Autor Wątek: Story Mode, czyli wszystko o fabule.  (Przeczytany 48578 razy)

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 08, 2011, 10:53:11 pm »
Jak kiedyś zobaczyłem MUGENA z z cybernetyczną wersją Suba o nazwie Hydro to się bałem, że w nowych Mortalach (na ówczesne czasy czyli DA-A) ale na szczęście tego nie było... aż do teraz. Jeszcze zrozumiałbym gdyby historia wyglądała na inną niż tylko zamianą ze Smoke'iem miejscami, albo by chociaż wsadzili go dopiero w następnym MK, a tak najpierw pokazali fajną ludzką formę, a potem dodali jeszcze nie wiadomo skąd wersje cybernetyczną... trochę dziwne posunięcie, może się oswoję, a może po prostu na MK9 zakończę.
Hydro to postać w kanonie mk i nie był nigdy sub-zerem, ale się z nim przyjaźnił.

Cyber Sub-Zero tez był w mugenie, tylko w poźniejszej wersji. Miał trochę inne ciosy niż Hydro i miał jaśniejszy kolor.

robaczek

  • Gość
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 14, 2011, 03:31:01 pm »
Może jeszcze ktoś nie widział. Początek Story Mode. :)




Offline Eric Draven

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 308
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 14, 2011, 03:45:32 pm »

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 15, 2011, 09:23:31 pm »

Offline george19966

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 15, 2011, 09:59:43 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=AFa1ovxVXHY INTRO W HD
Wow ale jazda...wygląda to naprawde dobrze :D
Kitana też będzie zła czy jak?  :P
I Widać dokładne ludzkie formy Sektora i Cyraxa.
A jak się dobrze przyjrzycie, to zauważycie też "Skarlett"  ;)

Offline Sim

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 650
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 16, 2011, 03:18:02 am »
Bardzo mi się podoba, wprost filmowo (oczywiście ze strony fabularnej bo od strony graficznej troszkę daleko do filmowości jak na rzeczywiste możliwości silnika Unreal 3).
Dość konkretne, że Lin Kuei wysłało swoich trzech zabójców. Pewnie Cyrax i Sektor robią za asystę/pomoc do zadania Sub-Zero (kto grał w MK1 ten wie jakie ;)).

robaczek

  • Gość
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 16, 2011, 06:00:16 am »
Nie, w tej osłonie Shang wynajął Lin Kuei, by reprezentowali Outworld w Mortal Kombat. W pewnym momencie nawet Rayden mówi im o tym, że jest sytuacją zniesmaczony.

Offline Kazak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 16, 2011, 01:02:04 pm »
Po obejrzeniu kawałka story mode powiem jedno - Quan Chi to scierwo >:( Nie mogę się już doczekać kiedy Scorpion sprawi mu soczysty wpie*dol.

Offline Maniak

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 915
  • Właściciel strony mkpl
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwietnia 16, 2011, 01:17:39 pm »
Grałem już w pełną wersje gry, powiem wam że story mode jest naprawde swietny w tej odsłonie. jak każdy wie gra opowiada histe z MK1 MK2 MK3, świetnie jest to pokazane w Story Mode, a Raiden robi wszystko żeby nie dopuścić do wydarzeń z Armageddon, świetne odrodzenie Sindel, narodziny Kabala i wiele podobnych tematów.

Offline Kazak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #24 dnia: Kwietnia 16, 2011, 08:58:44 pm »
Będą spoilery, także nie czytać dalej jak ktos nie chce znać fabuły.







Ehhh, początek zapowiadał się konkretnie, ale im dalej tym ta fabuła jest dla mnie coraz gorsza. Wszyscy oprócz Cage'a i Sonyi nie żyją, więc kto będzie dalej bronił Ziemi? Magicznym sposobem wrócą do życia w MK10, żeby kontynuować wątek z MK4 i następnych? Nie widzi mi się to. Szczerze mówiąc, liczyłem tylko na lekką zmianę fabuły, a nie trzęsienie ziemi.

PS. Scena z Sindel - przegięcie. A Scorpion stał się piczką Quan Chi. FFFFFFUUUU-
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2011, 09:04:26 pm wysłana przez Kazak »

Offline Zwyrol

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 182
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #25 dnia: Kwietnia 16, 2011, 09:13:51 pm »
Będą spoilery, także nie czytać dalej jak ktos nie chce znać fabuły.







Ehhh, początek zapowiadał się konkretnie, ale im dalej tym ta fabuła jest dla mnie coraz gorsza. Wszyscy oprócz Cage'a i Sonyi nie żyją, więc kto będzie dalej bronił Ziemi? Magicznym sposobem wrócą do życia w MK10, żeby kontynuować wątek z MK4 i następnych? Nie widzi mi się to. Szczerze mówiąc, liczyłem tylko na lekką zmianę fabuły, a nie trzęsienie ziemi.

PS. Scena z Sindel - przegięcie. A Scorpion stał się piczką Quan Chi. FFFFFFUUUU-

To napisz mi jeszcze co z Sub-Zero. ;)

Offline Kazak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #26 dnia: Kwietnia 16, 2011, 09:19:38 pm »
No nie żyje. Zginął razem z resztą. Zresztą na jewtubie jest już całe story mode, także można oglądać.
Btw. ma ktos linka do biosów i endingów wszystkich postaci? Na trmk ponoć były, ale nie mogę znaleźć.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2011, 09:37:06 pm wysłana przez Kazak »

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #27 dnia: Kwietnia 16, 2011, 09:43:53 pm »
E, tam w Mk nie ma postaci, które definitywnie giną. Zawsze jakoś się moga odrodzić, albo tak zakręcić historią, że sie okaże, ze dana postać żyje. A jak obie wersje zawiodą to zawsze można cofnąć czas ;). No chyba, że przyjdzie realne uśmiercenie - następny mk nie powstanie  :P.

Ale fakt, Sindel masakrująca całą grupę bohaterów to przegięcie.

Offline Kazak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #28 dnia: Kwietnia 16, 2011, 09:56:01 pm »
E, tam w Mk nie ma postaci, które definitywnie giną. Zawsze jakoś się moga odrodzić, albo tak zakręcić historią, że sie okaże, ze dana postać żyje. A jak obie wersje zawiodą to zawsze można cofnąć czas ;). No chyba, że przyjdzie realne uśmiercenie - następny mk nie powstanie  :P.

Ale fakt, Sindel masakrująca całą grupę bohaterów to przegięcie.

Tak, ale te "smierci" poprzez fatality, czy wynikające z endingów były zawsze umowne, nigdy nie były brane pod uwagę. Kończyło się tym, że nasi przeciwnicy byli pokonani i tyle. Ze story mode wynikło, że nawet Shao Khan nie zginął w MK2 (tak jak myslelismy do tej pory), tylko był ciężko ranny i dlatego walczylismy z nim w MK3. Nie wiem tylko jak traktować to w porównaniu z Shaolin Monks, która wersja jest bardziej kanoniczna (rozpadł się na kawałki, czy przeżył z dziurą w brzuchu). W tym story mode (czyli oficjalnym pokazie historii, bez miliona wersji zależnych od granej postaci, jak w drabince) postacie były po prostu zabijane i to wchodzi do oficjalnej wersji. Dlatego sam już nie wiem, co oni teraz wymyslą, żeby to wszystko rozwiązać. Mam tylko nadzieję, że nie będziemy grali leszczami z następnych Mortali, typu Jarek, Kai i reszta pajaców.

robaczek

  • Gość
Odp: Story Mode, czyli wszystko o fabule.
« Odpowiedź #29 dnia: Kwietnia 16, 2011, 10:18:32 pm »
Raczej będziemy, bo koniec story zapowiada inwazję Shinnoka na Ziemię i Outworld. Mała zmiana, bo w MK4 mieliśmy wojnę o Edenię, ale... to reboot historii, więc wszystko się może zdarzyć.

Co do śmierci postaci, to też mnie zdziwiło, że na końcu tylko trójka ziemian przeżyła (Rayden, Sonya i Cage), ale nie zapominajmy, że reszta jest niewolnikami Quan Chi (teoretycznie nie żyją, ale jak Vogel kiedyś powiedział, w świecie MK nikt nigdy nie ginie na długo, czy jakoś tak ;D), więc mam silne przekonanie, że jeszcze się z nimi spotkamy. ;)

PS. Zmartwychwstanie Kahna po MK2 w story było bezcenne. Ci co byli w sali i dyskutowali o schedzie po cesarzu mieli nietęgie miny jak wszedł. ;D

Btw. ma ktos linka do biosów i endingów wszystkich postaci? Na trmk ponoć były, ale nie mogę znaleźć.

Eee... w dziale spoiler jest przyklejony temat, gdzie tłustym drukiem jest tytuł Bios/Endings. :P A jak nie, to zdaje się, że na Kamidogu też mają podobny temat, ale chyba na żadnym nie ma zakończenia Kratosa.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2011, 10:22:18 pm wysłana przez robaczek »