Autor Wątek: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna  (Przeczytany 657869 razy)

Offline Wichura

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 213
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #435 dnia: Sierpnia 12, 2014, 05:11:44 pm »
zauważyliście, że Kano m.in w 1:09 ma ciosy od Freddy'ego Kruegera z MK9?

Offline Gor0

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 300
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #436 dnia: Sierpnia 12, 2014, 11:36:44 pm »
Mnie najbardziej uwiódł stylem "comando". Gdzieś chyba nauczył się technik samoobrony i wykorzystuje w kolejnej serii MK.
Kano posiada wojskowy trening, dlatego z całego serca cieszę się że postanowili podkreślić ten aspekt jego formy walki ;)

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #437 dnia: Sierpnia 13, 2014, 12:17:51 am »
Nie bardzo rozumiem co wy widzicie w tym filmiku z Kano. Ja do gościa nic nie mam, nawet go lubię. W serii był od początku, ostatnią część przeżył. W sumie normalne, że i w tej będzie. Ale najpierw czytam prawie same narzekania na jego postać, a teraz wyrazy podziwu. Napiszcie mi czego w tym filmiku nie dostrzegam.

W ciosach widzę nawiązanie do poprzedniej części, a sam sposób prezentacji... Nie wydaje mi się, żeby w ten sposób się grało. Może z o wiele słabszym przeciwnikiem. Chodzi mi o to, że jak go nie blokują to nie wiadomo czy się sprawdzi w grze.

A teraz co mi się podoba, a co nie.

Taki szczegół, który mnie razi to ten świecąc nóż, którym rzuca na początku. Paskudnie to wygląda.

Co do x-raya to jest przesadzony, ale mimo to obojętny dla mnie. Uważam, że nawet najlepszy x-ray przy setnym wykonaniu i tak będzie nudził. Jedyny sposób, żeby tak nie było to "quick time event".

Mam też wrażenie, że rzuty wykonywane są dłużej niż w poprzedniej części. Zaliczam to na minus.

Co do areny to dla mnie taka nijaka. Taka dżungla to chyba w każdej bijatyce już była.

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #438 dnia: Sierpnia 13, 2014, 08:43:29 am »
Nie bardzo rozumiem co wy widzicie w tym filmiku z Kano. Ja do gościa nic nie mam, nawet go lubię. W serii był od początku, ostatnią część przeżył. W sumie normalne, że i w tej będzie. Ale najpierw czytam prawie same narzekania na jego postać, a teraz wyrazy podziwu. Napiszcie mi czego w tym filmiku nie dostrzegam.

W ciosach widzę nawiązanie do poprzedniej części, a sam sposób prezentacji... Nie wydaje mi się, żeby w ten sposób się grało. Może z o wiele słabszym przeciwnikiem. Chodzi mi o to, że jak go nie blokują to nie wiadomo czy się sprawdzi w grze.

A teraz co mi się podoba, a co nie.

Taki szczegół, który mnie razi to ten świecąc nóż, którym rzuca na początku. Paskudnie to wygląda.

Co do x-raya to jest przesadzony, ale mimo to obojętny dla mnie. Uważam, że nawet najlepszy x-ray przy setnym wykonaniu i tak będzie nudził. Jedyny sposób, żeby tak nie było to "quick time event".

Mam też wrażenie, że rzuty wykonywane są dłużej niż w poprzedniej części. Zaliczam to na minus.

Co do areny to dla mnie taka nijaka. Taka dżungla to chyba w każdej bijatyce już była.
Jedni lubią to a inni tamto. kano był zawsze postacią, którą dało się zauważyć gdyż brał od początku udział w Mortal Kombat, zresztą sam to napisałeś. Niestety przez fanów gry, tak mi sie wydaje ale i przeze mnie był mniej zauważalny i chyba mało kto nim grał. Jeden dobry cios, który robił pustoszenie to zwijanie się w kłębek i latanie po całym ekranie. Kano był zawsze kimś kto po prostu jest. Ma jakiś tam cel, stare porachunki, ale był głównie po to by go stłuc. Natomiast w MK X jakby odżył. wszyscy spodziewaliśmy się Kano takiego starego bez polotu, który może np. jedynie zaskoczyć fajnym x- rayem albo fatalem. A tu proszę. Dostaliśmy trzy style, które same w sobie nie zaskakują, bo każdy tyle samo ich ma, ale to co można Naszym bandziorem wyprawiać jest raczej na plus z tym co widzieliśmy dotychczas. Mnie podoba się w jego wykonaniu styl comando. Różne łapanki są w mortalu rzadkością, a on z nich korzysta. X- ray jest tez niczego sobie. Brutalny i nie spada poniżej tej średniej o ile taka istnieje. Fatality nie było do końca pokazane, ale jest niezłe. według mnie z Kano wyciągnięto wszystkie  możliwości jakimi mógł kiedykolwiek zaskoczyć. Czekać możemy jedynie na jego fabułę, bo to ciekawe kim on będzie dalej.
Co do nowej areny. Owszem dżungla nie raz pojawiała się w bijatykach, ale tu można wykorzystać liany czy grobowiec jak zauważyliśmy. To już coś.

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #439 dnia: Sierpnia 13, 2014, 11:01:08 am »
Niestety przez fanów gry, tak mi sie wydaje ale i przeze mnie był mniej zauważalny i chyba mało kto nim grał.
Kojarzę okres, gdy w grze online był całkiem często wykorzystywany. Na turnieje możliwe, że się nie nadaje, tego nie wiem.

Jeden dobry cios, który robił pustoszenie to zwijanie się w kłębek i latanie po całym ekranie.
Tu się zgodzić nie mogę. Kano to prostak tak z charakteru jak i sterowaniu nim. W części z 2011 roku bardzo prosto można przytrzymać nim przeciwnika w powietrzu. Jeśli dobrze pamiętam to w bliskim dystansie może zacząć combo od low-kicku. W średnim dystansie może zacząć combo rozbijając blok kucającego. Ma niezły wake up i dość silne jest to czym rzuca. Może dla zaawansowanych graczy nie jest ciekawy, ale na początek lub dla ludzi którzy ogarniają grę tylko tak jak ja jest ok.

Kano był zawsze kimś kto po prostu jest.
Nie zgodzę się. On ma swój charakter, który nie wynika tylko z fabuły. Czasami zanudzam swoją żonę nowinkami ze świata MK. Jak jej powiedziałem, że Kano jest potwierdzony, z uśmiechem na ustach zapytała, czy znowu będzie pluł na swoich oponentów :) .

Mnie podoba się w jego wykonaniu styl comando. Różne łapanki są w mortalu rzadkością, a on z nich korzysta.
I to jest konkretna odpowiedź na moją prośbę :) Ok, przyjrzałem się, może faktycznie będzie to ciekawe. Coś jeszcze wam się spodobało w jego stylu walki? Zwrócicie moją uwagę jeszcze na jakiś wartościowy szczegół?

Offline arti91

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #440 dnia: Sierpnia 13, 2014, 01:38:50 pm »
Kano jest oczywiście przemyślaną postacią i to, że napisałem "że jest bo jest" zostało może źle przeze mnie sformułowane. To facet, który kariery w Mortalu od początku nie mógł zrobić, został takim najemnikiem Shanga skuszonym na turniej z powodu Sonyi. Był po to żeby go lać. Nie wiem jak z nim było na turniejach w rzeczywistości, czy ktoś nim grał czy nie. Ja jestem graczem jedynie domowym i nigdy się nie wgłębiałem w grę online. Sądzę jednak, że jemu jest akurat daleko to dwóch gwiazd: Scorpiona czy Sub- zero.
Co więcej można byłoby napisać o nim samym...hm...może nowości z laserem. To także jakaś tam nowość, a nie strzał w jedną stronę. Po trailerze wydaje się Kano być szybszym zawodnikiem, a tacy raczej szybciej zdobywają publikę. Wygląda poważniej, jego zmiana wizualna jak dla mnie na plus. X- ray raczej też lepiej wygląda od poprzedniego, a fatality to też coś zupełnie nowego. Wyrywanie serca mnie sie znudziło, a tu wykorzystuje swój wynalazek na oku, który od początku był jego znakiem rozpoznawczym.

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #441 dnia: Sierpnia 13, 2014, 01:45:59 pm »
Przede wszystkim commando jako styl może się świetnie sprawdzić. Tylko pytanie - co z reversalami pocisków:D? Commando jak najbardziej na plus za coś, co można w końcu uznać za jakiś zalążek kary. W MK9 niestety najczęściej próba karania kończyła się frustracją wynikającą z dziwacznego hitboxu. A może to tylko moja opinia? Dalej...Cutthroat zrobił na mnie najmniejsze wrażenie. Fajnie, że ma jakiś tam cios Kratosa, że macha nożami, ale....bez wyrazu to to. No i ta trzecia wersja z laserkami. Tu jest grubo. Dystans jak się patrzy. No i do tego ciosy Cyraxa. Czyżby naprawdę miało tym razem zabraknąć dynamite duo cyborgów?

Ogolnie o MKX można coraz więcej powiedzieć i zdecydowanie podoba mi się jak tym razem oddają charakter postaci. Można tu pieprzyć, że postacie mówiły do siebie już setki gier temu, ale w MK to jest nowość i W KOŃCU da się faktycznie odczuć antagonizmy itd. Niech no na tym GC coś więcej pokażą bo czekam!

Offline Ninja-Spectre

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 640
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #442 dnia: Sierpnia 13, 2014, 02:06:15 pm »

Martwi mi jeden fakt. Ciesze się, że wracają klasyczne postaci, ale ileż można odświeżać coś w kółko. Czekam na postaci z MK4, MKDA, MKD, bo ja rozumiem, że ważne jest, aby wciąż były do wyboru postaci, które wszyscy znamy, ale dostaliśmy odświeżenie wszystkich w MK9 i nie chce po raz kolejny wybierać pomiędzy zjebanym Cyraxem, czy Sektorem. Niech teraz wraz z postępem historii odswieżą Fujina, Reiko, Shinnoka, Kaia, Frost czy Havika.

Ta Kaia to najbardziej brakuje :D. Jeszcze Darriusa, Tsu Hao i Asrash (czy coś koło tego) :D. Dali dopiero 4 klasyczne postacie, a ty już narzekasz, że za dużo. Kogoś pewnie dadzą z kolejnych mortali, bo dużo postaci jeszcze będzie (dopiero jest 8).

Co do Cassie Cage to proszę PAŃSTWA. Ja się nie zgadzam. Czego spodziewacie się po córce Sonyi, która jest bardziej męska od swojego faceta. Myślę, że Cassie wychowywała się w ciężkich warunkach i mam nadzieję, że wstąpiła do walki w MK z powodu tego, że któregoś z jej rodziców zabito i w ramach zemsty chce się odegrać. Co do jej wyglądu to nie ma aż tak męskich rysów trwarzy, ale po takiej matce i lalusiowatym ojcu wylgąda bardzo dobrze, wystarczy popatrzeć na wybór postaci, że jest bardzo szczupła i co najmniej trzy razy mniejsza od takiego Socrpiona.

Ta twarz ala Wayne Rooney  ;). Może grafika powinni zmienić, skoro ten nie umie rysować kobiecych twarzy. Sonya też wyglądała normalnie, aż do czasów MK vs DC.

I jeszcze jeden wątek został tutaj poruszony, a mianowicie Rafalali. Dobrze zrobiła, że jebnęła go wodą, wiedział gość do jakiego programu idzie i z kim będzie miał do czynienia, jak miał z tym problem to po co się zgodził? W ogóle co kogo obchodzi, że jest jakaś Rafalala, odejbcie się i tyle. Każdy ma swoje życie i niech sobie tam najpierw poukłada.

Tu nawet nie chodzi o tą wodę, tylko o sens całego programu. Porażką jest zapraszanie do programów gościa w damskiej kiecce (nawet nie podali imienia i nazwiska, tylko jakiś pseudonim z burdelu),  który powinien przebywać w areszcie za pobicie gościa, który mu nie chciał wynająć apartamentu. Jak ktoś robi z siebie dziwadło, to musi się liczyć z tym, że nie będzie traktowany poważnie. Prywatnie w swoim domu czy u znajomych, którzy to aprobują może sobie chodzić w damskich ciuchach, ale w miejscu publicznym powinien wyglądać i zachowywać w miarę normalnie.
Swoją drogą to Zawisza też się zachował jak debil, mógł nie przyjmować zaproszenia do programu, a skoro przyszedł to mógł tak nie jechać z grubej rury, tylko bardziej kulturalnie. Bo wygrać merytoryczną debatę z Rafalolo to by mógł nawet jakiś afrykański wódź plemienia ludożerców.

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #443 dnia: Sierpnia 13, 2014, 02:14:44 pm »
Cytuj
Tylko pytanie - co z reversalami pocisków

To nie są reversale tylko parry. Za dużo Tekkena, za mało realnego świata :D. Zacznijmy od tego czym jest reversal. Reversal jest to ruch mający na celu odwrócić pozycję z niekorzystnej na korzystną. Czyli np. jesteś w parterze na plecach, a przeciwnik na Tobie i gdy przewrócisz pozycję tak, że nagle Ty jesteś na górze, a przeciwnik wylądował pod Tobą - to jest reversal. Parry, to natomiast przechwycenie czyjejś techniki i wykorzystanie jej przeciwko niemu, robiąc własny cios. To co zaprezentował Kano to jest stuprocentowe parry i nie ma nic wspólnego z reversalami. W parry występuje tu element timingu. Zauważ, że musisz wyczuć co robi przeciwnik. Więc to jest parry. Reversal by był gdyby po kombinacji nastąpiło odwrócenie pozycji na korzystną. Reversal jest PO fakcie. Parry jest PRZED faktem.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5-lHl4yQy2c[/youtube]

Offline Luna

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #444 dnia: Sierpnia 13, 2014, 02:42:24 pm »
Jak zwykle gupoty jakieś piszesz zamiast wklejać ciekawe filmiki z GC o MKX:D Technikalia takie, że aż se idę z nudów zrobić zapiekany makaron z serem na ostro!

Offline Adept

  • Moderator Globalny
  • Użytkownik
  • Wiadomości: 2115
  • Detektyw z deszczowego miasta
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #445 dnia: Sierpnia 13, 2014, 02:46:16 pm »
Ej! Daj przepis na priv, bo już zapomniałem! :D. A najlepiej to nakręć film.

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #446 dnia: Sierpnia 13, 2014, 09:22:42 pm »
Meh... Żeby nawet w poważnym temacie na poważnym forum poruszać wątek głupiego transka to ja nie wiem. facepalm

Kano wyszedł całkiem spoko, po raz pierwszy (jak dla mnie) naprawdę robi wrażenie. Fatal jakoś bez szału (chociaż widoczny był zaledwie jego fragment), chyba pierwsze zaprezentowane postacie postawiły wysoko poprzeczkę. Zastanawia mnie na ile lasery będą użyteczne, bo defensywny styl + zoning raczej będzie tłumiony przez bieg + interaktywne otoczenie, także nie wiem czy będzie to użyteczna i skuteczna wariacja tej postaci (oby była). Design raczej mi odpowiada, ciekawym elementem są zmieniające kolor w zależności od wariacji oko + światełko na klacie (prawie jak u Iron Mana ;P).
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 13, 2014, 09:36:58 pm wysłana przez johnx »

Offline ender

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 135
    • Zobacz profil
  • PSN ID: ender139
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #447 dnia: Sierpnia 14, 2014, 01:47:14 am »
Znalazłem coś takiego http://uk.ign.com/articles/2014/08/13/gamescom-2014-ed-boon-talks-mortal-kombat-x-story-mode-characters-and-guests

Dla tych co im się nie chce czytać całości, napiszę co według mnie jest tu interesującego:
1. "Kotal Khan is one of them. He was one of the rulers of Outworld during that 25 year period, and the story mode basically follows his rise and fall"

Czyli Kotal był przez jakiś czas władcą Outwordu, jak dobrze rozumiem. A kto był jeszcze władcą Outwordu?.... Onaga (takie moje skojarzenie)

2. "There's a New-ality that we're going to reveal soon"

Macie jakieś pomysły?


Offline SlaveMe TortueMe KillMe

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1916
  • WHERE IS MY FUCKIN' STAR?!?!?!?!
    • Zobacz profil
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #448 dnia: Sierpnia 14, 2014, 11:17:59 am »
Rafalalality - wykonuje tylko męska postać przebrana za wyuzdaną ladacznicę. Polewa wodą z dzbanka oponenta aż ten się utopi. Czas trwania 35 minut.....

Ten wyśmienity i subtelny żart zaczyna i kończy moje zainteresowanie naszym małym zdegenerowanym offtopem :)

W cofniętej linii czasowej Onaga nadal nie żyje. Czy Kotal ma z nim coś wspólnego? Gdyby maił to zbyt mi by się kojarzył z Ogre'em z T3. W jednej postaci indianiec a w drugiej typ spod wawelu.....


Offline Raven821

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 280
  • MK X: PS4
    • Zobacz profil
  • PSN ID: Majkel821
Odp: Mortal Kombat X - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #449 dnia: Sierpnia 14, 2014, 12:28:19 pm »
W linku podanym przez kolegę ender napisane jest, że Kotal i D'Vorah są parą. W story mode zostanie ukazane w jaki sposób Kotal doszedł do władzy i jak ją stracił.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 14, 2014, 12:30:39 pm wysłana przez Raven821 »