Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - franqey

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 44
31
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Lutego 15, 2016, 02:40:35 am »
Nie podoba mi się ta teoria. Ja całość widziałbym prościej. Lin Kuei jeszcze w MK 9 mieli zaprojektowany sposób cybernetyzacji Smoke'a. Wiadomo że do niej nie doszło, ale po objęciu władzy Sektor postanowił wykorzystać te plany na własny sposób. Przegrał walkę o władzę w klanie z Subem, ale podczas wyciągania danych z Sektora zainicjowana została sekwencja włączająca robo-Smoka. Ten, zaprogramowany na pomoc Sektorowi w krytycznej sytuacji, doszedł do wniosku, że nie ma szans wygrać z całym klanem, więc polował na Cyraxa i jakoś tam go wchłonął. Następnie wykorzystał fakt że Lin Kuei ruszyli na pomoc drużynie niedorozwojów Cassie przeciw Kotalowi i wykradł Sektora.

32
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Lutego 14, 2016, 02:15:11 am »
osobiście uważam części 1, 2, 4 i 9 za lepsze.

33
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Stycznia 27, 2016, 06:37:04 pm »
Problem w tym że właśnie pasuje. To wieśniary udające Rihanne i Miley Cyrus, robiące sobie selfie, używające tweetera, więc i cosplay mogą robić, z tym się ruchać a tamtemu laskę ciągnąć. Kiedyś matki płakały, że wojownicy z MK brutalnie kształtują młode pokolenie, dziś ojcowie płaczą że młode pokolenie brutalnie kształtuje wojowników z MK.

34
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Stycznia 15, 2016, 09:48:41 pm »
3Borg całkiem spoko. Podoba mi się to że 3 cyborgi łączą się w 1 na czas walki, a nie że jest to 1 przyjmujący własności etc. Tak przynajmniej wynika z traileru. Zatem wyjebane, liczę go jako 3 postaci a nie jedną nową.

Bo'Rai Cho - jak dla mnie spoko

Leatherface - do dupy

Alien - szybki skurwol się wydaje. Za szybki i za silny. Boję się trochę że zrobili skurwola co to wszystkich będzie rozwalał bez problemu. Chyba że dadzą mu mało energii. Ale i tak Barakalien to dla mnie średnio trafiony pomysł. Choć i tak leprze to niż np. Alien z Motaro kopiący kopytami.

PS. Proponuję zrobić poddziały dla poszczególnych postaci jak w MK9.

35
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Stycznia 10, 2016, 10:44:51 pm »
Ja tam wciąż liczę na kombat paka 3 z Shangiem, Noobem, Shao i Frost.

Serio franqey chcesz zrobić z Shao zwykłego śmiertelnika?
Czemu zwykłego? Ja tam należę do tych ludzi mających w dupie balans postaci i nie grających w sieci. Więc mógłby być skurwolem i tyle. Poza tym był już grywalny wMK: Trigogy, MK:DU i w MK:A, więc żadnego świętokradźtwa nie ma.

36
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Stycznia 10, 2016, 02:55:21 pm »
Ja tam wciąż liczę na kombat paka 3 z Shangiem, Noobem, Shao i Frost.

37
Inne / Odp: Muzyka - czego słuchacie
« dnia: Grudnia 29, 2015, 03:27:55 pm »
jo, dwa dni po 70 urodzinach mu się zaszło. Piszą że rak, ale podejrzewam że się przechlał, przećpał i przeruchał na śmierć.

38
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Grudnia 26, 2015, 03:16:47 pm »
Aby rozgryźć kwestię duszy u cyborgów, należy wg. mnie zebrać podstawowe informacje jakie posiadamy. Postaram się to pokrótce zrobić.
- Soulnado nie wchłaniało dusz cyborgów w MK3, gdyż ci ich nie podobno mieli.
- Wiadomo że cyborgi nie posiadały własnej woli, a jedynie czyniły to co zakładał ich program. Przykład Cyraxa, który nie potrafiąc znaleźć Sub-zero wyłącza się na pustyni jest na to najlepszym przykładem.
- Poprzez przeprogramowanie można przywrócić duszę cyborgowi. Dowodzi tego przykład Sub-zero i Cyraxa. W obu przypadkach wiązało się to z przywróceniem wolnej woli i wspomnień
- Noob również przeprogramował Smoke'a, ale prawdopodobnie nie przywrócił mu wspomnień, poprzez co ten wykonywał, jak się zdaje z własnej woli jego polecenia
- Dusza Sub-zero dostała się w ręce Quana Chi po jego śmierci jako cyborga, więc wiadomo że przywrócenie mu wspomnień przywróciło mu również duszę.
Wnioski:
Prawdopodobnie usunięcie wspomnień i zapanowanie nad świadomością, sprawia że dusza staje się nieaktywna, lecz cały czas jest jakoś tam powiązana z ciałem cyborga. Inaczej nie dałoby się jej przywrócić poprzez przeprogramowanie. Soulnado może pochłaniać tylko aktywne, a więc posiadające wolę dusze. Dowodzić tego może to, że nie wchłonęło Cyborgów, oraz że po tym jak Noob Saibot został wrzucony do soulnada, ten zachował swoje ciało. Dalej, dusza jest aktywna bez wspomnień, ale siłą rzeczy nie może być wtedy świadoma siebie sprzed utraty wspomnień. Staje się tabula rasą.

39
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Grudnia 24, 2015, 12:46:31 pm »
Ok, to ja może po kolei omówię krótko możliwe formy/postacie i problemy jakie się z ich klasyfikacją wiążą, tak żeby zaciemnić jeszcze i tak niejasną kwestię i usmażyć mózg johnyxa.
Clacic Sub-zero - Bi han przed śmiercią. Występuje w MK i UMK3, przy czym w tym drugim przypadku mocno z dupy, gdyż nie jest możliwe by współistniał z Noobem Saibotem. Chyba że Noob w jakiś sposób został wskrzeszony a Saibot istnieje jako widmo, o czym nic nie wiadomo, zatem występowanie clasic Sub-zero w UMK3 traktuję jako nie kanoniczne. Trochę jak Predatora czy Freddy'ego. W formie clasic Bi-han posiada własną świadomość, wolną wolę, wspomnienia, duszę.
Noob Saibot - Zakladamy że składa się z Nooba i jego cienia Saibota. Posiada świadomość, wspomnienia i duszę. Problem jest z wolną wolą. Osobiście zakładam, że Quan w jakiś sposób wpływa na Nooba poprzez Saibota. Że Saibot jest ( przynajmniej na początku) bezosobowym tworem/cieniem stworzonym za pomocą magii Quana. W MK:D Noob występuje bez Saibota, co pozwala domniemywać że po śmierci Quana udało mu się uwolnić i odzyskać własną wolę.
Noob - Bi Han uwolniony od wpływu Quana. Posiada świadomość, wolę, wspomnienia, duszę. Prawdopodobnie jednak jakoś wykoślawiony przez to że latami dzielił ciało z Saibotem. Jako że w MKX umiera Quan Chi możliwe że znów został uwolniony i powróci w następnej części.
Saibot - Bezduszny twór magii ( tak bym przyjmował). Prawdopodobnie posiada własną świadomość (gdyż nie jest ani Quanem ani Bi Hanem). Wspomnienia zachował po Bi Hanie. Wolę pełni Quana. Po śmierci tego ostatniego wola zostaje wykoślawiona, gdyż nie ma bezpośredniego kontaktu z czarnoksiężnikiem. Można założyć, że zaczyna czynić to, co w jego mniemaniu byłoby wolą czarnoksiężnika, gdyby ten żył. Przez co wykształca się w nim własna świadomość.
Sub Zero -Kuai Liang. Posiada wolę, świadomość, wspomnienia i duszę. Mało problematyczny.
Cyber Sub-zero - Tu opcji jest sporo. Na początku jako cyborg nie ma wspomnień ani wolnej woli. Można zakładać że jak większość cyborgów nie ma też duszy, albo jest ona uśpiona i wraca wraz ze wspomnieniami. Świadomość jakaś tam jest, ale różna od tej jaką posiadał jako Kuai Liang. Po przeprogramowaniu powraca stara świadomość, dusza, wspomnienia i wolna wola. Nie różni się w tej formie jakościowo od Sub-zero. Jeśli założyć, że da się naprawić cybernetyczne ciało tej postaci, prawdopodobnie w jakiejś kości pamięci zachowały się wspomnienia. Robot taki mógłby zachować fałszywą świadomość bycia Sub-zero, oraz działać tak jakby nim był, pytanie tylko czy byłaby to wola, czy program. Duszy nie posiadałby.
Corupted Sub zero - posiada duszę, wspomnienia, świadomość, ale wola jest podległa Quanowi.
Human Smoke - Thomas Vrbada. Posiada wszystkie omawiane cechy mogące świadczyć o byciu oddzielnym bytem/postacią. Jako Enenra bez woli.
Cyber/robo Smoke - Sytuacja analogiczna jak w przypadku cyber Sub Zero, z zastrzeżeniem, że w nowym obrocie historii ( po MK9) pojawia się robo Smoke jako część Treeborga. Zakładając, że Smoke cały czas jest Enenrą, robo Smoke nigdy nie dzielił ciała z human Smokiem. Wspomnienia Smoka nie są zatem w żadnym stopniu jego. Mogą być najwyżej programem bądź wirusem. Nie ma zatem również świadomości i nie może mieć woli. Nie ma również duszy.

Dochodzimy zatem do punktu, gdy w jednym czasie mogliby istnieć równocześnie, w jednej linii czasowej Sub-Zero, Noob, Saibot, Cyber Sub-zero, Robo Smoke i human Smoke, każdy będąc osobną postacią. Ponadto, nierównolegle, ale posiadając różnice jakościowe dochodzą jeszcze Clasic Sub-zero, Noob Saibot, Cyber Smoke i Enenra. W zależności od przyjętego kryterium istoty substancji pewne postacie można liczyć osobną bądź jako jedną. I tak, można by napisać doktorat z filozofii na przykład pt. "Ontologia postaci z Mortal Kombat"

40
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Grudnia 23, 2015, 09:02:43 pm »
Ferrę i Torra liczę jako jedną postać, bo jakoś nie wyobrażam sobie samotnie walczącej Ferry. Chyba że by kurwa cyber Ferrę zrobili. Co się tyczy Suba, to zastanawiałem się czy nie wrzucić jeszcze clasic Sub-zero jako Bi-Hana. W każdym razie mam problem z klasyfikacją i sugeruję się tym że występują jako oddzielne postacie. Poza tym, czego dowodzą domniemania o robo Smoku możliwe jest istnienie zarówno Smoka jak i Suba równocześnie w obu formach. No, i ciosy mają deko inne. Problem mam ze świadomością u cyborgów, kasowaniem pamięci, przywracaniem duszy etc.. Normalnie ontologia postaci w Mortalu jest jeszcze bardziej skomplikowana niż tzw. statek Tezeusza.
Co do bossów z MKSF i MKM, to ich nie liczę tak samo jak nie liczę np. króla Jerroda, starego Kung Lao czy randomowego Lin Kuei z MKX na tablety. Po prostu. Co zaś się tyczy TriBorga, zaczekam z decyzją jak go klasyfikować jak zobaczę o co z nim chodzi.

41
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Grudnia 20, 2015, 03:24:15 am »
Na moje to idzie tak:
1. Liu Kang
2. Scorpion
3. Sub-Zero
4. Johny
5. Sonya
6. Kano
7. Reptile
8. Raiden
9. Shang Tsung
10 Goro
11. Shao Khan
12. Baraka
13. Kintaro
14. Mileena
15. Kitana
16. Jade
17. Noob Saibot
18. Kung Lao
19. Human Smoke
20. Jax
21. Nightwolf
22. Sindel
23. Kabal
24. Cyrax
25. Sektor
26. Smoke
27. Stryker
28. Sheeva
29. Motaro
30. Ermac
31. Rain
32. Khameleon
33. Chameleo
34. Reiko
35. Quan Chi
36. Fujin
37. Tanya
38. Jarek
39. Kai
40. Shinook
41. Meat
42. Niatara
43. Mavado
44. Hsu Hao
45. Bo'Rai Cho
46. Li Mei
47.Frost
48. Mocap
49. Blaze
50. Drahmin
51. Moloch
52. Kenshi
53. Sareena
54. Shujinko
55. Dairou
56. Darrius
57. Ashrah
58. Hotaru
59. Havik
60. Onaga
61. Kira
62. Kobra
63. Taven
64. Deagon
65. Skarlet
66. Freddy
67. Kratos
68. Cyber Sub Zero
69. Cassie
70. Jacqui
71. Takeda
72.Kung Jinn
73. Ferra/Torr
74. Erron Black
75. Kotal Khan
76. D'Vorah
77. Tremor
78.Jason
79. Predator
80. Xenomorph
81.Leatherface
Ewentualnie ( choć ja nie liczę nawet jako gościnne występy
82. Batman
83. Superman
84. Flash
85. Wonder Woomen
86. Shazaam
87. Deathstroke
88. Lex Luthor
89. Catwooman
90. Green Lautern
91. Jocker
92. DarkSeid
93. DarkKhan

Ptyanie - Kogo pominąłem i dla czego wg. twojej nomenklatury?

42
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Grudnia 18, 2015, 08:32:20 pm »
Ale jak liczysz?
Tri-borg jako nowa postać? A classic sub-zero, Motaro minotaur, Cyber Sub-Zero, human Scorpion, cyber Smoke, Enenra, Noob Saibot, stary Shang? Odróżniasz Dairou od Darriusa czy liczysz jako jedną postać? Bo ja przynajmniej w paru przypadkach mam wątpliwości.

43
Mortal Kombat X / Odp: Do You find Me sadistic?
« dnia: Grudnia 14, 2015, 08:00:52 pm »
Cytuj
Swoją drogą ja chialbym zobaczyć w MK jakiegoś pirata. Jak pojawi się okazja, to rozwinę nieco moją wizję.

https://www.youtube.com/watch?v=4de0m4ivUXA
https://www.youtube.com/watch?v=ftbvcyN1e-s
Tu masz typa co łączy Mortala z piratami.

44
Mortal Kombat X / Do You find Me sadistic?
« dnia: Grudnia 14, 2015, 09:01:58 am »
https://www.youtube.com/watch?v=qwg2bvY3_Ek
W nawiązaniu do tego monologu. Jako że postacie gościnne niestety na stałe zagościły już w MK, proponuję wznieść się na wyżyny własnego masochizmu i wypisać top 10 postaci, które z bólem wątroby, lecz strawilibyście w MK. Na osłodę piosenka która nosi identyczny tytuł jak najsłynniejsze dzieło Leopolda Ritter von Sacher-Masoch'a:
https://www.youtube.com/watch?v=iLQzaLr1enE
Moja lista:
Ash Williams - postać z serii filmów Evil Dead. Obecnie powrócił w świetnym serialu "Ash vs. Evil Dead", po blisko 30 latach nieobecności.
Bezimienny - postać z Planescape Torment. Pasuje jeśli chodzi o wygląd, fabularnie już mniej, ale to się tyczy chyba każdego. Wariacje - wojownik, mag, złodziej.
Goris - Szpon śmierci z Fallouta 2
Lobo - z Lobo.
Komediant - ze Strażników
Richard Gecko - "From Dusk till Down
Van Hellsing - ale ten grany przez Hopkinsa, nie Wolverina.
Szczurołap Fet - urocza postać z serialu "The Strain" Del Torro
Kulawiac - z "Czarnej Kompanii"
Jocker - z "Batmana"
Uzasadnienia może dam jak wrócę z uczelni.

45
Mortal Kombat X / Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« dnia: Grudnia 09, 2015, 02:54:51 am »
Mi szczerze mówiąc by nie starczyło. To co mi się w cyborgach podoba, to zachowanie pewnych cech człowieka z którego zostały zrobione, nawet po czyszczeniu pamięci. Kupiłbym natomiast i to bardzo chętnie wizję robota przekonanego że jest cyborgiem. Fajnie można by to zestawić, zwłaszcza przy spotkaniach z Enenrą i żywym Human Smokiem. Jako coś pośredniego wprowadziłbym jeszcze naprawioną zbroję cyber Sub Zero w której pamięci zachowały się wspomnienia Suba. Wtedy mógłby się nawet nazywać Hydro.

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 44