Autor Wątek: Problem z uruchomieniem Mortal Kombat X i XL  (Przeczytany 7975 razy)

Offline mkcafe14

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Problem z uruchomieniem Mortal Kombat X i XL
« dnia: Grudnia 15, 2016, 06:56:14 pm »
Witam mam problem z gra MK X oraz XL. Po zainstalowaniu gry MK X lub XL nie moge jej uruchomic. Instalacja przebiega poprawnie , a gdy chce uruchomic gre z ikony z pulpitu nic sie nie dzieje, klikam na ikone przez chwile kolo kursora pojawia sie niebieskie koleczko kreci sie przez sekunde i na tym sie konczy. Prubowalem juz wszytkiego , uruchamialem ja bezposrednio z pliku jak administrator sciagalem najnowsze sterowniki do grafiki , nawet starsze wersje instalowalem , mam zainstalowany dx 11 bibliteki c++ framework i nic dalej nie moge jej uruchomic. Wylanczalem anty wirusa przy instalowaniu byl wylaczony przy uruchamianiu i nic nie pomaga. Na poczatku mialem karte hd7770 i byly takie same objawy pozniej zmienilem karte graficzna na GTX 1060 3GB i dalej to samo.Instalowalem na systemie win 8 64 bity , pozniej przeinstalowalem na Win 7 64 bity i dalej to samo. posunolem sie do stopnie ze wyczyscilem caly dysk sformatowalem porobilem od nowa prtycje zainstalowalem system Win 8 64 bity, ponownie zainstalowalem gre i nadal takie same objawy. prubowalem ja wlaczyc na innych PC i sie uruchamia bez problemu a u mnie zadnej rekacji po kliknieciu w ikone gry EXE.

Moj komputer to:
Xeon E5450 3,0GHZ krecony do 4.0 Ghz - dzial we wszystkich grach stabilnie
Pamiec 8Gb ddr 2
karta graficzna  GTX 1060 Gb, przedtem HD 7770
zasilacz OCZ 700watt
plyta glowna gigabyte ga-ep45-ud3lr

prosze o pomoc bo prubowalem juz wszytkiego i nie wlaczy sie nawet na sekunde , zadnej reakcji

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Problem z uruchomieniem Mortal Kombat X i XL
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 15, 2016, 10:32:17 pm »
Gra oryginalna czy pirat?

Offline mkcafe14

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Problem z uruchomieniem Mortal Kombat X i XL
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 16, 2016, 12:19:32 am »
Mam orginalna kupiona na allegro i pirata na jednej i drugiej to samo. Uprzedze twoje pytanie tak zglaszalem do steam sami nie wiedza co jest , instalowalem na dwoch innych pc  orginalna ipirata i dzialaja obydwie

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Problem z uruchomieniem Mortal Kombat X i XL
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 16, 2016, 12:20:13 pm »
Znalazłem kilka rad, ale czy one zadziałają to nie gwarantuję.

1. Wejdź do folderu z zainstalowanym MKX (SteamLibrary\SteamApps\common\MK10) i spróbuj usunąć pliki: WebRequests.cache oraz WebRequestsB.cache.
2. Wejdź do folderu: SteamLibrary\SteamApps\common\MK10\_CommonRedist i zainstaluj wszystkie biblioteki które znajdują się w podfolderach (mówisz, że zainstalowałeś te biblioteki ale dla pewności spróbuj każdą paczkę zainstalować od nowa).
3. Próbowałeś może odpalić grę na innym koncie użytkownika? Wiem, że przeinstalowywałeś system, ale może spróbuj założyć nowe konto i na nim odpalić grę.
4. Czy proces odpowiedzialny za grę widnieje w menedżerze zadań?

Offline mkcafe14

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Problem z uruchomieniem Mortal Kombat X i XL
« Odpowiedź #4 dnia: Grudnia 16, 2016, 02:31:16 pm »
 Witam . Zaden ze sposobow nie zadzialal zrobilem tak jak napisales i taka sama reakcja. Utworzylem nowe konto i po kliknieciu w ikone gry zero reakcji jedynie koleczko kreci sie sekunde i koniec. W menedzerze zadan  procesu brak. powiem szczerze ze pierwszy raz sie z takim czyms spotkalem.

EDIT:
Problem rozwiązany. Przyczyną był procesor, zmieniłem na Intela i wszytko ładnie działa. Jednak mam pytanie, czemu przyczyną był Xeon E5450, jeśli z żadnymi grami nie miałem problemu i oglądałem filmiki na YouTube gdzie na Xeonie E5450 odpadami i grali w Mortal Kombat X.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 16, 2016, 08:11:04 pm wysłana przez johnx »

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Problem z uruchomieniem Mortal Kombat X i XL
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 16, 2016, 08:12:15 pm »
Najdziwniejszy przypadek jaki kiedykolwiek widziałem :D A na jaki procesor dokładnie wymieniłeś? Xeon jest od Intela właśnie.

Offline mkcafe14

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
Odp: Problem z uruchomieniem Mortal Kombat X i XL
« Odpowiedź #6 dnia: Grudnia 17, 2016, 01:13:50 am »
Na poczatek zalozylem zwykly dwu rdzeniowy celeron o taktowaniu 2.3Mhz ,porostu chcialem zobaczyc czy gra ruszy nic nie zmieniacjac poprostu kliklem w ikone na pulpicie i ruszylo co prawda chwile to trwalo za nim ruszyla bo to jednak Celeron :) . A teraz zalozylem quada Q9650 3Ghz i smiga slicznie. No mnie to tez dziwi bardzo i nadal nie wiem czemu tak jest ze na tamtym nie poszlo. mimo wszytko wszytko chodzi dzieki za pomoc. A jescze jedno jak bys okreslil moj Pc z tym procesorem?? cWiem ze ta podastawka ma swoje lata ale ja na hd nie gram wystarczy mi rodzielczosc 1440x900 i zeby plynnie chodzilo, jak myslisz pocigne jeszcze chwile na tej platformie?? a swoja droga Celerony ladnie sie kreca :) wydusilem z niego 4.20 Ghz stabilne .:)

Offline johnx

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 1467
    • Zobacz profil
Odp: Problem z uruchomieniem Mortal Kombat X i XL
« Odpowiedź #7 dnia: Grudnia 19, 2016, 04:00:39 pm »
No jak widać wiek podstawki tutaj nie ma aż tak wielkiego znaczenia skoro na takim sprzęcie odpalasz grę wydaną prawie 2 lata temu :D Ile jeszcze to pociągnie to trudno powiedzieć, sam gram na dość zabytkowym sprzęcie (i5-2400) ale Intel to Intel i ich procki jednak długo potrafią służyć i trzymać poziom.