'

Autor Wątek: Wasza HISTORIA z MORTAL KOMBAT  (Przeczytany 37871 razy)

Offline Gradi

• U?ytkownik
Wasza HISTORIA z MORTAL KOMBAT
« Odpowiedź #15 dnia: Września 11, 2006, 03:48:43 pm »
Jest to Muj Pierwszy post poniewarz koledzy zboczyli troche z tematu to pozwole sobie go ?ut wyprostowa?

A wi?c to By?o tak:

Kiedy mia?em 5 lat poszed?em pierwszy raz na salon gier na stacji PKP:)
i dojrza?em odrazu jak?? bijatyke wuja kupi? mi ?eton wrzuci?em i sko?czy?em raptem po 30 sec.(Ale d?ugo Gra?em:D)
po jaki? 2 latach dosta?em komputer a na nim MK1
Tak to si? zacze?o zaczo?em dorasta?gra? w Mk2 potem Mk3
itd.itp. na koniec zosta? mi tylko Trilogy poniewa? reszta nawet te cz??ci co teraz wychodz? to Shit ogulnie to ju? prawie 12 lat z Mortalem Od niedawna mam dost?p do Neta Wi?c zasysam niewiem tylko czy op?aca si? kupi? jakiego? Mortala na Ps2 je?li si? op?aca podpowiedzcie jakiego ????
Zajaramy Blanta Ko?o Hydranta!

Offline Annihilator

• U?ytkownik
« Odpowiedź #16 dnia: Listopada 23, 2006, 09:30:41 am »
Ja zobaczy?em MK2 na amige by?a to pierwsza kolorowa gra jak? zobaczy?em. To w?a?nie przez MK2 sta?em si? na?ogowym graczem :P Ale mia?o to te? swoje minusy bo przez t? wspania?a giek? by?em pewian czas ograniczony tylko do kombatów i nie widzia?em innych gier :/ . Pamietam jak wbi?em si? do kumpla na MKTrylogy a oni akurat grali w Heroesy II. Odrazu wypali?em "a jest tu krew??" :D :D :D :D dzieciak by?em :lol:  Moze ktos bedzie wiedzia? szukam gierki w ktora gralem 1-raz w ?yciu. Taki snake napisany Q-Basic baaaaardzo stary - królowa? za czasów monitorów mono :)
REGGAE!

Offline Maniak

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • W?a?ciciel strony mkpl
    • Mortal Kombat Polska
« Odpowiedź #17 dnia: Listopada 23, 2006, 11:06:03 am »
Moja prtzygoda w MK zacze?a si? w 1993r kiedy tata przynius? dlamnie od klogi MK1 na Amige. Gra by?a fajna ale traktowa?em j? jako zwyk?a gre. Dopiero w 1996 roku jak kumpel pokaza? mi MK2 na Amigusie wtedy czar mnie opetal i powiedzialem "FOREVER'' Zaraz potym za?o?y?em osiedlowy klan MK ''Children Dragon'' Organizowalismy spotkania i turnieje pomiedzu soba. Potrafi?em siedzie? godzinami w sklepach i salonach gier wpatrujac sie w mortale ktorych nie mam. W 1997 dosta?em na gwiazdk? GB Pocket z MK3 To by?a najpiekniesza gwiazdka która pomietam. W 1998 w wakacje  dosta?em wymazonego przez lata PSX z MK Trilogy i MK4 wtedu nie wiedzia?em w któr? czesc mam grac i gralem w obydwie naraz i dlatego do dzisiaj nie jestem nasycony w MK4 jak i MKT. Klan moj powiekrzy? si? o nowych cz?onków wtedy ju? nie by? osiedlowy a Warzsawski. hehe. Potem nieszczesna przerwa Midway i upadek Smoka znoszacego zlote jaja. Midway ucich?o, ale dzieki malej przerwie nadrobi?em czas ktory straci?em i dokupi?em Drema z Goldem, i reszte gier na PSX jak Special Forces, Mythologies MK3, MK2 na PSX. W 2002 kupi?em uzywanego PS2 z MKDA, gra by?a swietna mimo ?e memorke kupi?em dopiero po 2 tygodniach :wink:  I tak to by wygl?da?o w skrucie. teraz mam wszystkie gry z serii MK na ró?ne platformy, jak i filmy jakie to by nie by?y. Mam zajoba na tym punkcie jestem dumny z tego. Wcale nie zaluje ze poswieci?em swoje kciuki tylko jednej grze jak? jest MOOORTAL KOOOMBAT!!

Offline Marcin

• U?ytkownik
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 04, 2007, 03:47:54 pm »
Moj pierwsze mk to Mortal kombat 4 przyrze? raz do kuzynki i patrze inny moj kozyn wgrywa jej jak?s gre widze ze jakas fajna kolorowa i dowiedzia?em sie ze to nie jaki mortal kombat 4 gdy wgrywa? mi gre zaczo? mi opowiadac o grze i innych cz??ciach gry da? mi na p?ytke MK2 i zebym se pogra? na hacie by?a zar?biasta moje pierwsze ,,fatality" by?o zrobione Kitan? ale sie zdziwi?em gdy nie by?o napisu  FATALITY tylko wyskoczy?o jakies FrIeNdsHiP dzwonie do kuzyna i mowie mu. boze on normalnie spad? z krzes?a i smia? sie ze mnie ze zrobi?em Friendship i wyt?umaczy? mi wszystko o fatalach. No i od roku 2000 do roku 2006 gram na PC w Gry MK1 do mkT i na koniec roku szkolengo starzy daj?mi PS2 matko prawie sie zeszcza?em i wiedzieli ze lubie MK i dali mi MK:D no i w mi?dzy czasie kupuje sobie MK:SM i MK:DA no i 29 listopada (mia?em nawet rezerwacje) kupuje MK:A na pocz?tku by? ekstra lae pozniej przesta?em w niego grac i z powrotem gram MK:D i MK:DA bo brakowa?o mi tego klomatu poznanego we wczesniejszych cz?sciach!!!!(Kurna ale sie rozpisa?em :)  :D  :D
ie ma nikogo kto pami?tli by czasy spokoju i harmoni...Modle si? do przodków bla bla bla..
.
NOOB SAIBOT RZ?DZI!!!!!!

Offline Hero

• U?ytkownik
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 04, 2007, 04:25:08 pm »
To ja teraz opowiem moj? historie. Zacze?o sie w 1993 kiedy mój brat kupi? sobie na komunie amige i razem z tym pierwszego Mortala. Gra?em w niego codzienie z bratem. Na poczadku przegrywa?em z nim ale kiedy zaczo?em wygrawa? to zawsze na ko?cu jak mi wysz?o to cieszy?em sie z fatala. By?em zadziwiony z nich, do teraz uwa?am ?e to jest najleprza rzecz w pierwszym mortalu. Lecz na?ogowa gra zacze?a sie w Mortala 2 w 1994. To jest mortal w którego najwi?cej jak do tej pory gra?em. W 1996 wyszed? Mortal Kombat 3, odrazu go mia?em. Gra?em w niego a? do PSX i do MK4. MK4 mia?em na PSX a? do 2002. Potem sprzeda?em i zakupi?em PS2 zarazem z MKDA. Dwa lata potem MKD. I teraz MKA. Ogólnie to gram we wszystkie cze?ci gry. To by?a moja Historia MK. :D
_______FURY MK________

Offline $nake

• U?ytkownik
« Odpowiedź #20 dnia: Maja 06, 2007, 02:16:46 pm »
Hmmm... Moja historia z MK nie jest dosc rozlegla. W?asciwie to zaczelem grac w mortal Kombat 4/5 lat temu miedzy PS2 a PC. Na PC odpalalem starsze czesci gry poprzez DosBox a na PS2 w nowsze czesci.... Mortal Kombat jako gra nie do konca nie zafascynowal ale lubie ta gre.
_____ONLY SNAKE IS TRUE HERO______

MK CENTER

METAL GEAR SOLID FanAtic

Offline Shotgun

• U?ytkownik
« Odpowiedź #21 dnia: Lipca 19, 2007, 04:51:43 pm »
hmm moja historia? ojej. To by?o w Nysie rok 1996 kiedy Kasia mia?a 6 lat i nocowa?a u ciotki. Kuzynek mia? kompute zwany Amig? i pierwsza cze?? mortala :D no i si? zacze?o. Oczywi?cie moja pierwsza fav postaci? by?a Sonya xD a potem Sub-zero :) i tak praktycznie przez lata zmieniali mi si? ulubie?cy ( potem by? Scorpion i Mileena potem doszed? Kabal potem  Kabal poszed? w kat i zosta?a Mileena a potem doszed? do niej Stryker i tak zosta?o :) ) od czasu poznania MK w moim mózgu zrobi?o si? ma?e spi?cie xD gdzie? tam w moim ma?ym mózgu powsta? ma?y outworld xD tak sie to mniejwiecej zacze?o. Doprowadzi?o to do tego ?e zatrzyma?am sie chyba na my?leniu 8 latka, a postacie z mortala to wci?? dla mnie wielka rodzina. hmm brak s?ów >_<

Offline davidkoz

• Moderator Globalny
  • U?ytkownik
  • Elder God
    • Mortal Kombat Center
« Odpowiedź #22 dnia: Lipca 19, 2007, 10:43:53 pm »
Co si? porobi?o. Troszk? mnie nie by?o, wchodze, patrze, a tu totalny ruch.

Witam now? kole?ank?. Bardzo mi mi?o i ciesz? si?, ?e mamy kolejn? dziewczyn?, która postanowi?a zabra? g?os na forum.

Mamy wspólne korzenie je?li chodzi o Sonya'ie  :D Te? moja ulubiona posta? odk?d pamietam ( bior?c pod uwage pocz?tki MK ).

To tyle       yo yo

Offline Shotgun

• U?ytkownik
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 19, 2007, 10:55:28 pm »
hehe witam równie? :) Sonya to kiedys by?a moja idolka :) dobrze ?e na moim podwórku byli sami ch?opcy i praktycznie niemia?am kole?anek bo niemusia?am si? k?uci? ktora b?dzie Sony? xD ah jak mi si? przypomn? te zabawy z dzieci?stwa

Offline Hien

• U?ytkownik
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpnia 27, 2007, 03:44:49 pm »
Dziwne ,ze jeszcze tu nie pisa?em.

Kiedy mia?em 6 czy 7 lat starszy kolega z bloku dosta? Amige (czy juz j? mia? wcze?niej, nie pami?tam). To by? rok 1993 (mo?e i wczesniej ale raczej ten), mama kolegi zna?a moja mame dlatego cz?sto chodzili?my w odwiedziny, one plotkowa?y a ja z kumplem grali?my na amidze.
Ró?ne gierki m?czyli?my od Lotusa po Street Fighter 2 i w?asnie Mortal Kombat. Z po?ród tych wszystkich dzisiejszych klasyków, najbardziej podoba? mi si? MK. Do kumpla wpada?em jak najcz??ciej si? da?o bo sam nie mia?em ?adnego sprzetu w domu a do tego fajniej si? gra?o we dwóch.
Potem koles dosta? MK2. Ci którzy urodzili si? wtedy kiedy ja zaczyna?em maj? szcz??cie ,ze dzisiaj mog? sobie gra? w MK2 bez wymieniania dyskietki co walke (a czasami nawet tylko na wybór postaci).
Pami?tam ,?e mieli?my k?opot z przejsciem Shanga to go ?adowalismy Jaxem, a potem Kintaro udawa?o nam si? zwalczy? Shangiem hehe.
Niestet Shao nie uda?o nam si? przej?? w tamty czasie.
Na jaki? czas mój kontakt z gr? si? urwa? bo trzecia cze?c nie wysz?a na Amige. ?lini?em si? tylko ogl?daj?c screeny w Secret Service (numery z lat 1995/1996). Dopiero w 1996 dorwa?em automat z gr? Ultimate Mortal Kombat 3. Salon gier znajdowa? si? w budynku gdzie chodzi?em co weekend na basen wi?c zawsze by?a okazja by pogra?. Jak dobrze wiemy chocia?by z emulatora MAME, fabrycznie ustawiony poziom trudno?ci jest do?? wysoki. Ciagle przegrywa?em i b?aga?em ojca o ?etony a on tylko si? coraz bardziej krzywi? (kasy sz?o na to sporo).
W ko?cu dowiedzia?em si? z programu telewizyjnego "Escape" (mo?e kto? pami?ta? lecia? na Poloni 1) ,?e ta wersja wyjdzie tylko i wy?acznie na Sege Saturn. No i od razu zachcia?o mi si? tej konsoli. Ojciec wyczu? ,ze wyjdzie taniej kupi? konsole z gr? ni? przez nast?pne lata co weekend traci? na ?etony i na gwiazdke dosta?em Saturna z Mortalem. By?em chyba jednym z nielicznych majacych t? konsole bo wszyscy wtedy mdleli przy przerabianych Psx'ach. Rany jak ja gra?em wtedy w tego Mortala, dzie? i noc, noc i dzie?, zaraz po powrocie ze szko?y w??cza?em konsole i gra?em, nic innego nie robi?em. Wcze?niej mia?em na w?asno?? tylko podrobionego Mortala na Pegasus wi?c nie dziwcie si?!
Jaki? czas potem pojawi? si? MK4. najpierw odnalaz?em automat w nadmorskiej miejscowo?ci a potem zakupi?em wersje na N64. I na tym si? w zasadzie ko?czy. A w zasadzie wtedy sko?czy? si? Mortal Komabt. Nie gra?em w pó?niejsze cze?ci, widzia?em je i mówi?c szczerze nawet nie chce mi si? w to gra?. Kiedy widze Scorpiona w jakiej? zbroi z pieprzonym mieczem to r?ce mi opadaj?. Jestem tradycjonalista i do dnia dzisiejszego sp?dzam mi?o czas przy pierwszy MK w 2D.
Szkoda ,ze kumple ,z którymi pogrywa?emw tamtych czasach gdzies si? porozchodzili po ?wiecie.

pozdro!

Offline papa_snejk

• U?ytkownik
    • GOLDEN AXE CORNER
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpnia 27, 2007, 03:59:30 pm »
hehe ja doskonale pamietam czasy programu "escape" i pisma "reset". heh..... do dzi? mam plakat z gry "outlaws" w?asnie z tej gazety. heh..... a? si? ?ezka w oku kr?ci
samurai shodown 4 ever

Offline Mileena

• U?ytkownik
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpnia 27, 2007, 04:19:10 pm »
Kiedy? by?am u cioci i wujka w domu i sobie rozmawia?am z moim kuynem w jego pokoju. I wtedy w?adowa? do jakiej? tam konsoli mk2... omg niemog?am si? powstrzymac odrazu zacz??am gre mileen?... potem przychodzi?am do niego cz??ciej i cz??ciej i wreszcie mia? nast?pn? cz??c. Troche by?o mi smutno ?e w tej cz??ci akurat nie pojawi?a si? Mileena :( ale potem dosta?am kompa no i trafi? w moje pazury mk4 ( nieby?o mi dane zagrac w umk3:( ) ale puki co gra?am sonya. potem wyszed? mk5. Odrazu zmusi?am mame ?eby da?a mi forse na PS2 i na mk5. Niestety kupi?a mi PS2 z jak?? inn? badziewn? gr?. Ale chyba z 2,5 miesiaca pozniej kupilam na rynku orginalnego mk:da ( ale okazja 60zl :P ) potem byl mk:d a po nim mk:a. A puki niewyjdzie nastepny mortal gram i w mk:d,mk:a i tomb raidery. A inne czesci mk gdzies leza zakurzone w katach mojego pokoju ( chyba mk4 jest w mojej szufladzie z kasetami)...

Offline Hien

• U?ytkownik
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpnia 27, 2007, 04:27:34 pm »
Cytat: "papa_snejk"
hehe ja doskonale pamietam czasy programu "escape" i pisma "reset". heh..... do dzi? mam plakat z gry "outlaws" w?asnie z tej gazety. heh..... a? si? ?ezka w oku kr?ci

oj kr?ci kr?ci ;)
ciesze si? ,?e ktos to jeszcze pamieta :)

Offline Hero

• U?ytkownik
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpnia 27, 2007, 06:19:00 pm »
Cytat: "Hien"
. ?lini?em si? tylko ogl?daj?c screeny w Secret Service (numery z lat 1995/1996).

Ooo tak ta gazete sie zbiera?o u mnie w domu przez 3-4 lata  8) Jeszcze gdzie? mam te numery mojego brata  :)

Offline LK-9T9

• U?ytkownik
  • UMK3 4 life!
    • http://www.youtube.com/watch?v=HXunV12w2dg
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 27, 2007, 10:37:56 pm »
ahhh, program "ESCape" :D myslalem ze tylko ja o nim pamietam :) Dalbym wiele zeby cofnac sie w czasie i znow wylupiac galy podziwiajac wszystkie stare dobry gry.
Tez jestem ortodoksyjnym fanem mortali 2D. Wszystko zaczelo sie od osiedlowej "gralni" w ktorej byly trzy konsole SNES oblegane przez tlumy ludzi grajacych w MK3.To byla milosc od pierwszego wejrzenia. Potem  cos sie zmienilo, nastaly czasy MK4 i kafejek internetowych. Granie na kompie to juz nie to samo, na dodatek mozna bylo spotkac tylko samych malolatow grajacych non-stop scorpionem i spamujacych linke :(
Okolo po roku temu cos mnie tknelo zeby kupic sobie pada do kompa i powspominac stare dobre czasy. No i na nowo wkrecilem sie :) To co mnie najbardziej zaintrygowalo po powrocie (omg, jak policze to chyba z 10 lat! :-O ) to zupelnie nowe podejscie do tej wydawac by sie moglo prostackiej/starej gry. Obejrzalem wiele niesamowitych combo filmikow takich jak UMK3 Devastation 2, MK2 Some Kind of Monster, MK Oldschool  czy tez seria UMK3 Service Pack. Heh, pamietam jak za tamtych czasow wszyscy sie podniecali "helikopterkiem" Cyraxa albo super-ekstra-hiper-cool 5hit kombosami ktore przypadkiem wychodzily od mashowania przyciskow  :D Aktualnie trenuje, gram online w kazdego mortala, ale szkoda ze to nie ten sam klimat co kiedys :( ( hordy ludu jak w meczecie,  granie z przypadkowymi osobami  dotad az sie nie przegra, i te przygnebiajace uczucie jakby sie swiat konczyl gdy wlasciciel obwieszczal - "konczysz maly" :))

I <3 UMK3