Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 657522 razy)

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #570 dnia: Października 08, 2014, 11:53:03 am »
Cytuj
Osobiście podobałoby mi się gdyby za pośrednictwem Quana można było przyzwać niektóre postacie z MK9 - w końcu to on posiada ich dusze. Albo żeby chociaż miał możliwość przemiany w nich (podczas Fatala - w gameplayu wolę żeby kładli nacisk na przygotowanie tej jednej konkretnej postaci).

Wow, pierwszy mądry wpis Jonhxa od 1285 wpisów! To świetny pomysł.

Cytuj
Nagle na raz walczą Quan i Kitana przeciwko komuś??

Nie, powinno być wplecione w combo. Tak jak Saibot wychodzi z Nooba podczas jego comb, tak wyobraź sobie, że taka Kitana czy Jax wychodziliby z Quana pod swoją kamienną, szarą postacią tylko na ten jeden cios przedłużający combo. Wtedy by był zajebisty Summoner i wszystko według kanonu. Jeśli to się wydaje za trudne do zrobienia to nie musi wcale być tego dużo. Wystarczy po jednym combie dla każdej duszy, lub nawet JEDNO combo, ale kończone w inny sposób (w zależności od wojownika). Np. Kitana by kończyła wachlarzem, a Jax złapaniem za głowę i rzutem i już by było zajebiste.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #571 dnia: Października 08, 2014, 10:56:41 pm »
Żaden z nich nie wyglądał jak Moloch
http://youtu.be/PtbYc04eBCI?t=35m4s
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20091204165914/mortalkombat/es/images/6/65/Moloch2.jpg
Niby zasadniczo się różnią, jednak oznaki tego, że przynależą do jednej rasy, jak najbardziej są. Różnice widoczne są gołym okiem jeśli patrzymy na to bez brania pod uwagę tego jakie są to dwa typy gier. Jasne, że w MKDA czy MKA wyglądał lepiej niż w MKSM - ale to wcale nie był dowód na to, że Quan trzyma głowę Molocha. Dopiero potwierdzenie Vogela daje mi 50% szans na to, że to rzeczywiście głowa Molocha. :P

Co do tego pomysłu to mam ambiwalentne uczucia. Nie mogę sobie wyobrazić jak by to miało być. Nagle na raz walczą Quan i Kitana przeciwko komuś?? To by wprowadzało chyba spory zamęt. Za to podobało by mi się gdyby Shinok mógł się przemieniać w poległych wojowników.  Dało by się to pewnie łatwo uzasadnić w fabule, a i spójne było by z jego mocami z mk4. Trzy wariacje Shinoka to mogły by być trzy zestawy poległych postaci.

Jeszcze zapomniałem ponarzekać na fatala. Jak zobaczyłem to co było w trailerze, to się uśmiechnąłem. Super. Pełna wersja niestety starła ten uśmiech. Od kiedy Quan może sprawić, że ktoś lewituje?? Według mnie fatality powinny być oparte na mocy zawodnika, którą możemy użyć też w grze. Tylko użytej w jakiś spektakularny sposób. To podniesie bardziej nadawało by się dla Ermaca.   
Tak jak mówi Adept - mieszanka z combosami byłaby niezłym rozwiązaniem. Nie wiem tylko dlaczego Quan Chi miałby oddać dusze upadłych wojowników Shinnokowi? Jak dla mnie to się nie trzyma kupy - przecież to jedna z jego najmocniejszych broni - a ta będzie mu niezbędna w celu obalenia Shinnoka (no chyba nie myślicie, że będzie mu pokornie służył do końca? :D).

Nie rozumiem też czepiania się Fatala. 'Od kiedy Quan może sprawić, że ktoś lewituje?' - no naprawdę, koleś który bierze dusze pokonanych przeciwników i nad nimi w pełni panuje, do tego otwiera portale w dowolnym miejscu i przyzywa jakieś piekielne stwory, nie byłby w stanie podnieść wojownika za pomocą magii. :D Gdzie tu logika? Quan to potężny czarnoksiężnik, co wyraźnie widać w MKX. Skoro jest w stanie manipulować czyimś umysłem to możesz sobie ten Fatal wytłumaczyć tak, że Quan rozkazuje nabitemu na miecz kolesiowi podskoczyć. :D

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #572 dnia: Października 08, 2014, 11:42:05 pm »
Nie sądzę żeby telekineza była zarezerwowana tylko dla Ermacka czy Kenshiego. To, że Quan nie uwzględniał jej do tej pory, nie znaczy, że takiej banalnej sztuczki nie zna.

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #573 dnia: Października 09, 2014, 11:34:21 pm »
...no naprawdę, koleś który bierze dusze pokonanych przeciwników i nad nimi w pełni panuje, do tego otwiera portale w dowolnym miejscu i przyzywa jakieś piekielne stwory, nie byłby w stanie podnieść wojownika za pomocą magii. :D Gdzie tu logika? ...
;D ;D rozwaliłeś mnie tym pytaniem

Co do oddania duszy. Pan każe, sługa musi. Shinok nie wie, że on ma te dusze? To jest z resztą nie ważne. Wierzę, że chłopaki napiszą fajną historię i wszystko będzie się trzymać kupy. Pomysł z połączeniem tych wojowników podoba mi się. Nie podoba mi się, żeby to Quan nimi dysponował. Sądzę, że to pomysł wart osobnej postaci. Może nowej. Zaproponowałem tylko, że do upadłego boga by pasował. Chyba wszyscy uważamy, że Shinok potrzebuje odświeżenia. Quan Chi dla mnie jest kompletny.

Nie wiem dlaczego twierdzisz, że on w pełni panuje nad duszami. Podstawą Deadly Aliance było chyba to, że Quan nazbierał dusz, ale to Shang pootrafił nad nimi panować. Może się mylę, a nie wiem gdzie było powiedziane, że ma takie zdolności.

Co do zdrady Shinoka to pewnie, że musi nastąpić. Tylko Quan pewnie to zrobi w korzystnym dla siebie momencie. Jakoś nie przekonuje mnie, że kluczowe w tej zdradzie były by dusze wojowników, którzy dali się już raz zabić.

Co do banalności telekinezy. Pewnie jest czarownikiem, potężnym czarownikiem, więc niech ma wszystkie ciosy wszystkich postaci. Powtórzę się. Quan Chi ma swoje charakterystyczne zdolności, i jego fatale powinny na nich bazować. Nie widzę potrzeby wplątywania w to ciosów charakterystycznych dla innych postaci.

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #574 dnia: Października 10, 2014, 03:03:08 pm »
Ależ chwila. W MK9 widać było, że Quan Chi panuje nad duszami upadłych wojowników, bo przecież musieliśmy się z nimi wszystkimi zmierzyć jako Raidenem. Myślę, że zamiast właśnie tego Summoner, czarnoksiężnik mógłby dostać jakiś inny wariant walki. Mogłoby to być np. przywołanie którejś z dusz i w takim trybie współpracy, okładanie klienta. Coś podobnego do Nooba, który jak wiemy rzucał swoim klonem, albo w fatality rozrywał przeciwnika.
Co do Shinnoka.Skoro jest upadłym bogiem, to inny umiejętności i moce musi mieć ogromne. Po za tą przyzywana łapą nic jednak mi nie wpada do głowy, żaden pomysł. Co by mu nie dali, to będzie zaskoczeniem.
Ciekaw jestem Reptaila. Gdy byłem jeszcze szczylem i powstawał film Mortal Kombat, a ja podniecałem się ekranizacją oraz drugą częścią gry, byłem przekonany, że gad jest tak samo ważny jak dwaj ninja, którzy są ikonami MK. Uważałem, że jest on nawet od nich silniejszy, ale stracił bardzo na wartości. Chciałbym aby jego wątek był bardziej poruszony. Skoro jego władcy padli to teraz powinien swój los i całej Zaterry (chodzi mi o jego krainę, ale nie wiem czy tak to się pisze) w swoje ręce. Chciałbym aby wrócił w stroju ninja. Bardziej do niego pasował.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #575 dnia: Października 11, 2014, 11:05:56 am »
Z tym Quan Chi to jest generalnie mały problem. Z jednej strony niby włada duszami, z drugiej strony ciężko by było zrobić jego animacje z wykorzystaniem dusz poległych, bo ki cholera wie, kogo jako DLC potem gracze będą chcieli i nie wypada, żeby przeciwko takiemu Liu Kangowi była wykorzystywana jego dusza. Komicznie by to wyglądało. Ja wariantu z przyzywaniem bestii będę póki co bronił, bo tak naprawdę widzieliśmy nietoperza, ale nie było powiedziane, że to jedyny stwór jakim przyjdzie nam władać. To samo tyczy się reszty zawodników. Dopiero ostatnio na filmikach z ręki było widać nowy cios Sub-Zero z wbijaniem miecza w ziemię. Te filmiki przedstawiające wojowników to tylko zarys "co i jak", a nie dokładny tutorial. Na takowe przyjdzie pora, gdy dorwiemy grę we własne łapy. Powtórzę się, ale IMO do tej pory jest świetnie i najgorzej z całej paki wypada Cassie, ale też jej nie skreślam bo...patrz wyżej.  Chciał bym natomiast obejrzeć Goro w akcji.

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #576 dnia: Października 11, 2014, 03:59:22 pm »
...tak naprawdę widzieliśmy nietoperza, ale nie było powiedziane, że to jedyny stwór jakim przyjdzie nam władać. To samo tyczy się reszty zawodników. Dopiero ostatnio na filmikach z ręki było widać nowy cios Sub-Zero z wbijaniem miecza w ziemię. Te filmiki przedstawiające wojowników to tylko zarys "co i jak", a nie dokładny tutorial. Na takowe przyjdzie pora, gdy dorwiemy grę we własne łapy. Powtórzę się, ale IMO do tej pory jest świetnie i najgorzej z całej paki wypada Cassie, ale też jej nie skreślam bo...patrz wyżej.  Chciał bym natomiast obejrzeć Goro w akcji.

Znając lenistwo Eda i jego ekipy to Quan będzie przywoływał tylko te skrzydlate coś przypominające harpie. Ponieważ po co projektować i animować nowe stworki skoro latające coś poleci na każdym pułapie:) Tak więc nie nastawiam się na inne demony.
Odnośnie Cassie, to ona wg mnie całkowicie jest designowo do dupy. Wygląda jak Ghost ze Starcrafta. Sonia zajebiście się prezentowała w tych wojskowych trepach. Dlaczego Cassie nie ubiorą w trepy,bojówki. Kurde jak już kopiują to dlaczego np.za wzór nie posłuży im taka Vanessa Williams z VF:
http://www.fightersgeneration.com/characters4/vanessav5.jpg

Co do Goro tez jestem ciekaw jak rozwiążą grę tą postacią.

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #577 dnia: Października 11, 2014, 07:42:56 pm »
Żaden z nich nie wyglądał jak Moloch
http://youtu.be/PtbYc04eBCI?t=35m4s
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20091204165914/mortalkombat/es/images/6/65/Moloch2.jpg
Niby zasadniczo się różnią, jednak oznaki tego, że przynależą do jednej rasy, jak najbardziej są. Różnice widoczne są gołym okiem jeśli patrzymy na to bez brania pod uwagę tego jakie są to dwa typy gier. Jasne, że w MKDA czy MKA wyglądał lepiej niż w MKSM - ale to wcale nie był dowód na to, że Quan trzyma głowę Molocha. Dopiero potwierdzenie Vogela daje mi 50% szans na to, że to rzeczywiście głowa Molocha. :P

 


Tu się zgodzę..
A tak swoją drogą to wiadomo może kiedy pojawią się jakieś nowe materiały ?

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #578 dnia: Października 17, 2014, 11:47:07 pm »
Pewnie będzie nowy "reveal" co miesiąc, bo tak coś w jednym wywiadzie któryś z ekipy developerów powiedział. Trochę to irytująca polityka. Ja to bym grzał atmosferę jak sam skurwysyn puszczając co tydzień albo jakiś filmik o fighterze, albo dzienniki developerskie, albo choćby jakieś backstory o arenach i świecie MK;p Cokolwiek, byle ludzie się pocili jak spasłe hamerykańce w McDonalds. Co gorsza...to nie gra pokroju Guilty Gear, że co chwilę masz jakieś filmiki na YT z testów arcade:/ Fan może się pociąć dosłownie od tego czekania. Inna sprawa, że trzeba być solidnie pokrzywionym, żeby się spuszczać na widok Kano "chapiącego" dzidę Quana:D

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #579 dnia: Października 18, 2014, 10:34:50 pm »
Jak do tej pory mamy już osiem postaci, ma być ich ile? Z tych, które żyją z pozostałej części to jeszcze: Johnny Cage, Sonya,Reptail, Baraka, Sektor, Cyrax, Ermac, Goro, Kintaro, Mileena i czy kogoś pominąłem? Gdyby oni dołączyli to mielibyśmy 18 zawodników.Większość to będą starzy znajomi.

Offline franqey

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 657
  • Szary eminencja
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #580 dnia: Października 18, 2014, 11:07:41 pm »
Noob Saibot mógł przeżyć

Offline Semek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 664
  • MK X: PC ; Steam ID: Sem3k
    • Zobacz profil
  • PSN ID: semek84
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #581 dnia: Października 19, 2014, 06:42:23 am »
Jak do tej pory mamy już osiem postaci, ma być ich ile? Z tych, które żyją z pozostałej części to jeszcze: Johnny Cage, Sonya,Reptail, Baraka, Sektor, Cyrax, Ermac, Goro, Kintaro, Mileena i czy kogoś pominąłem? Gdyby oni dołączyli to mielibyśmy 18 zawodników.Większość to będą starzy znajomi.


 Tak, tylko że Sonya + Cage = Cassie Cage. Także w miejsce dwóch postaci masz jedną. Do tego jeszcze strzela z pistoletu i nawala pałką niczym Stryker. Gdyby się potwierdziło to co tam widzę to Cassie Cage była by mirażem Soni,Cage i Strykera.
Ponoć roster ma być fifty/fifty, czyli 12 klasyków na 12 nowych ryjów. Z tego co nam obecnie zaprezentowano mamy następujące postci:
Nowe:
D'Vorah
Ferra/Torr
Cassie Cage
Kotal Kahn

Stare:
Sub-Zero
Scorpion
Raiden
Kano
Goro (slot dlc,czy zwykłe miejsce w rosterze ?)
Quan Chi

Tak więc mamy 4 nowe postaci i 8 starych. Brakuje 8 nowych i 5 starych zakładając,że Goro to postać Dlc i bedzie mieć swój własny slot, który nie zajmie miejsca podstawowemu rosterowi.
 Z tego co Arti pisałeś zostali tylko Reptile, Baraka, Sektor, Cyrax, Ermac,Kintaro, Mileena. Tylko Kintaro mi tutaj nie pasuje. Sheeva zginęła? Bo nie pamiętam kto tam w Story zginął.  Do tego dodał bym Nooba Saibota,którego wskazał Franqey. 

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #582 dnia: Października 19, 2014, 09:13:39 pm »
Mogłem się pomylić. Jestem człowiekiem widocznie zapomniałem o Sheevie. Codo Cage oraz Sonyi. Oni nie muszą być wcale grywalni, no chyba, że w dodatku jakimś, ale w story powinno być coś o nich powiedziane.  Kintaro może powalczy o tron z Goro, a wnich się wciśnie także Sheeva. O Reptailu mogłoby coś być więcej. Jego chyba najbardziej po nowych postaciach chciałbym ujrzeć. Mam nadzieję, że w strojach z MK1 i MK2.

Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #583 dnia: Października 20, 2014, 07:38:51 pm »
Jo.... Johnny i Sonia nie muszą być grywalni.... Niech tylko dadzą 30 minutowy filmik jak płodzą Cassie....
Fisting, bukakke, rimming, skat itp.......

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #584 dnia: Października 20, 2014, 11:32:50 pm »
Jo.... Johnny i Sonia nie muszą być grywalni.... Niech tylko dadzą 30 minutowy filmik jak płodzą Cassie....
Fisting, bukakke, rimming, skat itp.......
Myślę, że nie masz co liczyć na takie rzeczy, ale może, może ktoś kiedyś zrobi jakiś amatorski filmik i sobie obejrzysz.