Autor Wątek: serial Mortal Kombat - Conquest  (Przeczytany 63515 razy)

Offline Zbyszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
serial Mortal Kombat - Conquest
« dnia: Października 04, 2005, 11:08:18 am »
Cóż można napisać o serialu MK qonquest? Kiedy usłyszałem plotki o jakimś serialu opartym na MK podszedłem do tego raczej na zimno. Co prawda bardzo mnie interesowało, jaki to może być serial, ale brałem poprawkę na to, że może to być do niczego nie podobna animowana kicz- produkcja ludzi chcących zarobić na Mortal Kombat, aż tu pewnego pięknego dnia okazało się, że(całkiem przypadkowo)przełączając na TVN trafiłem na początek pierwszego z 24 odcinków serialu Mortal Kombat- qonquest. Jak się potem okazało największego kiczu jaki widziałem. Nic wcześniej w moratal kombat mnie tak niemiło nie zaskoczyło. I fakt, że była to produkcja całkiem fabularna, nie animowana nic tu nie zmienia ale żeby przestać obrzucać tylko błotem przejdę do konkretów. Zaczynając od fabuły, serial(bo filmem tego nie nazwe)opowiada o losach Kung Lao od momentu zakończenia treningu do mortal kombat aż po udział w 9 turnieju. W miarę rozwoju akcji przyłącza się do niego jeszcze dwoje ludzi: członek straży królewskiej Siro i złodziejka która wraca na dobrą drogę- Taja. I tu zaczynają się pierwsze minusy. Badziewnie ściągnięto z mk the movie motyw naczelnej trójki wybawców świata. Pomaga im rzecz jasna Raiden i jeszcze jeden minus, bo w rolę boga gromu nie wcielił się Lambert tylko jakiś młody debiutant w sztucznych włosach. Następny jest Shang Tsung. Wolałem filmowego odtwórcę tej roli walki, są pokazane może efektownie, ale sztampowo widać, że efekciarstwo wygrało z dopracowaniem co nie daje najlepszego efektu. Jedynymi plusami są muzyka i możliwość poznania odrobiny historii Mortal Kombat. Jednak i z tego ostatniego można wyciągnąć pewien minus: niektóre wątki maja w sobie wiele pustych miejsc, niedomówień, niezgodności nawet z historią płynącą z gier co wiebiciela mk może szczególnie wytrącić z równowagi. Mógłbym tak jeszcze wyliczać, ale myśle, że napisałem już dość dużo aby wyrazić swoją opinię, dlatego ostatnim minusem i najpoważniejszym minusem jaki wymienie będzie wprost rażący brak klimatu, którym wręcz napawałem się oglądając mk the movie czy mk początek wyprawy. Tym czasem oglądając qonquest miałem wrażenie, jakbym miał do czynienia z czymś co zupełnie nie dotyczy tej sagi, jakby to było coś zupełnie innego. Nie jest to wrażenie zbyt miłe, zwłaszcza w kontekście tego, że podobno ogląda się serial oparty na Mortal Kombat. Tylko fani mogą to poczuć i wierze, że również zrozumieć moje podejście. Podsumowując krótko mogę powiedzieć, że serial Mortal Kombat qonquest, który aspirował do tego by równać się z filmem według mnie okazał się jego marną kopią. Wszystkich tych, którzy uważają, że się czepiam i nie mam racji zapraszam do zamieszczania swoich wypowiedzi na ten temat  jak i do wzięcia udziału w ankiecie dodanej do tego tematu pozdrawiam serdecznie.

edit by Ana: poprawiłam "tytuł" tematu, uzywaj znakow interpunkcyjnych poniewaz Twoja wypowiedz jest nieczytlena

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
serial Mortal Kombat - Conquest
« Odpowiedź #1 dnia: Października 04, 2005, 12:13:20 pm »
używasz znaków interpunkcyjnych? ? ?

Mi się nie podobał ten serial ale oglądalem go tylko z czystej ciekawości i dlatego że to właśnie MK. Denerwował mnei też aktor grający Raidena i Taja oraz Siro. Nieważne czy to film czy serial czy coś innego zawsze to zwalą. Probują chyba wymyśleć cościekawszego ale jakoś im to nie wychodzi.

Offline Malvado

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 419
  • The Next Big Thing
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaziorPL
serial Mortal Kombat - Conquest
« Odpowiedź #2 dnia: Października 04, 2005, 02:42:18 pm »
A moim zdaniem ten serial był naprawdę przyzwoity. Jedyny kto mi się nie podabał to Taja oraz pierwsza Kitana (ta z epizodu The Essence). Siro oraz Raiden wprowadzali nieco humoru do serialu np. dialog pomiędzy Raidenem, a Kung Lao:

KL: Mam problem?
R: Co tym razem? Tynk odpada ze ścian ?

Moim zdaniem ten serial jest naprawdę świetny. A tak dla formalności POLSAT miał lepsze tłumaczenie od TVN7 :)

Offline Rell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
serial Mortal Kombat - Conquest
« Odpowiedź #3 dnia: Października 04, 2005, 02:51:25 pm »
Mnie też sie podobał :D Był naprawde git i nie najgorzej zrobiony :P

Offline sir_chester

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
serial Mortal Kombat - Conquest
« Odpowiedź #4 dnia: Października 04, 2005, 05:36:39 pm »
Serial ogolnie troche matwajacy historie mk(chodzi o nowe postacie Sira Taja), humor jak zwykle po stronie Raidena... Podobało mi się w tym filmie ze były pokazane osobne historie takich postaci jak Sub-Zero czy Scorpion, ogolnie serial udany(wg mnie) a propos wie ktoś z kąd mozna ściagnąc odcinki?

najbardziej interesuja mnie te ze Scorpionem i Sub'em

Offline Malvado

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 419
  • The Next Big Thing
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaziorPL
serial Mortal Kombat - Conquest
« Odpowiedź #5 dnia: Października 04, 2005, 05:55:04 pm »
Jest do kupienia u mnina w sklepiku :), a do sciągnięcia to pełno tego jest na emulu :) (oczywiście po angielsku)

Offline Rell

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 223
    • Zobacz profil
serial Mortal Kombat - Conquest
« Odpowiedź #6 dnia: Października 04, 2005, 05:59:05 pm »
u ciebie jest pewnie do kupienia ostatni odcinek?!

Offline Meanthord

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
serial Mortal Kombat - Conquest
« Odpowiedź #7 dnia: Października 04, 2005, 06:29:54 pm »
Serial swietny. Zgoda, pierwsze odcinki nie nastrajaly zbyt optymistycznie, ale dalej bylo juz coraz lepiej. Druga polowa serialu pokazala klase i zaluje, ze zarzucili pomysl kolejnej serii. MKC wraz z filmem MK1 to najlepsze "filmidla" w realiach MK.

Offline Malvado

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 419
  • The Next Big Thing
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaziorPL
serial Mortal Kombat - Conquest
« Odpowiedź #8 dnia: Października 04, 2005, 06:47:52 pm »
Nie u Mnie na MK Realm w ich sklepiku :)

Offline sir_chester

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
    • Zobacz profil
serial Mortal Kombat - Conquest
« Odpowiedź #9 dnia: Października 05, 2005, 08:10:32 am »
zna ktoś tytuly odcinkow ze Scorpem i Sub'em , wiem ze coś Trapped Under Ice(jak tytul piosenki Metallicy) a drugiego z subem nie znam cos cold reality jak kojarze a scorpiona za chiny sobie nei przypomne

Offline Malvado

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 419
  • The Next Big Thing
    • Zobacz profil
  • PSN ID: KaziorPL
serial Mortal Kombat - Conquest
« Odpowiedź #10 dnia: Października 05, 2005, 08:57:01 am »
The Serpent and the Ice

Offline Zbyszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
dziękuje wszystkim
« Odpowiedź #11 dnia: Października 05, 2005, 10:48:32 am »
ludzie dziękuje bardzo wam wszystkim za taki odzew na ten temat dziękuje zarówno przeciwnikom jak i zwolennikom mk qonquest bo widać że zdania są podzielone jak w każdej dyskusji na razie jest 10 wpisów ale wierze że będzie więcej zapraszajcie znajomych niech piszą na ten temat a może i wam przyjdzie do głowy jakaś nowa myśl śmiało wpisujcie zapraszam też do wysyłania wiadomości prywatnych może jakieś sugestie? apropo ktoś napisał o moich znakach interpunkcyjnych a w zasadzie ich braku więc posłuchaj a włściwie poczytaj hehe moja wypowiedź była tak wyczerpująca że starałem się raczej nie popełnić literówek co za tym idzie nie zwracałem uwgi na interpunkcje tym bardziej że w sieci nie jest ona tak istotna jednak dziękuje za uwagę i pozdrawiam wszystkich serdecznie

Offline Zbyszek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
dziękuje wszystkim
« Odpowiedź #12 dnia: Października 06, 2005, 11:13:08 am »
za wysłanie do mnie prywatnej wiadomości sedecznie dziekuje ludziom przedstawiajacym się jako Sir-Chester i Rell pozdrawiam serdecznie

Offline Marv

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 40
    • Zobacz profil
Re: dziękuje wszystkim
« Odpowiedź #13 dnia: Października 06, 2005, 11:24:10 am »
Cytat: "Zbyszek"
co za tym idzie nie zwracałem uwgi na interpunkcje tym bardziej że w sieci nie jest ona tak istotna


http://www.bykom-stop.avx.pl

Offline davidkoz

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1628
  • Elder God
    • Zobacz profil
serial Mortal Kombat - Conquest
« Odpowiedź #14 dnia: Października 06, 2005, 04:58:57 pm »
hehe dobry link:P A ja tak dla żartu napisałem o tych interpunkcjach:P Poprostu nie wiadomo kiedy co sie zaczyna 8)