'

Autor Wątek: Recenzje gry Mortal Kombat X  (Przeczytany 6646 razy)

Offline Adept

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Detektyw z deszczowego miasta
Recenzje gry Mortal Kombat X
« dnia: Kwietnia 13, 2015, 01:02:35 pm »

Mamy ju? temat ogólny o MKX w którym pisali?my o grze przed jej wydaniem, mamy te? temat o spojlerach fabularnych oraz wst?pn? recenzj? materia?ów YouTube. Pragn?, aby w tym temacie pojawi?y si? Wasze fachowe recenzje po ograniu co najmniej kilkunastu godzin gry. Fajnie by by?o gdyby posty by?y tu d?u?sze, a nie jednolinijkowe i aby ka?dy przela? swoje my?li o gameplayu, balansie, online, stylistyce etc. bez wi?kszego spojlowania o fabule.

Nie ma sensu aby?my pisali nasze wra?enia w temacie, który ma ju? 146 stron, bo to szybko zostanie zapomniane i b?dzie nie do odnalezienia. A tak to nowi u?ytkownicy i go?cie, którzy b?d? chcieli zobaczy? opinie prawdziwych fanów, znajd? nasze recenzje szybko dzi?ki temu tematowi. Je?li kto? ju? ogra? MKX, to prosz? by podzieli? si? emocjami tutaj.

Spis recenzji:
« Ostatnia zmiana: Maja 22, 2015, 03:54:02 pm wysłana przez johnx »

"A poza tym dojeba? 6-0 Kungowi... On si? rzeczywi?cie nie nadaje przeciwko tej g?upiej, starej, zjadanej przez robaki, wrzeszcz?cej suce." - Johnx, 16. sierpnia, 05:06

Offline johnx

• U?ytkownik
Odp: Recenzje gry Mortal Kombat X
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 21, 2015, 05:34:13 am »
Wasze fachowe recenzje po ograniu co najmniej kilkunastu godzin gry.

Nie wiem czy jest fachowa, ale wrzuc? swoj? recenzj?, któr? na pro?b? Maniaka napisa?em dla mortalkombat.pl. Do przeczytania tutaj. Brak spoilerów. Tak, ostatnie zdanie w opisie krypty i kolekcji jest te? o mnie.
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2015, 05:42:41 am wysłana przez johnx »

Offline PurpleRain

• U?ytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 21, 2015, 11:51:11 am »
Nie wiem, czy jest to w?a?ciwe miejsce na 'opinie' o recenzjach, ale chcia?em Ci? pochwali?. Czyta?o si? ?wietnie i mimo tego, ?e nie ze wszystkimi Twoimi spostrze?eniami si? zgadzam (story np.), to serio, kawa? dobrej roboty. Zw?aszcza, ?e strona g?ówna prze?ywa?a troch? etap stagnacji ostatnio.

A, pisz? si? chyba 'wo?a o pomst? do nieba', a nie 'prosi si?' :)

Anyway. Good job!!
"Travel changes you. As you move through this life and this world you change things slightly, you leave marks behind, however small. And in return, life - and travel - leaves marks on you" - Anthony Bourdain

Offline Nazwa u?ytkownika

• U?ytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 21, 2015, 03:20:20 pm »

Do przeczytania tutaj. Brak spoilerów. Tak, ostatnie zdanie w opisie krypty i kolekcji jest te? o mnie.

Naprawd? trudno nie dosta? raka czytaj?c niektóre recenzje czy wypowiedzi graczy, w których to oskar?a si? twórców o "skok na kas?" kiedy zapowiedzieli Tany? jako posta? odblokowywan? poprzez zakup DLC. Nie maj? wariacji, nie maj? zestawu ciosów specjalnych, nie maj? gotowych biografii i zako?cze?. Nie maj? NICZEGO co pozowoli?oby na umieszczenie ich w grze.

Pomijaj?c, ?e strasznie sp?yci?e? temat, bo nie chodzi?o o sam? Tany?, tylko mas? innych rzeczy, to nie wiesz, czy postaci nie maj? wariacji, zestawu ciosów, biografii i zako?cze?, bo one równie dobrze mog? le?e? na dyskach twórców od roku, a ja ci mog? zagwarantowa?, ?e takie rzeczy planuje si? i robi du?o wcze?niej, ni? tydzie? przed premier? gry.

Offline johnx

• U?ytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 21, 2015, 05:57:34 pm »
Nie wiem, czy jest to w?a?ciwe miejsce na 'opinie' o recenzjach, ale chcia?em Ci? pochwali?. Czyta?o si? ?wietnie i mimo tego, ?e nie ze wszystkimi Twoimi spostrze?eniami si? zgadzam (story np.), to serio, kawa? dobrej roboty. Zw?aszcza, ?e strona g?ówna prze?ywa?a troch? etap stagnacji ostatnio.

A, pisz? si? chyba 'wo?a o pomst? do nieba', a nie 'prosi si?' :)

Anyway. Good job!!
Thx! I masz racj?, poprawi?em to o czym wspomnia?e?. :D

Pomijaj?c, ?e strasznie sp?yci?e? temat, bo nie chodzi?o o sam? Tany?, tylko mas? innych rzeczy, to nie wiesz, czy postaci nie maj? wariacji, zestawu ciosów, biografii i zako?cze?, bo one równie dobrze mog? le?e? na dyskach twórców od roku, a ja ci mog? zagwarantowa?, ?e takie rzeczy planuje si? i robi du?o wcze?niej, ni? tydzie? przed premier? gry.
Ale to nie chodzi o nasz? rozmow? z forum. :D Jak wspomnia?em - w recenzjach nie brakowa?o takich tekstów w?a?nie odno?nie Tanyi, podobnie na facebooku w niektórych komentarzach. Zreszt? nie jeste? jedynym z którym te? o tym rozmawia?em - od innych s?ysza?em narzekanie na Tany?. ?eby nie by? go?os?ownym - https://youtu.be/r17k3UIk0Ls?t=8m29s - tutaj recenzent mówi jakby Tanya faktycznie by?a gotow? postaci?, a jak wida? jej design zmieni? si? wzgl?dem tego jak wygl?da?a w Story. Jak ju? mówi?em:

Je?li mi udowodnisz, ?e Tanya, Rain, Sindel i inni, którzy pojawili si? tylko w story ju? w dniu premiery mieli po 3 wariacje, wszystkie ciosy specjalne, zaprogramowane combosy, stroje alternatywne i gotowe biografie - i b?d? takie same jak te, które odblokujemy Kombat Packiem - oraz wszystko to by?o w zawarto?ci któr? ju? mam na dysku to cofam wszystko co napisa?em. W innym przypadku podtrzymuj?, ?e to co piszesz jest w ogóle nie na miejscu.

Poza tym je?li ta zawarto?? jest na dyskach twórców, ale nie ma jej na moim to nie mam problemu z tym, ?e oni ju? wcze?niej to sobie przygotowali. Skoro tak chc? robi? to niech robi?, ja i tak ju? to kupi?em. Je?li za? ta zawarto?? JEST na moim HDD to czu?bym si? pokrzywdzony, bo taka forma DLC budzi jednak zniesmaczenie.

BTW. ten temat w sumie widz?, ?e mo?e te? si? sta? obszerniejszy i te recenzje mog? si? pogubi?. Do postu Adepta b?d? dorzuca? kolejne recenzje (jak b?d? po prostu odpowiedziami w temacie to wrzuc? link bezpo?redni przekierowuj?cy do odpowiedniego postu w tym temacie).
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2015, 06:07:15 pm wysłana przez johnx »

Offline Teusz CK

• U?ytkownik
  • GamerTag: Teusz PL CK
  • PSN ID: Teusz
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 22, 2015, 10:55:53 am »
Kwalifikuje si??

http://laseryipotwory.blogspot.com/2015/05/mortal-kombat-x.html

Blog generalnie o fpsach (równie? pecetowych klasykach z lat 90-tych), a ca?o?? pisana z punktu widzenia gracza, który znajomo?? z seri? zako?czy? na wydaniach automatowych (i ledwo co gra? w takie MK9) ;)

Offline PurpleRain

• U?ytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 22, 2015, 11:45:04 am »
ca?o?? pisana z punktu widzenia gracza, który znajomo?? z seri? zako?czy? na wydaniach automatowych (i ledwo co gra? w takie MK9) ;)

Stary, tylko powy?sze zdanie usprawiedliwia Ci? od napisania, ?e

1. Tanya to klon Mileeny i Kitany. Masz szcz??cie, ?e nie jeste? na TRMK, bo prawdopodobnie zosta?by? tam zjedzony na starcie.

2. Za 'sranie na JAKIEGO?TAM Raina' no... no comments.

3. Takeda po??czeniem Scorpiona i Kenshiego? Show me, bo chyba nie gra?e? wystarczaj?co d?ugo, albo przeczyta?e? co? w niew?a?ciwym miejscu.

Dojeba?bym si? jeszcze na pewno do czego?, ale ju? w sumie mi si? nie chce.

(przeczyta?em ca?o??, btw).
"Travel changes you. As you move through this life and this world you change things slightly, you leave marks behind, however small. And in return, life - and travel - leaves marks on you" - Anthony Bourdain

Offline Teusz CK

• U?ytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 22, 2015, 12:20:35 pm »
1. Tanya to klon Mileeny i Kitany. Masz szcz??cie, ?e nie jeste? na TRMK, bo prawdopodobnie zosta?by? tam zjedzony na starcie.
Tanya by?a bezpo?rednim zast?pstwem tych?e w MK4. Wówczas to niektórzy si? zastanawiali, po co Boon&Tobias zrobili color-swapa postaci w grze trójwymiarowej...
2. Za 'sranie na JAKIEGO?TAM Raina' no... no comments.
Gdy ostatni raz mia?em kontakt z Rainem to by? kolejnym, cudacznym color-swapem Scorpiona i Sub-Zero (nawet nie istniej?cym na automatach - b?d?cych jedynym prawilnym sprz?tem do grania w mordobicia  ;)). Mo?liwe ?e pó?niej ch?opak si? wyrobi?, ale osobi?cie nie mam do niego jakiego? sentymentu.
3. Takeda po??czeniem Scorpiona i Kenshiego? Show me, bo chyba nie gra?e? wystarczaj?co d?ugo, albo przeczyta?e? co? w niew?a?ciwym miejscu.
Faktycznie dziadem nie gra?em zbyt du?o, ale jak dla mnie kole? wygl?da jak Kenshi a gra si? (przeciw niemu) jak (przeciw) Scorpion(owi). Z moich osobistych do?wiadcze? wynika, ze gracze którzy graj? Scorpem wybieraj? czasem równie? i jego i stosuj? podobne zagrania w sensie teleporty i nawalanie tymi batami (czy jak to si? fachowo nazywa) z dystansu. A Kenshiego to jest zdaje si? synem?
(przeczyta?em ca?o??, btw).
Bior?c pod uwag?, ?e mam ?wiadomo?? jak lamersko (bo w moich czasach by?y lamy a nie nooby - czy jak to si? tam teraz nazywa) mo?e ta pisanina wygl?da? w oczach eksperta to szacun  ;D

Offline PurpleRain

• U?ytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 22, 2015, 01:18:42 pm »
Tanya by?a bezpo?rednim zast?pstwem tych?e w MK4. Wówczas to niektórzy si? zastanawiali, po co Boon&Tobias zrobili color-swapa postaci w grze trójwymiarowej...

pallet-swapy (z okre?leniem color-swap si? nie spotka?em)Kitany, to by?y Mileena i Jade. Tanya, owszem, mog?a by? traktowana jako zast?pstwo, ALE nie nazw? jej color/pallet swapem, tylko ze wzgl?du na to, ?e jej kostium by? ?ó?ty. Swoj? drog? dosz?a do rostera MK4 w ostatniej chwili razem z Reiko, zamiast którego mia? by? Noob -jeszcze chyba wtedy- Saibot. Kitan? i Mileen? przecie? dodano w wersji GOLD i tam ich kostiumy wygl?daj? inaczej. Kolejna ró?nica zauwa?alna na pierwszy rzut oka: brak maski, ba, nawet kolor skóry jest inny! Dodatkowo s?owo KLON sugerowa?oby równie? podobny moveset. Nic bardziej mylnego, a Tanya nadal jest u mnie w czo?ówce kobitek przez swoje szpagaty :) Nie trafi?e? niestety :) Summarizing, Tanya jako posta? od strony lore jak i gameplayowo znacz?co ró?ni si? od Kitany, ?e o Mileenie nie wspomn?.

Gdy ostatni raz mia?em kontakt z Rainem to by? kolejnym, cudacznym color-swapem Scorpiona i Sub-Zero (nawet nie istniej?cym na automatach - b?d?cych jedynym prawilnym sprz?tem do grania w mordobicia  ;)). Mo?liwe ?e pó?niej ch?opak si? wyrobi?, ale osobi?cie nie mam do niego jakiego? sentymentu.

chodzi?o mi tylko o s?owo JAKIEGO?TAM, które wykazywa?o kompletn? ignorancj? w stosunku do mojej ulubionej postaci z uniwersum MK. Tak, ch?opak si? bardzo wyrobi?. Nawet na tyle, ?e jest chyba wi?kszy demand na niego ni? wspomnianego Barak?. Ale bardziej w?ród hardcorowców ni? casuali. Co jednak takiego casuala nie zwalnia z obowi?zku znania tej postaci.

Faktycznie dziadem nie gra?em zbyt du?o, ale jak dla mnie kole? wygl?da jak Kenshi a gra si? (przeciw niemu) jak (przeciw) Scorpion(owi). Z moich osobistych do?wiadcze? wynika, ze gracze którzy graj? Scorpem wybieraj? czasem równie? i jego i stosuj? podobne zagrania w sensie teleporty i nawalanie tymi batami (czy jak to si? fachowo nazywa) z dystansu. A Kenshiego to jest zdaje si? synem?

Syn Kenshiego, ucze? Scorpiona. No faktycznie za du?o nie pogra?e?. A i chyba w story te?, bo tam jest do?? spory w?tek Takedy.

Bior?c pod uwag?, ?e mam ?wiadomo?? jak lamersko (bo w moich czasach by?y lamy a nie nooby - czy jak to si? tam teraz nazywa) mo?e ta pisanina wygl?da? w oczach eksperta to szacun  ;D

Równie? szacun, ?e Ci si? chcia?o, z perspektywy FPSowca opisywa? bijatyk? w tak szczegó?owy sposób.

Offline Teusz CK

• U?ytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 22, 2015, 01:53:07 pm »
Tanya jako posta? od strony lore jak i gameplayowo znacz?co ró?ni si? od Kitany, ?e o Mileenie nie wspomn?.
Z mojej perspektywy Tanya naprawd? by?a Mileen? bez teleporta (nawet kar? za zablokowany wjazd mia?a tak? sam? jak Mileena ze swoim turlaniem)  :-[
Syn Kenshiego, ucze? Scorpiona.
No to nie wiem jaka inna definicja kwalifikowa?aby si? do "po??czenia" ;)

(spoiler)

Offline PurpleRain

• U?ytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 22, 2015, 02:57:49 pm »
No to ja Ci? doskonale rozumiem, bo te? jestem ze 'z?otej ery' MK, czyli czasów 2d i MK4, po?niej mia?em ogromn? przerw? je?li chodzi o gameplay (brak konsol), ale ca?y czas ?y?em mortalem jako uniwersum. Dlatego teraz przywi?zuj? wi?ksz? wag? do lore ani?eli do ca?ego gameplayowego aspektu i traktuj? MK jako co? wi?cej ni? TYLKO gr?.

No to nie wiem jaka inna definicja kwalifikowa?aby si? do "po??czenia" ;)

Bycie potomkiem/uczniem, nie zawsze oznacza bycie kopi?. A to sugerowa?a Twoja wypowied?. Dobra, ju? si? nie czepiam, 5!