'

Aktualności: Nowy adres forum: http://mk.honmaru.pl

Autor Wątek: Mortal Kombat Complete Edition - dziwna sprawa z FPS  (Przeczytany 5471 razy)

Offline serb18

• U?ytkownik
Mortal Kombat Complete Edition - dziwna sprawa z FPS
« dnia: Sierpnia 29, 2014, 04:32:27 pm »
Witam.
Wczoraj ?migaj?c po empiku zauwa?y?em w?a?nie t? gr?. Pomy?la?em ,?e mi?o b?dzie wróci? do czasów playstatnion 1 ;)
Bo niegdy? za dzieciaka grywa?em w ni? , na dodatek w atrakcyjnej cenie (30z? -Pomara?czowa Kolekcja Klasyki) wi?c szkoda by?o nie kupi?. Wszystko zainstalowa?em niby dzia?a , ale napotka?em ma?e schody które troch? mnie denerwuj?. Otó? gdy zaczynam gra?
przez par? sekund mam hmmm... sam nie wiem jak to nazwa? bo czyta?em o slow motion ale nie jestem pewien czy to jest to.
Zaczynaj?c walk? , trening gra dzia?a wolno (mniej fps) i dopiero po paru-parunastu sekundach wskakuje na 60 fps z rzadkimi spadkami o 2-5fps. Da si? cos z tym zrobi? ? Zmniejszenie ustawie? graficznych nie pomaga czy to najmniejsze czy to najwi?ksze ca?y czas to samo (gram na najwy?szych w 1400x900) Wy??czenie synchronizacji tez nie pomaga. Mo?e kto? mia? podobny problem i go rozwi?za? ?
Z góry dzi?kuje za pomoc.

Offline johnx

• U?ytkownik
Odp: Mortal Kombat Complete Edition - dziwna sprawa z FPS
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 29, 2014, 04:51:29 pm »
Temat slowmotion w MK9 by? omawiany ju? wiele razy na forum, ale co u?ytkownik to inne okazywa?o si? rozwi?zanie. Twój problem dotyczy pojedynczych, nieznacznych spadków. Jak cz?sto masz mniej ni? 60fps? Podaj parametry kompa + zapodaj screen zak?adki Health (dysku na którym zainstalowana jest gra) z programu HD Tune.

Offline serb18

• U?ytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 29, 2014, 05:21:42 pm »
Mniej ni? 60fps (56-60) mam bardzo rzadko. Problem wyst?puje na samym pocz?tku walki i trwa kilkana?cie sekund po czym wszystko si? stabilizuje. Gdy id? Ladderem to co ka?dego nowego przeciwnika dr?czy mnie to.

Sprz?t:
Intel(R) Pentium(R) CPU G640 @ 2.80GHz (2 CPUs), ~2.8GHz
SAPPHIRE HD 7750 1GB GDDR5
4GB pami?ci ram
Windows 7 Professional

Zrzut z zak?adki health
http://www.iv.pl/images/98597900734417812877.jpg

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 30, 2014, 06:01:40 am »
Dysk ju? masz troszk? uszkodzony. Popatrz sam (sprawd? 05 i C4): http://forum.pclab.pl/topic/258047-Tutorial-SMART-interpretacja-parametr%C3%B3w/ Mo?e zerowanie by co? pomog?o, jednak jest to bardzo d?ugi proces i musia?by? na w?asn? r?k? to próbowa? (ja nie daj? ?adnej gwarancji, ?e przez to gra zacznie dzia?a? lepiej).

Jednak czy to jest przyczyn?, tego nie dowiemy si? dopóki nie wymienisz dysku. Druga sprawa to to, czy komputer spe?nia wymagania gry. Teoretycznie tak, jak bra? pod uwag? wymagania które wzi??em bodaj?e ze Steama: http://mk.honmaru.pl/forum/index.php?topic=2151.0 Zastanawia mnie jednak ten procesor. Niby spe?nia wymagania, ale kto wie czy rzeczywi?cie to nie jego wina.

Wi?c jako? komputer powinien sobie radzi? z t? gr? jakby nie patrze?. Spróbuj oczywi?cie ustawi? wszystko na minimum w ustawieniach graficznych, w tym rozdzielczo??. Zobaczymy jaki to da efekt. Mo?e te? by? taka sytuacja, ?e CPU/GPU Ci si? przegrzewa. Skontroluj temperatury na procku (nie mam programu przetestowanego na Intel Pentium, musisz poszuka?) i grafice (GPU-Z - zak?adka sensors). To taka dodatkowa diagnostyka, która by? mo?e pozwoli nam wykluczy? reszt? podzespo?ów.

Offline serb18

• U?ytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Września 09, 2014, 06:56:01 pm »
Czy ustawie max czy min nadal jest to samo ;) Pierwsze sekundy po rozpocz?ciu walki fpsy skacz? jak g?upie po czym gra zaczyna dzia?a? normalnie.
Temperatury procków to 39-45 stopni , karta za? 55 stopni oczywi?cie mowa tu o temperaturach podczas grania.

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Września 09, 2014, 07:54:21 pm »
Albo faktycznie problem tkwi w dysku, albo podzespo?y po prostu s? za s?abe - ale wtedy raczej by?aby ró?nica gdyby? zmieni? ustawienia video.

Offline serb18

• U?ytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Września 09, 2014, 10:11:56 pm »
No nic chyba si? nie dowiemy ;d

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Września 09, 2014, 11:35:46 pm »
No ja ju? nie mam pomys?ów. Jakby?my mieli jak wykluczy? dysk to by?oby wszystko wiadomo. A tak pozostaje gdybanie. Chyba ?e kto? wpad? na co??