stron?. NIE MA NIC ORYGINALNEGO. NIC - kompletnie nic. Same stare i te same nudne informacje. Cz?owiek je raz przeczyta i wystarcza mu na ca?e ?ycie. Dlatego jedyn? rzecz? jak? dzisiaj mo?e przyci?gn?? nowych czytelników to publicystyka lub newsy. A je?eli o to drugie chodzi, to równie? wystarczy mi jedna strona, a nie pi??, na których nowinki b?d? si? powiela?. Strony o MK nie maj? dzi? prawa bytu. Bijatyka z serii MK sta?a si? niepopularna. Nie ma co zaoferowa? fanom. W retro gra kilkunastu graczy, a od nowego Mortala odchodzi coraz wi?cej osób. Tekken bije MK na g?ow?, a ch?tnych nie ma nawet na darmowe turnieje. Jak robi? portal to tylko ogólnie o bijatykach, a i tu jest ju? dawno zapchany rynek. Strony o MK to strata czasu. Nikt tego nie b?dzie czyta? oprócz Johnxa i pi?ciu przypadkowych osób. To jest moje zdanie. Sorry Johnx, ale Twoja strona te? ma takie prawo bytu jak pingwiny na Saharze :) Tak samo jak wszystkie inne po mortalkombat.pl, które nie do?? ?e ma domen?, to jest obecnie najstarsz? dzia?aj?c? stron? o MK.

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 24, 2013, 05:22:17 am »
PS. nie mówi?c o tym, ?e strony takie nie maj? nawet co zaoferowa? prawdziwym hardkorowym graczom. Wystarczy spojrze? na opisy na MKC Bodzia czy innych. No kur*@# jakie? pieprzenie o grafice, jakie? ogólnikowe trajkotanie o combach, ale nic konkretnego. Strony dla casuali, a i tych casuali nie przyci?gn?. Czy kiedykolwiek przeczytam na jakiejkolwiek stronie o specjalistycznych ró?nicach mi?dzy cz??ciami? Owszem: przeczytam, ?e mi?dzy UMK3 a MK4 ró?nica jest w przej?ciu w 3d i TYLE. ?O?ESZ KUR@*! ALE WIEDZA! Przyk?adowy mój opis JEDNEJ ró?nicy:

Zaawansowanie systemowe - W UMK3 stosowa?o si? takie rzeczy jak Resetowanie comba, a te z kolei mo?na by?o ci?gn?? spokojnie do 50 % i nie rzadko wykorzystywanie cancel run jabów przed?u?a?o wszystko (czyli u?ywanie RUNU + doln?/górn? r?k? ~ która by?a kasowana blokiem w 0,2 sekundy pó?niej). Nie ka?dy potrafi cancel run jaba, a co dopiero wykorzysta? go do podci?gni?cia comba. W Mortal Kombat 4 niestety nie mamy tego typu rzeczy upraszczaj?c system do zwyk?ych comb i wykorzysta? jugli. Wi?c kumatym i obytym graczom ta cz??? nie zaoferowa?a praktycznie niczego. St?d te? do dzi? s? turnieje w UMK3 na ?wiecie, a w MK4 gra si? dla ?miechu, lub gdy cz?owiekowi naprawd? si? nudzi.

Przyk?adowo combo Kabala w UMK3 wygl?da np. HK,HK,HP,HP,HP ~ JK+fireball. UMK3 oferuje wiele zaawansowanych modyfikacji w stylu dodania. Zacznijmy od RUNU. S? zaawansowane techniki, które id? na wyczucie, czyli RUN mo?na u?y? gdy odnowi si? w u?amku czyni?c nasz? postaci? malutki krok do przodu co w przypadku z dodaniem Cancel Run Jaba podwy?szy nam combo. Czyli zaawansowana wersja comba Kabala b?dzie wygl?da?a tak: HK,HK,HP,HP,HP ~ cancel RUN ~ cancel RUN jab ~ JK+fireball. Prawda, ?e skomplikowane? Prawda, a do zrobienia to ju? w ogóle miesi?ce treningów. Ale wracaj?c do meritum: MK4 NIE OFERUJE NAM takich pierdó?! Jest wi?c jak uboga i brzydka siostra bli?niaczka staraj?ca si? na?ladowa? swoj? pi?kn? i postawn? bli?niaczk?.

Gra wi?c w niczym nie przypomina?a poprzednie cz??ci gameplay'owo, wi?c tekst o grywalno?ci bliskiej poprzednikom jest jak dzida w serce Smiling Mo?na powiedzie?, ?e je?li si? uprze?, to wida? podobie?stwo do poprzednich Mortali, ale za Chiny Ludowe, NIE JEST zbli?ona gameplay'owo z nimi! A to co wy?ej napisa?em to i tak cz??? ró?nic. Wiem, ?e mówi? o pro graniu, ale mimo wszystko, jak kto? ogarnia temat, to go?ym okiem to zauwa?y nawet graj?c z komputerem. Te same ciosy czy specjale nie czyni? gr? podobn? do Mortali 2d. Liczy si? system w bijatykach, a ten system by? zasadniczo ró?ny w stosunku do poprzednich gier Midway. UMK3 arcade, a MK4 to zupe?nie ró?ne boardy i by? mo?e dlatego feeling jest zgo?a inny.

Oczywi?cie o podobnych rzeczach NIGDY nie przeczytam nigdzie. U Bodzia, Robaczka czy na pi?ciu pozosta?ych stronach o MK, które s? o wszystkim i o niczym. Fuck this shit! Id? do domu.

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 24, 2013, 05:32:33 am »
Sorry Johnx, ale Twoja strona te? ma takie prawo bytu jak pingwiny na Saharze :) Tak samo jak wszystkie inne po mortalkombat.pl, które nie do?? ?e ma domen?, to jest obecnie najstarsz? dzia?aj?c? stron? o MK.
Dlatego tak jak powiedzia?em:
Jak jednak uzgodni?em z Maniakiem (za?o?ycielem MKPL, adminem konta strony na FB i YT) przenosz? swoje teksty z Ninja Site, bo jak dla mnie jest bez sensu tworzenie s?abszego klona mortalkombat.pl.

PS. nie mówi?c o tym, ?e strony takie nie maj? nawet co zaoferowa? prawdziwym hardkorowym graczom.
Tutaj nie mo?na si? nie zgodzi?. Sam jak zaczyna?em z UMK3 to wiedzy szuka?em na ultimatemk.com czy mksecrets.net bo na ?ADNEJ polskiej stronie nie ma ?adnych combo tutoriali, juggli itp. Czy ktokolwiek takie co? stworzy? Ja póki co chc? ogarn?? mechanik? MKPL i jej tre??, pó?niej ch?tnie zajm? si? kr?ceniem filmików. I jakby nie patrze?, je?li chcesz karzel zrobi? co? dla polskiej sceny MK, stwórz stron? po?wi?con? profesjonalnym combosom chocia?by w klasycznych cz??ciach. Pomys? niemal?e podany na tacy. Nic tylko zrealizowa?. :D